Zámek v Kostelci nad Orlicí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zdroje k infoboxu
Evropsky významná lokalita
Zámek v Kostelci nad Orlicí
Chybí zde svobodný obrázek
Základní informace
Vyhlášení3. listopad 2009
VyhlásilVláda České republiky
Nadm. výška289 m n. m.
Rozloha0,0196 ha
Poloha
StátČeskoČesko Česko
OkresRychnov nad Kněžnou
UmístěníKostelec nad Orlicí
Souřadnice
Zámek v Kostelci nad Orlicí
Zámek v Kostelci nad Orlicí
Další informace
Kód5527
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Evropsky významná lokalita Zámek v Kostelci nad Orlicí se nachází v prostoru zámeckého parku v Kostelci nad Orlicí a tvoří ji sklepní prostory a prostor nad sklepem zámeckého skleníku. Předmětem ochrany je zde kriticky ohrožený netopýr vrápenec malý (Rhinolophus hipposideros). Jeho biotopem je pak starý sklep pod zámeckým skleníkem, který slouží jako zimoviště. Naopak prostor nad sklepem skleníku je biotopem pro letní kolonie. Kromě vrápence malého se v EVL Zámek v Kostelci nad Orlicí vzácně vyskytují i další druhy netopýrů jako netopýr černý (Barbastella barbastellus), netopýr ušatý (Plecotus auritus), netopýr brvitý (Myotis emarginatus), netopýr velký (Myotis myotis), netopýr severní (Eptesicus nilssoni) či netopýr řasnatý (Myotis naterreri).[1][2] EVL spravuje Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Ústřední seznam ochrany přírody – EVL Zámek v Kostelci nad Orlicí [online]. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR [cit. 2017-12-21]. Dostupné online. 
  2. PAVEL VÁCLAV. Souhrn doporučených opatření pro evropsky významnou lokalitu Zámek v Kostelci nad Orlicí. 1. vyd. [s.l.]: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, 2016. 12 s. Dostupné online. Kapitola 1.4 Stručná charakteristika území, s. 3. 

Související články[editovat | editovat zdroj]