Wikipedie:Žádost o ověření uživatele

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
  • WP:ŽOOU
    WP:RFCU

Na této stránce můžete požádat o ověření totožnosti uživatele, který je podezřelý z vlastnictví loutkových účtů nebo jinak splňuje podmínky pro použití rozhraní.

Pravidla


Protože výklad výsledků prověření je obtížný a kvůli ochraně soukromí, je ověřování uživatele až poslední možností pro závažné případy. Zkuste nejdříve jiné metody.

Kód Situace Co dělat
Zřejmá loutka porušující pravidla. Blokovat, vypořádat se bez ověřování.
Zjevný účet „na jedno použití“ porušující pravidla. Blokovat, není třeba ověřování.
A Potřeba informací pro otevřené arbitrážní řízení. Uveďte žádost níže spolu s odkazem na případ a vysvětlením vztahu k případu.
B Vyhýbání se zákazu editace a jiných opatření arbitrážního výboru. Uveďte žádost níže spolu s odkazem na případ.
C Potřeba zjištění IP adresy používané k páchání hromadného vandalismu pod různými účty za účelem jejího blokování. Uveďte žádost níže.
D Trvající porušování pravidla tří revertů s využitím loutkových účtů Uveďte žádost níže s konkrétními diffy na odpovídající nejméně čtyři reverty.
E Volební podvod v probíhajícím hlasování. Uveďte žádost níže s odkazem na hlasování. Případné ověřování je však obvykle odloženo až po ukončení hlasování.
Volební podvod v ukončeném hlasování, který však neměl vliv na výsledek. Není třeba ověřování.
F Volební podvod v ukončeném hlasování, který ovlivnil výsledek. Uveďte žádost níže s odkazem na skončené hlasování.
G Trvající závažné poškozování projektu. Uveďte žádost níže s konkrétními diffy.
H Obcházení zablokování prostřednictvím loutkových účtů Uveďte žádost níže. Zřejmé případy se mohou řešit i bez ověřování, viz výše.
L Podezření na porušení pravidla o loutkových účtech Uveďte žádost níže, spolu s odůvodněním, proč podle vás došlo k porušení příslušného pravidla. Zřejmé případy se mohou řešit i bez ověřování, viz výše.

Jak na to


  • Oznamte uživatelské jméno nebo IP adresu, kterou podezříváte.
  • Zahrňte důvody pro šetření, včetně jednoho z kódů v tabulce.
  • Podepište svůj požadavek.

Výsledek


  • Výsledek se oznamuje jen povrchně, tak aby nedošlo k zveřejnění osobních údajů; doprovodná data nejsou poskytována. Starší výsledky jsou k dispozici v archivech.

Bylo porušeno vaše právo na soukromí?


Pokud se domníváte, že provedeným ověřením bylo vaše soukromí narušeno v rozporu s pravidly na ochranu osobních údajů, můžete vznést stížnost ke komisi jmenované nadací Wikimedia. Viz meta:Ombuds commission a foundation:Resolution:Ombudsperson checkuser.

Archivy


Značky označující výsledek kontroly[editovat | editovat zdroj]

Výsledek Použití
PotvrzenoPotvrzeno Potvrzeno. {{Potvrzeno}}
Bez výsledkuBez výsledku Bez výsledku. {{Bez výsledku}}
NepotvrzenoNepotvrzeno Nepotvrzeno. {{Nepotvrzeno}}
ZamítnutoZamítnuto Zamítnuto. {{Zamítnuto}}
DoplnitDoplnit Je třeba doplnit informace. {{Doplnit}}
KomentářKomentář {{Komentář}}


B – Zvonohlík a Kirk[editovat | editovat zdroj]

Možné obcházení indef bloku. Účet Zvonohlík začal editovat den po zablokování Kirka. V diskusích a některými editacemi článků projevuje ideologické pozice podobné Kirkovým, např. moravismus, tendenci k vulgárním projevům aj. --Bazi (diskuse) 2. 6. 2021, 01:13 (CEST)[odpovědět]

Už jednou řešeno zde – nepotvrzeno. Dle žádosti z minulého roku je případ spíš na požadavek na NS o zablokování per ducktest. — Draceane diskusepříspěvky 2. 6. 2021, 08:23 (CEST)[odpovědět]
Díky. --Bazi (diskuse) 2. 6. 2021, 11:16 (CEST)[odpovědět]

Martin2035 a 193.35.102.253[editovat | editovat zdroj]

WHOIS 193.35.102.253:

organisation: ORG-MOot1-RIPE org-name: Municipal Office of the City Prague org-type: OTHER address: Marianske nam. 2 address: Prague 1 address: 110 01 address: The Czech Republic abuse-c: AR29801-RIPE mnt-ref: PRAGONET-MNT mnt-by: PRAGONET-MNT created: 2008-01-22T09:30:16Z last-modified: 2017-10-30T15:29:27Z source: RIPE # Filtered

Adresa se podílí na editaci článku o politikovi magistrátu (tedy anglicky Municipal Office of the City Prague)

Editace v nápadném časovém souladu s výše uvedeným uživatelem.

Pokud dochází k editaci článků o politicích z IP adres komunálních nebo státních institucí, dají se revertovat a ev. zablokovat. Pokud by výše uvedený uživatel, který je autorem velké části článku Adam Scheinherr byl ta samá osoba, která edituje z magistrátu, tak je to samozřejmě conflict of interest jako Brno. Nevím to ale jistě, jde jenom o časovou souvislost. --31.30.164.115 3. 10. 2021, 14:55 (CEST)[odpovědět]

ZamítnutoZamítnuto Zamítnuto. Přímé ověřování s IP adresami se ze zásady neprovádí, kvůli ochraně soukromí. Kromě toho, i pro ověření s účtem je potřeba přesvědčivějších indícií, než obecné prohlášení „Editace v nápadném časovém souladu s výše uvedeným uživatelem.“. Obvinění, které (nejen) zde vznášíte, je velmi závažné – nejde jej prohlásit jen tak, bez stejně závažných důkazů. --Martin Urbanec (diskuse) 3. 10. 2021, 15:17 (CEST)[odpovědět]