Unicorn College

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Unicorn College
Logo univerzity
Unicorn College Building.jpg
Zkratka UC
Rok založení 2006
Typ školy soukromá vysoká škola
Vedení
Rektor doc. Ing. Jan Čadil, Ph.D.
Ředitel zřizující společnosti Ing. Marek Beránek, Ph.D.
Počty akademiků (k roku 2015[1])
Počet bakalářských studentů 319
Počet akademických pracovníků 69
Další informace
Adresa V kapslovně 2767/2, Praha, 130 00, Česko
Zeměpisné souřadnice
Členství Česká konference rektorů, Rada vysokých škol, Asociace soukromých vysokých škol, Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí, ICT Unie
http://www.unicorncollege.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Unicorn College s.r.o. (UC) je soukromá vysoká škola sídlící v Praze. UC nabízí bakalářské studium v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT), ekonomie a managementu.

Unicorn College získala státní souhlas a akreditaci studijních programů na konci roku 2006. Na jaře roku 2008 vysoká škola získala akreditaci kombinované formy studia ve všech jejích studijních programech. Výuku zahájila v akademickém roce 2007/2008 s téměř se 100 studenty ve všech studijních oborech. Do akademického roku 2008/2009 nastoupilo 170 nových studentů, v roce 2009/2010 jich ze 170 pokračovalo pouze 67. 26. června 2010 promovalo v Betlémské kapli prvních 10 absolventů.

Unicorn College zřídila a provozuje Unicorn College Google User Group, jejíž posláním je pomáhat vývojářům, studentům i koncovým uživatelům zlepšit svoji úroveň znalostí a dovedností v oblasti web developmentu a usnadnit vzájemnou komunikaci.

Unicorn College nabízí svým studentům zahraniční studijní pobyty v rámci programu ERASMUS. Vysoká škola má domluveny studijní stáže na vysokých školách ve Francii, Německu nebo Turecku.

Prostory vysoké školy[editovat | editovat zdroj]

Sídlo Unicorn College

Vysoká škola sídlí v Praze na Žižkově v objektu Parukářka, a dále v administrativní budově Classic 7 v Holešovicích.

Všechny prostory jsou vybaveny ICT technologiemi, připojením k internetu, bezdrátovou sítí Wi-Fi. Ve škole se nachází relaxační zóny, studovna a kuchyňka.

Součástí vysoké školy je knihovna, ve které je pro studenty k dispozici česká a zahraniční odborná literatura.

Studijní obory[editovat | editovat zdroj]

Unicorn College nabízí vysokoškolské vzdělání bakalářského stupně v prezenční, kombinované a individuální formě ve třech studijních oborech:

  • Management ICT projektů
  • Informační technologie
  • Ekonomika a management

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Výroční zpráva o činnosti soukromé vysoké školy za rok 2015 [online]. Unicorn College [cit. 2017-11-25]. S. 11, 13. Dostupné online.