The Sims 4

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
The Sims 4
Logo videohry
Logo videohry
Základní informace
VývojářMaxis
VydavatelElectronic Arts
ProducentiKevin Gibson
Grant Rodiek
Ryan Michael Vaughan
DesignéřiEric Holmberg-Weidler
Matt Yang
VýtvarníciMagnus Hollmo
Samantha Miceli
Steven Ross
ScenáristaDanielle von Mayrhauser
SkladatelIlan Eshkeri
Herní sérieThe Sims
PlatformyMicrosoft Windows
macOS
PlayStation 4
Xbox One
Datum vydáníMicrosoft Windows
 • 2. září 2014 SA
 • 4. září 2014 AUS
 • 4. září 2014 EU
macOS
PlayStation 4, Xbox One
 • 14. listopadu 2017 svět
Žánrsimulátor života
Herní módsingleplayer
KlasifikacePEGI 12 a více
ESRB 13 a více
Posloupnost
The Sims 3
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Sims 4 je simulační videohra, jejíž vydání v Česku se uskutečnilo 4. září roku 2014. Hra byla vytvořena studiem Redwood Shores společnosti Maxis a byla vydána Electronic Arts. Jedná se o pokračování slavné hry The Sims 3 a čtvrtou hru v sérii The Sims. Ke každé hře vychází tradičně mnoho dodatků (DLC). Před každým vydáním nového DLC vypouštějí tvůrci trailery. Hra je dostupná pro Microsoft Windows (pouze 64bit), macOS, PlayStation 4 a Xbox One.

O hře[editovat | editovat zdroj]

Hra se v první řadě označuje jako simulátor života.[1] Hráč si vytvoří 1–8 postav, za které následně hraje. Ve světě hry The Sims se tyto postavy označují jako simíci a siminky.[2] V rozšíření The Sims 4: Psi a kočky přibývají zvířecí miláčci (psi a kočky), které je možno mít v domácnosti. Další možností je tvorba okultního simíka (mořská panna,[3] mimozemšťan,[4] upír,[5] čaroděj,[6] vlkodlak[7]), kteří přibývají v některých dodatcích.

Dalším krokem po vytvoření domácnosti je nastěhování do domu. Lze se nastěhovat buď na pozemek a následně postavit dům, nebo do již hotového domu. V rozšíření The Sims 4: Život ve městě lze nastěhovat i do bytu. Začáteční rozpočet je 20 000 peněz pro jednočlennou rodinku, ale s každým simíkem navíc přibývá 2 000 peněz. V The Sims světě se tyto peníze označují jako simoleony.[8]

Hráč svou domácnost provede celým životem – od narození/vytvoření až po smrt. Aktivní simíci hrané domácnosti mohou navazovat vztahy s ostatními simíky a to kdekoliv – před jejich obydlím, v práci, nebo na veřejných prostranstvích jako je park aj. Mohou si také vylepšovat své dovednosti a plnit aspirace. Novinkou také je, že si simíci mohou vytvářet mínění o ostatních na základě jejich chování.[9]

Obsah hry[editovat | editovat zdroj]

Obsah hry se odvíjí od vydávaných dodatků – rozšíření, herní balíček a kolekce. Rozšíření do hry tradičně přidávají nové světy, spoustu nábytku, oblečení a herních funkcí (rozšíření zpravidla ovlivňuje celou hru). Herní balíčky obvykle přidávají nový svět, nábytek, oblečení a několik herních funkcí. Kolekce přidávají menší množství nábytku a oblečení, popřípadě interakce související s novými objekty ve hře.

Vytváření domácností[editovat | editovat zdroj]

Ve čtvrté sérii vývojáři upravili také editor domácností. V této sérii lze vytvořit prakticky kohokoliv, a to i do nejmenších detailů postavy (simíka).[10] V editoru lze také simíkovi vybrat i spoustu vlastností a životní aspiraci. Životní aspirací se rozumí celoživotní cíl simíka. Ovlivňuje pak jeho přání i tzv. náladovky (viz podkapitola Režim života). V editoru domácností je možné vytvořit 1–8 simíků. Mezi simíky se v balíčku Psi a kočky počítají i čtyřnozí členové rodiny.[11][12] Jakmile je vytvářená domácnost uložena, zpřístupní se možnost nastěhování rodiny. Rodinu lze nastěhovat buď na prázdný pozemek, nebo do již postaveného domu. Podmínkou k nastěhování jsou dostatečné finance, v případě sloučení dvou domácností i počet simíků na pozemku. V rozšíření Život ve městě je možno nastěhovat svou rodinu i do bytu.[13]

Režim stavby[editovat | editovat zdroj]

Po nastěhování domácnosti na pozemek jsou dvě možnosti režimu hry – režim stavby a režim života. V režimu stavby lze provádět jakékoli stavební úpravy nebo přidávat či přesouvat nábytek. V tomto režimu lze měnit i dekor stávajícího nábytku pomocí příslušného nástroje.

Režim stavby má dvě základní části, každou pro jiný účel: stavba a nákup. Režim stavby je taktéž propracovaný do detailu, tudíž poskytuje skoro neomezené možnosti. Režim nákupu slouží pro nákup vybavení.

Režim života[editovat | editovat zdroj]

Režim života slouží k samotnému hraní s vytvořenými simíky. Kam hra bude směřovat záleží z velké části na hráči, ale i na rozmarech jeho simíků.

