Diskuse s wikipedistou:Adam Zábranský

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Stock person bw.png
Amsn icon 0.97.png
Pages Mac.png
Gnome-accessories-calculator.svg
Vista-advancedsettings.png
Internet-mail.svg
Adam Zábranský Diskuse     Články Počítadlo Pískoviště E-mail
Archivy
Archivy:

Medaile děda Vševěda2[editovat zdroj]

Dyk25.svg

Srdečně zdravím. Jsem rád, že jako první příspěvek na tvou novou čistou bílou diskusní stránku ti můžu udělit tuto Medaili děda Vševěda, tentokrát za 25 zajímavých hesel, jimiž jsi již přispěl do sekce „Víte, že…“.

Velmi ti za všechny děkuji a těším se na další. S ohledem na tvou mimořádnou autorskou plodnost není další meta zase tak daleko :-) Jan.Kamenicek 2. 1. 2012, 11:42 (UTC)

Ahoj, moc díky za medaili, už mi zkrášluje uživatelskou stránku a pěkně to vyšlo jako první příspěvek sem. :o) 50 zajímavostí mi ještě nedávno připadalo jako nedosažitelný cíl, ale teď už jsem v půlce! Vypadá to na (trochu opožděné) novoroční předsevzetí. Měj se. ;-) --Adam Zábranský 2. 1. 2012, 14:40 (UTC)

Stalinismus[editovat zdroj]

Nejdřív se radši koukni, co rušíš. Nebo si nejdřív dodělej úkoly do školy. --62.245.103.21 16. 1. 2012, 23:36 (UTC)

Za přehlédnutí se omlouvám, ale snad není potřeba hned se mě snažit urazit (nepovedlo se). --Adam Zábranský 17. 1. 2012, 05:31 (UTC)

Alfred Russel Wallace[editovat zdroj]

Wikivyznamenání 2. stupně („Wikikytička“) Srdečně zdravím, Adame. Gratuluji k dotažení hesla Alfred Russel Wallace mezi Dobré články české Wikipedie a připichuji ti za něj tohle kvítí. Přeji ti, aby tě psaní nadále uspokojovalo a ať se ti dál takto daří. Jan.Kamenicek 17. 1. 2012, 15:06 (UTC)

Díky, tenhle člověk si dle mého názoru pěkný článek zasloužil. Brzy se snad vrhnu na Darwina, který je přeci jen významnější. --Adam Zábranský 17. 1. 2012, 16:07 (UTC)

Transcendentní čísla[editovat zdroj]

Je to jedno. Pokud máme nějakou rovnici s racionálními koeficienty, jejíž je číslo kořenem, tak můžeme postupně obě strany (ekvivalentní úprava) vynásobit všemi jmenovateli z koeficientů. Tím získáme rovnici s celočíselnými koeficienty, jejíž je číslo také kořenem. Tedy pokud existuje jedna rovnice, existuje i druhá. --Tchoř 1. 2. 2012, 17:39 (UTC)

Jasný, díky. --Adam Zábranský 1. 2. 2012, 18:00 (UTC)

DČ Saúdská Arábie[editovat zdroj]

Tournesol.png

Ahoj Adame. Dovol, abych Ti ještě jednou poděkoval za velice pěkný článek Saúdská Arábie. Prošel jsem si jej ještě jednou a upravil jsem pouze popisek bankovky a jednu šablonu, která mi předtím unikla. Za skvěle odvedenou práci bych Ti chtěl udělit Wikivyznamenání 2. stupně, známou to wikikytičku. Budu se těšit na další články o státech. Přeji pěkný víkend --Faigl.ladislav slovačiny 3. 2. 2012, 19:34 (UTC)

Mo(u)dří už vědí

Nazdar, taky se připojuji, a sice s příslibem ještě jednoho (hmotnějšího) vyznamenání, které slibuju už dlouho. ;) --Mozzan 3. 2. 2012, 19:46 (UTC)

Díky Láďo, už chápu, co sis představoval pod "lepším popiskem". :o) Je dobře, že kromě Honzy se tu najde ještě aspoň jeden recenzent článků o státech. Vynasnažím se, aby další stát (Turecko) byl co nejdříve a snad se vyvaruji předchozích chyb. No a Honzo, k tvému vyznamenání nezbývá než dodat, že se na něj těším! ;-) --Adam Zábranský 3. 2. 2012, 21:35 (UTC)

