Call of Duty: Modern Warfare 3

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Call of Duty: Modern Warfare 3
Logo
Logo
Vývojáři Infinity Ward, Raven Software, Sledgehammer Studios
Vydavatel Activision
Design Glen Schofield (e)
Skladatel Brian Tyler (e)
Série Call of Duty
Engine IW Engine (e)
Platformy PC, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii
Datum vydání Svět 8. listopadu 2011
Žánr FPS
Módy Singleplayer, Multiplayer
Systémové
požadavky
AMD Phenom X4 3GHz, 2GB RAM, GeForce GTX 275
Z (pouze od 18 let) Mature 17+ PEGI 18 USK 18
Webové stránky www.callofduty.com
Data mohou pocházet z datové položky.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (označováno také jako Modern Warfare 3, MW3 nebo COD8) je počítačová hra typu FPS, při vývoji multiplayerové části pomáhalo studio Raven Software. Hra je v pořadí již osmým dílem známé série Call of Duty a třetím dílem z její podsérie Modern Warfare.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Call of Duty: Modern Warfare 3 by mělo být vyvíjeno po incidentu, kdy šéfové studia Infinity Ward Jason West a Vince Zampella dostali výpověď od společnosti Activision. Protože je několik dalších zaměstnanců studia Infinity Ward následovalo, Activision zapojil do vývoje i studia Raven Software a Sledgegammer Studios.

13. května 2011 byly vypuštěny oficiální teasary na portálu YouTube, byly nazvány "Amerika", "Anglie", "Německo" a "Francie". Ve stejný den odtajnil herní portál Kotaku informace o hře, příběh, mnoho obrázků a potvrzení, že hra bude navazovat na předešlý díl.

23. května 2011 společnost Activision vypustila na videoportál YouTube oficiální premiérový trailer.

31. května 2011 společnost Activision představila novou sociální službu pro díly Call of Duty zvanou Call of Duty: Elite, jež bude podporovat Call of Duty: Black Ops a v budoucnu i další včetně tohoto. Bude umožňovat zaznamenávání a porovnávání statistik, vytváření videí apod. Služba nebude placená, ale pokud budete chtít bonusové výhody, budete si muset připlatit; kolik bude měsíční poplatek, Activision zatím neoznámil.

Přehled[editovat | editovat zdroj]

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Do hry se vrátí kapitán "Soap" MacTavish, bývalý člen SAS, kapitán Price a ruský informant Nikolai a také ruský ultranacionalista Vladimir Makarov. Tyto postavy namluvili tito lidé. Soap MacTavish – Kevin Mckidd Cpt. Price – Billy Murray Sandman – William Fichtner Grinch – Timothy Olyphant Truck – Idris Elba Vladimir Makarov – Roman Varshavsky Yuri – Brian Bloom Boris Vorshevsky – David Anthony Pizzuto

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Hra vychází z událostí z předešlého dílu Call of Duty: Modern Warfare 2, kdy pokračuje ruská invaze do USA a také se rozšíří do Evropy včetně Německa, Francie, Anglie, České republiky i Afriky. Celý příběh začíná Soapovou blízkou smrti, kde se v první misi objeví Yuri, uprchlík z Ruska, který bojoval na straně Makarova, pomáhá Kapitánovi Priceovi v dosažení Makarova. Rusové pokračují s útokem na New York, včetně Manhattanu, kde hrajete za Frosta se Sandmanem, Grinchem a Truckem, členy americké vojenské speciální skupiny Delta Force. V tomto díle se také účastníte u ruského prezidenta Borise Vorshevského, v letadle o jednání o Makarovi. Při této události, letadlo převezmou Makarovi muži a jejich úkol je dopadnout prezidenta. Makarov přece dopadl svého cíle a chytil prezidenta a jeho dceru Alenu Vorshevskou. Tito Rusové zaútočili na Německo, Francii, poprvé se objevil smrtící plyn, Českou republiku a Anglii. Frost se Sandmanem pokračují ve Francii, kde mají za úkol dopadnout Volka, Makarovova společníka a také tvůrce plynu Fregata. Delta Force Volka chytí a vyslýchají. Zatímco Task Force 141, Soap MacTavish, Price a Yuri, jsou ve Somálsku u bojí Africké milice. Významné mise byly i v Praze kde v Hotelu Lustig byla schůze s Makarovem. Mise dopadla velmi špatně. O život přišel Kamarov a velmi oblíbený Soap. Yuri vysvětlil svůj příběh Priceovi co vše se stalo, byl na tajném vojenském místě, kde byl Zakhaev. Tehdy byl Price poručík. Poté byl Yuri na Zakhaeovem letišti, kde Makarov a jeho společníci zavraždili lidi na letišti, MW2 mise No Russian. Delta Force zjistí že dcera ruského prezidenta utekla a zavolala o pomoc amerických vojáků. Při záchraně zemřel tým Granite a záchrana byla neúspěšná. Tímto se přesouváme do ruského diamantového dolu, kde je prezident Vorshevsky a jeho dcera Alena. Oba dva byli zachráněni, ale byly tu i jiné ztráty. O život přišli Sandman, Grinch a Truck. Avšak Price a Yuri se nevzdávají a zaznamenali kontakt v hotelu, stát neznámý. Tato mise je poslední a Price s Yurim tam vtrhnou v oblecích Juggernauta. Zde zemře Yuri a Price pokračuje dál sám. Makarův vrtulník byl zničen a pouhou náhodou to přežije. Price a Makarov se zde perou a Price nakonec oběsí Makarova.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Call of Duty: Modern Warfare 3 na anglické Wikipedii.