Největší novinkou, oproti minulým sériím, jsou v režimu života tzv. náladovky. Nálad může mít simík hned několik. Na náladách i přímo závisí interakce simíka. Pokud je simík velmi smutný, nechce se mu uklízet, ale může si zavolat na protismuténkovou linku apod.

Pokud je naopak simík s náladou velmi hravý, zpřístupní se mu interakce s tím související (např. recept s gumovými medvídky apod.). Ostatní zůstává při starém. Simíci v tomto režimu opravdu žijí. Můžete si najít práci, kamarády, mít děti, nebo se přestěhovat. Opět možnosti hry závisí na počtu rozšíření a balíčků. Čím víc balíčků a rozšíření máte, tím víc možností hra nabízí.

Světy[editovat | editovat zdroj]

Světy v The Sims 4
Svět DLC
Vrbová zátoka Základní hra
Lázeňská oáza Základní hra
Newcrest Základní hra (v aktualizaci)
Žulové kaskády Únik do přírody
Rozkvetlá promenáda Hurá do práce!
Windenburg Společná zábava
San Myshuno Život ve městě
Forgotten Hollow Upíři
Selvadorado Dobrodružství v džungli
Brindleton Bay Psi a kočky
Del Sol Valley Cesta ke slávě
StrangerVille StrangerVille
Sulani Život na ostrově
Glimmerbrook Říše kouzel
Britechester Hurá na vysokou
Evergreen Harbor Ekobydlení
Batuu Star Wars: Výprava na Batuu
Hora Komorebi Život na horách
Henford nad Bagley Život na venkově
Tartosa Svatební příběhy
Moonwood Mill Vlkodlaci

Každý svět ve hře má určitý počet sousedství.[14] Hráči mohou se svými simíky kdykoliv navštívit kterýkoliv svět, stejně tak simíci z nehraných domácností mohou být viděni v jiných světech. Pozemky lze navštěvovat přímo z mapy. Kromě obyčejných pozemků existují i tajné pozemky, které jsou přístupné pouze specifickými interakcemi.[15] Na rozdíl od The Sims 3 nemá The Sims 4 otevřený svět a při cestování mezi pozemky vyskočí načítací obrazovka.

V základní hře jsou tři světy: Vrbová zátoka –⁠ inspirovaná New Orleans, Lázeňská oáza –⁠ inspirovaná jihozápadem Spojených států a Newcrest –⁠ obsahuje 15 prázdných pozemků,[16] ostatní světy jsou přidány v některých rozšířeních a herních balíčcích, v nichž patří mezi hlavní funkce.[17] Kromě rezidenčních se ve hře nachází i dovolenkové světy. Tyto světy nelze obývat, lze do nich pouze cestovat.[18]

Galerie[editovat | editovat zdroj]

The Sims 4 obsahuje online funkci, která umožňuje hráčům simíků nahrávat všechny své výtvory do galerie (pozemky, místnosti a domácnosti). Ostatní hráči si mohou tyto výtvory stáhnout, dát do vlastní knihovny, či jim dát srdíčko. Toto je první hra ze série The Sims, která obsahuje něco podobného.

V letním updatu roku 2020 zde přibyla záložka The Sims Spark'd.

Aktualizace[editovat | editovat zdroj]

Datum vydání Nově přidané funkce
2014
1. října Duchové – nový typ simíka, květina smrti
4. listopadu Bazény, nový typ oblečení – plavky
16. prosince Dvě nová zaměstnání – businessman a atlet, proplácení dovolené
2015
3. února Geneaologie
26. března Přidání další úrovně pater (dohromady i se suterénem 6 podlaží), nové možnosti na telefonu – poznámky, na malířském stojanu nová možnost malby dle předlohy.
11. června Nové město NewCrest s 15 prázdnými pozemky, nová událost – Uvítací výbor (událost při nastěhování do nového domu).
9. července Nízké stěny, možnost zamykat dveře, speciální dveře, které povolí průchod jen mužům či ženám.
24. září Nová vlastnost – žárlivý, možnost zabrat si postel
3. listopadu Možnost najmout si opraváře
4. prosince Nový typ pozemku – bazén, možnost změnit barvu vody na růžovou, vylepšení map
2016
4. února Možnost najmout si zahradníka, nová vlastnost – kleptoman, nová aspirace objekty v režimu stavby
3. června Všechno v CAS je dostupné pro obě pohlaví, nové možnosti úpravy pohlaví
14. července Možnost najmout si chůvu a upravit světla v jedné místnosti najednou
27. října Nová možnost kopírování a vkládání v režimu stavby, nové vlastnosti pozemků
2017
12. ledna Batolata – tento věk má nové vlastnosti simíka, nové dovednosti, oblečení, objekty, možnost změnit simíkům zuby.
11. listopadu Dovednost focení v základní hře, objekty v režimu stavby mohou být pomocí cheatů zvětšovány či zmenšovány, možnost nastavení maximálního počtu simíků v nastavení hry.
2018
6. února Nové barvy kůže
19. června Možnost prosklených střech, nové kategorie oblečení v CAS – na horké a chladné počasí (příprava na rozšíření The Sims 4: Roční období); Vylepšení zahradničení
13. listopadu Nové zaměstnání – návrhář oblečení, možnost přepnout do pohledu první osoby
2019
16. března Tři nové kariéry na volné noze
16. července Nová možnost v CAS – vytvoření simíka podle příběhu
5. září Možnost téměř libovolné úpravy schodů a základů v režimu stavby, nové upravování terénů v režimu stavby.
12. listopadu Možnost úpravy sloupů na téměř jakoukoliv výšku, možnost úpravy velikosti UI v nastavení hry
2020
3. června
 • Hasiči a exekutoři
 • Žebříky
 • Vylepšení inventáře simíka
 • Vylepšení účtů
 • Možnost libovolného umístění oken a dveří
3. září Možnost skládání oken na sebe, možnost mít svatbu i v dovolenkových destinacích Selvadoradu a Žulových kaskádách
6. říjen Nový obsah inspirovaný Latinskoamerickou kulturou – jídlo z Mexika, Argentiny a Dominikánské republiky, nový gril, zahradní nábytek a oblečení
10. listopadu
 • Platformy
 • Mínění
 • Více výšek nízkých stěn
 • Nový profil simíka
 • Možnost dovolené ve všech světech[9]
7. prosince