Enzym[editovat zdroj]

Ahoj, pravděpodobně šlo jen o překlep, kvůli kterému bych normálně neotravoval, ale v tomto případě se pro jistotu ptám, jestli jsem to pochopil správně. Díky. Jan.Kamenicek 12. 2. 2012, 20:48 (UTC)

Ano, v tom kódu jsem to nějak přehlédl. --Adam Zábranský 13. 2. 2012, 00:01 (UTC)

Pozvánka na wikisraz 25. 3., Brno[editovat zdroj]

LW logo gold.svg
Pozvánka na setkání wikipedistů

Jste srdečně zván/a na první pravidelný sraz wikipedistů v Brně, který se uskuteční 25. března 2012 od 16:00 hodin v restauraci Valhalla, Kopečná 320/39 Brno [1].
Na programu bude mimo jiné seminář na různá aktuální wikipedistická témata.

Pokud máte zájem, tak se prosím zapište a stránku pro případné změny sledujte.


--Vojtech.dostal 29. 2. 2012, 13:50 (UTC)

Vakovlk tasmánský[editovat zdroj]

Tournesol.png Gratuluji k DČ Vakovlk tasmánský. Už dlouho nebylo nic biologického v NNČ, nechceš do toho jít? :-) --Vojtech.dostal (diskuse) 5. 3. 2012, 18:04 (UTC)

Připojuji se s gratulací za vakovlka! :) Pst! Biologie počká, pomoz s něčím z astronomie, tam nahoře je tolik zajímavých objektů. :)) --Krvesaj (diskuse) 5. 3. 2012, 18:07 (UTC)
Díky za recenzi, gratulace i kytičku. :) Do NNČ se zatím nechystám, zatím budu raději bez přílišné námahy pokračovat v DČ, buhví co byste mi tam našli. ;-) Jinak, sice teď (hlemýždím tempem) pracuji na Turecku, ale o nějakém astronomickém tématu již delší dobu uvažuji, a zvláště pak o Titanu, abych udělal radost Donu Pedrovi, který má pro něj slabost. Tak třeba si k astronomii již brzy odskočím. :o) --Adam Zábranský (diskuse) 5. 3. 2012, 19:08 (UTC)
Taktéž se připojuji ke gratulacím. K Titanu jsem se já už nestihl dostat, protože mne schvátilo to zelené peklo. Takže jsem rozhodně rád, že ho máš v hledáčku! Jen by ses měl taky jednou pochlapit a napsat nějaké chráněné území na status DČ :) Bych to mohl zavést jako takovou wiki-maturitu pro editory ;)) Jo a jelikož jsem já měl to DČ dřív než ty, tak bys mi měl dlužit pivo! :)) S pozdravem a ještě jednou gratulace k DČ --Chmee2 (diskuse) 5. 3. 2012, 19:30 (UTC)
Grr, a já myslel, že zapomeneš. :D Jo, vlastně bych někdy třeba některé v Radotíně mezi DČ dostat mohl, jakože poděkování za tvé činy. Rozhodně o tom budu přemýšlet. --Adam Zábranský (diskuse) 5. 3. 2012, 23:20 (UTC)

Přesměrování na český název[editovat zdroj]

Dobrý večer! Děkuji, že jste přidal český název tady: Nature versus nurture. Mám rád češtinu, ale nemohl jsem najít, jak se řekne český „Nature vs nurture“. Díky Vám jsem ted‘ najíl a přidal ještě názvy:

Přirozenost a výchova - spor známý jako „přirozenost proti výchově“ nebo také „dědičnost proti prostředí“ \\ Murphy R. Úvod do kulturní a sociální antropologie (verze 3)

