Keith Flint

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Keith Flint
Základní informace
Rodné jméno Keith Charles Flint
Narození 17. září 1969 (49 let)
Anglie Redbridge, Londýn, Anglie
Žánry Electronica, electronic rock, big beat, breakbeat, synthpunk, hardcore techno, alternative rock, industrial rock
Povolání zpěvák, tanečník
Příbuzná témata The Prodigy
Web Osobní web
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Keith Charles Flint (* 17. září 1969 Redbridge, Londýn) je britský zpěvák, tanečník a člen elektronické hudební skupiny The Prodigy.

V začátcích The Prodigy působil jako tanečník, dokud se nerozhodl pro úplnou změnu image. Dlouhé vlasy si dal zkrátit a začal nosit jedinečný účes ve tvaru dvou punkových „kohoutů“, přičemž střed jeho hlavy zůstal vyholený. Skladba Firestarter, ke které sám napsal text, se stala ikonou a tváří The Prodigy.

Jeho první sólový projekt se nazýval Flint. Byla to skupina se čtyřmi členy: Keith jako zpěvák, Jim Davies jako kytarista a Kieron Pepper s Tony Howlettem jako hráči na bicí. První (limitovaný) singl byl „Asteroids“, avšak první oficiální singl nesl název „Aim 4“, který byl vydaný v červenci 2003. Videoklip k singlu režíroval Jonas Åckerlund, který dělal i klip ke skladbě „Smack My Bitch Up“ od The Prodigy. Později se skupina kvůli neúspěchu rozhodla skončit, ale zanechala po sobě nevydané album Device #1 s deseti skladbami.

Později měl Keith sólový projekt pod názvem Clever Brains Fryin (CBF). První vystoupení měli v červenci 2004 na festivalu Global Gathering. Od vydaní alba Their law (The Prodigy) a následném turné Prodigy CBF nevystupovala.