Call of Duty: Modern Warfare 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Call of Duty: Modern Warfare 2
Vývojář Infinity Ward
Vydavatel Activision
Skladatel Hans Zimmer (e)
Série Call of Duty
Engine IW 4.0
Poslední verze 1.2.208
Platformy Windows, PlayStation 3,
Xbox 360, Mac OS X
Datum vydání USA 10. listopad 2009

Evropská unie 10. listopad 2009

Žánr FPS
Módy Single Player, Multi Player
Média DVD, stažení přes Steam
Systémové
požadavky
Procesor: Intel(R) Pentium(R) 4 3.2 GHz,AMD(R) Athlon(TM) 64 3200+

RAM: 1024MB RAM
HDD: 12GB
Grafická karta: NVIDIA(R) Geforce(TM)6600 GT ,ATI(R)Radeon(R) 1600XT

D (od 17 let) Mature 17+ PEGI 18 USK 18
Webové stránky www.modernwarfare2.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Call of Duty: Modern Warfare 2 (zkratka CoD MW2) je v pořadí šestý díl úspěšné série 3D akčních her Call of Duty. Jak už sám název napovídá, jedná se volné pokračování hry CoD 4 Modern Warfare a opět se tedy jedná o blízkou budoucnost. Šestý díl je opět od tvůrců z Infinity Ward, která vytvořila všechny předchozí díly, kromě dílu třetího (CoD 3) a pátého (CoD 5 WaW).

Hra je rozdělena na tři části. V prvním aktu si zahrajete za příslušníka amerických Rangers, Pfc. Josepha Allena v Afghánistánu, za Roache spolu se starým známým "Soapem" MacTavishem se dostanete na Kamčatku. V prvním aktu na vás čeká také překvapení na Moskevském letišti. Druhý akt už líčí samotný útok ruských sil na americkou půdu až po výbuch EMP. Budete mít také příležitost, zhlédnout zdi jednoho ruského gulagu, kde osvobodíte Cpt. Price nebo prostředí velkoměsta Rio de Janeira v Brazílii, kde zajímáte dealera zbraní Alejandra Rojase a jeho pravou ruku, v druhém aktu, z "favely" utíkáte. Část třetí líčí závěr války ve Washingtonu DC a zradu jednoho amerického generála jménem Shepherd, kterého v roli Soapa společně s Cpt. Pricem na závěr hry zabijete. Vývojáři si nechali otevřený konec, takže Modern Warfare 3 začíná přesně tam, kde Modern Warfare 2 končí.

Jak tomu bylo i v předchozích dílech, dostane se vám do rukou celá řada zbraní. Od základní M4A1 až po modifikovanou odstřelovací pušku M14 nebo vámi řízený vyzbrojený bezpilotní letoun MQ-1 Predator. Na rozdíl od Modern Warfare z roku 2007, nemá hráč možnost naklánět se doleva a doprava ze zákrytu. Herní doba se pohybuje okolo 6 hracích hodin.