University of New York in Prague

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
University of New York in Prague
Sídlo University of New York in Prague v Londýnské ulici v Praze
Sídlo University of New York in Prague v Londýnské ulici v Praze
Základní údaje
Právní forma společnost s ručením omezeným
Datum založení 1998
Sídlo Praha, Česká republika
Adresa sídla Londýnská 506/41, Praha, 120 00, Česko
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Majitel Ilias Foutsis (55%)[1]
Identifikátory
IČO 25676598
Některá data mohou pocházet z datové položky.

University of New York in Prague, s.r.o. (UNYP) je soukromá vysoká škola sídlící v Praze. UNYP též v současnosti působí jako zahraniční vysoká škola v Česku, a to konkrétně jako pobočka University of Bolton, pobočka University of Greenwich, pobočka State University of New York, Empire State College a pobočka La Salle University.[2]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Univerzita byla založena v roce 1998 ve spolupráci se State University of New York at New Paltz a State University of New York Empire State College.[zdroj?] Oficiální státní uznání bylo univerzitě uděleno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR v roce 2001, kdy byly akreditovány její studijní programy Business Administration a International Relations. UNYP je také akreditován britskou institucí British Accreditation Council for Independent Further and Higher Education. Ve spolupráci s partnerskou La Salle University (USA) UNYP nabízí magisterský program v oboru Professional Communication and Public Relations. UNYP je členem České asociace MBA škol (CAMBAS) (od roku 2003), AACSB International (od roku 2005) a American Chamber of Commerce in the Czech Republic (od roku 1999).

Bakalářské programy UNYP[editovat | editovat zdroj]

University of New York in Prague (UYNP) má celkem deset bakalářských programů, například obchodní administrativu, psychologii, anebo třeba komunikaci a média. Studium všech programů probíhá v anglickém jazyce pod vedením pedagogů a studenti si mohou zvolit mezi denní a kombinovanou formou studia. Díky akreditaci MŠMT a partnerské instituce Empire State College, která je součásti skupiny State University of New York, mohou úspěšní absolventi získat tzv. dual degree, tedy jak český, tak americký diplom. Univerzita také spolupracuje s nadnárodními firmami.

Obchodní administrativa – evropský bakalářský program[editovat | editovat zdroj]

Důraz se klade na mezinárodní aspekt obchodu a studenti si mohou vybrat jednu ze tří specializací: Obchodní administrativa, Marketing, Finance nebo Sportovní management. Program lze studovat v denní i kombinované formě.

Psychologie[editovat | editovat zdroj]

Cílem tohoto bakalářského studijního programu v oboru Psychologie je dát studentům jak pevné teoretické základy této vědy, tak také možnost aplikovat je v praxi. Základ programu tvoří soubor kurzů. Důležitá je také spolupráce s českými institucemi, jako např. s Akademií věd ČR nebo s Pražským psychiatrickým centrem v Bohnicích.[zdroj?]

Mezinárodní vztahy[editovat | editovat zdroj]

Tento program klade důraz na to, aby studenti získali pevné základy v teorii politických, ekonomických i mezinárodních vztahů.

Komunikace a média[editovat | editovat zdroj]

Tento bakalářský studijní program si klade za cíl poskytnout studentům vzdělání , které rozvíjí kritické koncepční porozumění i analytické schopnosti, technické dovednosti i schopnost bádat a zkoumat.

Anglický jazyk a literatura[editovat | editovat zdroj]

Hlavními cíli tohoto studijního programu je uvést studenty do historie literatury psané v angličtině a dát jim základy dalších příbuzných disciplín literární kritiky a interpretace. Tento studijní program se věnuje třem základním oblastem: literatuře, literární historii a literární kritice; jazyku a kultuře; a profesionálnímu psaní a psaní pro výzkum a aplikace.

Obchodní administrativa[editovat | editovat zdroj]

Cílem tohoto čtyřletého bakalářského studia oboru Obchodní administrativa je poskytnout studentům všeobecný přehled o tématech v oblasti řízení obchodu a podniku.

IT management[editovat | editovat zdroj]

Hlavním cílem tohoto čtyřletého bakalářského studia oboru IT management je spojit porozumění a znalost technologií s dovednostmi potřebnými pro řízení v oboru obchodu a podnikání.

Marketing[editovat | editovat zdroj]

Tento specializovaný bakalářský evropský studijní program (programy BBA) poskytuje poslední dva semestry několik specializovaných kurzů, například: Principy public relations, Elektronická komerce a marketingové techniky, Úvod do reklamy, Mezinárodní marketingové strategie, Marketing (pokročilý kurz). Program lze studovat v denní i kombinované formě.

