Dagmar Pecková

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Dagmar Pecková (2014)

Dagmar Pecková (4. dubna 1961 v Medlešicích u Chrudimi) je česká operní pěvkyně, mezzosopranistka.

Profesní kariéra[editovat | editovat zdroj]

Absolvovala pražskou konzervatoř a operní studium v Drážďanech. Vystřídala angažmá v drážďanské Semperově opeře a Státní opeře v Berlíně, představila se též v řadě dalších významných světových scén (Stuttgart, Ženeva, Mnichov, San Francisco, Paříž, Barcelona aj.) včetně londýnské Královské opery Covent Garden.

V rámci své koncertní činnosti vystupuje na pódiích ve Vídni, Madridu, Londýně, Tokiu, Curychu, Montrealu, Moskvě a řadě dalších měst, zpívala též v newyorské Carnegie Hall. Vystupuje i na mezinárodních festivalech v Bregenzu, Salcburku, Praze či San Sebastianu.

Spolupracuje s České filharmonie i dirigenty (Jiří Bělohlávek, Sir Charles Mackerras, Richard Hickox, Libor Pešek ad.). Mezi její nejvýznamnější nahrávky patří CD s áriemi Gustava Mahlera a Wolfganga Amadea Mozarta.

V roce 1999 obdržela Pecková cenu Thálie v oboru opera za roli Carmen v inscenaci pražského Národního divadla.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

V současnosti je provdána za německého hudebníka Klause Schiessera. Má dvě děti, syna Theodora, jehož otcem je violoncellista Aleš Kaspřík a ze současného manželství dceru Dorotheu. Jejím předešlým manželem byl novinář Jiří Vejvoda.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]