Mohl bych se Vás na něco zeptat? Co řikáte přesměrování tohoto článku na český název podle Vaší poznámky? Např.: „Nature versus nurture“ → „Přirozenost versus výchova“ (nebo „Přirozenost a výchova“, „Přirozenost proti výchově“, „Dědičnost proti prostředí“)? Myslím si, že v české Wikipedii český název bude lepší než anglický. Nemůžu se však odhodlat k přesměrování, protože umím česky jenom trochu. Co řikáte mého nápadu? Z pozdravem, Solus ipse Inc. (diskuse) 17. 3. 2012, 17:44 (UTC)

Dobrý večer, po zvážení jsem přesunul na Dědičnost proti prostředí, což je podle mě název nejpřesnější (nejedná se jen o výchovu). Na to, že "česky moc neumíte", se vám to celkem daří. :o) Upravil jsem pár stylistických chyb ve článku a těším se na další. Nebojte se mě případně na něco zeptat. --Adam Zábranský (diskuse) 17. 3. 2012, 19:04 (UTC)

Asi nikdo nebude mít námitky, kdy jste přišel na to, aby přesunout článek na „Dědičnost proti prostředí“. Taky si to myslím, že je to přesnější název než „Přirozenost proti výchově“. To je pravda, že se týká diskusní bod nejen výchovy, ale i řady jiných vnějších faktorů (prostředí), které empiristé považují za rozhodující determinanty duševního vývoje člověka.
Děkuji Vám za srdečné přijetí v cswiki a vysoké zhodnocení mé znalosti češtiny, ačkoliv opravdu je jenom základní a mám s češtinou hodně práce. Ale ted‘ můžu mít můj strach z krku, jestliže Čech udělal jen drobné úpravy mého tekstu v češtině. --Solus ipse Inc. (diskuse) 17. 3. 2012, 22:29 (UTC)

Ptám se na využívání šablony[editovat zdroj]

Dovolte mi otázku. Především Vám děkuji, že jste změnil můj externí odkaz v čl. Robert F. Murphy (antropolog) na vhodnou šablonu NK ČR. Prosím Vás, jak jste to udělal? Chtěl jsem využít šablony sám, ale nevydařilo se mně. Přece číslo jo20010084728 není tady uvedeno, že ano? Nejdřív jsem našel v databázi NČR knihy Murphyho a octnl se na té strance, pak jsem se pokoušel využít následujících čísel: cnb001299463 (Číslo nár.bibl.), 001299463 (Systém. číslo). Ale nic se nestalo. Jak jste našel vhodné číslo?--Solus ipse Inc. (diskuse) 18. 3. 2012, 10:23 (UTC)

Vizte návod u té šablony, číslo se hledá přes databázi AUT. --18. 3. 2012, 10:46 (UTC), Utar (diskuse)

Bleděmodrá tečka[editovat zdroj]

dnes získala DČ na en wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Pale_Blue_Dot Nechtěl byste to zkusit získat i u nás? --Svajcr (diskuse) 7. 5. 2012, 22:13 (UTC)

Pěkné, díky za upozornění, poslední dobou jsem docela wiki-líný (věnuji se jiným bohulibým zálibám :o)), ale snad mě to brzy přejde. Potom se určitě pokusím. --Adam Zábranský (diskuse) 7. 5. 2012, 22:25 (UTC)

Přesun srazu[editovat zdroj]

Pozor, pozor, na vědomí se dává přesun dnešního srazu do Kozy NostryJagro (diskuse) 18. 6. 2012, 08:26 (UTC)

Fotografie hvězdných drah[editovat zdroj]

Podívejte se, prosím, na článek Fotografie hvězdných drah a zkorigujte podle toho, jak bude zapotřebí, mám tam pár nejistých pasáží z astronomie:-) Díky moc, --Svajcr (diskuse) 5. 7. 2012, 19:06 (UTC)

Prosba o názor - karibské ostrovy[editovat zdroj]

Ahoj. Nevím, zda k tomu budeš mít co říci, každopádně tě chci oslovit a poprosit o názor, jak postupovat při názvech několika karibských ostrovů, které jsou pojmenovány podle různých světců (Svatý Martin, Svatý Eustach a Svatý Bartoloměj). Obracím se na tebe jako na účastníka wikiprojektu:Státy. Taky jsem z tvých příspěvků vypozoroval, že bys snad mohl mít přístup k literatuře, kde by se toto mohlo snad alespoň okrajově řešit. Diskuzi jsem začal na hesle Malé Antily, byl bych rád, kdyby ses tam k tomu vyjádřil. Pokud k tomu nemáš nic a já nyní střelil na slepo do prázdna, omlouvám se za můj příspěvek v tvé diskuzi a prosím, ignoruj ho. Díky, --Unpocoloco (diskuse) 29. 7. 2012, 17:11 (UTC)

