Prstění

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Heterosexuální pár provádějící prstění

Prstění (anglicky fingering, latinsky penetratio digitibus, odborně také digitální penetrace) je sexuální praktika využívající jeden nebo více prstů ke stimulaci klitorisu, pochvy nebo konečníku. Společně se stimulací penisu se jedná o nejběžnější formu vzájemné masturbace.

Vaginální prstění[editovat | editovat zdroj]

Masáž vulvy a zejména klitorisu je nejběžnější způsob ženské masturbace.

Anální prstění[editovat | editovat zdroj]

Anální prstění u homosexuálního páru

Prstění konečníku je běžná metoda vlastní přípravy před análním sexem. Osobě, která je příjemcem análního prstění, by mělo způsobovat vzrušení a uvolnění análního svěrače před vsunutím penisu nebo vibrátoru.

Análním prstěním je možné stimulovat prostatu a přivodit tak příjemci orgasmus.[1] Anální prstění může také, přes rektální stěnu, stimulovat bod G u žen. Anální prstění je běžně užíváno osobami obou pohlaví a heterosexuálními páry.

Bezpečí[editovat | editovat zdroj]

Tato praktika se považuje za bezpečný sex v případě dodržování následujících bezpečnostních opatření: ruce by měly být čisté a nehty ostříhané a opilované (dlouhé nebo ostré nehty mohou způsobit škrábnutí, zranění nebo způsobit infekci). Pokud se na prstu nachází škrábnutí nebo řezná rána, měl by být zabalen do latexové nebo vinylové rukavice. Ruce by měly být důkladně umyty mýdlem. Pokud dochází ke stimulaci análu i vagíny, nemělo by dojít po prstění análu k prstění vagíny z důvodu možné infekce.

Zákon[editovat | editovat zdroj]

Násilné vniknutí prsty do anusu nebo vagíny se považuje jako druh sexuálního zneužití ve většině právních systémů.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Fingering (sexual act) na anglické Wikipedii.

  1. ROSENTHAL, Martha. Human Sexuality: From Cells to Society. Belmont: Cengage Learning, 2012. 556 s. Dostupné online. ISBN 978-0-618-75571-4. S. 133–135. (anglicky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]