Více než 100 nových barev kůže + slidery pro každý odstín, nové možnosti úpravy pro makeup – odstín, sytost, neprůhlednost, saturace, nové hlavní menu

2021
21. ledna Nová náladovka – strach
25. února Nový obsah k 21. narozeninám prvního dílu série The Sims – Spolupráce Sims Teamu s tvůrci HeyHarrie, peachyfaerie, storylegacysims, peacemaker_ic, Luumia, icemunmun, grimcookies, FeralPoodles a AHarris00Britney.[19]
 • Nový nábytek
 • Nové oblečení, make-up a detaily kůže
 • Nové recepty
23. března
 • Palandy, patrové postele
 • Menší vylepšení vlastností simíků
 • Nové barevné varianty plakátů v základní hře[20]
27. května
 • Nové kategorie, které simíci mají či nemají v oblibě (aktivity, barvy, hudební žánry)
 • Šest nových barev vlasů[21]
29. června

Nový hudební festival Simofest, na němž zpívají Bebe Rexha, Glass Animals a Joy Oladokun.[22]

20. července
 • Tvorba jezírek a jejich úprava
 • Zahradničení s dětmi
 • Skupinové vaření
 • Nová doručovací služba
 • Kalendář[23]
21. září
 • 1 200 nových barevných kombinací k 149 předmětům
 • Nové vlasy a oblečení[24]
2022
9. února
 • Nové oblečení, karnevalová maska
 • 11 nových východoasijských a brazilských jídel
 • Nová hudba[25]
15. února Nový obsah související s nadcházejícím svatebním balíčkem.[26]
 • Nový typ pozemku
 • Možnost v CAS nastavit vztah snoubenec
 • Nové oblečení a nehty
15. března Nový systém „Příběhy ze sousedství“ –⁠ životní změny v sousedství –⁠ umožňuje simíkům z nehraných domácností adoptovat děti (s rozšířením Psi a kočky i zvířata), otěhotnět, nastoupit do nové práce nebo ji opustit, odejít do důchodu, přestěhovat se, nastěhovat se či zemřít nehodami.[27][28]
25. března Nová tetování, vlasy, župan pro děti[29]
25. května Aktualizace rodiny Gothových, nová lampa, židle a stůl[30]
14. června Nový obsah související s nadcházejícím vlkodlačím balíčkem.[31]
18. října Hra je přístupná bezplatně prostřednictvím distribučního modelu free to play.[32]

Kritika a kontroverze[editovat | editovat zdroj]

Zákaz balíčku Svatební příběhy v Rusku[editovat | editovat zdroj]

Dne 9. února 2022, den po vydání traileru k novému balíčku Svatební příběhy, tvůrci hry uvedli v tiskovém prohlášení, že tento balíček nevyjde v Rusku.[33] Důvodem bylo, že příběh v traileru obsahoval homosexuální svatbu, což ruské zákony zakazují.[34][35] Na sociálních sítích se rozšířil #weddingsforrusia, který používali hráči a fanoušci požadující vydání balíčku v Rusku, vznikla také petice, která nasbírala přes 10 tisíc podpisů.[36]

Dne 16. února 2022 společnost EA oznámila, že balíček nakonec vyjde i Rusku, protože zákon o ochraně proti homosexuálnímu obsahu se nevztahuje na hry pro lidi starší 18 let, kam se řadí i The Sims 4. Původně měl balíček vyjít dne 17. února, ale vydání se odložilo o týden a vyšel i v Rusku.[37]

Rozšíření[editovat | editovat zdroj]

Kód Název Datum vydání v EU Popis
EP01 Hurá do práce!

