Tvoje tvář má známý hlas

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tvoje tvář má známý hlas
Žánr reality show
Scénář Jan Liška
Ondřej Sokol
Režie Pepe Majeský
Michael Čech
Hrají Ondřej Sokol
Jitka Čvančarová
Ivana Chýlková
Iva Pazderková
Anna Fialová
… více na Wikidatech
Moderátor Ondřej Sokol
Porota Jakub Kohák
Iva Pazderková
Janek Ledecký
Jitka Čvančarová
Aleš Háma
Země původu ČeskoČesko Česko
Jazyk čeština
Počet řad 6
Počet dílů 70
Obvyklá délka 120-150 minut
Produkce a televizní štáb
Produkční
společnost
Endemol
CET 21
Premiérové vysílání
TV stanice Nova
Formát obrazu 16:9
Vysíláno 26. března 2016 –
Oficiální webové stránky
Tvoje tvář má známý hlas na ČSFD
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tvoje tvář má známý hlas je česká verze pěvecké reality show založená na formátu pořadu Your Face Sounds Familiar, který vychází ze španělského originálu Tu cara me suena. Soutěž se stejným formátem je vysílána také na Slovensku pod názvem Tvoja tvár znie povedome. Soutěžícími jsou známé osobnosti, které mají za úkol napodobit české i zahraniční pěvecké legendy.[1] Moderátorem je Ondřej Sokol, v porotě sedí Jakub Kohák, Janek Ledecký, Jitka Čvančarová, kterou od druhé řady vystřídala Iva Pazderková,[2] tu od 4. řady vystřídal Aleš Háma. Společně k nim se každý týden přidá nějaký speciální host.[1][3] První řada se začala vysílat 26. března 2016 a byla velmi úspěšná co se sledovanosti týče,[4] což odstartovalo přípravy dalších řad.[5][6] Při finálovém večeru čtvrté řady, 18. listopadu, bylo oznámeno, že se jedná o poslední řadu.[7] 3.července 2018 bylo však oznámeno, že na podzim 2018 se show vrátí s pátou řadou.[8] 16. června 2019 moderátor této show Ondřej Sokol v rozhovoru prozradil, že se show vrátí na podzim 2019 s šestou řadou.

Vítězkou první řady se stala herečka Hana Holišová,[9] druhou řadu ovládl herec Jan Cina,[10] v třetí řadě zvítězila Tatiana Vilhelmová,[11] čtvrtou řadu ovládla Berenika Kohoutová, pátou řadu vyhrála Michaela Badinková a šestou řadu Marek Lambora.

Formát[editovat | editovat zdroj]

Každý ze soutěžících si na konci večera vylosuje jednu známou osobnost v tzv. randomizeru,[12] kterou v příštím týdnu napodobí. K dokonalé proměně jim pomáhá profesionální tým maskérů, tanečníků a odborníků na zpěv a herectví. Úkolem soutěžících je co nejlépe napodobit vylosovanou osobu. O jejich úspěchu rozhoduje porota, která na konci večera rozdá body od 1 do 8. Následně rozdají body také samotní soutěžící, každý uděluje svých 5 bodů jednomu číslu, které jej nejvíce zaujalo. Vyhrává soutěžící, který za večer získá nejvíce hlasů. V případě remízy rozhodne o vítězi porota. Výherce získává 25 000 Kč, od poloviny 5. řady 50 000 Kč, které může přidělit libovolné charitativní společnosti.

