Toray Pan Pacific Open 2012

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Toray Pan Pacific Open 2012
Datum: 23. září29. září 2012
Ročník: 29.
Místo: Tokio, Japonsko
Dotace: 2 168 400 USD
Povrch: tvrdý / venku
Vítězky
ženská dvouhra
Rusko Naděžda Petrovová
ženská čtyřhra
USA Raquel Kopsová-Jonesová
USA Abigail Spearsová
Toray Pan Pacific Open

Tenisový turnaj na okruhu WTA Toray Pan Pacific Open 2012 se konal ve dnech 23. září až 29. záříjaponském hlavní městě Tokiu na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem. Řadil se do kategorie WTA Premier. Odměny činily 2 168 400 USD.

Obhájkyní titulu ve dvouhře byla polská světová trojka Agnieszka Radwańská, která po třísetovém průběhu finále podlehla Rusce Naděždě Petrovové. Vítězství ve čtyřhře obhajoval americký pár Liezel Huberová a Lisa Raymondová. Druhý turnaj v řadě vyhrála americká nenasazená dvojice Raquel Kopsová-JonesováAbigail Spearsová.

Dvouhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

Osm nejvýše nasazených mělo v úvodním kole volný los.

  1. Bělorusko Viktoria Azarenková (čtvrtfinále, odstoupila)
  2. Rusko Maria Šarapovová (čtvrtfinále)
  3. Polsko Agnieszka Radwańská (finále)
  4. Česko Petra Kvitová (2. kolo)
  5. Německo Angelique Kerberová (semifinále)
  6. Itálie Sara Erraniová (čtvrtfinále)
  7. Čína Li Na (3. kolo)
  8. Austrálie Samantha Stosurová (semifinále)
  9. Francie Marion Bartoliová (3. kolo)
  10. Dánsko Caroline Wozniacká (čtvrtfinále)
  11. Srbsko Ana Ivanovićová (2. kolo)
  12. Slovensko Dominika Cibulková (3. kolo)
  13. Rusko Maria Kirilenková (odstoupila)
  14. Itálie Roberta Vinciová (3. kolo)
  15. Estonsko Kaia Kanepiová (2. kolo)
  16. Česko Lucie Šafářová (3. kolo)
  17. Rusko Naděžda Petrovová (vítězka)

Jiné formy účasti na turnaji[editovat | editovat zdroj]

Hráčky, které do hlavní soutěže obdržely divokou kartu:

Hráčky, které do hlavní soutěže postoupily z kvalifikace:

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Legenda

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  1  Bělorusko Viktoria Azarenková  
5  Německo Angelique Kerberová w/o  
  5  Německo Angelique Kerberová 1 1    
  3  Polsko Agnieszka Radwańská 6 6    
3  Polsko Agnieszka Radwańská 6 6
  10  Dánsko Caroline Wozniacká 4 3  
    3  Polsko Agnieszka Radwańská 0 6 3
  17  Rusko Naděžda Petrovová 6 1 6
  6  Itálie Sara Erraniová 6 5 3  
16  Rusko Naděžda Petrovová 3 7 6  
17  Rusko Naděžda Petrovová 6 6
  8  Austrálie Samantha Stosurová 4 2  
8  Austrálie Samantha Stosurová 6 712
  2  Rusko Maria Šarapovová 4 610  

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

1. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               1  Bělorusko V Azarenka 6 6  
   Rakousko T Paszek 6 6    Rakousko T Paszek 1 1  
Q  Itálie C Giorgi 4 3       1  Bělorusko V Azarenka 6 6  
   Francie A Cornet 3 4       14  Itálie R Vinci 4 2  
Q  Francie P Parmentier 6 6     Q  Francie P Parmentier 3 1
   Česko B Záhlavová-Strýcová 4 6 5   14  Itálie R Vinci 6 6  
14  Itálie R Vinci 6 4 7       1  Bělorusko V Azarenka
11  Srbsko A Ivanovic 6 2       5  Německo A Kerber w/o
LL  Česko A Hlaváčková 3 0r     11  Srbsko A Ivanovic 6 4 2  
Q  Japonsko K Nara 2 4    Polsko U Radwańska 3 6 6  
 Polsko U Radwańska 6 6          Polsko U Radwańska 1 1
 Rumunsko S Cîrstea 2 6 2       5  Německo A Kerber 6 6  
WC  Japonsko A Morita 6 3 6     WC  Japonsko A Morita 3 4
             5  Německo A Kerber 6 6  
            

2. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               3  Polsko A Radwańska 6 7  
   Belgie Y Wickmayer 3 3    Srbsko J Janković 2 5  
 Srbsko J Janković 6 6       3  Polsko A Radwańska 6 6  
WC  Francie C Garcia 2 2       Q  USA J Hampton 4 3  
Q  USA J Hampton 6 6     Q  USA J Hampton 5 6 6
Q  Španělsko S Soler Espinosa 1 4   15  Estonsko K Kanepi 7 2 3  
15  Estonsko K Kanepi 6 6       3  Polsko A Radwańska 6 6
10  Dánsko C Wozniacki 6 3 6       10  Dánsko C Wozniacki 4 3
Q  Srbsko B Jovanovski 0 6 4     10  Dánsko C Wozniacki 77 6  
 Rusko J Makarova 4 6 3    Slovensko D Hantuchová 63 1  
 Slovensko D Hantuchová 6 4 6       10  Dánsko C Wozniacki 4 6 6
 Rusko A Pavljučenkova 6 4 7       7  Čína Li Na 6 3 4  
 Jižní Afrika C Scheepers 4 6 5        Rusko A Pavljučenkova 5 6 2
             7  Čína Li Na 7 4 6  
            

