The Sims 4

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The Sims 4
Logo videohry
Logo videohry
Základní informace
VývojářMaxis
VydavatelElectronic Arts
ProducentiKevin Gibson
Grant Rodiek
Ryan Michael Vaughan
DesignéřiEric Holmberg-Weidler
Matt Yang
VýtvarníciMagnus Hollmo
Samantha Miceli
Steven Ross
ScenáristaDanielle von Mayrhauser
SkladatelIlan Eshkeri
Herní sérieThe Sims
PlatformyMicrosoft Windows (64bit)
macOS
PlayStation 4
Xbox One
Datum vydáníMicrosoft Windows
 • 2. září 2014 SA
 • 4. září 2014 AUS
 • 4. září 2014 EU
macOS
PlayStation 4, Xbox One
Žánrsimulátor života
Herní módsingleplayer
KlasifikacePEGI 12 a více
ESRB 13 a více
Posloupnost
The Sims 3
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Sims 4 je simulační videohra, jejíž vydání v Česku se uskutečnilo 4. září roku 2014. Hra byla vytvořena studiem Redwood Shores společnosti Maxis a byla vydána Electronic Arts. Jedná se o pokračování slavné hry The Sims 3 a čtvrtou hru v sérii The Sims. Ke každé hře vychází tradičně mnoho dodatků (DLC). Před každým vydáním nového DLC vypouštějí tvůrci trailery. Hra je dostupná pro Microsoft Windows (pouze 64bit), macOS, PlayStation 4 a Xbox One.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Hra se v první řadě označuje jako simulátor života. Hráč si vytvoří 1–8 postav, za které následně hraje. V The Sims světě se tyto postavy označují jako simíci.[1] V rozšíření The Sims 4: Psi a kočky přibývají zvířecí miláčci (psi a kočky), které je možno mít v domácnosti. Další možností je tvorba okultního simíka (mořská panna,[2] mimozemšťan,[3] upír,[4] čaroděj[5]), kteří přibývají v některých dodatcích.

Dalším krokem po vytvoření domácnosti je nastěhování do domu. Lze se nastěhovat buď na pozemek a následně postavit dům, nebo do již hotového domu. V rozšíření The Sims 4: Život ve městě lze nastěhovat i do bytu. Začáteční rozpočet je 20 000 peněz pro jednočlennou rodinku, ale s každým simíkem navíc přibývá 2 000 peněz. V The Sims světě se tyto peníze označují jako simoleony.

Hráč svou domácnost provede celým životem – od narození/vytvoření až po smrt. Aktivní simíci hrané domácnosti mohou navazovat vztahy s ostatními simíky a to buď přímo před jejich obydlím, v práci, nebo na veřejných prostranstvích jako je park aj. Mohou si také vylepšovat své dovednosti a plnit aspirace. Nyní si také mohou simíci vytvářet mínění o ostatních na základě jejich chování.

Obsah hry[editovat | editovat zdroj]

Obsah hry je přímo závislý na vydávaných dodatcích – rozšíření, herní balíček a kolekce. Rozšíření do hry tradičně přidávají nová města, velkou spoustu nábytku, oblečení a herních funkcí (rozšíření by zpravidla mělo ovlivňovat celou hru). Herní balíčky obvykle přidávají nábytek, oblečení a několik herních funkcí. Kolekce přidávají menší množství nábytku a oblečení, popřípadě interakce související s novými objekty ve hře.

Města[editovat | editovat zdroj]

Každé město je jiné, má vlastní styl a je něčím specifické. V základní hře jsou tři hratelná města: Vrbová zátoka, Lázeňská oáza, Newcrest. Další sousedství přibývají společně s dodatky:

 • Vrbová zátoka je v povětšinou zelené krajině s listnatými i jehličnatými stromy. Je inspirováno městem New Orleans a obsahuje 20 pozemků. Je zde park, knihovna, posilovna, noční bar a muzeum. Je ze základní hry.
 • Lázeňská oáza je umístěna uprostřed vyprahlé pouště, ve které se střídá jen léto s podzimem. Má podobný vzhled jako předměstí v Las Vegas. V Lázeňské oáze je k dispozici celkem 16 obytných pozemků a 5 komunitních pozemků. Je ze základní hry.
 • NewCrest je zcela prázdné město obsahující 15 nevyužitých pozemků ve třech sousedstvích. Je situovaný na předměstí se dvěma pozemky přímo na pláži. Byl jako jediný svět v celé The Sims sérii, který byl přidán v updatu. Je ze základní hry, z roku 2015.
 • Rozkvetlá promenáda je malé sousedství se čtyřmi pozemky pro použití jako obchody, je situovaná nedaleko řeky. Přibývá v dodatku Hurá do práce!.
 • Windenburg je obrovské město inspirované Evropou, které má bohatou historii s kombinací moderním důrazem. Plně tradiční i unikátní architekturou, kde je spousta nového místa k prozkoumávání. Windenburg má čtyři sousedství, tři speciální pozemky, který jsou oddělené od ostatních čtvrtí a celkem 27 pozemků. Přibývá v dodatku Společná zábava.
 • San Myshuno je moderní město, ve kterém se nachází spousta paneláků a konají se zde různé události. Přibývá v dodatku Život ve městě.
 • Brindleton Bay je útulné městečko vhodné pro procházky se psy. Přibývá v dodatku Psi a kočky.
 • Forgotten Hollow je malé tajemné město, ve kterém žijí hlavně upíři. Přibývá v balíčku Upíři.
 • Del Sol Valley je významné město hlavně díky tomu, že zde bydlí celebrity a nachází se zde chodník slávy. Toto město je silně inspirované Los Angeles. Přibývá v dodatku Cesta ke slávě.
 • Strangerville je velmi záhadné město, ve kterém je zvláštní nákaza a cílem je přijít na jeho záhadu. Přibývá v dodatku Strangerville.
 • Sulani je romantické plážové město, kde se nachází spousta moře a písku, je zde i sopka, která může kdykoliv vybuchnout. Přibývá v dodatku Život na ostrově.
 • Glimmerbrook je magické město, kde se nachází portál, díky kterému se můžete teleportovat do ještě magičtějšího města. Přibývá v dodatku Říše kouzel.
 • Britechester je univerzitní město, ve kterém se nachází dvě univerzity – starší univerzita Britechester (specializovaná hlavně na historii a biologii) a moderní Foxbury (specializováno hlavně na počítače), které mezi sebou zápasí. Přibývá v dodatku Hurá na vysokou.
 • Evergreen Harbor je město rozdělené na tři sousedství – znečištěnou, neutrální a čistou. Přibývá v dodatku Ekobydlení.
 • Hora Komorebi se zakládá na dvou japonských ostrovech, Honšú a Hokkaidó je to zalesněná a hornatá oblast. Zahrnuje jak obytné pozemky, tak i pozemky k pronájmu na dovolenou. Přibývá v dodatku Život na horách.

Destinace[editovat | editovat zdroj]

Po aktualizaci 10. listopadu 2020 může být jakýkoliv svět destinací.

Vytváření domácností[editovat | editovat zdroj]

Ve čtvrté sérii vývojáři upravili také editor domácností. V této sérii lze vytvořit prakticky kohokoliv, a to i do nejmenších detailů postavy (simíka).[6] V editoru lze také simíkovi vybrat i spoustu vlastností a životní aspiraci. Životní aspirací se rozumí celoživotní cíl simíka. Ovlivňuje pak jeho přání i tzv. náladovky (viz podkapitola Režim života). V editoru domácností je možné vytvořit 1–8 simíků. Mezi simíky se v balíčku Psi a kočky počítají i čtyřnozí členové rodiny.[7][8] Jakmile je vytvářená domácnost uložena, zpřístupní se možnost nastěhování rodiny. Rodinu lze nastěhovat buď na prázdný pozemek, nebo do již postaveného domu. Podmínkou k nastěhování jsou dostatečné finance, v případě sloučení dvou domácností i počet simíků na pozemku. V rozšíření Život ve městě, můžete je možno nastěhovat svou rodinu i do bytu.[9]

Režim stavby[editovat | editovat zdroj]

Po nastěhování domácnosti na pozemek jsou dvě možnosti režimu hry – režim stavby a režim života. V režimu stavby lze provádět jakékoli stavební úpravy nebo přidávat či přesouvat nábytek. V tomto režimu lze měnit i dekor stávajícího nábytku pomocí příslušného nástroje.

