Diskuse s wikipedistou:Jagro

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Vysvětlivky a rady[editovat zdroj]

Gnome-sticky-notes-applet.png
Co si přečíst, než mi napíšete?
Pokud jste odpověď nenalezli, neváhejte mi napsat

Seš slavnej…[editovat zdroj]

Zřejmě slušný oddíl:-) --Jan Polák (diskuse) 14. 1. 2016, 14:58 (CET)

Díky za link. :) — Jagro (diskuse) 19. 1. 2016, 01:09 (CET)
Teda, Ty jedeš:-) --Jan Polák (diskuse) 27. 1. 2016, 09:13 (CET)

EP - account limit[editovat zdroj]

Ahoj, požádal jsem vývojáře o dočasné vypnutí limitu na účty pro zítřek (tedy Tebou zmiňovanou středu). Viz phab:T131152. Jakmile budeme mít konsenzus, můžeme požádat i o přidělení práv noratelimit a souvisejících koordinátorům a zakladatelům účtů, myslím, že to bude užitečné. Mělo by jít zakládat velké množství účtů i z IP adresy. --Urbanecm (diskuse) 29. 3. 2016, 15:00 (CEST)

@Urbanecm: Díky, ale vypadá to, že takto je to na ně moc narychlo a bez potřebných detailů. Více viz meta:Grants:Learning patterns/Six-account limit#What is the solution?, bod 1: meta:Mass account creation#Requesting temporary lift of IP cap. --29. 3. 2016, 16:20 (CEST), Utar (diskuse)
@Utar: Četl jsem... Bohužel, vyplnit ticket samostatně mě napadlo až teď a IP nevím. Druhá varianta je žádost změnit na zaktivnění skupiny Zakladatelé účtů. Otázkou je, zda nám to bez konsenzu projde a zda to do konání kurzu bude hotovo. --Urbanecm (diskuse) 29. 3. 2016, 17:07 (CEST)
@Urbanecm:Teď je v MLP Vojta Veselý, tak se mu možná podaří IP zjistit, když si tedy všimne vzkazu. Když by to přes Phabricator do zítřka nešlo, nehrotil bych to: buď přijde seniorů málo, nebo si založí účet později, nebo napíši nějakému správci, který těch pár účtů založit může. @Jagro, nemohl bys tou dobou být třeba na IRC? --29. 3. 2016, 17:24 (CEST), Utar (diskuse)
Skvělé. Ještě Ti Utare přes rozhraní přeposílám e-mail, co mi došel od vývojáře. --Urbanecm (diskuse) 29. 3. 2016, 18:08 (CEST)
IP adresa všech počítačů v učebně je 2001:718:9:1::5 --Vojtěch Veselý (diskuse) 29. 3. 2016, 18:24 (CEST)
Díky, předáno vývojářům. --Urbanecm (diskuse) 29. 3. 2016, 18:28 (CEST)

Ahojte, dobře tedy založil jsem pod onou lípou průzkum názoru komunity, prosím, zúčastněné, aby hlasovali. Jinak je to potřeba řešit systémověji, aby se lidé mohli přihlašovat sami, přecijen, když máš ve třídě 20 lidí – šest se přihlásí a 14 ti zbylo a to se stihnout nedá. Je potřeba jednoduché rozhraní (něco jako zablokování), které na IP limit vypne. Jinak bude to potřeba zítra, ale bylo i dneska v Liberci, kde se někteří museli přihlašovat přes můj účet (naštěstí jsem správcem). — Jagro (diskuse) 29. 3. 2016, 18:44 (CEST)

Máš tam můj hlas a dvě technické. Bohužel, vypnutí limitu je nutné realizovat pomocí zásahu do konfigurace. Varianta je skupina anebo pravidelné hlášení na phab, aby limit zvýšili. Pokud budu mít informace o IP, datum kurzu, předpokládaný počet lidí a co je to za kurz, klidně mi může někdo napsat dostatečně předem do diskuse, napíšu tam. V tom nevidím problém. Ještě čistě teoreticky může někdo takové rozhraní naprogramovat a přeprogramovat MW, aby informaci brala odněkud z DB, ale to pro nás vývojáři neudělají. --Urbanecm (diskuse) 29. 3. 2016, 18:51 (CEST)
Ano, to je přesně cíl, kterého bych rád dosáhl… Hodlám se tomu v koordinaci s education a CEE skupinou věnovat na letošní Wikimanii, kterou považuji za nejvhodnější místo k prolobování návrhu k nadaci a vývojářům. — Jagro (diskuse) 29. 3. 2016, 18:59 (CEST)

