Jackpot

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Výraz jackpot má několik významů. Obecně se jedná o hazardní i sázkovou hru, případně označuje tento pojem bank pro některou z her či loterii. Bank pak znamená souhrn peněz, které byly vloženy do hry a o které se hraje.

Rozdělení jackpotu[editovat | editovat zdroj]

Offline jackpot[editovat | editovat zdroj]

Offline jackpot lze vyhrát v kamenném kasinu u klasického výherního automatu, který není zapojen do sítě s dalšími automaty.

Progresivní jackpot u casino her[editovat | editovat zdroj]

Progresivní jackpot je jackpot, který může narůst do astronomické výše. Jednotlivá kasina či herní automaty jsou vzájemně propojeny. Ze sázek hráčů putuje část peněz do společného banku. V okamžiku, kdy jackpot padne, jdou peníze ve formě výhry zpět do konkrétního kasina.

Progresivní jackpot u karetních her[editovat | editovat zdroj]

V online casinu si hráč vybere druh hry, kterou chce hrát, ale i u jakého stolu. Zahrát si můžete i u stolů, kde se hraje o jackpot. V pokeru se jedná o speciální bonus, který lze vyhrát v průběhu hry. O jackpot hrají zpravidla hráči se statusem VIP hráče.

Nejvyšší jackpot v historii kasin[editovat | editovat zdroj]

Historicky nejvyšší jackpot Evropy padl v roce 2011 ve Velké Británii. V Euromillionech nejmenovaný hráč vyhrál 161,7 milionu liber. V online casinech padl nejvyšší jackpot v říjnu 2015 a to v částce 17,9 miliónů Eur. Tuto výhru získal hráč v Německu, který hrál na automatu společnosti Micro Gaming. Tato výhra je zaznamenána také v Guinessově knize rekordů.[1]

V Česku padla nejvyšší výhra v EuroJackpotu v květnu 2015. Výherce v této nadnárodní loterii získal 2,5 miliardy korun.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Largest jackpot payout in an online slot machine game (nominal). Guinness World Records. Dostupné online [cit. 2017-09-26]. (anglicky) 
  2. Čech vyhrál v Eurojackpotu 2,5 miliardy, nejvíc v historii této loterie. iDNES.cz [online]. 2015-05-15 [cit. 2017-09-26]. Dostupné online.