University of New York in Prague

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
University of New York in Prague
Sídlo University of New York in Prague v Londýnské ulici v Praze
Sídlo University of New York in Prague v Londýnské ulici v Praze
Právní forma společnost s ručením omezeným
Datum založení 1998
Sídlo Praha, Česká republika
Souřadnice sídla
Obrat 101 mio. Kč (2011)[1]
Výsledek hospodaření 9 mio. Kč (2011)[1]
Celková aktiva 58 mio. Kč (2011)[1]
Vlastní kapitál 13 mio. Kč (2011)[1]
Zaměstnanci 39[1]
Majitel Ilias Foutsis (55%)[1]
Identifikátory
IČO 25676598
Některá data mohou pocházet z datové položky.

University of New York in Prague, s.r.o. (UNYP) je soukromá vysoká škola sídlící v Praze. Instituce nemá tuzemské oprávnění k poskytování zahraničního vysokoškolského vzdělávání v ČR.[2]

Univerzita byla založena v roce 1998 ve spolupráci se State University of New York at New Paltz a State University of New York Empire State College.[zdroj?] Oficiální státní uznání bylo univerzitě uděleno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR v roce 2001, kdy byly akreditovány její studijní programy Business Administration a International European Relations. UNYP je také akreditován britskou institucí British Accreditation Council for Independent Further and Higher Education. Ve spolupráci s partnerskou La Salle University (USA) UNYP nabízí magisterský program v oboru Professional Communication and Public Relations. Ve spolupráci s partnerským institutem Institut Universitaire Kurt Bösch (Švýcarsko) UNYP nabízí studium MBA. UNYP je členem České asociace MBA škol (CAMBAS) (od roku 2003), AACSB International (od roku 2005) a American Chamber of Commerce in the Czech Republic (od roku 1999).

Bakalářské programy UNYP[editovat | editovat zdroj]

University of New York in Prague (UYNP) má celkem devět bakalářských programů, například obchodní administrativu, psychologii, anebo třeba komunikaci a média. Studium všech programů probíhá v anglickém jazyce pod vedením pedagogů a studenti si mohou zvolit mezi denní a kombinovanou formou studia. Díky akreditaci MŠMT a partnerské instituce Empire State College, která je součásti skupiny State University of New York, mohou úspěšní absolventi získat tzv. double degree , tedy jak český, tak americký diplom. Univerzita také spolupracuje s nadnárodními firmami.

Obchodní administrativa – evropský bakalářský program[editovat | editovat zdroj]

Důraz se klade na mezinárodní aspekt obchodu a studenti si mohou vybrat jednu ze tří specializací: Obchodní administrativa, Marketing nebo Finančnictví. Program lze studovat v denní i kombinované formě.

Psychologie[editovat | editovat zdroj]

Cílem tohoto bakalářského studijního programu v oboru Psychologie je dát studentům jak pevné teoretické základy této vědy a tak také možnost aplikovat je v praxi. Základ programu tvoří soubor kurzů. Důležitá je také spolupráce s českými institucemi, jako např. s Akademií věd ČR nebo s Pražským psychiatrickým centrem v Bohnicích.[zdroj?]

Mezinárodní vztahy[editovat | editovat zdroj]

Tento program klade důraz na to, aby studenti získali pevné základy v teorii politických, ekonomických i mezinárodních vztahů.

Komunikace a média[editovat | editovat zdroj]

Tento bakalářský studijní program si klade za cíl poskytnout studentům vzdělání , které rozvíjí kritické koncepční porozumění i analytické schopnosti, technické dovednosti i schopnost bádat a zkoumat.

Anglický jazyk a literatura[editovat | editovat zdroj]

Hlavními cíli tohoto studijního programu je uvést studenty do historie literatury psané v angličtině a dát jim základy dalších příbuzných disciplín literární kritiky a interpretace. Tento studijní program se věnuje třem základním oblastem: literatuře, literární historii a literární kritice; jazyku a kultuře; a profesionálnímu psaní a psaní pro výzkum a aplikace.

Obchodní administrativa[editovat | editovat zdroj]

Cílem tohoto čtyřletého bakalářského studia oboru Obchodní administrativa je poskytnout studentům všeobecný přehled o tématech v oblasti řízení obchodu a podniku.

IT management[editovat | editovat zdroj]

Hlavním cílem tohoto čtyřletého bakalářského studia oboru IT management je spojit porozumění a znalost technologií s dovednostmi potřebnými pro řízení v oboru obchodu a podnikání.

Marketing[editovat | editovat zdroj]

Tento specializovaný bakalářský evropský studijní program (programy BBA) poskytuje poslední dva semestry několik specializovaných kurzů, například: Principy public relations, Elektronická komerce a marketingové techniky, Úvod do reklamy, Mezinárodní marketingové strategie, Marketing (pokročilý kurz). Program lze studovat v denní i kombinované formě.

Finance[editovat | editovat zdroj]

Je další z řady specializovaných bakalářských evropských programů (BBA) poskytuje dva semestry několik specializovaných kurzů, například: Řízení rizik, Mezinárodní obchod a finance, Komerční bankovnictví, Investiční analýza a řízení portfolia, Mezinárodní peněžnictví a bankovnictví. Program lze studovat v denní i kombinované formě.

Magisterské programy UNYP[editovat | editovat zdroj]

University of New York in Prague (UYNP) má celkem čtyři studijní magisterské programy:

Strategická komunikace[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o program celoživotního vzdělávání, který trvá 15 měsíců. Po jeho dokončení získávají studenti americký magisterský titul, který uděluje La Salle University (Filadelfie, USA). Tento magisterský program svými kurzy pokrývá hlavní aspekty vnitřní i vnější komunikace v organizacích, jakými jsou především přesvědčování, PR kampaně, integrovaná marketingová komunikace a řízení podpory prodeje. Studium probíhá v dálkové formě.

Psychologie[editovat | editovat zdroj]

Toto magisterské studium oboru Psychologie je studijní program specializovaný na psychologické poradenství. Studium trvá dva roky. Studenti musí odpracovat 600 hodin na praxích pod odborným dohledem.

Magistr v oboru právo (LLM)[editovat | editovat zdroj]

Magisterské studium v oboru právo je nabízeno ve spolupráci s britskou University of Bolton. Po dokončení tohoto studia získávají absolventi titul LL.M. (Legum Magister). Tento program se skládá z kombinace výukových hodin a interaktivních setkání určených pro řešení konkrétních právních případů, která vedou pedagogové-specialisté. Studovat ho lze pouze v denní formě.

Mezinárodní management[editovat | editovat zdroj]

Magistr v programu Mezinárodní management, nabízený na UNYP prostřednictvím University of Bolton, je navržen tak, aby studentům poskytl výhodu na globálním trhu práce. Program studenty vybaví teoretickými základy pro mezinárodní obchodní kariéru. 

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c d e f Účetní závěrka společnosti University of New York in Prague, s.r.o. za finanční rok končící 31.8.2011
  2. Usnesení č. 162/2017 Rady Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]