Revertování půl den staré cedule[editovat zdroj]

Já sice chápu, že wikipedisté, kteří si za těch 12 hodin stihli všimnout cedule, jsou víceméně jednotní, na druhou stranu někteří, kteří mi v uživatelských diskusích pro tento návrh vyjádřili podporu, se ještě ani nestihli vrátit dnes z práce, proto bych moc prosím ponechal šablonu informující o návrhu alespoň celý den. Já už jsem byl komunitou za takové stahování cedulí dřív, než ji někdo vůbec stihl zaregistrovat, důrazně pokárán a mrzí mě, že jednoznačnost diskuse berete jako dostatečnou záminku k provedení revertu tak, aby si mého návrhu všimlo co nejméně wikipedistů (alespoň tak si to vykládám já). Přitom já budu rád, když dostanu na svůj návrh co nejvíce zpětné vazby, i té negativní. Jak by se líbilo vám, kdyby vám někdo udělal to, co jste udělal mně? Vždyť je to pouze cedule informujícího charakteru, že byla stránka v nedávné době navržena na přejmenování, není to cedule urgentního typu pokud se s článkem nic do 12 hodin nestane, bude smazán nebo tak a ani to není cedule závažná, pouze informativní. --Dvorapa (diskuse) 18. 5. 2016, 17:13 (CEST)

Dobrý den, to si vykládáte špatně, nechť se vyjádří, kdo uzná za vhodné, ale tato diskuze je zjevně zbytečným zatěžováním komunity. — Jagro (diskuse) 18. 5. 2016, 17:18 (CEST)
Diskuse možná, však se vyjádří pouze ten, kdo k tématu diskuse má potřebu se vyjádřit, ale cedule podle mého nikoho neobtěžuje a pokud ano, je chyba v té ceduli, ne v jejím použití wikipedisty. Alespoň do zítra, nic to nestojí, nic vám to neudělá. --Dvorapa (diskuse) 18. 5. 2016, 17:31 (CEST)

Mezi bajty:Wikidata workshop 2016[editovat zdroj]

Ahoj, v souvislosti s plánovaným záříjovým Wikidata workshopem bych všechny jeho nahlášené účastníky rád požádal o vyplnění formuláře. Bude nám užitečný pro zpětnou analýzu užitečnosti akce. Předem díky. --Martin Urbanec (diskuse) 1. 8. 2016, 15:23 (CEST)

Stalo se, těším se. — Jagro (diskuse) 10. 8. 2016, 09:46 (CEST)
Díky! --Martin Urbanec (diskuse) 10. 8. 2016, 10:52 (CEST)

Wikidata workshop 2016 - památné stromy[editovat zdroj]

Milí přátelé, za několik dní se uskuteční první český Wikidata workshop, na kterém se chceme věnovat mj. registru památných stromů na Wikidatech. Zjistili jsme ovšem, že mnoho existujících památných stromů nemá vůbec žádný číselný identifikátor, a tak nevíme, zda se jedná o památné stromy dle zákona, anebo pouze o významné stromy založené pouze na místní tradici. Prosíme o pomoc s dohledáním, zda se jedná o památné či pouze významné stromy, a to následujícím doporučeným způsobem:

  1. Vyberte si "sporný" strom (ve skutečnosti to může být i skupina stromů nebo alej) bez identifikátoru - seznam sporných stromů je vždy na této stránce (stiskněte tlačítko "Run" a počkejte, až se seznam vygeneruje).
  2. Dle informací v článku či souřadnic se pokuste dohledat strom v mapě památných stromů AOPK.
    1. Pokud tam strom najdete, je to památný strom. Dohledejte číselný identifikátor a přidejte ho na Wikidata jako kód ÚSOP (P677)
    2. Pokud tam strom nenajdete, je to pravděpodobně pouze "významný strom". Na Wikidatech odstraňte prosím instance (čeho) (P31) památný strom (Q811534) a ideálně opravte také kategorie vlastního článku (patří do Kategorie:Významné stromy).

Děkujeme za pomoc!