Zajímavosti[editovat zdroj]

Pěkně zdravím. Nebylo by zase něco zajímavého? :-) Jan.Kamenicek (diskuse) 26. 8. 2012, 00:53 (UTC)

Ahoj, asi je potřeba, že? Teď si dávám takovou delší pauzu, ale neboj, brzy zase začnu psát. Potom toho snad bude dost. ;) --Adam Zábranský (diskuse) 26. 8. 2012, 05:29 (UTC)
OK, budu se těšit :-) Jan.Kamenicek (diskuse) 26. 8. 2012, 07:51 (UTC)

Východ Země[editovat zdroj]

Milý kolego, mám další tip na zajímavou astrofotografii: http://en.wikipedia.org/wiki/Earthrise S pozdravem --Svajcr (diskuse) 27. 8. 2012, 04:09 (UTC)

Díky, časem určitě přeložím (až ukončím svou pauzu od wiki). --Adam Zábranský (diskuse) 27. 8. 2012, 08:38 (UTC)

Práh chudoby[editovat zdroj]

Ahoj, koukni prosím co nejdřív na Práh chudoby, ať ti tam nikdo nehodí subpahýl nebo tak něco. Měl jsi tam šablonu {{pracuje se}}, ale byla odstraněna (právem, její použití je maximálně na dva dny). Díky. --Marek Koudelka (diskuse) 28. 9. 2012, 14:33 (UTC)

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Práh chudoby. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Jvs 29. 9. 2012, 14:07 (UTC)

Pavouci[editovat zdroj]

Ahoj. Drobné úpravy za 74 217 bajtů? :-) Ale díky za ně, moc pěkný článek. Ocenění nechávám, až bude mezi dobrými (což asi bude brzy). Ale to shrnutí mě pobavilo. --Mates (diskuse) 28. 5. 2013, 09:33 (UTC)

To jsem rád. Sranda patří i na Wikipedii. :o) --Adam Zábranský (diskuse) 28. 5. 2013, 09:50 (UTC)

Ocenění[editovat zdroj]

Barnstar-butterfly.png

Dovoluji si udělit „Řád modrého motýla“ za kvalitní rozšíření článku. Můžete si ho zavěsit do své pavučinky. Těším se na další podobné "drobné" úpravy.

Mimochodem, nechtěl byste výhledově rozšířit členovce? Je to nejpočetnější živočišný kmen a podrobně a aktuálně je zpracována pouze fylogenetická systematika. Zdraví Petr Karel (diskuse) 28. 5. 2013, 11:34 (UTC)

Vysloveně mne pobavilo udělit „řád modrého motýla“ za pavouky. Nebohý to motýl :) Nicméně i já se připojuji ke gratulaci za pěkné heslo. Jsem s pozdravem --Chmee2 (diskuse) 28. 5. 2013, 11:42 (UTC)
Díky za vyznamenání. :) Členovci také vypadají zajímavě, takže se na ně možná také časem vrhnu. Ale nic neslibuji ;-) --Adam Zábranský (diskuse) 30. 5. 2013, 08:52 (UTC)
Jako dárek nabízím snímek mladých pavoučků právě se vylíhlých z kokonu: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:130531_Pavouci_kokon_0002b.jpg Vy už budete vědět, kam s nimi:-) --Svajcr (diskuse) 14. 6. 2013, 20:30 (UTC)

Pavouček za pavouky[editovat zdroj]

Pavouček.