Body se průběžně sčítají až do předposledního kola – semifinále, kdy čtyři účinkující s nejvyšším počtem hlasů postoupí do finále. O celkovém vítězi rozhoduje porota ve finálovém kole. Vítěz obdrží 150 000 Kč a předá je libovolné charitě.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Moderátor[editovat | editovat zdroj]

Show od první série moderuje herec Ondřej Sokol.[3]

Porotci[editovat | editovat zdroj]

Stálou tříčlennou porotu v první řadě tvořili herec a režisér Jakub Kohák, herečka Jitka Čvančarová a zpěvák Janek Ledecký. V každém díle s nimi zasedl speciální hostující porotce, mezi nimiž byli například herec Milan Šteindler, moderátorka Adela Banášová, herečka Anna Geislerová a další. V druhé řadě byla Čvančarová nahrazena herečkou a komičkou Ivou Pazderkovou.[2] Místo porotkyně Čvančarové bylo nabídnuto také zpěvačce Martě Jandové, ta však přijala roli soutěžící.[13] Ve čtvrté řadě vystřídal Ivu Pazderkovou herec, moderátor a účastník třetí řady Aleš Háma.[14]. Stejná porota zasedla i v řadě páté a šesté.

Mentoři[editovat | editovat zdroj]

Důležitou součástí realizačního týmu jsou také mentoři. V první řadě se objevili režisér Jiří Vejdělek,[15] který radil soutěžícím v hereckém projevu a imitaci, dále Linda Finková,[16] která je hlasovým a pěveckým koučem, a choreografii má na starosti Yemi A.D, Angeé Svobodová.[17] Ve druhé řadě Jiřího Vejdělka nahradila soutěžící z první řady Iva Pazderková, která byla ve čtvrté řadě nahrazena Martinem Dejdarem.[18] Martin Dejdar byl v páté řadě nahrazen Alešem Hámou. V šesté řadě byl Aleš Háma nahrazen Patrikem Děrgelem.

Přehled řad[editovat | editovat zdroj]

Řada Období Počet
hvězd
Počet
týdnů
Výsledková listina
Vítěz Druhé místo Třetí místo Čtvrté místo
První řada 26. března – 11. června 2016 8 10 Hana Holišová Ivana Chýlková David Kraus Iva Pazderková
Druhá řada 4. září – 20. listopadu 2016 12 Jan Cina David Gránský Marta Jandová Anna Slováčková
Třetí řada 26. února – 14. května 2017 Tatiana Vilhelmová Milan Peroutka Markéta Konvičková Martha Issová
Čtvrtá řada 2. září – 18. listopadu 2017 Berenika Kohoutová Jitka Boho Jan Kopečný Aneta Krejčíková
Pátá řada 1. září – 17. listopadu 2018 Michaela Badinková Eva Burešová Patrik Děrgel Tereza Mašková
Šestá řada 7. září – 23. listopadu 2019 Marek Lambora Kateřina Marie Fialová Roman Zach Debbi

První řada[editovat | editovat zdroj]

Vítězka první řady Hana Holišová
Podrobnější informace naleznete v článku Tvoje tvář má známý hlas (1. řada).

První řada odstartovala 26. března 2016 a skončila 11. června 2016. Moderátorem byl Ondřej Sokol a stálými porotci Janek Ledecký, Jitka Čvančarová a Jakub Kohák. Osmičlenná skupina soutěžících se skládala z Ivany Chýlkové, Davida Krause, Ivy Pazderkové, Petra Rychlého, Adama Mišíka, Anny Fialové, Petra Vondráčka a Hany Holišové. Soutěžící se předváděli celkem v deseti dílech a vítězkou první řady se stala Hana Holišová, která svoji výhru v hodnotě 150 tisíc korun předala nadaci Krtek.[9]

Druhá řada[editovat | editovat zdroj]

Vítěz druhé řady Jan Cina
Podrobnější informace naleznete v článku Tvoje tvář má známý hlas (2. řada).