--Vojtěch Dostál (diskuse) 30. 8. 2016, 14:43 (CEST) a --Martin Urbanec (diskuse) 30. 8. 2016, 14:43 (CEST)

Udělátka na Commons[editovat zdroj]

Ahoj,

nemám čas na uzávěrku programu FWS, tak jsem si to připravil již nyní předpokládaje, že se bude při schvalování postupovat podle tradičního klíče "o co je zájem". V souvislosti s tím, jsem si již připravil udělátka. Vzhledem k tomu, že je to ale komunitní akce (není to tedy one man show), můžeš také přispět. Vyrobil jsem tam tabulku do které se to dá připravit.--Juandev (diskuse) 3. 10. 2016, 16:53 (CEST)

Ahoj, podle mě je seznam vyčerpávající. Nenapadá mě nic, co bych používal a nebylo na něm. Díky za iniciativu, — Jagro (diskuse) 4. 10. 2016, 15:47 (CEST)

Dva návrhy na DČ[editovat zdroj]

Zdravím, již před delší dobou jsem navrhl na DČ dva své články o železničních společnostech, ale protože se téměř nikdo neozval, rozhodl jsem se touto cestou obrátit přímo na wikipedisty, o kterých si myslím že dané problematice rozumí. Proto bych měl prosbu, a to v podobě recenze na tuto dvojici článků: Česká severní dráha a Ústecko-teplická dráha. Za jakékoliv připomínky a korektury, které by pomohly k jejich zařazení mezi DČ, předem děkuji. S pozdravem Matijak (diskuse) 30. 11. 2016, 22:37 (CET)

Ahoj, moc se omlouvám, ale jsem na tom teď časově špatně a historie železnice není zrovna můj obor. Ale můžu zkusit pingnout do: Aktrona, Harolda nebo Čmeláka. Zdravím, — Jagro (diskuse) 18. 12. 2016, 20:11 (CET)

10. let běhu WikiProjektu Fotografování - pojďme to oslavit[editovat zdroj]

Ahoj, rád bych tě pozval na oslavu tak trochu utajeného výročí, 10 let fungování WikiProjektu Fotografování, která proběhne na wikisrazu 20. února 2017 v podniku Respublica v Praze. Je to až k nevíře, že ten projekt běží samospádem tak dlouho a to díky nadšencům, kteří pořizují fotografie světa okolo sebe - tedy jinými slovy, i díky tvému úsilí :) Za těch 10 let se nám podařilo vyfotografovat spoustu míst a předmětů (samozřejmě v posledních letech hlavně díky řadě nástupců tohoto projektu), vlivem čehož je česká Wikipedie mnohem zajímavějším a barvitějším dílem. A to je něco, co si určitě malou oslavu zaslouží :)

Budeme s Packou moc rádi, když se na oslavu sejdeme v hojném počtu a společně zavzpomínáme na naše počátky, úspěchy či srandovní historky z fotografování ;) Budu se těšit případně na viděnou. --Chmee2 (diskuse) 13. 2. 2017, 17:10 (CET)

Super, rád přijdu. :) --Jagro (diskuse) 13. 2. 2017, 20:13 (CET)

Wikipedie[editovat zdroj]

Dobrý den, pane Groh,

jmenuji se Josef Krupička a jsem studentem z gymnázia Na Zatlance.

Dostali jsme zadání vytvořit heslo na wikipedii a píši o https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:Josef_Krupi%C4%8Dka?veaction=edit.

Chtěl bych Vás požádat, zda by jste mi mohl dát radu, jak mám vytvořit 4 oddíly / kapitoly, 8 poznámek pod čarou / referencí, vytvoření tabulky a jak je již zvykem u ostatních hesel na wikipedii (která zahrnuje rok narození, vzniku atd.)

Děkuji Vám,

s pozdravem,

Josef Krupička

Blok Nadvšenec[editovat zdroj]

Dobrý den, můžu se zeptat, za jakou editaci dostal dnes Nadvšenec blok? Poslední jeho editaci vidím 26. 4. 2017, 19:02. Díky za vysvětlení, --Palu (diskuse) 8. 5. 2017, 18:48 (CEST)

