Francie na Hopmanově poháru

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Francie
Flag of France.svg
Debut v soutěži 1989
Odehraných let 18
Vítěz 1 (2014)
Finalista 2 (1998, 2012)
Nejvíce výher, celkem Jo-Wilfried Tsonga (11–3)
Nejvíce výher, dvouhra Jo-Wilfried Tsonga (7–0)
Nejvíce výher, čtyřhra Jo-Wilfried Tsonga (4)
Nejvíce startů Guy Forget (3)

Poslední aktualizace infoboxu v lednu 2014 po 26. ročníku.

Francie na Hopmanově poháru poprvé startovala v úvodním ročníku 1989. Nejlepším výsledkem je vítězství v roce 2014. Dvakrát, v letech 1998 a 2012, odešli zástupci „galského kohouta“ jako poražení finalisté.

V roce 1998 Mary Pierceová a Cédric Pioline nestačili v boji o pohár na Slovensko.[1] V roce 2012 pak Marion Bartoliová a Richard Gasquet ve finále podlehli České republice.

Roku 2014 vyhráli Jo-Wilfried Tsonga a Alizé Cornetová finále proti Polsku a poprvé získali Hopmanův pohár, když turnajem prošli bez prohraného mezistátního utkání.

Tenisté[editovat | editovat zdroj]

Tabulka uvádí seznam francouzských tenistů, kteří reprezentovali stát na Hopmanově poháru.

Jméno Celkem V/P Dvouhra V/P Čtyřhra V/P Poprvé Počet startů
Bartoliová, MarionMarion Bartoliová 4–2 2–2 2–0 2012 1
Boetsch, ArnaudArnaud Boetsch 3–3 2–1 1–2 1996 1
Clément, ArnaudArnaud Clément 2–3 1–2 1–1 2002 1
Cornetová, AlizéAlizé Cornetová 5–3 1–3 4–0 2014 1
Demongeotová, IsabelleIsabelle Demongeotová 1–3 1–1 0–2 1990 1
Fleurian, Jean-PhilippeJean-Philippe Fleurian 5–1 2–1 3–0 1995 1
Forget, GuyGuy Forget 9–6 6–2 3–4 1991 3
Gasquet, RichardRichard Gasquet 5–1 3–1 2–0 2012 1
Golovinová, TaťánaTaťána Golovinová 2–2 2–1 0–1 2007 1
Haehnel, JérômeJérôme Haehnel 2–2 2–1 0–1 2007 1
Halardová, JulieJulie Halardová 5–4 2–3 3–1 1992 2
Johanssonová, MathildeMathilde Johanssonová 0–6 0–3 0–3 2013 1
Leconte, HenriHenri Leconte 1–2 1–1 0–1 1992 1
Mahut, NicolasNicolas Mahut 2–3 1–2 1–1 2011 1
Mauresmová, AmélieAmélie Mauresmová 4–2 2–1 2–1 2004 1
Mladenovicová, KristinaKristina Mladenovicová 3–2 2–1 1–1 2011 1
Noah, YannickYannick Noah 1–3 1–1 0–2 1990 1
Paradis, PascalePascale Paradis 0–2 0–1 0–1 1989 1
Pierceová, MaryMary Pierceová 8–5 5–2 3–3 1997 2
Pioline, CédricCédric Pioline 6–4 3–2 3–2 1994 2
Raoux, GuillaumeGuillaume Raoux 5–3 2–2 3–1 1999 1
Razzanová, VirginieVirginie Razzanová 1–4 0–3 1–1 2002 1
Santoro, FabriceFabrice Santoro 2–4 0–3 2–1 2004 1
Tanvierová, CatherineCatherine Tanvierová 3–9 1–5 2–4 1991 2
Tauziatová, NathalieNathalie Tauziatová 4–4 1–3 3–1 1993 2
Testudová, SandrineSandrine Testudová 5–3 2–2 3–1 1999 1
Tsonga, Jo-WilfriedJo-Wilfried Tsonga 11–3 7–0 4–3 2013 2
Tulasne, ThierryThierry Tulasne 0–2 0–1 0–1 1989 1
  • V/P – výhry/prohry

Výsledky[editovat | editovat zdroj]