Přípravy druhé řady byly oznámeny v průběhu vysílání první řady.[5] Premiéra proběhla 4. září 2016 a finále bylo odvysíláno 20. listopadu 2016.[6] Moderátorem byl opět Ondřej Sokol a v porotě zasedli Jakub Kohák, Janek Ledecký a soutěžící z první řady Iva Pazderková. Mezi speciálními porotci se objevili také účastníci první řady.[2] Soutěžícími druhé řady byli Ivana Jirešová, Roman Vojtek, Jan Cina, Markéta Procházková, Miroslav Etzler, David Gránský, Marta Jandová a Anna Slováčková.[19][20][21][22] Soutěžící se předváděli celkem ve dvanácti dílech a definitivním vítězem druhé řady se stal Jan Cina, který svou výhru v hodnotě 150 tisíc korun předal dětskému hospicu Ondrášek.[10]

Třetí řada[editovat | editovat zdroj]

Vítězka třetí řady Tatiana Vilhelmová
Podrobnější informace naleznete v článku Tvoje tvář má známý hlas (3. řada).

Den po odvysílání finálového dílu 2. série oznámila Nova přípravy třetí řady, kterou nasadila do vysílání 26. února 2017.[23] Finále bylo odvysíláno 14. května 2017. Moderátorem byl opět Ondřej Sokol a v porotě zasedli Jakub Kohák, Janek Ledecký a Iva Pazderková. Soutěžícími třetí řady byli Aleš Háma, Adéla Gondíková, Martha Issová, Milan Peroutka, Ondřej Ruml, Martin Dejdar, Tatiana Vilhelmová a Markéta Konvičková. Vítězkou se po dvanácti kolech stala Tatiana Vilhelmová, vyhranou částku 150 tisíc korun věnovala hnutí DUHA, které pomáhá chránit české lesy a NP.[11]

Čtvrtá řada[editovat | editovat zdroj]

Vítězka čtvrté řady Berenika Kohoutová
Podrobnější informace naleznete v článku Tvoje tvář má známý hlas (4. řada).

V průběhu léta 2017 oznámila TV Nova přípravy čtvrté řady. Premiéra proběhla 2. září 2017 a finále bylo odvysíláno 18. listopadu 2017. Moderátorem byl opět Ondřej Sokol a v porotě zasedli Jakub Kohák, Janek Ledecký a nově Aleš Háma. Soutěžícími čtvrté řady byli Tomáš Matonoha, Berenika Kohoutová, Leona Machálková, Jitka Boho, Jan Kopečný, Jan Maxián, Aneta Krejčíková a Dalibor Gondík. Po 12 kolech vyhrála Berenika Kohoutová. Výhru věnovala Nadačnímu fondu Vrba.

Pátá řada[editovat | editovat zdroj]

Vítězka páté řady Michaela Badinková
Podrobnější informace naleznete v článku Tvoje tvář má známý hlas (5. řada).

V červenci 2018 oznámila TV Nova přípravy páté řady. Premiéra proběhla 1. září 2018, finále bude odvysíláno 17. listopadu 2018. Moderátorem byl opět Ondřej Sokol a v porotě zasedli Jakub Kohák, Janek Ledecký a Aleš Háma. Soutěžícími páté řady jsou Jitka Schneiderová, Vojtěch Drahokoupil, Eva Burešová, Patrik Děrgel, Michaela Badinková, Jan Révai, Tereza Mašková a Robert Jašków. Pátou řadu vyhrála Michaela Badinková. Výhru darovala Nadaci Dobré víly dětem.

Šestá řada[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Tvoje tvář má známý hlas (6. řada).

V červenci 2019 oznámila TV Nova přípravy šesté řady. Premiéra proběhla 7. září 2019, finále bylo odvysíláno 23. listopadu 2019. Soutěžícími šesté řady byli Zuzana Norisová, Robert Urban, Debbi, Roman Zach, Kateřina Brožová, Marek Lambora, Kateřina Marie Fialová a Ján Jackuliak. Moderátorem pořadu byl beze změny Ondřej Sokol. Vítězem 6. řady se stal Marek Lambora. Výhru daroval Spolku Ichtyóza.