(Get to Work)

PC: 2. dubna 2015

Konzole: 20. března 2018

První rozšíření přidává tři nové aktivní kariéry: lékaře, detektivy a vědce.[38] Nově přibývá také možnost vybudovat si vlastní obchod a zahájit podnikání. S rozšířením přichází nová obchodní čtvrť s názvem Rozkvetlá promenáda, ve které se nachází čtyři pozemky. Přidává novou bytost – mimozemšťana, kterého lze najít ve hře, ale i vytvořit.[39] Přidává také dvě nové dovednosti – pečení a fotografování, nové předměty a oblečení.[40]
EP02 Společná zábava

(Get Together)

PC: 10. prosince 2015

Konzole: 11. září 2018

Druhé rozšíření se zaobírá především tvorbou klubů, které jsou hlavní funkcí tohoto dodatku.[41] Do klubů lze přidávat členy s odlišnými zájmy, osobnostmi a styly. Klubům také může nastavit pravidla, styl oblečení, oblíbené aktivity pro klub i věci, které jsou tabu. Vedoucí může také svolávat schůzky. Kromě toho přibývají zcela nové aktivity, jako je fotbálek, šipky nebo arkádový automat. K dispozici jsou také nové dovednosti v oblasti DJ a tance. Toto rozšíření obsahuje nový svět s názvem Windenburg, s malebnými čtvrťmi a památkami, včetně rozlehlého bludiště z živého plotu nebo starověkých ruin.[42]
EP03 Život ve městě

(City Living)

PC: 3. listopadu 2016

Konzole: 14. listopadu 2017

Třetí rozšíření přináší nové město s názvem San Myshuno se čtyřmi jedinečnými čtvrtěmi. Život ve městě představuje novou kariéru odrážející naši dobu, včetně kariéry vracejících se politiků a dvou nových zcela nových oborů: sociální média a kritik. Rozšíření se zaměřuje na městský život a znovu zavádí byty do hry, od nejhorších bytů, které potřebují závažnou opravu po nádherné rozlehlé střešní byty. Pro Simíky existuje spousta nových možností a aktivit k prozkoumání – Trh s kořením se soutěžemi v kari, soutěž v Karaoke Baru, Geek Con se soutěžemi o videohry a romantický festival.[13]
EP04 Psi a kočky

(Cats & Dogs)

PC: 10. listopadu 2017

Konzole: 31. července 2018

Čtvrté rozšíření přináší tvorbu domácích mazlíčků – psů a koček. Přibývá také spousta předmětů pro chlupaté kamarády simíků. Toto rozšíření umožňuje učit psy různé triky a příkazy. S rozšířením přichází možnost rozběhnout si vlastní veterinu. Toto rozšíření přináší i nové venkovské město Brindleton Bay. Nachází se zde veterinární klinika „U Brindletonské tlapky“.[43][44]
EP05 Roční období

(Seasons)

PC: 22. června 2018

Konzole: 13. listopadu 2018

Páté rozšíření představuje nové systémy počasí, ročních období a svátků. Simíci nyní mohou prožít pořádnou zimu se sněhem, jaro, léto a podzim. Simíci také mohou slavit svátku, ať už předvytvořené (Vánoce, Den lásky, Oslava Sklizně, Silvestr), tak vlastní. Rozšíření také přidává nové oblečení na zimu a léto.[45]
EP06 Cesta ke slávě

(Get Famous)

PC: 16. listopadu 2018

Konzole: 12. února 2019

Šesté rozšíření umožňuje Simíkům se mohou stát slavnými díky bodů, které získávají (například prodávaním namalovaných obrazů nebo natáčením videí). Přibývá také aktivní herecká kariéra. Hráči si mohou postavit luxusní domy ve zcela novém světě Del Sol Valley (inspirované městem Los Angeles). Rozšíření totiž přidává celou řadu drahých a luxusních předmětů.[46]
EP07 Život na ostrově

(Island Living)

PC: 21. června 2019

Konzole: 16. července 2019

Sedmé rozšíření se zaměřuje na Simíky žijící ve světě tropického ráje zvaný Sulani (v podobném duchu jako The Sims 3: Island Paradise). Mezi další aktivity patří například možnost stát se ochranářem ostrova proti znečištění, potápění, rybolov a kariéra plavčíka. Je také možnost udělat ze simíka mořskou pannu a byly přidány lodě a vodní skútr.[47]
EP08 Hurá na vysokou

(Discover University)

PC: 15. listopadu 2019

Konzole: 17. prosince 2019

Osmé rozšíření se zaměřuje na studování univerzity a studentský život. Přibývá nový svět Britechester, ve kterém se nachází dvě univerzity – historická Univerzita v Britechesteru a moderní Foxburský institut, na kterých lze studovat spoustu oborů. Simíci se mohou do školy dopravovat z domova nebo z kolejí. Ve volném čase mohou nově simíci hrát stolní tenis, beer pong nebo fotbal či se přidat ke studentským spolkům. Novou dovedností je robotika, při jejím zlepšování lze vytvářet spoustu robotů. Přibývá také možnost jízdy na kole.[48]
EP09 Ekobydlení

(Eco Lifestyle)

5. června 2020 Deváté rozšíření se zaměřuje na ekologický styl života a ekologické změny. Přibývá nový svět Evergreen Harbour, který je rozdělen na tři části podle čistoty a kvality ovzduší. Každý obyvatelný svět ve hře (kromě StrangerVille) je ovlivněn ekologickými rozhodnutími, která simíci dělají. Mezi spoustu nových objektů patří i solární panely a větrné turbíny. Rozšíření přidává také možnost hlasovat o APSech (APS ovlivní chování simíků v okolním světě) pomocí bodů vlivu, které se získávají dodržováním aktivních APSů či ovlivňováním ostatních.[49]
EP10 Život na horách

(Snowy Escape)

