Wikipedie:Žádost o ověření uživatele

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
  • WP:ŽOOU
    WP:RFCU

Na této stránce můžete požádat o ověření totožnosti uživatele, který je podezřelý z vlastnictví loutkových účtů nebo jinak splňuje podmínky pro použití rozhraní.

Pravidla


Protože výklad výsledků prověření je obtížný a kvůli ochraně soukromí, je ověřování uživatele až poslední možností pro závažné případy. Zkuste nejdříve jiné metody.

Kód Situace Co dělat
Zřejmá loutka porušující pravidla. Blokovat, vypořádat se bez ověřování.
Zjevný účet „na jedno použití“ porušující pravidla. Blokovat, není třeba ověřování.
A Potřeba informací pro otevřené arbitrážní řízení. Uveďte žádost níže spolu s odkazem na případ a vysvětlením vztahu k případu.
B Vyhýbání se zákazu editace a jiných opatření arbitrážního výboru. Uveďte žádost níže spolu s odkazem na případ.
C Potřeba zjištění IP adresy používané k páchání hromadného vandalismu pod různými účty za účelem jejího blokování. Uveďte žádost níže.
D Trvající porušování pravidla tří revertů s využitím loutkových účtů Uveďte žádost níže s konkrétními diffy na odpovídající nejméně čtyři reverty.
E Volební podvod v probíhajícím hlasování. Uveďte žádost níže s odkazem na hlasování. Případné ověřování je však obvykle odloženo až po ukončení hlasování.
Volební podvod v ukončeném hlasování, který však neměl vliv na výsledek. Není třeba ověřování.
F Volební podvod v ukončeném hlasování, který ovlivnil výsledek. Uveďte žádost níže s odkazem na skončené hlasování.
G Trvající závažné poškozování projektu. Uveďte žádost níže s konkrétními diffy.

Jak na to


  • Oznamte uživatelské jméno nebo IP adresu, kterou podezříváte.
  • Zahrňte důvody pro šetření, včetně jednoho z kódů v tabulce.
  • Podepište svůj požadavek.

Výsledek


  • Výsledek se oznamuje jen povrchně, tak aby nedošlo k zveřejnění osobních údajů; doprovodná data nejsou poskytována. Starší výsledky jsou k dispozici v archivech.

Bylo porušeno vaše právo na soukromí?


Pokud se domníváte, že provedeným ověřením bylo vaše soukromí narušeno v rozporu s pravidly na ochranu osobních údajů, můžete vznést stížnost ke komisi jmenované nadací Wikimedia. Viz meta:Ombudsman commission a wikimedia:Resolution:Ombudsperson checkuser.

Archivy


B - 2A00:1028:83B8:3696:D859:3BE8:8855:A7C[editovat | editovat zdroj]

Martin Urbanec Pod lípou odstranil celou diskusní sekci s reakcemi celkem pěti dalších wikipedistů se zdůvodněním (ve shrnutí), že téma bylo založeno „uživatelem se zákazem editace od ArbComu“. K tomu však neexistuje žádný veřejný záznam, neboť prověření totožnosti neproběhlo na základě standardní žádosti jiného wikipedisty zde. Není uvedeno, kdo měl být tím uživatelem ani které rozhodnutí arbitrážního výboru mělo být porušeno. Žádám proto o potvrzení jiným revizorem, že to tvrzení je pravdivé, a o uvedení onoho uživatele i příslušného rozhodnutí AV. Díky. --Bazi (diskuse) 7. 7. 2018, 19:52 (CEST)

Uživatelé z Diskuse:Rytířský řád svatého Konstantina a Heleny[editovat | editovat zdroj]

Hezký den, jestli je to možné, poprosil bych checkusery o ověření nových "jednorázových" uživatelů, které se projevují převážně na Diskuse:Rytířský řád svatého Konstantina a Heleny. Mám důvodné podezření se domnívat, že jsou to loutky. Zejména účty: Albertka11, Klidna, Lenka Vančatová a Ochráncewiki. Používají stejný styl vyjadřování a stejné argumenty. Tím, že jich je v diskuzi tolik, vytvářejí dojem diskuze, v níž na každé straně sporu stojí několik wikipedistů, přitom je to myslím jeden uživatel. Děkuji za pomoc,--Vojtěch Dostál (diskuse) 31. 7. 2018, 08:21 (CEST)

Symbol keep vote.svg Potvrzeno. Albertka11+Klidna+Ochráncewiki mezi sebou Symbol delete vote.svg Nepotvrzeno. mezi ostatními zmíněnými účty a Lenkou Vančatovou. --Martin Urbanec (diskuse) 31. 7. 2018, 09:22 (CEST)
Trochu s křížkem po funuse, ale podle informací od uživatele Albertka11 (mluvili jsme spolu na wikiklubu, kde se i registroval), jsou Albertka11 a Klidna kolegové, kteří se někdy schází ke společnému editování (proto tam asi byla shoda IP adres). Vojtova argumentace podobného stylu vyjadřování asi vychází přirozeně z toho, že jsou kolegové a "kopou za společnou věc", ale podle mého názoru o loutky nejde, nemám důvod v tomto Albertce nevěřit. Blok mi v tomto případě tedy nepřijde nezbytný. --Vojtěch Veselý (diskuse) 15. 8. 2018, 17:19 (CEST)