Ahoj, zrovna dneska jsem si říkal, že ten článek označím jako dobrý. Zajímavá náhoda spojení myslí! :-) Příjmi tedy prosím tady toho krásného pavoučka za Tvůj skvělý článek o pavoucích. Vybral jsem ho proto, že má hezky hvězdicově/kyticově roztažené nožky :D. Můžeš to tedy brát i jako WikiVyznamenání 2. stupně a přidat se do toho seznamu :-). Ještě jednou díky za článek i spolupráci v recenzích. --Mates (diskuse) 10. 11. 2013, 20:01 (UTC)

No to je teda ale sakra hodně velká náhoda, vzhledem k tomu, jak dlouhou dobu to leželo netknutý. ;) Díky za pavouka-kytičku, potěšil. --Adam Zábranský (diskuse) 12. 11. 2013, 21:45 (UTC)

pozvanka[editovat zdroj]

--Limojoe (diskuse) 13. 2. 2014, 21:20 (UTC)

Přijď![editovat zdroj]

Transatlantic Trade and Investment Partnership[editovat zdroj]

Ahoj, asi na to teď vůbec čas nemáš, ale když jsi to slíbil před půl rokem a nic se nestalo, vyhrnul jsem rukávy a dost jsem doplnil TTIP. Zvláště, když na ní Piráti všude odkazují :-) V původní podobě to fakt byla čistá propagace TTIP. Měj se, ať se daří v magistrátních bojích. --Jirka Dl (diskuse) 19. 1. 2015, 07:49 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Ahoj, moc moc díky!!! Udělals mi radost. :) --Adam Zábranský (diskuse) 19. 1. 2015, 08:49 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Vítejte[editovat zdroj]

Vítejte zpět, byl jste můj vzor při tvorbě DČ a NČ, tak snad se tu budeme potkávat a dojde i na nějaké recenze. Jen to dobré. --OJJ, Diskuse 7. 7. 2016, 18:00 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Jé, ani nevíte, jakou jste mi udělal radost. Snad něco brzy zase napíšu, i když času mám pomálu. :) --Adam Zábranský (diskuse) 7. 7. 2016, 19:24 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Těším se, aneb zase to chce dotáhnout něco ze zvířat mezi DČ a NČ, ať alespoň něčím troufnem en. Zatím je můj poslední počinek toto, teď dělám na praseti. Kdyžtak se ozvěte, moc se mi líbil třeba Vakovlk tasmánský a Pavouci a rád zrecenzuji. OJJ, Diskuse 7. 7. 2016, 19:42 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
A samozřejmě Wallace, to byl super chlapík i článek. Moc lidí o něm ani neví, já náhodou jo, ale dost jsem se o něm dozvěděl. Bezva! OJJ, Diskuse 7. 7. 2016, 19:51 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Železná hvězda kvalitního wikipedisty[editovat zdroj]

Jéje, díky moc. Jsem moc rád, že po mně někdo převzal štafetu. :) --Adam Zábranský (diskuse) 30. 12. 2017, 22:50 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Prosba o rozhovor do závěrečné diplomové práce[editovat zdroj]

Dobrý den,

kontaktuji Vás jako jakožto zkušeného wikipedistu, který má podle dostupných informací zkušenosti se zpracováním, úpravou či komentováním sociologických témat. Zajímaly by mne Vaše názory na kvalitu a ověřitelnost sociologických poznatků na české Wikipedii, na Sociologickou encyklopedii a na možnou spolupráci těchto zdrojů. Proto bych Vás v tomto ohledu velice rád požádal o rozhovor, jehož předpokládaná délka je 1 hodina. Vaše názory budou pro celý výzkum jistě velmi hodnotné, a proto budu velice rád pokud se mi ozvete na můj e-mail (rozek1app2@gmail.com).

Jste jedním z několika hodnotných respondentů, které s touto prosbou oslovuji. Vaší ochoty ke spolupráci bych si velmi vážil.

Předem Vám děkuji za odpověď

S úctou a pozdravem

Štěpán Rožek

student navazujícího magisterského studia oboru Informační studia a knihovnictví Ústav informačních studií a knihovnictví, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

--Rozek1app2 (diskuse) 8. 5. 2020, 13:19 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Pozvánka na editaton v Praze![editovat zdroj]

Soutěž Československo 1948–1989 - průhledné logo.png

OPRAVA DATA! Pozvánka na editaton v Praze![editovat zdroj]

Soutěž Československo 1948–1989 - průhledné logo.png