13. listopadu 2020 Desáté rozšíření se zaměřuje na zimní aktivity v horách – snowboarding, lyžování, sáňkování a horolezectví. Přibývá nové zasněžené město Hora Komorebi. Se simíky je možnost v novém městě zajít do horkých pramenů, kde si mohou pořádně odpočinout. Simíci nově v tomto rozšíření mohou mít životní styly (ty mohou simíci získat pomocí různého chování). Celé rozšíření je inspirováno japonskou kulturou.[50]
EP11 Život na venkově (Cottage Living) 22. července 2021 Jedenácté rozšíření se zabývá venkovským životem. Přibývá také nové město inspirováno britským venkovem – Henford nad Bagley. Dále přidává nové druhy zvířat – krávy, které poskytují mléko, slepice, které snášejí vejce a lamy, které produkují vlnu. V lese pobíhají lišky, které občas vběhnou na zahradu simíků, kde sežerou pár slepic. Mimo nich v lesích žijí i divocí králíci a ptáci, se kterými se simík může spřátelit a oni mu za to mohou pomoct na zahradě. Kromě zvířat zde přibývá i pět plodin – meloun, lilek, dýně, houby a salát.[51] S plodinami a zvířaty lze soutěžit na trhu ve Finchwiku, které se konají každý týden. Přidává také novou dovednost vyšívání a simíci mohou nově jít na piknik.[52]

Herní balíčky[editovat | editovat zdroj]

Kód Název Datum vydání v EU Popis
GP01 Únik do přírody

(Outdoor Retreat)

PC: 13. ledna 2015

Konzole: 4. prosince 2018

Možnost vyrazit na dovolenou do nové dovolenkové destinace Žulové kaskády, v níž lze na určitých místech stanovat či se ubytovat v chatce. Přibývá nová dovednost bylinkářství, která umožňuje poznávat rostliny a připravovat z nich bylinné elixíry, chytání hmyzu či vyřezávání předmětů.[53]
GP02 Návštěva v lázních

(Spa Day)

PC: 14. července 2015

Konzole: 18. dubna 2018

Možnost vyrazit do lázní, zacvičit si jógu, trávit čas v sauně nebo meditovat.
GP03 Jdeme se najíst

(Dine Out)

PC: 7. června 2016

Konzole: 9. ledna 2018

Možnost jít se najíst do restaurace, otevřít si vlastní restauraci a najmout zaměstnance, sestavit vlastní jídelní lístek atd.
GP04 Upíři

(Vampires)

PC: 24. ledna 2017

Konzole: 14. listopadu 2017

Nové město Forgotten Hollow, vytváření upírů, nadpřirozené schopnosti.
GP05 Rodičovství

(Parenthood)

PC: 30. května 2017

Konzole: 19. června 2018

Rozvíjejte rodičovské dovednosti, utvářejte dětství svých Simíků, užívejte si nové rodinné aktivity.
GP06 Dobrodružství v džungli

(Jungle Adventure)

PC: 27. února 2018

Konzole: 4. prosince 2018

Možnost vyrazit na dovolenou do Selvadorada a prozkoumávat džungli.
GP07 StrangerVille

(StrangerVille)

PC: 26. února 2019

Konzole: 14. května 2019

Přidává nové město StrangerVille a vlastní dějovou linku.
GP08 Říše kouzel

(Realm of magic)

PC: 10. září 2019

Konzole: 15. října 2019

Přidává nové město Glimmerbrook, z něhož se dá portálem přenést do magického světa. Simík se může stát kouzelníkem a poté ho naučit kouzlit.[54]
GP09 Star Wars: Výprava na Batuu

(Star Wars: Journey to Batuu)

8. září 2020 Přidává nový svět s názvem Batuu s příběhem ve stylu Star Wars. Přidává nové typy mimozemšťanů a další oblečení, předměty a postavy inspirované stejnojmenným filmem.[55]
GP10 Interiér snů

(Dream home decorator)

1. června 2021 Přidává novou aktivní kariéru a několik nových typů nábytku, jako je sekční sezení, modulární nábytek, vestavěné varné desky a trouby a mini troubu na linku. Také přidává nové herní prvky v podobě stylů, které mají/nemají simíci v oblibě.
GP11 Svatební příběhy

(My Wedding Stories)

17. února 2022 Jedenáctý balíček je soustředěn na svatby a jejich plánování. Přibývá také nové středomořské město Tartosa.[56] Hlavní novinkou je, že svatbu lze uspořádat do úplných detailů – vybrat jídlo, dekorace, dress code či místo konání. Lze ještě uspořádat rozlučku se svobodou či zorganizovat seznamovací večeři s rodinami snoubenců.[57][58][59]
GP12 Vlkodlaci(Werewolves) 16. června 2022 Dvanáctý balíček je soustředěn na vlkodlaky a jejich život. Přibývá také nové město Moonwood Mill. Město obývají dvě různé vlčí smečky – Kolektiv Moonwood a Divoké tesáky.[60][61]

Kolekce[editovat | editovat zdroj]

Kód Název Popis
SP01 Přepychový večírek

(Luxury party stuff)

Možnost uspořádat luxusní večírek, nové objekty – bar, fontána na čokoládu, stůl s občerstvením
SP02 Perfektní patio

(Perfect patio stuff)

