Znojmo (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Železniční stanice Znojmo
Výpravní budova znojemského nádraží
Výpravní budova znojemského nádraží
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Jihomoravský
Město Znojmo
Souřadnice
Znojmo
Znojmo
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 369553
Tratě 241, 246, 248
Nadmořská výška 265 m n. m.
V provozu od 1870
Nástupišť (hran) 3
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava Městská hromadná doprava v prostoru před nádražní budovou
Služby ve stanici Vnitrostátní a mezinárodní pokladní přepážkaPlatba v EurechSměnárnaÚschovna zavazadelBezbariérové WC
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Znojmo je železniční stanice nedaleko historického centra okresního města Znojmo v Jihomoravském kraji, jihozápadně od Brna na řece Dyji, poblíž hranic s Rakouskem. Na území města se nachází též železniční stanice Znojmo-Nový Šaldorf.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Lávka přes kolejiště

První stavba železniční stanice ve Znojmě vznikla roku 1870 jako součást dráhy do Hrušovan nad Jevišovkou propojující region s Brnem; byla v majetku Rakouské společnosti státní dráhy. Přes odbočku v Hrušovanech, Hevlín a Laa an der Thaya pak projížděly spoje ve směru na Vídeň.

Druhé znojemské nádraží bylo vyprojektováno jako rozměrná stanice I. třídy podle návrhu architekta traťových budov Rakouské severozápadní dráhy Carla Schlimpa, která se tak stala první velkou stanicí na území zemí Koruny české na hlavní a nejkratší železniční spojnici mezi Vídní a Berlínem. Stavba započala na sklonku roku 1869, 29. dubna 1871 dorazil do stanice první vlak z Jihlavy. Areál téměř bezprostředně navazuje na Znojemský viadukt překonávající široké údolí Dyje. Znojmo tak bylo po tehdejší rakouské železniční síti vzdáleno od Českých Budějovic jen 173 kilometrů.

Na konci druhé světové války v květnu 1945 byly nádražní budovy s kolejištěm a několika přilehlými železničními stavbami téměř zničeny při spojeneckém bombardování a v letech 1949-1951 vyrostla na místě bývalé budovy Rakouské severozápadní dráhy nová a kapacitně prostornější pozdně funkcionalistická budova podle projektu pražského architekta Pavla Moravce.

Poslední osobní vlak ze Znojma do Rakouska projel 18. května 1952, první přeshraniční spoje byly obnoveny až po pádu železné opony po roce 1989. Do stanice je z rakouské strany od roku 2009 dovedeno elektrické trakční vedení o napětí 15kV 16,7 Hz, pro českou železniční síť atypické.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]