Maxis

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Maxis
Logo
Logo
Základní údaje
Právní forma private company limited by shares
Datum založení 1987
Zakladatelé Will Wright
Jeff Braun
Adresa sídla Emeryville, Spojené státy americké
Charakteristika firmy
Oblast činnosti herní průmysl
Produkty SimCity
Mateřská společnost Electronic Arts
Majitel Electronic Arts
Identifikátory
Oficiální web www.ea.com/ea-studios/maxis
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Maxis software je americká společnost založená jako nezávislé vývojářské studio. V současné době[kdy?] je dceřinou společností Electronic Arts (EA). Maxis je tvůrcem nejprodávanějších[zdroj?] počítačových her, The Sims, jeho pokračování The Sims 2, The Sims 3, The Sims Society a The Sims 4 a také Spore, stejně jako série SimCity.

Většina titulů Maxis jsou simulátory, i když se nepovažují za tradiční simulátory. Zakladatel Maxis, Will Wright, o těchto hrách říká, že jsou to takové „digitální domy pro panenky“. Maxis také vydal hry jiných vývojářských studií jako jsou A-Train a SimTower.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Will Wright, zakladatel firmy

Původ a první úspěchy[editovat | editovat zdroj]

Maxis byla založena v roce 1987 Willem Wrightem a Jeffem Braunem, kvůli vydání SimCity na domácí počítače. Do té doby, byla hra k dispozici pouze v omezené míře na Commodore 64 a proto se někteří vývojáři zajímali o portování. Důvodem bylo to, že Simcity nebyla tradiční hra, ve které byly přesně dané podmínky pro vítězství nebo prohru. Tento titul se v té době stal statisticky nejpopulárnějším a nejúspěšnějším titulem.

Série SimCity se od té doby rozšiřovala a zahrnuje SimCity 2000 (1993), SimCity 3000 (1999), SimCity 3000: Unlimited (2000), SimCity 4 (2003). Byly také vydány nějaké non-sim hry, jako například 1991's RoboSport a dobře známý 3D Pinball for Windows, který byl zařazen do některých verzí Microsoft Windows.

Po takovém úspěchu se SimCity série, Maxis vyzkoušeli různé další Sim-tituly. Mezi některé z těchto pokusů patří SimAnt, SimFarm, SimEarth, SimLife, SimTower, SimIsle a SimHealth. Maxis byl rovněž osloven společnostmi k vytvoření hry o podnikání; SimRefinery je jedním z příkladů. Úspěch těchto her se liší, ale žádná neměla takový úspěch původního SimCity. Jedinou výjimkou se stala série The Sims

Úpadek[editovat | editovat zdroj]

Po obrovském úspěchu SimCity, Maxis experimentoval s různými žánry. Avšak jejich nové hry, včetně The Crystal Skull a SimCopter byly komerční selhání. Také získal Cinematronics a vytvořil hru s názvem Crucible. Těžké ztráty a nedostatek nápadů vedl Maxis, aby začal zvažovat svůj prodej.

Koupen EA[editovat | editovat zdroj]

Electronic Arts (EA) dokončila akvizici Maxis dne 28. červenec 1997. V porovnání s ostatními společnostmi získanými EA, jako jsou Origin Systems a Westwood Studios, absorbování Maxis vzala pomalejším tempem, a společnost má zachovány některé z jeho původních zaměstnanců, včetně Willa Wrighta. Na několik let byly výrobky vydávány pod značkou Maxis, ale v roce 2004, The Sims 2 už měla na krabičce jen značku Electronic Arts. V březnu 2015 bylo pro špatné výdělky zlikvidováno. O další vývoj značek The Sims a Simcity se budou starat další studia EA.