Nový venkovní nábytek a vířivky
SP03 Báječná kuchyně

(Cool kitchen stuff)

Možnost vybavit si nově kuchyň a vytvořit si různé druhy zmrzliny
SP04 Strašidelné věcičky

(Spooky stuff)

Nové vybavení na oslavu Halloweenu a možnost vydlabat si dýně
SP05 Domácí kino

(Movie hangout stuff)

Nová obří obrazovka a možnost pustit si až 10 nových filmů sestříhaných z předchozí série The Sims 3
SP06 Romantická zahrada

(Romantic garden stuff)

Úplně nové druhy květin a vybavení zahrady ve viktoriánském stylu, nová fontána, do které můžete např. přidat mýdlo a nová studna přání, která vám nabízí až 50 různých výsledků přání
SP07 Dětský pokoj

(Kids Room stuff)

Nový nábytek s dětskou tematikou, nové oblečení a účesy pro děti, nové aktivity pro děti
SP08 Zahrada za domem (Backyard stuff) Nové objekty na zahradu – krmítko pro ptáky, vodní sluzavka, nový zahradní nábytek
SP09 Staré časy

(Vintage Glamour stuff)

Nové objekty a oblečení ve starším stylu, majordomus
SP10 Bowlingový večer

(Bowling Night stuff)

Nové objekty s bowlingovou tematikou, bowlingová herna
SP11 Fitness

(Fitness stuff)

Nové cvičební objekty, sportovní oblečení a účesy
SP12 Batolata

(Toddler stuff)

Nové objekty, oblečení a účesy pro batolata
SP13 Pereme

(Laundry day stuff)

Přidány pračky, sušičky a objekty do prádelen (komunitní hlasování)
SP14 Můj první mazlíček

(My first pet stuff)

Přidání hlodavců, další objekty pro psy a kočky.
SP15 Moschino

(Moschino)

Nové objekty, oblečení a kariéra módního fotografa na volné noze
SP16 Minibydlení

(Tinyliving)

Nová funkcionalita (automatické počítání polí, přidání nového typu obytného pozemku – Obytný minipozemek), Nové multifunkční objekty.[62]
SP17 Parádní pletení

(Knifty knitting)

Pletení oblečení a objektů, houpací křeslo, online obchod Plopsy (komunitní hlasování).
SP18 Paranormálno

(Paranormal stuff)

Strašidelné domy (nový typ pozemku), prokleté předměty, nová kariéra Paranormální vyšetřovatel, možnost vyvolat Kostislavu.

Výbavy[editovat | editovat zdroj]

Název Obsah Datum vydání Popis
Retro styl

(Throwback fit)

Oblečení

CAS

2. března 2021 Nové sportovní oblečení ve stylu 90. let.[63]
Venkovská kuchyně

(Country kitchen)

Objekty do režimu stavby

Build & Buy

Nové kuchyňské objekty (kuchyňská linka, lednička, vařič a různé dekorace) ve venkovském stylu.[64]
Velký úklid

(Bust the dust)

Herní prvky

Gameplay

Přidání vysavačů, nového systému – v domech simíků se začíná objevovat prach a prachokrálíčci (oživlé chuchvalce prachu), nové aspirace.[65]
Zahradní oáza

(Courtyard oasis)

Objekty do režimu stavby

Build & Buy

18. května 2021 Nový venkovní nábytek a architektonické prvky inspirované marockou kulturou.[66]
Industriální bydlení

(Industrial loft)

Objekty do režimu stavby

Build & Buy

26. srpna 2021 Nový nábytek, který je inspirován přestavěnými skladišti newyorského Brooklynu.[67]
Pouliční móda

(Fashion street)

Oblečení

CAS

5. října 2021 Nové oblečení inspirováno ulicemi v Bombaji.[68]
Přilétavá móda

(Incheon arrivals)

Oblečení

CAS

Oblečení inspirováno stylem letiště Inčchonu.[69]
Rozkvetlé bydlení

(Blooming room)

Objekty do režimu stavby

Build & Buy

9. listopadu 2021 Nové rostliny a odkládací plochy.[70]
Moderní pánská móda

(Modern Menswear)

Oblečení

CAS

2. prosince 2021 Nové mužské oblečení.[71]
Styl karnevalu

(Carnaval streetwear)

Oblečení

CAS

3. února 2022 Nové oblečení, doplňky a make-up inspirováno brazilskými karnevaly.[72]
Čím víc, tím líp

(Décor to the max)

Objekty do režimu stavby

Build & Buy

21. března 2022 Nový nábytek, tapety a dekorace v maximalistickém stylu.[73]
Romanticky šik (Moonlight Chic) Oblečení

CAS

26. května 2022 Nové oblečení, šperky a doplňky inspirováno stylem Paříže.[74]
Malí táborníci

(Little campers)

Objekty do režimu stavby

Build & Buy

Nové objekty na táboření (ohniště, židle), hračky (domeček pro panenky ve tvaru rakety, velký plyšák, stan), houpačka, venkovní projektor z prostěradel a možnost opékání maršmelounů.[74]

Edice hry[editovat | editovat zdroj]

K dispozici je celkem 5 edicí hry. První je standardní, která obsahuje pouze základní hru The Sims 4, poté je limitovaná edice, která obsahuje základní hru a bonusové DLC, poté je Digital Deluxe, která navíc obsahuje i další DLC a OST (tj. zvuková stopa). Poté existuje také Prémiová edice, která obsahuje DLC a Průvodce pro tvůrce, což je kniha v pevné vazbě. Poslední a nejdražší je sběratelská, která obsahuje vše, co Digital Deluxe, plus USB svítící sochu ve tvaru diamantu a průvodce pro tvůrce jak v tištěné, tak v elektronické podobě. Všechny edice vyjma standardní a Digital Deluxe jsou limitované počtem.