Koncerty[editovat | editovat zdroj]

Koncert 2017[editovat | editovat zdroj]

Dne 10. června 2017 proběhl v O2 aréně koncert Tvoje tvář má známý hlas: Koncert. Představilo se zde 16 soutěžících ze všech tří řad. Koncertem provázel Ondřej Sokol. Proběhly dva koncerty – odpolední a večerní. Jako první vystupovala M. Konvičková jako A. Franklin. Ondřej Sokol doprovodil Jana Cinu v duetu dua Ylvis. Večerní koncert skončil ve 21.00.

Vystupující[editovat | editovat zdroj]

1. řada[editovat | editovat zdroj]

Anna Fialová jako Christina Aguilera (Candyman)

Iva Pazderková jako P!nk (Try)

Adam Mišík jako Miley Cyrus (Wrecking ball)

Petr Rychlý jako Jan Nedvěd (Kohout) a jako Josef Vojtek – Kabát (Pohoda)

Hana Holišová jako MC Hammer (U can't touch this)

David Kraus jako Till Lindemann – Rammstein (Du Hast)

2. řada[editovat | editovat zdroj]

Jan Cina jako Ylvis (The Fox)

Markéta Procházková jako Céline Dion (My heart will go on)

Anna Slováčková jako Lana Del Rey (Young and beautiful)

David Gránský jako Justin Bieber (Baby)

Ivana Jirešová jako Linda Perry (What's Up)

3. řada[editovat | editovat zdroj]

Aleš Háma jako Boney M. (Ma Baker)

Milan Peroutka jako Mika (Grace Kelly)

Ondřej Ruml jako Maroon 5 (Sugar)

Markéta Konvičková jako Aretha Franklin (Think)

Martin Dejdar jako Rag'n'Bone Man (Human)

Koncert 2019[editovat | editovat zdroj]

Na den 21. 12. 2019 jsou plánovány dva koncerty, opět v O2 aréně. Diváci uvidí například Jana Cinu, Vojtěcha Drahokoupila, Tomáše Matonohu, Ivu Pazderkovou, Petra Rychlého, Jitku Boho, Jakuba Koháka, Leonu Machálkovou nebo Terezu Maškovou a Milana Peroutku. Koncerty opět provede moderátor Ondřej Sokol.[24]

Sledovanost[editovat | editovat zdroj]

První řada show se setkala s nebývalým úspěchem. První díl odstartoval s podílem 26 % diváků, druhý se vyšplhal na podíl 32 % a třetí se dostal až k hranici 40 % diváků. Od čtvrtého dílu se podíl na divácích držel nad úrovní 50 %.[25] V cílové skupině 15–54 se dokonce podíl vyšplhal téměř k podílu 60 % diváků.[25] Průměrně první řadu sledovalo 1,624 milionů diváků starších čtyř let.[26]

Řada Den a čas První díl Poslední díl Průměrná sledovanost
(v milionech; 15+)
Datum Sledovanost
(v milionech; 15+)
Datum Sledovanost
(v milionech; 15+)
1 sobota, 20.20
26. března 2016
0,933[27]
11. června 2016
1,623[28] 1,491[29][30]
2 neděle, 20.20 4. září 2016 1,416[31] 20. listopadu 2016 1,757[32] 1,568[29]
3 neděle, 20.15 26. února 2017 1,266[33] 14. května 2017 1,353[34] 1,232[35]
4 sobota, 20.20 2. září 2017 1,086[36] 18. listopadu 2017 1,166[37] 1,102
5 sobota, 20.15 1. září 2018 0,947[38] 17. listopadu 2018 0,831[39] 0,889[40]
6 sobota, 20.15 7. září 2019 0,775[41] 23. listopadu 2019 bude oznámeno bude oznámeno

