Umělá vagína

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Umělá vagína používaná pro odebrání spermatu od koní pro umělou inseminaci

Umělá vagína (spis. vagina, angl. artificial vagina, fleshlight nebo fleshjack) je zařízení, které má simulovat samičí pohlavní orgán (vagínu). Pro dosažení tohoto efektu jsou na její výrobu používané měkké, lubrikované a někdy zahřívané materiály. Může být vytvořena pro lékařské výzkumné účely, chov zvířat nebo jako erotická pomůcka.

Veterinární použití[editovat | editovat zdroj]

Umělé vagíny jsou velmi využívané chovateli při umělé inseminaci hospodářských zvířat. Umělé vagíny navržené pro odebrání spermatu napodobují některé nebo všechny anatomické prvky a chování zvířecí vagíny. Existuje několik typů těchto zařízení, ale obecně jsou používány trubice s vnitřní měkkou sterilní vložkou a vnějším tvrdým obalem. Pro lepší výsledky mohou být stěny trubice prázdné a naplněné teplou vodou, aby napodobily přirozenou tělní teplotu a mohou obsahovat filtr pro odebrání spermatu.

Erotická pomůcka[editovat | editovat zdroj]

Umělá vagína s vibračním vajíčkem

Umělá vagína, která je vyrobena pro sexuální stimulaci, je v podstatě erotická pomůcka pro masturbaci. Je navržená aby stimulovala vjem sexuálního styku. Existuje mnoho typů. Obvykle obsahují vibrační část, která zvyšuje realističnost. Podle ceny produktu se pak odvíjí další charakteristické rysy, jako například panenství, ochlupení, stydké pysky, materiál, z něhož je pomůcka vyrobena, tvar (existují umělé vagíny, které jsou kopií známých pornohereček), atp. Některé umělé vagíny jsou multifunkční a obsahují rovněž anální otvor pro anální sex. Někdy se této erotické pomůcce říká „masturbátor“.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Artificial vagina na anglické Wikipedii.

  1. Encyklopedie erotiky [online]. Storyboard [cit. 2010-04-25]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2010-03-30. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]