Režim stavby má dvě základní části, každou pro jiný účel: stavba a nákup. Režim stavby je taktéž propracovaný do detailu, tudíž poskytuje skoro neomezené možnosti. Režim nákupu slouží pro nákup vybavení.

Režim života[editovat | editovat zdroj]

Režim života slouží k samotnému hraní s vytvořenými simíky. Kam hra bude směřovat záleží z velké části na hráči, ale i na rozmarech jeho simíků.

Největší novinkou, oproti minulým sériím, jsou v režimu života tzv. náladovky. Nálad může mít simík hned několik. Na náladách i přímo závisí interakce simíka. Pokud je simík velmi smutný, nechce se mu uklízet, ale může si zavolat na protismuténkovou linku apod.

Pokud je naopak simík s náladou velmi hravý, zpřístupní se mu interakce s tím související (např. recept s gumovými medvídky apod.). Ostatní zůstává při starém. Simíci v tomto režimu opravdu žijí. Můžete si najít práci, kamarády, mít děti, nebo se přestěhovat. Opět možnosti hry závisí na počtu rozšíření a balíčků. Čím víc balíčků a rozšíření máte, tím víc možností hra nabízí.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

The Sims 4 obsahuje online funkci, která umožňuje hráčům simíků nahrávat všechny své výtvory do galerie (pozemky, místnosti a domácnosti). Ostatní hráči si mohou tyto výtvory stáhnout, dát do vlastní knihovny, či jim dát srdíčko. Toto je první hra ze série The Sims, která obsahuje něco podobného.

V letním updatu roku 2020 zde přibyla záložka The Sims Spark'd.

Aktualizace[editovat | editovat zdroj]

Datum vydání Nově přidané funkce
2014
1. října 2014 Duchové – nový typ simíka, květina smrti
4. listopadu 2014 Bazény, nový typ oblečení – plavky
16. prosince 2014 Dvě nová zaměstnání – businessman a atlet, proplácení dovolené
2015
3. února 2015 Geneaologie
26. března 2015 Přidání další úrovně pater (dohromady i se suterénem 6 podlaží), nové možnosti na telefonu – poznámky, na malířském stojanu nová možnost malby dle předlohy.
11. června 2015 Nové město NewCrest s 15 prázdnými pozemky, nová událost – Uvítací výbor (událost při nastěhování do nového domu).
9. července 2015 Nízké stěny, možnost zamykat dveře, speciální dveře, které povolí průchod jen mužům či ženám.
24. září 2015 Nová vlastnost – žárlivý, možnost zabrat si postel
3. listopadu 2015 Možnost najmout si opraváře
4. prosince 2015 Nový typ pozemku – bazén, možnost změnit barvu vody na růžovou, vylepšení map
2016
4. února 2016 Možnost najmout si zahradníka, nová vlastnost – kleptoman, nová aspirace objekty v režimu stavby
3. června 2016 Všechno v CAS je dostupné pro obě pohlaví, nové možnosti úpravy pohlaví
14. července 2016 Možnost najmout si chůvu a upravit světla v jedné místnosti najednou
27. října 2016 Nová možnost kopírování a vkládání v režimu stavby, nové vlastnosti pozemků
2017
12. ledna 2017 Batolata – tento věk má nové vlastnosti simíka, nové dovednosti, oblečení, objekty, možnost změnit simíkům zuby.
11. listopadu 2017 Dovednost focení v základní hře, objekty v režimu stavby mohou být pomocí cheatů zvětšovány či zmenšovány, možnost nastavení maximálního počtu simíků v nastavení hry.
2018
6. února 2018 Nové barvy kůže
19. června 2018 Možnost prosklených střech, nové kategorie oblečení v CAS – na horké a chladné počasí (příprava na rozšíření The Sims 4: Roční období); Vylepšení zahradničení
13. listopadu 2018 Nové zaměstnání – návrhář oblečení, možnost přepnout do pohledu první osoby
2019
16. března 2019 Tři nové kariéry na volné noze
16. července 2019 Nová možnost v CAS – vytvoření simíka podle příběhu
5. září 2019 Možnost téměř libovolné úpravy schodů a základů v režimu stavby, nové upravování terénů v režimu stavby.
12. listopadu 2019 Možnost úpravy sloupů na téměř jakoukoliv výšku, možnost úpravy velikosti UI v nastavení hry
2020
3. června 2020
 • Hasiči a exekutoři
 • Žebříky
 • Vylepšení inventáře simíka
 • Vylepšení účtů
 • Možnost libovolného umístění oken a dveří
3. září 2020 Možnost skládání oken na sebe, možnost mít svatbu i v dovolenkových destinacích Selvadoradu a Žulových kaskádách
6. říjen 2020 Nový obsah inspirovaný Latinskoamerickou kulturou – jídlo z Mexika, Argentiny, či Dominikánské republiky, nový gril, zahradní nábytek a oblečení
10. listopadu 2020
 • Platformy
 • Mínění
 • Více výšek nízkých stěn
 • Nový profil simíka
 • Možnost dovolené ve všech světech
7. prosince 2020