Hezký den, jednalo se o obcházení bloku.--Jagro (diskuse) 8. 5. 2017, 18:50 (CEST)
Mě ale zajímá konkrétní editace, díky. --Palu (diskuse) 8. 5. 2017, 19:00 (CEST)
Dobrý den, můžete mi v rámci transparentnosti odpovědět? --Palu (diskuse) 9. 5. 2017, 18:19 (CEST)
Transparentnost se netýká údajů dostupných pouze checkuserům. --Martin Urbanec (diskuse) 9. 5. 2017, 18:20 (CEST)
Dosud tu nepadla informace, že šlo o údaje zjištěné v rámci checkuseru. V tom případě díky za vysvětlení. --Palu (diskuse) 9. 5. 2017, 18:22 (CEST)
Editace druhého účtu jsem neposuzoval, důvod bloku je obcházení rozhodnutí AV. Jinak propojení (= v zřejmě podstatě editace, na které se ptáte) bylo zjištěno za použití neveřejného rozhraní check-user (zde ověření správnosti může provést druhý checkuser).--Jagro (diskuse) 9. 5. 2017, 18:26 (CEST)
Transparentní by bylo uvést, že šlo o editace této IP. --Jowe (diskuse) 9. 5. 2017, 18:29 (CEST)
Ano, přesně tohle jsem požadoval. --Palu (diskuse) 9. 5. 2017, 18:35 (CEST)
Opravdu jsem nepochopil, proč jsou s tím dělány tajnosti. --Jowe (diskuse) 9. 5. 2017, 18:37 (CEST)

Wikipedie:GPS zařízení/Smlouva[editovat zdroj]

Ahoj, narazil jsem na tento vzor smlouvy, kde je u WMCZ poměrně staré sídlo. Jelikož nevím, jestli to není nějaká archivovaná stránka, kde by aktualizace neměla být provedena a nechci nic rozbít, radši se ptám jejího autora. --Martin Urbanec (diskuse) 14. 5. 2017, 17:31 (CEST)

Ahoj, s klidem archivuj. Díky,--Jagro (diskuse) 14. 5. 2017, 21:30 (CEST)

Lužické hory[editovat zdroj]

Ahoj, nechce se ti udělat jedna mapka? Zde [1], nejvyšších vrcholů Lužických hor, nejlépe s geomorfologickými jednotkami a i s německou stranou hor. Moc děkuji, ale jestli nechceš, nemusí to být, jen že ji někdo v recenzi chce. A píšu ti na doporučení od jiného wikipedisty.--Mirek256 25. 5. 2017, 21:03 (CEST)

Upozornění - modifikoval jsem Tvůj CSS kód[editovat zdroj]

Ahoj, vzhledem k tomu, že Tvůj CSS kód pravděpodobně skrýval políčko pro vyplnění shrnutí editace, editoval jsem jeden nebo více Tvých uživatelských stylopisů (stránky ve Tvém uživatelském prostoru končící .css). Pokud bych způsobil nechtěné problémy, prosím, dej mi zde vědět a použij {{Odpověď}} – tato zpráva byla rozeslána hromadně a nemusím Tvou stránku mít ve sledovaných. Zdraví, --Martin Urbanec (diskuse) 22. 7. 2017, 22:30 (CEST)

Dík.--Jagro (diskuse) 5. 11. 2017, 20:23 (CET)

Ukrainian Wikiconference 2017[editovat zdroj]

Hi! I invite you to visit our Wikiconference on 25-26 August in Kherson and share your experience. --Visem (diskuse) 30. 7. 2017, 11:11 (CEST)

Hi, I am sorry, I was busy whole summer, I will try to manage it next year! And congrats for CEEM2018 organisation. ;)--Jagro (diskuse) 5. 11. 2017, 20:23 (CET)

Vývoj linek veřejné dopravy v Praze[editovat zdroj]

Ahoj, nemáš náhodou k dispozici knížku „Vývoj linek veřejné dopravy v Praze“ (třeba v Muzeu hlavního města Prahy)? Předem díky. --Jan Polák (diskuse) 26. 9. 2017, 14:39 (CEST)

Jak jsme řešili neveřejně, knihou/přístupem k ní bohužel nedisponuji.--Jagro (diskuse) 5. 11. 2017, 20:23 (CET)

Eva Heřmánková[editovat zdroj]

Vida, co se všechno nedozvíme, a to jí byl nabízen PAR i ŽOPS. Na UP má řadu vyznamenání od "nováčků"; to budou nejspíše taky loutky. A pak tu nemít pimprlové divadlo... OJJ, Diskuse 5. 11. 2017, 19:28 (CET)

Udělil jsem důrazné varování.--Jagro (diskuse) 5. 11. 2017, 20:23 (CET)