V roce 2019 byla vydána edice hry pro starší 32bitové počítače a Macy s názvem Legacy edition (Tradiční edice).

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Simulátor života The Sims 4 je zadarmo. Ale jen pro ty rychlé. www.czc.cz [online]. [cit. 2022-02-15]. Dostupné online. 
 2. Blízké setkání s novým nástrojem Vytvořit Simíka v The Sims 4. Electronic Arts Inc. [online]. 2014-05-20 [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 3. Sims 4 zamíří na tropické ostrovy a udělají z vás mořskou pannu. games.tiscali.cz [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 4. Rozšíření Hurá do práce! je nyní k dostání na konzole. Electronic Arts Inc. [online]. 2018-03-20 [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 5. The Sims™ 4 Upíři. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 6. Realm of Magic - The Sims 4 plné magie. INDIAN [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 7. BROWN, Shelby. Sims 4 Werewolves Game Pack Available Now. CNET [online]. [cit. 2022-07-01]. Dostupné online. (anglicky) 
 8. Simoleon. The Sims Wiki [online]. [cit. 2022-02-15]. Dostupné online. (anglicky) 
 9. a b Aktualizace: 10. 11. 2020. Electronic Arts Inc. [online]. 2020-11-09 [cit. 2022-02-15]. Dostupné online. 
 10. Informace o hře. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. 
 11. The Sims™ 4 Psi a kočky. www.ea.com [online]. [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. 
 12. Do Sims 4 míří spousta koček a psů, expanze vyjde v listopadu. iDNES.cz [online]. 2017-08-22 [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. 
 13. a b The Sims 4 City Living Expansion Features a Geek Convention, Penthouses. GameSpot [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 14. The Sims 4 Wiki Guide. IGN [online]. [cit. 2022-02-13]. Dostupné online. 
 15. Tajný pozemek - Herní svět. sims4.cz [online]. [cit. 2022-02-13]. Dostupné online. 
 16. The World of Newcrest is Coming to The Sims 4. Electronic Arts Inc. [online]. 2015-06-03 [cit. 2022-02-13]. Dostupné online. (anglicky) 
 17. Sims 4: All The Worlds, Ranked. TheGamer [online]. 2020-06-09 [cit. 2022-02-13]. Dostupné online. (anglicky) 
 18. World. The Sims Wiki [online]. [cit. 2022-02-15]. Dostupné online. (anglicky) 
 19. Update 2/25/2021. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-02-25 [cit. 2021-02-26]. Dostupné online. 
 20. Aktualizace: 23. 3. 2021. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-03-23 [cit. 2021-03-25]. Dostupné online. 
 21. Aktualizace: 27. května 2021. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-08-19]. Dostupné online. 
 22. Aktualizace: 29. 6. 2021. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-06-29 [cit. 2021-08-19]. Dostupné online. 
 23. Aktualizace: 20. července 2021. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-08-19]. Dostupné online. 
 24. Aktualizace: 21. 9. 2021. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-09-21 [cit. 2021-09-25]. Dostupné online. 
 25. The Sims 4 Sims Delivery Express: NEW DELIVERY! (February 9th, 2022) [online]. Sims Community, 2022-02-09 [cit. 2022-02-12]. Dostupné online. (anglicky) 
 26. The Sims 4: NEW UPDATE + Patch Notes! (February 15th, 2022) [online]. 2022-02-15 [cit. 2022-02-15]. Dostupné online. (anglicky) 
 27. Systém Příběhy ze sousedství. Electronic Arts Inc. [online]. 2022-03-15 [cit. 2022-03-19]. Dostupné online. 
 28. The Sims 4 dostává významnou aktualizaci oživující sousedství. Hrej.cz [online]. [cit. 2022-03-19]. Dostupné online. 
 29. The Sims 4 Sims Delivery Express: NEW DELIVERY! (March 24th, 2022) [online]. SimsCommunity, 2022-03-24 [cit. 2022-03-26]. Dostupné online. (anglicky) 
 30. Simíkovský doručovací systém. Electronic Arts [online]. 2022-05-25 [cit. 2022-05-29]. Dostupné online. 
 31. Aktualizace: 14. 6. 2022. Electronic Arts Inc. [online]. 2022-06-14 [cit. 2022-06-19]. Dostupné online. 
 32. The Sims™ 4 - The Sims™ 4 is Now free to Play - Steam News [online]. store.steampowered.com, 2022-10-18. Dostupné online. 
 33. Náš závazek vůči vám. Electronic Arts Inc. [online]. 2022-02-10 [cit. 2022-02-17]. Dostupné online. 
 34. Svatební přídavek k The Sims v Rusku nevyjde, vadí sňatky LGBT párů. iDNES.cz [online]. 2022-02-12 [cit. 2022-02-17]. Dostupné online. 
 35. EA vysvětlují, proč v Rusku nevyjde svatební přídavek The Sims 4 [online]. 2022-02-11 [cit. 2022-02-17]. Dostupné online. 
 36. Sign the Petition. Change.org [online]. [cit. 2022-02-17]. Dostupné online. (anglicky) 