Více než 100 nových barev kůže + slidery pro každý odstín, nové možnosti úpravy pro makeup – odstín, sytost, neprůhlednost, saturace, nové hlavní menu

2021
21. ledna 2021 Nová náladovka – strach
25. února 2021 Nový obsah k 21. narozeninám prvního dílu série The Sims – Spolupráce Sims Teamu s tvůrci HeyHarrie, peachyfaerie, storylegacysims, peacemaker_ic, Luumia, icemunmun, grimcookies, FeralPoodles a AHarris00Britney.[10]
 • Nový nábytek
 • Nové oblečení, make-up a detaily kůže
 • Nové recepty
23. března 2021
 • Palandy, patrové postele
 • Menší vylepšení vlastností simíků
 • Nové barevné varianty plakátů v základní hře[11]
27. května 2021
 • Nové kategorie, které simíci mají či nemají v oblibě (aktivity, barvy, hudební žánry)
 • Šest nových barev vlasů[12]
29. června 2021

Nový hudební festival Simofest, na němž zpívají Bebe Rexha, Glass Animals a Joy Oladokun.[13]

20. července 2021
 • Tvorba jezírek a jejich úprava
 • Zahradničení s dětmi
 • Skupinové vaření
 • Nová doručovací služba
 • Kalendář[14]

Rozšíření[editovat | editovat zdroj]

Kód Název Datum vydání v EU Popis
EP01 Hurá do práce!

(Get to Work)

PC:
 • 2. dubna 2015

Konzole:

 • 20. března 2018
První rozšíření přidává tři nové aktivní kariéry: lékaře, detektivy a vědce.[15] Nově přibývá také možnost vybudovat si vlastní obchod a zahájit podnikání. S rozšířením přichází nová obchodní čtvrť s názvem Rozkvetlá promenáda, ve které se nachází čtyři pozemky. Přidává novou bytost – mimozemšťana, kterého lze najít ve hře, ale i vytvořit.[16] Přidává také dvě nové dovednosti – pečení a fotografování, nové předměty a oblečení.[17]
EP02 Společná zábava

(Get Together)

PC:
 • 10. prosince 2015

Konzole:

 • 11. září 2018
Druhé rozšíření se zaobírá především tvorbou klubů, které jsou hlavní funkcí tohoto dodatku.[18] Do klubů lze přidávat členy s odlišnými zájmy, osobnostmi a styly. Klubům také může nastavit pravidla, styl oblečení, oblíbené aktivity pro klub i věci, které jsou tabu. Vedoucí může také svolávat schůzky. Kromě toho přibývají zcela nové aktivity, jako je fotbálek, šipky nebo arkádový automat. K dispozici jsou také nové dovednosti v oblasti DJ a tance. Toto rozšíření obsahuje nový svět s názvem Windenburg, s malebnými čtvrťmi a památkami, včetně rozlehlého bludiště z živého plotu nebo starověkých ruin.[19]
EP03 Život ve městě

(City Living)

PC:
 • 3. listopadu 2016

Konzole:

 • 14. listopadu 2017
Třetí rozšíření přináší nové město s názvem San Myshuno se čtyřmi jedinečnými čtvrtěmi. Život ve městě představuje novou kariéru odrážející naši dobu, včetně kariéry vracejících se politiků a dvou nových zcela nových oborů: sociální média a kritik. Rozšíření se zaměřuje na městský život a znovu zavádí byty do hry, od nejhorších bytů, které potřebují závažnou opravu po nádherné rozlehlé střešní byty. Pro Simíky existuje spousta nových možností a aktivit k prozkoumání – Trh s kořením se soutěžemi v kari, soutěž v Karaoke Baru, Geek Con se soutěžemi o videohry a romantický festival.[9]
EP04 Psi a kočky

(Cats & Dogs)

PC:
 • 10. listopadu 2017

Konzole:

 • 31. července 2018
Čtvrté rozšíření přináší tvorbu domácích mazlíčků – psů a koček. Přibývá také spousta předmětů pro chlupaté kamarády simíků. Toto rozšíření umožňuje učit psy různé triky a příkazy. S rozšířením přichází možnost rozběhnout si vlastní veterinu. Toto rozšíření přináší i nové venkovské město Brindleton Bay. Nachází se zde veterinární klinika „U Brindletonské tlapky“.[20][21]
EP05 Roční období

(Seasons)

PC:
 • 22. června 2018

Konzole:

 • 13. listopadu 2018
Páté rozšíření představuje nové systémy počasí, ročních období a svátků. Simíci nyní mohou prožít pořádnou zimu se sněhem, jaro, léto a podzim. Simíci také mohou slavit svátku, ať už předvytvořené (Vánoce, Den lásky, Oslava Sklizně, Silvestr), tak vlastní. Rozšíření také přidává nové oblečení na zimu a léto.[22]
EP06 Cesta ke Slávě

(Get Famous)

PC:
 • 16. listopadu 2018

Konzole:

 • 12. února 2019
Šesté rozšíření umožňuje Simíkům se mohou stát slavnými díky bodů, které získávají (například prodávaním namalovaných obrazů nebo natáčením videí). Přibývá také aktivní herecká kariéra. Hráči si mohou postavit luxusní domy ve zcela novém světě Del Sol Valley (inspirované městem Los Angeles). Rozšíření totiž přidává celou řadu drahých a luxusních předmětů.[23]
EP07 Život na ostrově

(Island Living)

PC:
 • 21. června 2019

Konzole:

 • 16. července 2019
Sedmé rozšíření se zaměřuje na Simíky žijící ve světě tropického ráje zvaný Sulani (v podobném duchu jako The Sims 3: Island Paradise). Mezi další aktivity patří například možnost stát se ochranářem ostrova proti znečištění, potápění, rybolov a kariéra plavčíka. Je také možnost udělat ze simíka mořskou pannu a byly přidány lodě a vodní skútr.[24]
EP08 Hurá na vysokou

(Discover University)

PC:
 • 15. listopadu 2019

Konzole:

 • 17. prosince 2019
Osmé rozšíření představuje vašim Simíkům život na univerzitě (podobně jako The Sims 2: University a The Sims 3: University Life). Přibývá nový svět Britechester, který má dvě univerzity, „Univerzita Britechester“ a „Foxburský Institut“. Přibývá také možnost jízdy na kole.[25]
EP09 Ekobydlení

(Eco Lifestyle)

 • 5. června 2020
Deváté rozšíření se zaměřuje na ekologický styl života a ekologické změny. Přibývá nový svět, Evergreen Harbour, který se může časem změnit k hezčímu a zelenějšímu městu. Každý svět ve hře (kromě StrangerVille a destinací) je ovlivněn ekologickými rozhodnutími, která vaši Simíci dělají. Mezi spoustu nových objektů patří i solární panely a větrné turbíny. Rozšíření přidává také možnost hlasovat o APSech (APS ovlivní chování Simíků v okolním světě) pomocí bodů vlivu, které se získávají dodržovním aktivních APSů.[26]
EP10 Život na horách

(Snowy Escape)

