Wikipedie:Žádost o ověření uživatele

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zkratka:
WP:ŽOOU
WP:RFCU

Na této stránce můžete požádat o ověření totožnosti uživatele, který je podezřelý z vlastnictví loutkových účtů nebo jinak splňuje podmínky pro použití rozhraní.

Pravidla


Protože výklad výsledků prověření je obtížný a kvůli ochraně soukromí, je ověřování uživatele až poslední možností pro závažné případy. Zkuste nejdříve jiné metody.

Kód Situace Co dělat
Zřejmá loutka porušující pravidla. Blokovat, vypořádat se bez ověřování.
Zjevný účet „na jedno použití“ porušující pravidla. Blokovat, není třeba ověřování.
A Potřeba informací pro otevřené arbitrážní řízení. Uveďte žádost níže spolu s odkazem na případ a vysvětlením vztahu k případu.
B Vyhýbání se zákazu editace a jiných opatření arbitrážního výboru. Uveďte žádost níže spolu s odkazem na případ.
C Potřeba zjištění IP adresy používané k páchání hromadného vandalismu pod různými účty za účelem jejího blokování. Uveďte žádost níže.
D Trvající porušování pravidla tří revertů s využitím loutkových účtů Uveďte žádost níže s konkrétními diffy na odpovídající nejméně čtyři reverty.
E Volební podvod v probíhajícím hlasování. Uveďte žádost níže s odkazem na hlasování. Případné ověřování je však obvykle odloženo až po ukončení hlasování.
Volební podvod v ukončeném hlasování, který však neměl vliv na výsledek. Není třeba ověřování.
F Volební podvod v ukončeném hlasování, který ovlivnil výsledek. Uveďte žádost níže s odkazem na skončené hlasování.
G Trvající závažné poškozování projektu. Uveďte žádost níže s konkrétními diffy.

Jak na to


  • Oznamte uživatelské jméno nebo IP adresu, kterou podezříváte.
  • Zahrňte důvody pro šetření, včetně jednoho z kódů v tabulce.
  • Podepište svůj požadavek.

Výsledek


Bylo porušeno vaše právo na soukromí?


Pokud se domníváte, že provedeným ověřením bylo vaše soukromí narušeno v rozporu s pravidly na ochranu osobních údajů, můžete vznést stížnost ke komisi jmenované nadací Wikimedia. Viz meta:Ombudsman commission a wikimedia:Resolution:Ombudsperson checkuser.


Kód C - Ji Ří Ček a další[editovat | editovat zdroj]

@Mormegil, Jagro:Ahoj revizoři, žádám o dlouhodobější zablokování IP adresy používané následujícími účty (pravděpodobně bude statická, vzhledem k tomu, že ve všech mnou zmiňovaných případech byl další účet založen až po vypršení čtyřiadvaceti hodinového autobloku), pokud se to obejde bez vedlejších škod.

Účty

--Martin Urbanec (diskuse) 22. 9. 2016, 08:52 (CEST)

Účet přidal OJJ, Diskuse 23. 9. 2016, 08:33 (CEST)
Nelze. --Mormegil 23. 9. 2016, 11:13 (CEST)
Bylo by dobré říci, co a proč nelze. Nelze provést check? Nelze zablokovat IP adresu (či adresy?)? --Martin Urbanec (diskuse)
„žádám o dlouhodobější zablokování IP adresy používané následujícími účty […], pokud se to obejde bez vedlejších škod.“ → „Nelze.“ == „Nelze dlouhodoběji zablokovat IP adresu používanou následujícími účty […], aniž by se to obešlo bez vedlejších škod.“ --Mormegil 23. 9. 2016, 17:50 (CEST)
Tedy z té IP edituje moc lidí? Nebo se jedná o (třeba) /16 rozsah dynamických IP adres? Nějak mi to není jasné a nemyslím, že zrovna tohle by nějak porušilo soukromí daných účtů. --Martin Urbanec (diskuse) 23. 9. 2016, 18:01 (CEST)

refaktorizováno[editovat | editovat zdroj]

refaktorizováno, návrat sekce pouze s odpovídajícími důkazy, děkuji. — Jagro (diskuse) 20. 10. 2016, 15:48 (CEST)