Wikipedie:Žádost o ověření uživatele

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zkratka:
  • WP:ŽOOU
    WP:RFCU

Na této stránce můžete požádat o ověření totožnosti uživatele, který je podezřelý z vlastnictví loutkových účtů nebo jinak splňuje podmínky pro použití rozhraní.

Pravidla


Protože výklad výsledků prověření je obtížný a kvůli ochraně soukromí, je ověřování uživatele až poslední možností pro závažné případy. Zkuste nejdříve jiné metody.

Kód Situace Co dělat
Zřejmá loutka porušující pravidla. Blokovat, vypořádat se bez ověřování.
Zjevný účet „na jedno použití“ porušující pravidla. Blokovat, není třeba ověřování.
A Potřeba informací pro otevřené arbitrážní řízení. Uveďte žádost níže spolu s odkazem na případ a vysvětlením vztahu k případu.
B Vyhýbání se zákazu editace a jiných opatření arbitrážního výboru. Uveďte žádost níže spolu s odkazem na případ.
C Potřeba zjištění IP adresy používané k páchání hromadného vandalismu pod různými účty za účelem jejího blokování. Uveďte žádost níže.
D Trvající porušování pravidla tří revertů s využitím loutkových účtů Uveďte žádost níže s konkrétními diffy na odpovídající nejméně čtyři reverty.
E Volební podvod v probíhajícím hlasování. Uveďte žádost níže s odkazem na hlasování. Případné ověřování je však obvykle odloženo až po ukončení hlasování.
Volební podvod v ukončeném hlasování, který však neměl vliv na výsledek. Není třeba ověřování.
F Volební podvod v ukončeném hlasování, který ovlivnil výsledek. Uveďte žádost níže s odkazem na skončené hlasování.
G Trvající závažné poškozování projektu. Uveďte žádost níže s konkrétními diffy.

Jak na to


  • Oznamte uživatelské jméno nebo IP adresu, kterou podezříváte.
  • Zahrňte důvody pro šetření, včetně jednoho z kódů v tabulce.
  • Podepište svůj požadavek.

Výsledek


  • Výsledek se oznamuje jen povrchně, tak aby nedošlo k zveřejnění osobních údajů; doprovodná data nejsou poskytována. Starší výsledky jsou k dispozici v archivech.

Bylo porušeno vaše právo na soukromí?


Pokud se domníváte, že provedeným ověřením bylo vaše soukromí narušeno v rozporu s pravidly na ochranu osobních údajů, můžete vznést stížnost ke komisi jmenované nadací Wikimedia. Viz meta:Ombudsman commission a wikimedia:Resolution:Ombudsperson checkuser.

Archivy


B - Fanoušek kopané[editovat | editovat zdroj]

@Martin Urbanec, Mormegil, Jagro: Prosím o check IP Speciální:Příspěvky/86.49.58.19 s Fanouskem kopane. Důvod: Stejné typy článků, uvádí sice jako zdroj en, ale nápadně se podobají Britannice, odkud FK čerpal. Podezření sdílí Horst. OJJ, Diskuse 4. 4. 2018, 11:24 (CEST)

Přimlouvám se za rychlé provedení, vzhledem k příspěvkům a jejich ne/odžlucení z hlediska porušení aut. práv, např. tento uveden enwiki, ovšem odtud to není, ani z Britannicy--Horst (diskuse) 4. 4. 2018, 11:48 (CEST)
Symbol delete vote.svg Nepotvrzeno. Technicky neprokazatelné. --Martin Urbanec (diskuse) 4. 4. 2018, 13:28 (CEST)

Obcházení bloku[editovat | editovat zdroj]

@Martin Urbanec, Mormegil, Jagro: Upozorňuji, že uživatel [1] bude totožný člověk co Speciální:Příspěvky/VasFinek a Speciální:Příspěvky/Cerstvyvzduch. Stejný článek, stejné jméno, stejné editace. Šlo by blokovat i bez checku na základě DuctTest. --OJJ, Diskuse 17. 4. 2018, 13:51 (CEST)

Symbol keep vote.svg Potvrzeno., přistoupeno k pár CU blokům. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 4. 2018, 14:46 (CEST)

B - Fanoušek Kopané - Otta2018[editovat | editovat zdroj]

Prosím o prověření wikipedisty Speciální:Příspěvky/Otta2018, souvisí s Wikipedie:Žádost o opatření/Fanoušek kopané i Speciální:Příspěvky/86.49.58.19. Podrobnosti související s podezřením odeslány Martin Urbanec cestou mimo W--Horst (diskuse) 14. 6. 2018, 13:35 (CEST)

Symbol delete vote.svg Nepotvrzeno. pro IP vs. Fanoušek kopané Symbol keep vote.svg Potvrzeno. pro Otta2018 vs. Fanoušek kopané vs. Britcult vs. Antik7. --Martin Urbanec (diskuse) 14. 6. 2018, 14:52 (CEST)
Komplet rv? OJJ, Diskuse 14. 6. 2018, 16:12 (CEST)
To je na správcích, můj názor znáš, nemyslím si, že je vhodné vynucovat zákaz editace na úkor projektu. Všem by mělo především jít o prospěch projektu a vše by k tomu mělo směřovat. --Martin Urbanec (diskuse) 14. 6. 2018, 17:58 (CEST)
@Martin Urbanec: Porušení AP je krapet jiný důvod.OJJ, Diskuse 14. 6. 2018, 18:18 (CEST)
A je to porušení AP? Nebo jen podezření? --Martin Urbanec (diskuse) 14. 6. 2018, 18:56 (CEST)

B - 2A00:1028:83B8:3696:D859:3BE8:8855:A7C[editovat | editovat zdroj]

Martin Urbanec Pod lípou odstranil celou diskusní sekci s reakcemi celkem pěti dalších wikipedistů se zdůvodněním (ve shrnutí), že téma bylo založeno „uživatelem se zákazem editace od ArbComu“. K tomu však neexistuje žádný veřejný záznam, neboť prověření totožnosti neproběhlo na základě standardní žádosti jiného wikipedisty zde. Není uvedeno, kdo měl být tím uživatelem ani které rozhodnutí arbitrážního výboru mělo být porušeno. Žádám proto o potvrzení jiným revizorem, že to tvrzení je pravdivé, a o uvedení onoho uživatele i příslušného rozhodnutí AV. Díky. --Bazi (diskuse) 7. 7. 2018, 19:52 (CEST)