Drážní vozidlo s naklápěcí skříní

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Japonská jednotka série KiHa 283 s naklápěcími skříněmi. Tyto vozy se dokáží naklonit až o 8° (6° při běžných podmínkách).

Drážní vozidlo s naklápěcí skříní je železniční vozidlo, jehož skříň se naklápí do strany, čímž eliminuje působení odstředivé síly při průjezdu obloukem železniční tratě. Vlakové soupravě (jednotce) sestavené pouze z takových vozidel se říká naklápěcí vlak. Naklápěním lze dosáhnout bezpečného průjezdu obloukem rychlostí až o 30 % vyšší[zdroj?] vůči vlakovým soupravám s pevnou skříní.

Tímto způsobem lze dosáhnout mírného zvýšení průměrné rychlosti vlaků v trasách, kde by výstavba vysokorychlostní tratě a zakoupení vysokorychlostních vlaků bylo neefektivní nebo nerealizovatelné, například z důvodů terénních poměrů nebo nižšího vytížení tratě. Vlaky s naklápěním se však používají jak na klasických železničních tratích, tak na vysokorychlostních.

Existují 2 naklápěcí systémy:

  • aktivní – naklápí skříň na základě elektronického impulsu – používá jej řada vlakových souprav Pendolino, ICE-T, ICE-TD, X2000, Acela
  • pasivní – naklápí skříň působením gravitace na nepevnou část skříně – používá jej řada vlakových souprav Talgo

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]