 • 13. listopadu 2020
Desáté rozšíření se zaměřuje na zimní aktivity v horách – snowboarding, lyžování, sáňkování a horolezectví. Přibývá nové město – Hora Komorebi. Se Simíky je možnost v novém městě zajít do horkých pramenů, kde si mohou pořádně odpočinout. Simíci nově v tomto rozšíření mohou mít životní styly (ty mohou Simíci získat pomocí různého chování). Celé rozšíření je inspirováno japonskou kulturou.[27]
EP11 Život na venkově (Cottage Living)
 • 22. července 2021
Jedenácté rozšíření se zabývá venkovským životem. Přibývá také nové město inspirováno britským venkovem – Henford nad Bagley. Dále přidává nové druhy zvířat – krávy, které poskytují mléko, slepice, které snášejí vejce a lamy, které produkují vlnu. V lese pobíhají lišky, které občas vběhnou na zahradu simíků, kde sežerou pár slepic. Mimo nich v lesech žijí i divocí králíci a ptáci, se kterými se simík může spřátelit a oni mu za to mohou pomoct na zahradě. Kromě zvířat zde přibývá i pět plodin – meloun, lilek, dýně, houby a salát.[28] S plodinami a zvířaty lze soutěžit na trhu ve Finchwiku, které se konají každý týden. Přidává také novou dovednost vyšívání a simíci mohou nově jít na piknik.[29]


Herní balíčky[editovat | editovat zdroj]

Kód Název Popis
GP01 Únik do přírody

(Outdoor Retreat)

Možnost vyrazit na dovolenou do nové dovolenkové destinace Žulové kaskády, v níž lze na určitých místech stanovat či se ubytovat v chatce. Přibývá nová dovednost bylinkářství, která umožňuje poznávat rostliny a připravovat z nich bylinné elixíry, chytání hmyzu či vyřezávání předmětů.[30]
GP02 Návštěva v lázních

(Spa Day)

Možnost vyrazit do lázní, zacvičit si jógu, trávit čas v sauně nebo meditovat.
GP03 Jdeme se najíst

(Dine Out)

Možnost jít se najíst do restaurace, otevřít si vlastní restauraci a najmout zaměstnance, sestavit vlastní jídelní lístek atd.
GP04 Upíři

(Vampires)

Nové město Forgotten Hollow, vytváření upíru, nadpřirozené schopnosti.
GP05 Rodičovství

(Parenthood)

Rozvíjejte rodičovské dovednosti, utvářejte dětství svých Simíků, užívejte si nové rodinné aktivity.
GP06 Dobrodružství v džungli

(Jungle Adventure)

Možnost vyrazit na dovolenou do Selvadorada a prozkoumávat džungli.
GP07 StrangerVille

(StrangerVille)

Přidává nové město StrangerVille a vlastní dějovou linku.
GP08 Říše kouzel

(Realm of magic)

Přidává nové město Glimmerbrook, z něhož se dá portálem přenést do magického světa. Simík se může stát kouzelníkem a poté ho naučit kouzlit.[31]
GP09 Star Wars: Výprava na Batuu

(Star Wars: Journey to Batuu)

Přidává nový svět s názvem Batuu s příběhem ve stylu Star Wars. Přidává nové typy mimozemšťanů a další oblečení, předměty a postavy inspirované stejnojmenným filmem.[32]
GP10 Interiér snů

(Dream home decorator)

Přidává novou aktivní kariéru a několik nových typů nábytku, jako je sekční sezení, modulární nábytek, vestavěné varné desky a trouby a mini troubu na linku. Také přidává nové herní prvky v podobě stylů, které mají/nemají simíci v oblibě.

Kolekce[editovat | editovat zdroj]

Kód Název Popis
SP01 Přepychový večírek

(Luxury party stuff)

Možnost uspořádat luxusní večírek, nové objekty – bar, fontána na čokoládu, stůl s občerstvením
SP02 Perfektní patio

(Perfect patio stuff)

Nový venkovní nábytek a vířivky
SP03 Báječná kuchyně

(Cool kitchen stuff)

Možnost vybavit si nově kuchyň a vytvořit si různé druhy zmrzliny
SP04 Strašidelné věcičky

(Spooky stuff)

Nové vybavení na oslavu Halloweenu a možnost vydlabat si dýně
SP05 Domácí kino

(Movie hangout stuff)