Finance[editovat | editovat zdroj]

Je další z řady specializovaných bakalářských evropských programů (BBA) poskytuje dva semestry několik specializovaných kurzů, například: Řízení rizik, Mezinárodní obchod a finance, Komerční bankovnictví, Investiční analýza a řízení portfolia, Mezinárodní peněžnictví a bankovnictví. Program lze studovat v denní i kombinované formě.

Magisterské programy UNYP[editovat | editovat zdroj]

University of New York in Prague (UNYP) má celkem čtyři studijní magisterské programy:

Strategická komunikace[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o program celoživotního vzdělávání, který trvá 15 měsíců. Po jeho dokončení získávají studenti americký magisterský titul, který uděluje La Salle University (Filadelfie, USA). Tento magisterský program svými kurzy pokrývá hlavní aspekty vnitřní i vnější komunikace v organizacích, jakými jsou především přesvědčování, PR kampaně, integrovaná marketingová komunikace a řízení podpory prodeje. Studium probíhá v dálkové formě.

Psychologie[editovat | editovat zdroj]

Toto magisterské studium oboru Psychologie je studijní program specializovaný na psychologické poradenství. Studium trvá dva roky. Studenti musí odpracovat 600 hodin na praxích pod odborným dohledem.

Mezinárodní management[editovat | editovat zdroj]

Magistr v programu Mezinárodní management, nabízený na UNYP prostřednictvím University of Bolton, je navržen tak, aby studentům poskytl výhodu na globálním trhu práce. Program studenty vybaví teoretickými základy pro mezinárodní obchodní kariéru. 

Akreditace[editovat | editovat zdroj]

 • UNYP je oficiální součástí vyššího vzdělávacího systému v České republice od roku 2001, kdy byla státem uznána jakožto soukromá vyšší vzdělávací instituce [3] na základě akreditace jejích studijních programů.
 • UNYP je uznávána českým Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy jakožto soukromá vyšší vzdělávací instituce. V současné době je šest studijních programů[4] na UNYP akreditováno českým Ministerstvem školství / Českým Národním akreditačním úřadem pro vyšší vzdělávání, a tyto programy vedou k udělení bakalářského nebo magisterského titulu na UNYP.
  * Obchodní administrativa (bakalářský program, 3 roky)
  * Obchodní administrativa (bakalářský program, 4 roky)
  * Komunikace a média (bakalářský program, 4 roky)
  * Mezinárodní vztahy (bakalářský program, 4 roky)
  * Psychologie (bakalářský program, 4 roky)
  * Psychologie (magisterský program, 2 roky
 • UNYP má rovněž svolení od českého Ministerstva školství nabízet studijní programy těch zahraničních univerzit[5], které vedou k udělení bakalářského nebo magisterského titulu na těchto partnerských univerzitách:
  * State University of New York, Empire State College (US)
    • Mezinárodní vztahy 
    • Obchodní administrativa
    • Psychologie
    • IT Management
    • Anglický jazyk a literatura
  * La Salle University (US) 
    • Strategická komunikace
  * University of Bolton (UK)
    • Mezinárodní management
   
 • Mezinárodně je UNYP akreditována Britskou akreditační radou (BAC)[6], a její obchodní studijní programy (MBA a tříletý bakalářský program) jsou akreditovány americkou Mezinárodní akreditační radou pro obchodní vzdělávání (IACBE)[7]. V České republice je rovněž od roku 2003 Českou asociací MBA škol[8] akreditován studijní program MBA na UNYP.
 • Několik programů vyššího vzdělávání na UNYP je schváleno americkým Department of Veteran Affairs pro americké válečné veterány a jejich příslušníky, aby mohli čerpat veteránské benefity.

UNYP se připojila k Americké obchodní komoře v České republice v roce 1999, ke Kanadské obchodní komoře v České republice v roce 2014 a k České asociaci MBA škol (CAMBAS) v roce 2003. UNYP je rovněž členem organizace CEEMAN (Central and East European Management Development Association), asociace poskytovatelů obchodního vzdělávání ve střední a východní Evropě.

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Účetní závěrka společnosti University of New York in Prague, s.r.o. za finanční rok končící 31.8.2011
 2. Přehled vysokých škol v ČR [online]. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky [cit. 2019-04-01]. Dostupné online. 
 3. http://www.msmt.cz/vzdelavani/vysoke-skolstvi/prehled-vysokych-skol-v-cr-3?lang=1
 4. https://regvssp.msmt.cz/registrvssp/csplist.aspx
 5. https://regvssp.msmt.cz/registrvssp/zvssp.aspx
 6. http://www.the-bac.org/directory/12677/university-of-new-york-in-prague/
 7. http://iacbe.org/memberpdf/UniversityofNewYorkinPrague.pdf
 8. http://www.cambas.cz/stranka.asp?id=3

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]