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. a b stk. Nova ukázala studio pro Tvoje tvář má známý hlas [online]. MediaGuru.cz, 2016-02-15 [cit. 2016-02-19]. Dostupné online. 
 2. a b c Tvoje tvář má známý hlas představuje porotu. Je v ní i bývalý soutěžící! [online]. 2016-08-04 [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 3. a b Už brzy uvidíme na obrazovce TV Nova zbrusu nový seriál a světovou show! [online]. Nova.cz, 2016 [cit. 2016-02-19]. Dostupné online. 
 4. Tvoje tvář nejúspěšnějším pořadem od roku 2013! Více než polovina diváků u obrazovek ji sledovala!. tvojetvar.nova.cz [online]. 2016-04-17 [cit. 2016-08-04]. nejuspesnejsim-poradem-od-roku-2013-vice-nez-polovina-divaku-u-obrazovek-ji-sledovala.html Dostupné online. 
 5. a b TV Nova připravuje druhou řadu show Tvoje tvář má známý hlas!. tvojetvar.nova.cz [online]. 2016-04-27 [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 6. a b Alex Ruzek: Je čas rozšířit hranou tvorbu o další formáty [online]. MediaGuru.cz, 2016-05-24 [cit. 2016-05-24]. Dostupné online. 
 7. http://tvojetvar.nova.cz/clanek/novinky/dekujeme-za-prizen-tvoje-tvar-ma-znamy-hlas.html
 8. http://tvojetvar.nova.cz/clanek/novinky/exkluzivne-tvoje-tvar-ma-znamy-hlas-je-zpet-odhaleni-prvnich-dvou-soutezicich.html?ref=strossle
 9. a b Soutěž Tvoje tvář má známý hlas vyhrála Hana Holišová! VIDEO [online]. TN.cz, 12. června 2016 [cit. 2016-07-30]. Dostupné online. 
 10. a b VELKOLEPÉ FINÁLE: Ivana Jirešová jako Taylor opět zabodovala a stala se absolutním vítězem show Tvoje tvář má známý hlas!. Prask.nova.cz. 2016-11-20. Dostupné online [cit. 2016-11-20]. 
 11. a b Tvář má svého vítěze, zabodovala Tatiana Vilhelmová a vystoupil i Gott. iDNES.cz [online]. 2017-05-14 [cit. 2017-05-18]. Dostupné online. 
 12. FOTO: Víme, jak bude vypadat studio v show TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS [online]. [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 13. SEZNAM.CZ. Marta Jandová se vrátila s rodinou z Německa: Proč byli v Bavorsku nešťastní, i když měli spousty peněz? [online]. [cit. 2016-08-05]. Dostupné online. 
 14. http://tvojetvar.nova.cz/clanek/novinky/odhaleni-velka-zmena-v-tvoji-tvari-novy-clen-poroty-kdo-to-bude.html
 15. Divoká zkouška Rammsteinu: Takhle to umí jenom „tvrďáci“!. tvojetvar.nova.cz [online]. 2016-05-12 [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 16. Ze zákulisí fenomenální show: Takhle se soutěžící připravují na hvězdné výkony!. tvojetvar.nova.cz [online]. 2016-04-26 [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 17. Tvoje tvář: Yemi naložil Haně Holišové! Zvládne náročnou choreografii?. tvojetvar.nova.cz [online]. 2016-04-14 [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 18. http://tvojetvar.nova.cz/clanek/novinky/dalsi-novinka-ctvrta-rada-tvoji-tvare-je-plna-zmen-novym-dramatickym-koucem-bude-slavny-herec-ktery.html