Nová obří obrazovka a možnost pustit si až 10 nových filmů sestříhaných z předchozí série The Sims 3
SP06 Romantická zahrada

(Romantic garden stuff)

Úplně nové druhy květin a vybavení zahrady ve viktoriánském stylu, nová fontána, do které můžete např. přidat mýdlo a nová studna přání, která vám nabízí až 50 různých výsledků přání
SP07 Dětský pokoj

(Kids Room stuff)

Nový nábytek s dětskou tematikou, nové oblečení a účesy pro děti, nové aktivity pro děti
SP08 Zahrada za domem (Backyard stuff) Nové objekty na zahradu – krmítko pro ptáky, vodní sluzavka, nový zahradní nábytek
SP09 Staré časy

(Vintage Glamour stuff)

Nové objekty a oblečení ve starším stylu, majordomus
SP10 Bowlingový večer

(Bowling Night stuff)

Nové objekty s bowlingovou tematikou, bowlingová herna
SP11 Fitness

(Fitness stuff)

Nové cvičební objekty, sportovní oblečení a účesy
SP12 Batolata

(Toddler stuff)

Nové objekty, oblečení a účesy pro batolata
SP13 Pereme

(Laundry day stuff)

Přidány pračky, sušičky a objekty do prádelen (komunitní hlasování)
SP14 Můj první mazlíček

(My first pet stuff)

Přidání hlodavců, další objekty pro psy a kočky.
SP15 Moschino

(Moschino)

Nové objekty, oblečení a kariéra módního fotografa na volné noze
SP16 Minibydlení

(Tinyliving)

Nová funkcionalita (automatické počítání polí, přidání nového typu obytného pozemku – Obytný minipozemek), Nové multifunkční objekty.[33]
SP17 Parádní pletení

(Knifty knitting)

Pletení oblečení a objektů, houpací křeslo, online obchod Plopsy (komunitní hlasování).
SP18 Paranormálno

(Paranormal stuff)

Strašidelné domy (nový typ pozemku), prokleté předměty, nová kariéra Paranormální vyšetřovatel, možnost vyvolat Kostislavu.

Výbavy[editovat | editovat zdroj]

Název Obsah Datum vydání Popis
Retro styl

(Throwback fit kit)

Oblečení

CAS

2. března 2021 Nové sportovní oblečení ve stylu 90. let.[34]
Venkovská kuchyně

(Country kitchen)

Objekty do režimu stavby

Build & Buy

Nové kuchyňské objekty (kuchyňská linka, lednička, vařič, polička a různé dekorace) ve venkovském stylu.[35]
Velký úklid

(Bust the dust)

Herní prvky

Gameplay

Přidání vysavačů, nového systému – v domech simíků se začíná objevovat prach a prachokrálíčci (oživlé chuchvalce prachu), nové aspirace.[36]
Zahradní oáza

(Courtyard oasis)

Objekty do režimu stavby

Build & Buy

18. května 2021 Nový venkovní nábytek a architektonické prvky inspirované marockou kulturou.[37]
Industriální bydlení

(Industrial loft kit)

Objekty do režimu stavby

Build & Buy

26. srpna 2021 Nový nábytek, který je inspirován přestavěnými skladišti newyorského Brooklynu.[38]

Edice hry[editovat | editovat zdroj]

K dispozici je celkem 5 edicí hry. První je standardní, která obsahuje pouze základní hru The Sims 4, poté je limitovaná edice, která obsahuje základní hru a bonusové DLC, poté je Digital Deluxe, která navíc obsahuje i další DLC a OST (tj. zvuková stopa). Poté existuje také Prémiová edice, která obsahuje DLC a Průvodce pro tvůrce, což je kniha v pevné vazbě. Poslední a nejdražší je sběratelská, která obsahuje vše, co Digital Deluxe, plus USB svítící sochu ve tvaru diamantu a průvodce pro tvůrce jak v tištěné, tak v elektronické podobě. Všechny edice vyjma standardní a Digital Deluxe jsou limitované počtem.

V roce 2019 byla vydána edice hry pro starší 32bitové počítače a Macy s názvem Legacy edition (Tradiční edice).