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

3. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               6  Itálie S Errani 6 77  
   Švýcarsko R Oprandi 3 6 5   Q  Švédsko J Larsson 3 61  
Q  Švédsko J Larsson 6 3 7       6  Itálie S Errani 3 6 6  
   Německo J Görges 6 6       9  Francie M Bartoli 6 2 2  
 Rumunsko M Niculescu 3 2        Německo J Görges 2 5
WC  Japonsko K Date-Krumm 1 4   9  Francie M Bartoli 6 7  
9  Francie M Bartoli 6 6       6  Itálie S Errani 6 5 3
17  Rusko N Petrova 6 6       17  Rusko N Petrova 3 7 6
 Čína Š Pcheng 1 4     17  Rusko N Petrova 77 6  
 Rumunsko S Halep 6 6    Rumunsko S Halep 64 0  
 Španělsko C Suárez Navarro 2 3       17  Rusko N Petrova 77 61 6
 Chorvatsko P Martić 0 6 6        Chorvatsko P Martić 62 77 4  
 Německo A Petkovic 6 4 3        Chorvatsko P Martić 6 6
             4  Česko P Kvitová 4 4  
            

4. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               8  Austrálie S Stosur 4 6 7  
   Kazachstán J Švedova 6 64 4    Itálie F Schiavone 6 2 5  
 Itálie F Schiavone 4 77 6       8  Austrálie S Stosur 6 7  
   Čína Ť Čeng 6 6       12  Slovensko D Cibulková 4 5  
 USA V King 3 4        Čína Ť Čeng 0 3
   Španělsko A Medina Garrigues 3 63   12  Slovensko D Cibulková 6 6  
12  Slovensko D Cibulková 6 77       8  Austrálie S Stosur 6 712
16  Česko L Šafářová 6 77       2  Rusko M Šarapova 4 610
 Bulharsko C Pironkova 4 63     16  Česko L Šafářová w/o  
 Čínská Tchaj-pej S-wej Sie 3 710 1    Česko K Zakopalová  
 Česko K Zakopalová 6 68 6       16  Česko L Šafářová 2 65
 Německo S Lisicki 4 63       2  Rusko M Šarapova 6 77  
Q  Spojené království H Watson 6 77     Q  Spojené království H Watson 79 3 4
             2  Rusko M Šarapova 67 6 6  
            

Čtyřhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazené páry[editovat | editovat zdroj]

  1. USA Vania Kingová / Kazachstán Jaroslava Švedovová (1. kolo)
  2. Španělsko Nuria Llagosteraová Vivesová / Indie Sania Mirzaová (1. kolo)
  3. Slovinsko Katarina Srebotniková / Čína Čeng Ťie (čtvrtfinále)
  4. Německo Anna-Lena Grönefeldová / Česko Květa Peschkeová (finále)

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Čtvrtfinále   Semifinále   Finále
                               
1  USA V King
 Kazachstán J Švedova
3 65  
WC  Rusko A Pavljučenkova
 Česko L Šafářová
6 77     WC  Rusko A Pavljučenkova
 Česko L Šafářová
6 3 [5]  
   Německo J Görges
 Česko B Záhlavová-Strýcová
6 5 [10]    Německo J Görges
 Česko B Záhlavová-Strýcová
1 6 [10]  
WC  Čínská Tchaj-pej Ť-žung Čuang
 Japonsko K Date-Krumm
1 7 [5]          Německo J Görges
 Česko B Záhlavová-Strýcová
6 1 [7]  
4  Německo A-L Grönefeld
 Česko K Peschke
6 6       4  Německo A-L Grönefeld
 Česko K Peschke
1 6 [10]  
WC  Slovensko D Hantuchová
 Čína Š Pcheng
1 2     4  Německo A-L Grönefeld
 Česko K Peschke
6 7
   Čínská Tchaj-pej S-wej Sie
 Španělsko A Medina Garrigues
6 6    Čínská Tchaj-pej S-wej Sie
 Španělsko A Medina Garrigues
4 5  
 Jižní Afrika N Grandin
 Česko V Uhlířová
0 3       4  Německo A-L Grönefeld
 Česko K Peschke
1 4
   USA R Kops-Jones
 USA A Spears
77 6        USA R Kops-Jones
 USA A Spears
6 6
 Slovensko J Husárová
 Kazachstán G Voskobojeva
64 3        USA R Kops-Jones
 USA A Spears
6 6  
 Austrálie C Dellacqua
 Polsko K Jans-Ignacik
4 2   3  Slovinsko K Srebotnik
 Čína Ť Čeng
3 2  
3  Slovinsko K Srebotnik
 Čína Ť Čeng
6 6          USA R Kops-Jones
 USA A Spears
6 6
 Rumunsko M Niculescu
 Polsko A Rosolska
3 1        Německo S Lisicki
 USA L Raymond
4 3  
 Německo S Lisicki
 USA L Raymond
6 6        Německo S Lisicki
 USA L Raymond
6 6
Alt  Chorvatsko D Jurak
 Maďarsko K Marosi
6 4 [10]   Alt  Chorvatsko D Jurak
 Maďarsko K Marosi
4 2  
2  Španělsko N Llagostera Vives
 Indie S Mirza
0 6 [8]  

Reference[editovat | editovat zdroj]