 19. JE TO TADY! Známe čtyři soutěžící z druhé řady TVOJÍ TVÁŘE!. tvojetvar.nova.cz [online]. 2016-07-26 [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 20. Odhalení pátého soutěžícího z Tvojí tváře: Je to tenhle sympaťák z Ordinace!. tvojetvar.nova.cz [online]. 2016-07-28 [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 21. Porotce SuperStar jako šestý soutěžící Tvojí tváře: Který z nich to ale je?. tvojetvar.nova.cz [online]. 2016-07-29 [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 22. Miroslav Etzler jako další soutěžící v Tvojí tváři! Kdo je ale tím posledním?. tvojetvar.nova.cz [online]. 2016-08-03 [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 23. Nova chystá třetí řadu show Tvoje tvář má známý hlas! Co uvidíte? [online]. 2016-11-21 [cit. 2016-11-21]. Dostupné online. 
 24. TV Nova připravuje dva živé koncerty show Tvoje tvář má známý hlas! Na koho se můžete těšit?. tvojetvar.nova.cz [online]. 2019-05-15 [cit. 2019-05-22]. Dostupné online. (česky) 
 25. a b A.S., Media Marketing Services. Show Tvoje tvář má známý hlas za deset dílů zdvojnásobila publikum RadioTV. www.radiotv.cz [online]. [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. 
 26. Na finále show Tvoje tvář má známý hlas se dívalo přes 1,7 milionu diváků. Borovan.cz [online]. [cit. 2016-08-04]. Dostupné online. (česky) 
 27. mav. Tvoje tvář zahájila jako jednička večera [online]. MegiaGuru.cz, 2016-03-27 [cit. 2016-03-27]. Dostupné online. 
 28. vm. Finále pořadu Tvoje tvář zhlédlo 1,6 mil. diváků [online]. MediaGuru.cz, 2016-06-12 [cit. 2016-06-12]. Dostupné online. 
 29. a b Druhá řada Tváře měla víc diváků, Nova chystá třetí | MediaGuru. https://www.mediaguru.cz/2016/11/druha-rada-tvare-mela-vic-divaku-nova-chysta-treti// [online]. [cit. 2016-11-25]. 
 30. Nova odstartuje druhou řadu Tvoje tvář 4. září [online]. MediaGuru.cz [cit. 2016-08-11]. Dostupné online. 
 31. vm. Tvoje tvář vyhrála neděli, start vidělo 1,4 mil. diváků [online]. MediaGuru.cz, 2016-09-05 [cit. 2016-09-05]. Dostupné online. 
 32. Finále show Tvoje tvář vidělo 1,76 mil. diváků diváků [online]. MediaGuru.cz, 2016-11-21 [cit. 2016-11-21]. Dostupné online. 
 33. Tvoje tvář zahájila souboj s Temným krajem na 1,27 mil.. MegiaGuru.cz [online]. 2017-02-27 [cit. 2017-02-27]. Dostupné online. 
 34. Finále pořadu Tvoje tvář zhlédlo 1,35 mil. diváků diváků [online]. MediaGuru.cz, 2017-05-15 [cit. 2017-05-18]. Dostupné online. 
 35. Třetí řada Tvoje tvář úspěšná, druhou ale nepřekonala [online]. MediaGuru.cz, 2017-05-15 [cit. 2017-05-18]. Dostupné online. 
 36. mav. Čtvrtá tvář show Tvoje tvář zahájila nad milionem [online]. MegiaGuru.cz, 2017-09-03. Dostupné online. 
 37. Finále pořadu Tvoje tvář sledovalo 1,17 mil. diváků [online]. MediaGuru.cz, 2017-11-19 [cit. 2017-11-19]. Dostupné online. 
 38. Nová řada show Tvoje tvář zahájila s 947 tis. diváků. MediaGuru.cz [online]. [cit. 2018-09-02]. Dostupné online. (česky) 
 39. StarDance znovu pořadem soboty s 1,4 mil. diváků. MediaGuru.cz [online]. [cit. 2018-11-18]. Dostupné online. (česky) 
 40. Pátá řada Tvoje tvář měla v průměru 889 tisíc diváků. MediaGuru.cz [online]. [cit. 2018-11-21]. Dostupné online. (česky) 
 41. Tvoje tvář a Temný kraj na čele v 15+. MediaGuru.cz [online]. 2019-09-08 [cit. 2019-10-08]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]