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Blízké setkání s novým nástrojem Vytvořit Simíka v The Sims 4. Electronic Arts Inc. [online]. 2014-05-20 [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 
 2. Sims 4 zamíří na tropické ostrovy a udělají z vás mořskou pannu. games.tiscali.cz [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 
 3. Rozšíření Hurá do práce! je nyní k dostání na konzole. Electronic Arts Inc. [online]. 2018-03-20 [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 
 4. The Sims™ 4 Upíři. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 
 5. Realm of Magic - The Sims 4 plné magie. INDIAN [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 
 6. Informace o hře. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. 
 7. The Sims™ 4 Psi a kočky. www.ea.com [online]. [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. (česky) 
 8. Do Sims 4 míří spousta koček a psů, expanze vyjde v listopadu. iDNES.cz [online]. 2017-08-22 [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. (česky) 
 9. a b The Sims 4 City Living Expansion Features a Geek Convention, Penthouses. GameSpot [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 10. Update 2/25/2021. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-02-25 [cit. 2021-02-26]. Dostupné online. (česky) 
 11. Aktualizace: 23. 3. 2021. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-03-23 [cit. 2021-03-25]. Dostupné online. (česky) 
 12. Aktualizace: 27. května 2021. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-08-19]. Dostupné online. 
 13. Aktualizace: 29. 6. 2021. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-06-29 [cit. 2021-08-19]. Dostupné online. (česky) 
 14. Aktualizace: 20. července 2021. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-08-19]. Dostupné online. 
 15. The Sims 4 Rozšíření – Hurá do Práce. Herní svět [online]. [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. 
 16. Mimozemšťané. sims4.cz [online]. [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. 
 17. Koupit rozšíření The Sims™ 4 Hurá do práce!. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-02-11 [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. (česky) 
 18. The Sims 4 Get Together Review. Sims Community [online]. [cit. 2021-12-07]. Dostupné online. 
 19. Rozšíření k The Sims 4: Společná zábava obohatí zašlou hratelnost. GamingSite.cz [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 20. BIERY, Thomas. The Sims 4 is getting customizable dogs and cats, at long last. Polygon [online]. 2017-08-21 [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. (anglicky) 
 21. HOOD, Vic. The Sims 4 Cats and Dogs expansion pack coming November [online]. Eurogamer, 2017-08-21 [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. (anglicky) 
 22. Koupit The Sims™ 4 Roční období. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-02-09 [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. (česky) 
 23. The Sims 4 Get Famous Guide. Sims VIP [online]. [cit. 2021-23-05]. Dostupné online. 
 24. New expansion, Pride clothing, and gender-neutral toilets are coming to The Sims 4. Eurogamer [online]. [cit. 2021-23-05]. Dostupné online. 
 25. The Sims 4 Hurá na vysokou. INDIAN [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. (česky) 
 26. Válení v odpadcích v The Sims 4 Ekobydlení. INDIAN [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. (česky) 
 27. The Sims 4: Život na horách. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 28. The Sims 4 Cottage Living: Oversized Crops Guide. Sims Community [online]. [cit. 2021-08-16]. Dostupné online. 
 29. The Sims™ 4 Život na venkově – Oficiální stránka EA. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-06-09 [cit. 2021-08-16]. Dostupné online. (česky) 
 30. The Sims 4: Únik do přírody. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-05-23]. Dostupné online. 
 31. Simulátor života a vztahů The Sims 4 v září zavítá do říše kouzel. iDNES.cz [online]. 2019-08-21 [cit. 2021-03-16]. Dostupné online. 
 32. The Sims 4: Výprava na Batuu | The Sims 4 CZ. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 33. V Sims 4 bude možné stavět i malá obydlí. iDNES.cz [online]. 2020-01-08 [cit. 2021-03-16]. Dostupné online. 
 34. Výbava The Sims™ 4 Retro styl - Oficiální stránka. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 
 35. Výbava The Sims™ 4 Venkovská kuchyně - Oficiální stránka. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 
 36. Výbava The Sims™ 4 Velký úklid - Oficiální stránka. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 
 37. Výbava The Sims™ 4 Zahradní oáza - Oficiální stránka. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 
 38. ARTS, Electronic. Výbava The Sims™ 4 Industriální bydlení. Electronic Arts Inc. [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]