 37. Svatební DLC pro The Sims 4 nakonec v Rusku vyjde, přestože obsahuje homosexuální sňatky. games.tiscali.cz [online]. [cit. 2022-02-17]. Dostupné online. 
 38. The Sims 4 Rozšíření – Hurá do Práce. Herní svět [online]. [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. 
 39. Mimozemšťané. sims4.cz [online]. [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. 
 40. Koupit rozšíření The Sims™ 4 Hurá do práce!. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-02-11 [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 41. The Sims 4 Get Together Review. Sims Community [online]. [cit. 2021-12-07]. Dostupné online. 
 42. Rozšíření k The Sims 4: Společná zábava obohatí zašlou hratelnost. GamingSite.cz [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 43. BIERY, Thomas. The Sims 4 is getting customizable dogs and cats, at long last. Polygon [online]. 2017-08-21 [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. (anglicky) 
 44. HOOD, Vic. The Sims 4 Cats and Dogs expansion pack coming November [online]. Eurogamer, 2017-08-21 [cit. 2021-07-11]. Dostupné online. (anglicky) 
 45. Koupit The Sims™ 4 Roční období. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-02-09 [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 46. The Sims 4 Get Famous Guide. Sims VIP [online]. [cit. 2021-23-05]. Dostupné online. 
 47. New expansion, Pride clothing, and gender-neutral toilets are coming to The Sims 4. Eurogamer [online]. [cit. 2021-23-05]. Dostupné online. 
 48. The Sims 4 Hurá na vysokou. INDIAN [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 49. Válení v odpadcích v The Sims 4 Ekobydlení. INDIAN [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 50. The Sims 4: Život na horách. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 51. The Sims 4 Cottage Living: Oversized Crops Guide. Sims Community [online]. [cit. 2021-08-16]. Dostupné online. 
 52. The Sims™ 4 Život na venkově – Oficiální stránka EA. Electronic Arts Inc. [online]. 2021-06-09 [cit. 2021-08-16]. Dostupné online. 
 53. The Sims 4: Únik do přírody. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-05-23]. Dostupné online. 
 54. Simulátor života a vztahů The Sims 4 v září zavítá do říše kouzel. iDNES.cz [online]. 2019-08-21 [cit. 2021-03-16]. Dostupné online. 
 55. The Sims 4: Výprava na Batuu | The Sims 4 CZ. www.sims4.cz [online]. [cit. 2021-03-06]. Dostupné online. 
 56. Tartosa. The Sims Wiki [online]. [cit. 2022-04-09]. Dostupné online. (anglicky) 
 57. ARTS, Electronic. Koupit The Sims™ 4 Svatební příběhy - Oficiální stránka EA. Electronic Arts Inc. [online]. 2022-02-23 [cit. 2022-04-09]. Dostupné online. 
 58. The Sims 4: My Wedding Stories. The Sims Wiki [online]. [cit. 2022-04-09]. Dostupné online. (anglicky) 
 59. Sims 4 My Wedding Stories review - a broken pack [online]. 2022-02-28 [cit. 2022-04-09]. Dostupné online. (anglicky) 
 60. The Sims 4 bude strašidelnější – přicházejí vlkodlaci!. indian-tv.cz [online]. [cit. 2022-07-01]. Dostupné online. 
 61. Koupit The Sims™ 4 Vlkodlaci – Oficiální stránka EA. Electronic Arts Inc. [online]. 2022-06-02 [cit. 2022-07-01]. Dostupné online. 
 62. V Sims 4 bude možné stavět i malá obydlí. iDNES.cz [online]. 2020-01-08 [cit. 2021-03-16]. Dostupné online. 
 63. Výbava The Sims™ 4 Retro styl. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 64. Výbava The Sims™ 4 Venkovská kuchyně. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 65. Výbava The Sims™ 4 Velký úklid. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 66. Výbava The Sims™ 4 Zahradní oáza. www.ea.com [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 67. Výbava The Sims™ 4 Industriální bydlení. Electronic Arts Inc. [online]. [cit. 2021-08-27]. Dostupné online. 
 68. Objevte výbavu The Sims 4 Pouliční móda. www.ea.com [online]. [cit. 2021-10-18]. Dostupné online. 
 69. Příští destinace: Soul, Jižní Korea. www.ea.com [online]. [cit. 2021-10-18]. Dostupné online. 
 70. The Sims 4 Blooming Rooms Kit Overview. Sims Community [online]. [cit. 2021-11-10]. Dostupné online. 
 71. Modern Menswear kit. Origin.com [online]. [cit. 2022-02-15]. Dostupné online. 
 72. The Sims 4 Carnaval Streetwear Kit is Now Available! [online]. 2022-02-03 [cit. 2022-02-15]. Dostupné online. (anglicky) 
 73. The Sims 4 Décor to the Max Kit: Objects Overview. SimsCommunity [online]. [cit. 2022-03-23]. Dostupné online. 
 74. a b Everything you need to know about The Sims 4’s Upcoming Kits. Sims Community [online]. [cit. 2022-05-29]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]