Infinity Ward

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Infinity Ward
Založeno 2002
Sídlo Encino, USA USA
Klíčoví lidé Mark Rubin
Tina Palacios
Steve Ackrich
Oblast výroby Videoherní průmysl
Produkty Call of Duty
Zaměstnanci 100
Mateřská společnost Activision
Oficiální web Infinity Ward

Infinity Ward je americká firma, která vytváří herní sérii Call of Duty. Vznikla v roce 2002 (po vytvoření hry Medal of Honor: Allied Assault) odtrhnutím 20 vývojářů, mezi nimiž byli i všichni producenti. Nápad na Call of Duty prý přišel až před E3 2002. Ihned po vytvoření prvního dílu bylo studio koupeno společností Activision.

Po vydání Call of Duty Modern Warfare 2, se studio začalo pomalu rozpadat. Nejdříve se neshodli 2 ze spoluzakladatelů Jason West a Vince Zampella s Activisionem, který je v březnu 2010 propustil. Na to si udělali nový tým u konkurenční firmy a to u Electronic Arts. Jejich studio se jmenuje Respawn Entertainment. Mezitím v Infinity Ward byla situace čím dál horší a většina lidí firmu opustila a přidala se k Westovi a Zampellovi, tedy k Respawn Entertainment.

Zampella a West vs. Activision[editovat | editovat zdroj]

Po propuštění z Infinity Ward, se West a Zampella přidali k EA, v rámci programu EA Partners a založili si studio s názvem Respawn Entertainment. V důsledku toho je společnost Activision zažalovala za porušení smlouvy, kdy měli neoprávněně jednat s Electronic Arts a k tomu nepodepsali protokoly o vydání všech prostředků, co měli k dispozici na vydání hry Modern Warfare 2. Activision od Westa a Zampelly požaduje 400 milionů dolarů. Na druhé straně zase West a Zampella žaluje Activision o 125 milionů dolarů, které jim Activision dluží na odměnách za MW 2. Soudní stání bylo nařízeno na červen 2011.