University of New York in Prague

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
University of New York in Prague
UNYP Londýnská.jpg
Sídlo Praha, ČR
Obrat 101 mio. Kč (2011)[1]
Výsledek hospodaření 9 mio. Kč (2011)[1]
Celková aktiva 58 mio. Kč (2011)[1]
Vlastní kapitál 13 mio. Kč (2011)[1]
Zaměstnanci 39[1]
Majitel Ilias Foutsis (55%)[1]
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Sídlo University of New York in Prague v Londýnské ulici v Praze

University of New York in Prague, s.r.o. (UNYP) je soukromá vysoká škola sídlící v Praze.

Univerzita byla založena v roce 1998 ve spolupráci se State University of New York at New Paltz a State University of New York Empire State College.[zdroj?] Oficiální státní uznání bylo univerzitě uděleno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR v roce 2001, kdy byly akreditovány její studijní programy Business Administration a International European Relations. UNYP je také akreditován britskou institucí British Accreditation Council for Independent Further and Higher Education. Ve spolupráci s partnerskou La Salle University (USA) UNYP nabízí magisterský program v oboru Professional Communication and Public Relations. Ve spolupráci s partnerským institutem Institut Universitaire Kurt Bösch (Švýcarsko) UNYP nabízí studium MBA. UNYP je členem České asociace MBA škol (CAMBAS) (od roku 2003), AACSB International (od roku 2005) a American Chamber of Commerce in the Czech Republic (od roku 1999).

Bakalářské programy UNYP[editovat | editovat zdroj]

University of New York in Prague (UYNP) má celkem devět bakalářských programů, například obchodní administrativu, psychologii, anebo třeba komunikaci a masmédia. Studium všech programů probíhá v anglickém jazyce pod vedením mezinárodně uznávaných pedagogů a studenti si mohou zvolit mezi denní a kombinovanou formou studia. Díky akreditaci MŠMT a partnerské instituce Empire State College, která je součásti skupiny State University of New York, mohou úspěšní absolventi získat tzv. double degree , tedy jak český, tak americký diplom. Univerzita také spolupracuje s nadnárodními firmami.

Obchodní administrativa – evropský bakalářský program[editovat | editovat zdroj]

Důraz se klade na mezinárodní aspekt obchodu a studenti si mohou vybrat jednu ze tří specializací: Obchodní administrativa, Marketing nebo Finančnictví. Program lze studovat v denní i kombinované formě.

Psychologie[editovat | editovat zdroj]

Cílem tohoto bakalářského studijního programu v oboru Psychologie je dát studentům jak pevné teoretické základy této vědy a tak také možnost aplikovat je v praxi. Základ programu tvoří soubor kurzů. Důležitá je také spolupráce s českými institucemi, jako např. s Akademií věd ČR nebo s Pražským psychiatrickým centrem v Bohnicích.

Mezinárodní ekonomické vztahy[editovat | editovat zdroj]

Tento program klade důraz na to, aby studenti získali pevné základy v teorii politických, ekonomických i mezinárodních vztahů.

Komunikace a masmédia[editovat | editovat zdroj]

Tento bakalářský studijní program si klade za cíl poskytnout studentům vzdělání , které rozvíjí kritické koncepční porozumění i analytické schopnosti, technické dovednosti i schopnost bádat a zkoumat.

Anglický jazyk a literatura[editovat | editovat zdroj]

Hlavními cíli tohoto studijního programu je uvést studenty do historie literatury psané v angličtině a dát jim základy dalších příbuzných disciplín literární kritiky a interpretace. Tento studijní program se věnuje třem základním oblastem: literatuře, literární historii a literární kritice; jazyku a kultuře; a profesionálnímu psaní a psaní pro výzkum a aplikace.

Obchodní administrativa[editovat | editovat zdroj]

Cílem tohoto čtyřletého bakalářského studia oboru Obchodní administrativa je poskytnout studentům všeobecný přehled o tématech v oblasti řízení obchodu a podniku, který je vhodný pro širokou škálu profesních možností.

IT management[editovat | editovat zdroj]

Hlavním cílem tohoto čtyřletého bakalářského studia oboru IT management je spojit porozumění a znalost technologií s dovednostmi potřebnými pro řízení v oboru obchodu a podnikání.

Marketing[editovat | editovat zdroj]

Tento specializovaný bakalářský evropský studijní program (programy BBA) poskytuje poslední dva semestry několik specializovaných kurzů, například: Principy public relations, Elektronická komerce a marketingové techniky, Úvod do reklamy, Mezinárodní marketingové strategie, Marketing (pokročilý kurz). Program lze studovat v denní i kombinované formě.

Finančnictví[editovat | editovat zdroj]

Je další z řady specializovaných bakalářských evropských programů (BBA) poskytuje dva semestry několik specializovaných kurzů, například: Řízení rizik, Mezinárodní obchod a finance, Komerční bankovnictví, Investiční analýza a řízení portfolia, Mezinárodní peněžnictví a bankovnictví. Program lze studovat v denní i kombinované formě.

Magisterské programy UNYP[editovat | editovat zdroj]

University of New York in Prague (UYNP) má celkem čtyři studijní magisterské programy: Odborná komunikace a public relations, Klinická a poradenská psychologie, Evropské právo a integrace a Mezinárodní obchodní právo.

Strategická komunikace[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o program celoživotního vzdělávání, který trvá 15 měsíců. Po jeho dokončení získávají studenti americký magisterský titul, který uděluje La Salle University (Filadelfie, USA). Tento magisterský program svými kurzy pokrývá hlavní aspekty vnitřní i vnější komunikace v organizacích, jakými jsou především přesvědčování, PR kampaně, integrovaná marketingová komunikace a řízení podpory prodeje. Studium probíhá v dálkové formě.

Klinická a poradenská psychologie[editovat | editovat zdroj]

Toto magisterské studium oboru Klinická a poradenská psychologie, které University of New York v Praze nabízí ve spolupráci s La Salle University (Filadelfie, USA), je studijní program specializovaný na psychologické poradenství. Studium trvá dva roky. Studenti musí odpracovat 600 hodin na praxích pod odborným dohledem.

Mezinárodní a obchodní právo (LLM)[editovat | editovat zdroj]

Magisterské studium oboru Mezinárodní a obchodní právo je nabízeno ve spolupráci s britskou University of Greenwich. Po dokončení tohoto studia získávají absolventi titul LL.M. (Legum Magister). Tento program se skládá z kombinace výukových hodin a interaktivních setkání určených pro řešení konkrétních právních případů, která vedou pedagogové-specialisté. Studovat ho lze pouze v denní formě.

Evropské právo a integrace[editovat | editovat zdroj]

Magisterské studium práva v oboru Evropské právo a evropská integrace je realizováno ve spolupráci UNYP a EPLO (European Public Law Organization - Evropské centrum pro veřejné právo). Tento studijní program je určený těm, kteří chtějí dále prohloubit své znalosti v oblasti práva Evropské unie, včetně jeho politických, ekonomických a sociálních dopadů na národní i regionální úrovni, a chtějí porozumět evropskému integračnímu procesu.

Tento obor studia je otevřen studentům, kteří už mají předchozí vzdělání v oboru právo nebo v oborech příbuzných společenských věd (politologie, sociologie, historie, veřejná správa, ekonomie, mezinárodní vztahy apod.) na úrovni vysokoškolského vzdělání a jsou schopni doložit znalost anglického jazyka, dostatečnou pro akademické účely.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c d e f Účetní závěrka společnosti University of New York in Prague, s.r.o. za finanční rok končící 31.8.2011

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]