Vysoká škola obchodní a hotelová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vysoká škola obchodní a hotelová
ZkratkaVŠOH
Rok založení2006
Typ školysoukromá
Vedení
RektorPhDr. Ludmila Bartoňová
KvestorJUDr. Helena Fišerová
Prorektor pro vzdělávací činnostIng. Zdeněk Málek, Ph.D.
Prorektor pro výzkumnou činnost a rozvojprof. Ing. Stanislav Kráčmar, DrSc.
Počty akademiků
Bakalářských studentů300
Další informace
SídloBrno
AdresaBosonožská 381/9, Brno, 625 00, Česko
Zeměpisné souřadnice
http://www.hotskolabrno.cz/?stranka=26
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vysoká škola obchodní a hotelová (VŠOH) je soukromá vysoká škola neuniverzitního typu v Brně-Starém Lískovci. Státní souhlas k působení získala v roce 2006.

Základním cílem VŠOH je naplnit poslání neuniverzitní vysoké školy, která vybaví absolventa potřebnými teoretickými znalostmi i praktickými zkušenostmi pro výuku managerských funkcí v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu.

Škola je zaměřena na bakalářské studijní programy: gastronomie, hotelnictví a turismus. V současné době má škola akreditované dva bakalářské obory Management hotelnictví a cestovního ruchu a obor Gastronomie, hotelnictví a cestovní ruch.

Forma studia je jako na většině vysokých škol buď prezenční (denní), anebo kombinovaná (dálková).

Absolvent oboru Management hotelnictví a cestovního ruchu je připraven pro zvládnutí široké škály řídicích, organizačních, plánovacích a kontrolních funkcí v oblasti vyššího managementu v hotelích, hotelových řetězcích a v dalších ubytovacích zařízeních, zejména v malých a středních podnicích, zařízeních cestovního ruchu, v orgánech státní správy a samosprávy i v samostatném podnikání s přihlédnutím k podmínkám Evropské unie.

Cílem studia oboru Gastronomie, hotelnictví a cestovní ruch je připravit absolventy pro zvládnutí řídicích, organizačních, plánovacích a kontrolních funkcí včetně získání znalostí o ekonomické podstatě fungování podniku/organizace, v podnicích poskytujících gastronomické služby - v hotelích, hotelových řetězcích a dalších ubytovacích zařízeních, ale také i neziskově orientovaných institucích cestovního ruchu. Program je a priori orientovaný na vzdělávání studentů, kteří naleznou práci, případně si zvýší dosavadní kvalifikaci pro práci zejména v malých a středních podnicích a také v samostatném podnikání.

Absolventi obou oborů Vysoké školy obchodní a hotelové v Brně mají v praxi vysoké uplatnění vzhledem k jejich specifickému profesnímu zaměření.

Studentský senát[editovat | editovat zdroj]

Na Vysoké škole obchodní a hotelové funguje studentský senát, jež reprezentuje u vedení školy zájmy studentů.

Externí spolupracovníci a ostatní činnosti školy[editovat | editovat zdroj]

Škola spolupracuje se zapojením studentů v rámci praxí, které jsou nezbytnou součástí výuky, s cestovní kanceláří VIA PETROV BRNO, s Moravským zemským muzeem v Brně a hotelem Slovan.

VŠOH každoročně připravuje na květen Mezinárodní vědeckou konferenci. Také podporuje vydávání periodických a neperiodických dokumentů v tištěné i elektronické podobě, které zajišťují studijní proces, elektronické vzdělávání a prezentují dosažené výzkumné výsledky.

Byla založena Grantova agentura VŠOH, jejímž hlavním cílem je stimulace výzkumné a vývojové aktivity.

VŠOH spolupracuje s agenturou CzechTourism - na přípravě databáze institucí, organizací, které se zabývají cestovním ruchem.

Školou je vydáván též vědecko-odborný recenzovaný časopis Journal of Tourism, Hospitality and Commerce, jež uveřejňuje příspěvky, které mají charakter odborných a vědeckých statí a které se zabývají výsledky základního i aplikovaného výzkumu z oblasti cestovního ruchu, pohostinství, hotelnictví a obchodu domácích i zahraničních autorů v českém, slovenském a anglickém jazyce.

Bližší informace[editovat | editovat zdroj]

VŠOH je školou soukromou a proto se snaží jednat s každým individuálně. Zájemci si tak školu mohou prohlédnout (mimo dny otevřených dveří) vždy každý čtvrtek (13:00 - 15:00); případně po individuální domluvě.

Cena u prezenčního studia činí 23 500 Kč za semestr, u kombinovaného studia pak 19 800 Kč za semestr.

Při platbě za celý ročník je u studentů prezenčního i kombinovaného studia studia školné sníženo. Školné se navíc snižuje i během let strávených na VŠOH.

Externí odkazy a zdroje[editovat | editovat zdroj]