Rok Fáze soutěže Místo konání Soupeř Výsledek Stav
1989 1. kolo Burswood Dome, Perth Německo Německá spolková republika 0–3 prohra
1990 1. kolo Burswood Dome, Perth Nizozemsko Nizozemsko 2–1 výhra
čtvrtfinále Burswood Dome, Perth Československo Československo 0–3 prohra
1991 1. kolo Burswood Dome, Perth Nizozemsko Nizozemsko 2–1 výhra
čtvrtfinále Burswood Dome, Perth Španělsko Španělsko 2–1 výhra
semifinále Burswood Dome, Perth Jugoslávie Jugoslávie 1–2 prohra
19921) 1. kolo Burswood Dome, Perth Švédsko Švédsko 2–1 výhra
čtvrtfinále Burswood Dome, Perth Německo Německo 1–2 prohra
19932) 1. kolo Burswood Dome, Perth Izrael Izrael 3–0 výhra
čtvrtfinále Burswood Dome, Perth USA Spojené státy 2–1 výhra
semifinále Burswood Dome, Perth Německo Německo 1–2 prohra
1994 čtvrtfinále Burswood Dome, Perth Austrálie Austrálie 0–3 prohra
1995 1. kolo Burswood Dome, Perth Nizozemsko Nizozemsko 2–1 výhra
čtvrtfinále Burswood Dome, Perth Španělsko Španělsko 3–0 výhra
semifinále Burswood Dome, Perth Německo Německo 1–2 prohra
1996 základní skupina Burswood Dome, Perth Chorvatsko Chorvatsko 0–3 prohra
základní skupina Burswood Dome, Perth Jihoafrická republika Jihoafrická republika 2–1 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth USA Spojené státy 1–2 prohra
19973) základní skupina Burswood Dome, Perth USA Spojené státy 1–2 prohra
základní skupina Burswood Dome, Perth Austrálie Austrálie 1–2 prohra
základní skupina Burswood Dome, Perth Chorvatsko Chorvatsko 0–3 prohra
1998 základní skupina Burswood Dome, Perth Německo Německo 3–0 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth USA Spojené státy 3–0 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth Jihoafrická republika Jihoafrická republika 3–0 výhra
finále Burswood Dome, Perth Slovensko Slovensko 1–2 prohra
1999 baráž o skupinu Burswood Dome, Perth Zimbabwe Zimbabwe 2–1 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth Španělsko Španělsko 2–1 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth Jihoafrická republika Jihoafrická republika 2–1 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth Austrálie Austrálie 1–2 prohra
20024) základní skupina Burswood Dome, Perth USA Spojené státy 0–3 prohra
základní skupina Burswood Dome, Perth Belgie Belgie 1–2 prohra
základní skupina Burswood Dome, Perth Itálie Itálie 1–2 prohra
2004 základní skupina Burswood Dome, Perth Rusko Rusko 2–1 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth USA Spojené státy 0–3 prohra
základní skupina Burswood Dome, Perth Česko Česká republika 2–1 výhra
2007 základní skupina Burswood Dome, Perth USA Spojené státy 2–1 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth Austrálie Austrálie 3–0 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth Rusko Rusko 0–3 prohra
2011 základní skupina Burswood Dome, Perth USA Spojené státy 0–3 prohra
základní skupina Burswood Dome, Perth Velká Británie Velká Británie 2–1 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth Itálie Itálie 3–0 výhra
20125) základní skupina Burswood Dome, Perth Čína Čína 2–1 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth Austrálie Austrálie 3–0 výhra
základní skupina Burswood Dome, Perth Španělsko Španělsko 2–0 výhra
finále Burswood Dome, Perth Česko Česká republika 0–2 prohra
2013 základní skupina Perth Arena, Perth Španělsko Španělsko 1–2 prohra
základní skupina Perth Arena, Perth USA Spojené státy 1–2 prohra
základní skupina Perth Arena, Perth Jihoafrická republika Jihoafrická republika 1–2 prohra
2014 základní skupina Perth Arena, Perth Česko Česká republika 2–1 výhra
základní skupina Perth Arena, Perth USA Spojené státy 2–1 výhra
základní skupina Perth Arena Perth Španělsko Španělsko 3–0 výhra
finále Perth Arena, Perth Polsko Polsko 2–1 výhra
  • 1) Německo ve čtvrtfinále vedlo po dvou zápasech 2–0 a k zápasu smíšené čtyřhry již nenastoupilo, bod tak připadl Francii.[1]
  • 2) V rozhodující smíšené čtyřhře semifinále proti Německu musela Francie za stavu 2–4 na gamy utkání skrečovat, čímž prohrála celý mezistátní zápas.[1]
  • 3) Ve finále proti Chorvatsku Guy Forget nebyl schopen nastoupit do dvouhry, ani smíšené čtyřhry. Oba body tak připadly soupeři.[1]
  • 4) V posledním zápase základní skupiny proti Itálii ztratila France automaticky dva body, když Virginie Razzanová skrečovala dvouhru a do utkání smíšené čtyřhry již nenastoupila.[1]
  • 5) V posledním zápase základní skupiny proti Španělsku a ve finále proti Česku nebyly podle pravidel, již za rozhodnutého stavu 2:0, smíšené čtyřhry odehrány.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku France at the Hopman Cup na anglické Wikipedii.

  1. a b c d e Nations Records [online]. www.hopmancup.com, [cit. 2014-10-25]. Dostupné online. (anglicky)