Call of Duty: Modern Warfare 3

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Call of Duty: Modern Warfare 3
Logo
Logo
VývojářiInfinity Ward, Raven Software, Sledgehammer Studios
VydavatelActivision
DesignGlen Schofield (e)
SkladatelBrian Tyler (e)
SérieCall of Duty
EngineIW Engine (e)
PlatformyPC, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii
Datum vydáníSvět 8. listopadu 2011
ŽánrFPS
MódySingleplayer, Multiplayer
Médiaoptický disk
Steam (e)
Systémové
požadavky
AMD Phenom X4 3GHz, 2GB RAM, GeForce GTX 275
Z (pouze od 18 let) Mature 17+, Mature 17+ a Mature 17+ PEGI 18 USK 18
Webové stránkywww.callofduty.com
Data mohou pocházet z datové položky.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (označováno také jako Modern Warfare 3, MW3 nebo COD8) je počítačová hra typu FPS, při vývoji multiplayerové části pomáhalo studio Raven Software. Hra je v pořadí již osmým dílem známé série Call of Duty a třetím dílem z její podsérie Modern Warfare.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Call of Duty: Modern Warfare 3 by mělo být vyvíjeno po incidentu, kdy šéfové studia Infinity Ward Jason West a Vince Zampella dostali výpověď od společnosti Activision. Protože je několik dalších zaměstnanců studia Infinity Ward následovalo, Activision zapojil do vývoje i studia Raven Software a Sledgegammer Studios.

13. května 2011 byly vypuštěny oficiální teasary na portálu YouTube, byly nazvány "Amerika", "Anglie", "Německo" a "Francie". Ve stejný den odtajnil herní portál Kotaku informace o hře, příběh, mnoho obrázků a potvrzení, že hra bude navazovat na předešlý díl.

23. května 2011 společnost Activision vypustila na videoportál YouTube oficiální premiérový trailer.

31. května 2011 společnost Activision představila novou sociální službu pro díly Call of Duty zvanou Call of Duty: Elite, jež bude podporovat Call of Duty: Black Ops a v budoucnu i další včetně tohoto. Bude umožňovat zaznamenávání a porovnávání statistik, vytváření videí apod. Služba nebude placená, ale pokud budete chtít bonusové výhody, budete si muset připlatit; kolik bude měsíční poplatek, Activision zatím neoznámil.

Přehled[editovat | editovat zdroj]

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Do hry se vrátí kapitán "Soap" MacTavish, bývalý člen SAS, kapitán Price a ruský informant Nikolai a také ruský ultranacionalista Vladimir Makarov. Tyto postavy namluvili tito lidé. Soap MacTavish – Kevin Mckidd Cpt. Price – Billy Murray Sandman – William Fichtner Grinch – Timothy Olyphant Truck – Idris Elba Vladimir Makarov – Roman Varshavsky Yuri – Brian Bloom Boris Vorshevsky – David Anthony Pizzuto

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Hra vychází z událostí z předešlého dílu Call of Duty: Modern Warfare 2, kdy pokračuje ruská invaze do USA a také se rozšířují do Evropy včetně Německa, Francie, Velké Británie, České republiky i Afriky. Celý příběh začíná Soapovou blízkou smrti, kde se v první misi objeví Yuri, uprchlík z Ruska, který bojoval na straně Makarova, a nyní chce pomoct Kapitánovi Priceovi v dosažení Makarova. Rusové pokračují s útokem na New York, včetně Manhattanu, kde hrajete za Frosta se Sandmanem, Grinchem a Truckem, členy americké vojenské speciální skupiny Delta Force. V tomto díle se také účastníte jako ochranka ruského prezidenta Borise Vorshevského jednání o Makarovi v letadle. Při této události letadlo převezmou Makarovi muži s úkolem dopadnout prezidenta. Makarov přece dosáhl svého cíle a chytil prezidenta a jeho dceru Alenu Vorshevskou. Rusové poté provedou sérii teroristických biologických útoků v mnoha velkých městech Evropy. Task Force 141, Soap, MacTavish, Price a Yuri jsou ve Somálsku a bojují s Africkou milicí. Nakonec chytnou jejího velitele Waraabeho, dozví od něj o Volkovi, obchodníkovi se zbraněmi a Makarovově společníkovi skrývajícího se v Paříži, a poté Price Waraabeho zastřelí. Frost se Sandmanem pokračují ve Francii, kde mají za úkol Volka dopadnout. Delta Force Volka chytí a vyslýchají. Významné mise byly i v Praze, kde chtěla Task Force 141 zabít Makarova během jeho schůze v Hotelu Lustig. Mise dopadla velmi špatně. O život přišel Kamarov a velmi oblíbený Soap. Yuri vysvětlil svůj příběh Priceovi co vše se stalo, byl na tajném vojenském místě, kde byl Zakhaev. Tehdy byl Price poručík. Poté byl Yuri na Zakhaeovem letišti, kde Makarov a jeho společníci provedli útok, kvůli kterému Rusko napadlo USA (MW2 mise No Russian). Delta Force zjistí že dcera ruského prezidenta utekla a zavolala o pomoc amerických vojáků. Při záchraně zemřel tým Granite a záchrana byla neúspěšná. Další mise se odehrává v opuštěném ruském diamantovém dole, kde je držen prezident Vorshevsky a jeho dcera Alena. Oba dva byli zachráněni, ale byly tu i jiné ztráty. O život přišli Sandman, Grinch a Truck. Avšak Price a Yuri se nevzdávají a zaznamenali kontakt v hotelu, stát neznámý. Price s Yurim tam vtrhnou v oblecích Juggernauta. Makarovův vrtulník byl zničen a pouhou náhodou to přežije. Makarov poté zaútočí na Price a téměř ho zabije. V tu chvíli však na Makarova zaútočí Yuri, ovšem zaplatí za to životem. Price toho ovšem využije, skočí na Makarova a za jeho zločiny ho oběsí na laně ze zničené střechy.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Call of Duty: Modern Warfare 3 na anglické Wikipedii.