Kazma Kazmitch

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kazma Kazmitch
Rodné jméno Kamil Bartošek
Jiná jména Kazma
Narození 26. května 1985 (33 let)
Kroměříž, Československo
Bydliště Praha
Povolání internetový bavič, moderátor, producent
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek (* 26. května 1985 Kroměříž), je internetový bavič. Vystudoval sociální a mediální komunikaci.[1] Působil jako moderátor ve Fajn Radiu, kde měl vlastní pořad.[2] Od roku 2008 působí jako moderátor a producent pořadu One Man Show, který vysílá internetová televize Stream.cz.

Kauza pořadu Prostřeno[editovat | editovat zdroj]

Jedním z posledních projektů Kamila Bartoška (jaro 2017) bylo zrežírování fiktivně psychicky nemocného soutěžícího z televizního pořadu Prostřeno vysílaného na televizi Prima. Tajně najal herce, který měl během natáčení pořadu televize Prima v uchu ukryté sluchátko, prostřednictvím kterého ho Kazma řídil, o čemž štáb televize Prima nevěděl. Hlavní postava show měla tříměsíční erekci, chovala v bytě slepici, spala v rakvi a měla zálibu ve starých ženách a sadomasochismu. Hlavní postavu show ztvárnil amatérský herec Karel Ondrka. Kazma se zaštiťoval tvrzením, že se snažili veřejnosti osvětlit problematiku nemoci zvané Touretteův syndrom. Šlo o sociální experiment, za nímž stál Kazma a jeho One Man Show vysílaná internetovou televizí Stream. Kazma se svým štábem odhalil a natočil zákulisí výroby soutěžního pořadu Prostřeno. Šlo o reality show na druhou, výroba štábu který natáčel reality show pro Primu byla manipulována a řízena štábem Kazmy, který režíroval a dramaturgicky tvořil ústřední postavu show Primy. Jídlo, které zdánlivě vařila ústřední postava ztvárněná hercem Karlem Ondrkou, bylo v elektrické troubě se zadními dvířky vyměňováno za jídlo uvařené špičkovými profesionálními kuchaři v restauraci v přízemí domu. Toto jídlo z restaurace se do bytu dopravovalo po kladce, která byla v okně.

MS v hokeji[editovat | editovat zdroj]

Během mistrovství světa v hokeji, které se konalo v Rusku, se Kazma Kazmitch se svým štábem vydal přímo na stadion do ledového paláce nelegální cestou. Celou akci započal schováním se ve výstavním voze automobilky Škoda v Mladé Boleslavi. Protože se tyto vozy nezamykají, podařilo se oběma klukům dostat na parkoviště se zaparkovanými vozy, skrze falešné popelářské auto. Se svým komplicem se schovali do kufru výstavního vozu. Pár dní/nocí přespávali v kamionu, který vozy převážel. Během kontroly u hranic se oba schovali do kufru vozidel. V noci, když byl stadion prázdný, vylezli oba dva z aut a začali natáčet okolní prostředí, když vtom se dostali do neočekávané situace, kdy museli čelit tamější uklízečce. Naštěstí si jich nevšimla, a akce mohla pokračovat. Během zápasu tajně vylezou z pod plošiny, na které jsou výstavní vozy vystavovány, a chovají se jako ostatní diváci. V jeden moment se Kazmovi podaří dokonale načasovat svůj vnik do jejich úkrytu, kde má ve své tašce na míru ušitý svůj kostým tamějšího maskota - Laiky. V momentě, kdy vyjde převlečený v tomto kostýmu, se začíná chovat jako tamější oficiální maskot, přičemž ten pravý se ovšem nachází někde úplně jinde. Zpozoruje prezidenta Ruské federace, a neodolá pokusu ho jít pozdravit. Během cesty se podaří kameramanovi natočit velmi důležitou část ruské šatny, která jim umožní později pracovat na dalším projektu, zvaném Dacjukova brusle. Vrací se na stadion mezi lidi. Dlouhé hodiny si tamější naivní fanoušci myslí, že si spolu se zážitkem sbírají fotografie na celý život. Přichází ta nejpodstatnější část, dostat se na led během závěrečného ceremoniálu. Kazma ví, že musí být připraven na vstup o něco dřív než pravý Laika, který je v tu chvíli ještě na druhé straně stadionu. A pak už se to jenom vezlo. Celý svět, všechna vysílání po celém světě už přenášela živý přenos z toho, co se právě odehrávalo na stadionu, ale nikdo neměl ani nejmenší tušení, že je na ledě někdo, kdo tam nemá co dělat. A když je ceremoniál u konce, odchází ze stadionu se svojí taškou a vzkazem pro všechny diváky: "Když vám lidi říkají, že je to šílený, jděte do toho, protože když vám budou říkat, že je to dobrý, tak už to dělá někdo jinej."[3]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Kamil Bartošek [online]. ČSFD. Dostupné online. 
  2. Originální odchod z Fajn radia [online]. Stream, 2013-09-06. Dostupné online. 
  3. MS 2016 v Moskvě [online]. Stream, 2016-06-09. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]