Kazma Kazmitch

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bc. Kamil Bartošek
Kamil Bartošek.jpg
Rodné jméno Kamil Bartošek
Jiná jména Kazma
Narození 26. května 1985 (35 let)
Kroměříž, ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Bydliště Praha
Povolání internetový producent, influencer, moderátor
Ocenění Křišťálová Lupa – Marketingová inspirace
Partnerka Andrea Kalousová
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek (* 26. května 1985 Kroměříž), je internetový producent, influencer[1] a moderátor. Vystudoval obor Finance a daně na soukromé vysoké škole – Evropský polytechnický institut. Později studoval mediální komunikaci na Literární akademii Josefa Škvoreckého, kterou nedostudoval.[2][3] Od roku 2008 působí jako moderátor pořadu One Man Show, který vysílá internetová televize Seznam.cz. Moderoval také pořad Ranní mejdan na Fajn rádiu.[4]

Jako průkopník videí na českém internetu ve své One Man Show zpovídal známé tváře českého showbusinessu. Od roku 2015 pod značkou OMS Production produkuje „velkolepé“ projekty, mnohdy s mezinárodním přesahem.

Projekty[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství světa v hokeji[editovat | editovat zdroj]

Během mistrovství světa v hokeji, které se v roce 2016 konalo v Rusku, se Kazma Kazmitch se svým štábem vydal přímo na stadion nelegální cestou. Celou akci započal schováním se se svým komplicem ve výstavním voze automobilky Škoda v Mladé Boleslavi. Pár dní tak strávili v kamionu, který automobil převážel do Ruska. V noci, když byl stadion prázdný, vylezli oba z auta a ukryli se pod plošinou, na které byl vůz vystaven. Během zápasu pak svůj úkryt opustili a chovali se jako ostatní diváci. Kazma se ale navíc převlékl do kostýmu tamějšího maskota – Lajky, přičemž ten pravý se ovšem nacházel někde úplně jinde. Zpozoroval také prezidenta Ruské federace a neodolal pokusu ho jít pozdravit. Během cesty se podařilo kameramanovi natočit velmi důležitou část ruské šatny, která jim umožnila později pracovat na dalším projektu, zvaném Dacjukova brusle. Poté se místo pravého Lajky dostal i na led, přičemž nikdo neměl ani nejmenší tušení, že je na ledě někdo, kdo tam nemá co dělat. A když byl ceremoniál u konce, odešel normálně ze stadionu se svojí taškou a vzkazem pro všechny diváky: „Když vám lidi říkají, že je to šílený, jděte do toho, protože když vám budou říkat, že je to dobrý, tak už to dělá někdo jinej.“[5]

Kauza pořadu Prostřeno[editovat | editovat zdroj]

Jedním z projektů Kamila Bartoška (jaro 2017) bylo zrežírování fiktivně psychicky nemocného soutěžícího z televizního pořadu Prostřeno vysílaného na televizi Prima. Tajně najal amatérského herce Karla Ondrku, aby ztvárnil výstřední osobu s tříměsíční erekcí, chovající v bytě slepici, spící v rakvi a se zálibou ve starých ženách a sadomasochismu. Herec Ondrka měl během natáčení pořadu televize Prima v uchu ukryté sluchátko, prostřednictvím kterého ho Kazma řídil, o čemž štáb televize Prima nevěděl. Jídlo, které zdánlivě vařila postava herce Karla Ondrky, bylo v elektrické troubě se zadními dvířky vyměňováno za jídlo uvařené špičkovými profesionálními kuchaři v restauraci v přízemí domu. Toto jídlo z restaurace se do bytu dopravovalo po kladce, která byla v okně.

Kazma se zaštiťoval tvrzením, že se snažili veřejnosti osvětlit problematiku nemoci zvané Touretteův syndrom. Šlo o sociální experiment, za nímž stál Kazma a jeho One Man Show vysílaná internetovou televizí Stream. Kazma se svým štábem odhalil a natočil zákulisí výroby soutěžního pořadu Prostřeno. Šlo o „reality show na druhou“, výroba štábu, který natáčel reality show pro Primu, byla manipulována a řízena štábem Kazmy, který režíroval a dramaturgicky tvořil ústřední postavu show Primy. Tento projekt byl nejúspěšnějším a nejsledovanějším českým videem. K 12. září 2018 mělo video na Streamu přes 4,2 milionu zhlédnutí.[6]

1/10 a Marešovo ferrari[editovat | editovat zdroj]

