Unicorn College

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Unicorn College
Unicorn College s.r.o.
Logo univerzity
Logo
Motto
Jsme soukromá vysoká škola, která vychovává ty nejlepší odborníky v oblasti informačních technologií, ekonomiky a managementu.
Zkratka UC
Rok založení 2006
Typ školy soukromá vysoká škola
Vedení
Rektor doc. Ing. Jan Čadil, Ph.D.
Prorektor pro pedagogiku Ing. Otmar Brancuzský
Prorektor pro výzkum a zahraniční spolupráci doc. Ing. Václav Vacek, CSc.
Prorektor pro kontrolu kvality Ing. Robin Maialeh, Ph.D.
Ředitel zřizující společnosti Ing. Marek Beránek, Ph.D.
Počty akademiků (k roku 2015[1])
Počet bakalářských studentů 319
Počet akademických pracovníků 69
Další informace
Adresa V kapslovně 2767/2, Praha, 130 00, Česko
Zeměpisné souřadnice
Členství Česká konference rektorů, Rada vysokých škol, Asociace soukromých vysokých škol, Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí, ICT Unie
http://www.unicorncollege.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Unicorn College s.r.o. (UC) je profesně orientovaná soukromá vysoká škola sídlící v Praze. UC nabízí bakalářské studium (ve studijních programech Softwarový vývoj, Business Management & Double Degree) a navazující magisterské studium (ve studijních programech Softwarové inženýrství a Big data & Aplikovaná ekonomie a analýza dat)

Unicorn College získala státní souhlas a akreditaci studijních programů na konci roku 2006. Na jaře roku 2008 vysoká škola získala akreditaci kombinované formy studia ve všech jejích studijních programech. Výuku zahájila v akademickém roce 2007/2008 s téměř 100 studenty ve všech studijních oborech. Do akademického roku 2008/2009 nastoupilo 170 nových studentů, v roce 2009/2010 jich ze 170 pokračovalo pouze 67. 26. června 2010 promovalo v Betlémské kapli prvních 10 absolventů.

Unicorn College zřídila a provozuje Unicorn College Google User Group, jejíž posláním je pomáhat vývojářům, studentům i koncovým uživatelům zlepšit svoji úroveň znalostí a dovedností v oblasti web developmentu a usnadnit vzájemnou komunikaci.

Unicorn College má rovněž řadu zahraničních partnerů.

Prostory vysoké školy[editovat | editovat zdroj]

Sídlo Unicorn College

Vysoká škola sídlí v Praze na Žižkově v objektu Parukářka, a dále v administrativní budově Classic 7 v Holešovicích.

Všechny prostory jsou vybaveny ICT technologiemi, připojením k internetu, bezdrátovou sítí Wi-Fi. Ve škole se nachází relaxační zóny, studovna a kuchyňka.

Součástí vysoké školy je knihovna, ve které je pro studenty k dispozici česká a zahraniční odborná literatura.


Studijní programy[editovat | editovat zdroj]

Od akademického roku 2019/2020 nabízí UC vysokoškolské vzdělání bakalářského stupně i navazujího magisterského stupně.

Bakalářské programy:

Oba programy bakalářského stupně lze studovat v prezenční či kombinované formě studia v českém nebo anglickém jazyce.

V rámci bakalářského stupně nabízí UC také tzv. Double Degree program v partnerství s University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt. V rámci tohoto programu mohou studenti získat 2 bakalářské tituly během jednoho studia (Bc. & BA.)


Navazující Magisterské programy:

Programy navazujícího magisterského stupně studia lze zatím studovat pouze v prezenční formě studia.

Work&Study[editovat | editovat zdroj]

Od akademického roku 2018/2019 nabízí UC v partnerství se společností Unicorn možnost studia bakalářského programu Softwarový vývoj v tzv. programu Work&Study. Tento program je určen pro "mimopražské" studenty. Student dochází na streamované přednášky a semináře na pobočku společnosti Unicorn, kde také plní své studijní povinnosti. Dle studijních výsledků pak mohou studenti na dané pobočce získat v průběhu studia pracovní uplatnění.


Tato forma studia zatím funguje pouze na Prešovské pobočce společnosti Unicorn. Na akademický rok 2020/2021 je plánováno rozšíření do dalších měst v České republice i na Slovensku.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Výroční zpráva o činnosti soukromé vysoké školy za rok 2015 [online]. Unicorn College [cit. 2017-11-25]. S. 11, 13. Dostupné v archivu pořízeném dne 2017-12-01.