V květnu 2018 se Leoš Mareš vsadil, že pokud ho někdo uvidí jet v jiném autě než v trabantu, dá mu svoje ferrari. Toho se rozhodl využít Kazma; naplánoval falešnou nehodu, při které musel Leoš Mareš, jedoucí v 6 hodin ráno do práce, zastavit a popojet s jiným autem. Kazma ho samozřejmě natočil a požadoval pak po něm slíbené ferrari, aby je mohl dát na dobročinné účely. Několikrát se s Marešem i setkal, aby se dohodli na předání, Mareš to ale odmítl. Místo toho mu nabídl 1 milion korun na dobročinné účely, to ale odmítl zase Kazma a na sociální sítě začal přidávat příspěvky typu: „Čekáme na klíče Leoši!“, fotky s ferrari atd. Statisíce Marešových fanoušků začaly psát Kazmovi nenávistné komentáře, což bylo dle pozdějšího Kazmovo vyjádření též záměrem, aby tuto reakci veřejnosti mohl později využít v písničce Cizí zeď.

Mezitím se všude stále více objevoval nápis „1/10“: na dálnicích, v kinech, ve městech, na koncertech nebo v různých televizních show jako třeba Tvoje tvář má známý hlas. Na internetové stránce 1/10.cz byl spuštěn odpočet dní, hodin, minut a sekund. Kampaň „1/10“ propagovali také různí lidé v politice, např. Dominik Feri. Ale až dne 12. září Kazma vydal nový díl One Man Show objasňující nejen Mareše, ale i symbol „1/10“ vyjadřující jediného z deseti řidičů, který zastaví u autonehody. Zároveň se z webu 1/10.cz stala stránka, kde byly umístěny příběhy různých lidí po autonehodě, trénink první pomoci od Červeného kříže atd. Kazma odhalil i to, že když minulý rok prodával předražené merch čepice a trička, všechny získané peníze šly na kampaň „1/10“. Vytvořil také s producentem Ondřejem Fiedlerem písničku Cizí zeď, ve které se objevuje řada známých zpěváků. Veškerý výdělek má jít na One Man Show Foundation, tedy na pomoc lidem po autonehodách.

Kazma a David Copperfield[editovat | editovat zdroj]

V jednom z novějších dílů Kazmovi nechybí nic z jeho drzosti, se kterou se dostane z Prahy až k do Las Vegas k nejznámějšímu kouzelníkovi světa, do Afriky na gorily v divoké přírodě, na Nový Zéland do Hobitína a největší volný pád na laně nad propastí či do pohádkové vily v Hollywoodu v ceně přes 250 milionů Kč. A to vše zdarma. Ne vždy se mu ale podařilo uspět. Když se mu nepodařilo získat něco zadarmo poté, co se prokázal jako influencer, následoval trest. A většinou ne zrovna jednoduchý. Pokaždé, když selhal, musel nafotit nějakou bizarní reklamu, jako třeba propagaci cigaret.[7]

Zhruba posledních deset minut Kazma vysvětluje, proč se rozhodl oklamat půlku světa a získat všechno zadarmo. Nebylo to jen tak pro jeho pobavení a vlastně ten bucketlist nebyl vůbec Kazmův. Všechno to dělal pro někoho úplně jiného. Splnil veškeré životní sny člověku, který by v jeho jinak běžném životě nikdy neměl šanci tohle všechno zrealizovat a zažít.

Pomáhal Michalovi z Olomouce, kterému doktoři před rokem diagnostikovali závažnou nemoc zvanou Amyotrofická laterální skleróza, což je nevyléčitelné onemocnění, které napadá centrální nervovou soustavu a zabraňuje mozku ovládat svaly. Většina z pacientů nemoci podlehne do dvou až pěti let.[8]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Mám taky svědomí, říká o sobě Kazma. Oběti svých vtípků občas lituje. Rádio Junior [online]. 2020-07-15 [cit. 2020-10-10]. Dostupné online. (česky) 
  2. Kamil Bartošek [online]. ČSFD. Dostupné online. 
  3. Originální odchod z Fajn radia [online]. Stream, 2013-09-06. Dostupné online. 
  4. A.S, Media Marketing Services. Kateřina Kristelová usedla za jeden mikrofon se svým partnerem Kazmou | RadioTV [online]. [cit. 2019-06-28]. Dostupné online. (česky) 
  5. MS 2016 v Moskvě [online]. Stream, 2016-06-09. Dostupné online. 
  6. 6 největších mystifikací internetového mága Kazmy [online]. Super.cz, 2018-09-13. Dostupné online. 
  7. Kazma překonal sám sebe: Podařilo se mu oklamat půl zeměkoule a dojal k slzám. Extra.cz [online]. [cit. 2020-04-07]. Dostupné online. (česky) 
  8. Jágr pomohl Kazmovi napálit Davida Copperfielda a je z toho skandál po celém světě! | ONE MAN SHOW | TelevizeSeznam.cz. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]