Maxis

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Maxis Software
Právní forma součást Electronic Arts
Založeno Emeryville, California, USA
Sídlo Redmond, Washington
Klíčoví lidé Will Wright, Jeff Braun
Oblast výroby počítačové hry
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Maxis software je americká společnost založená jako nezávislé vývojářské studio. V současné době[kdy?] je dceřinou společností Electronic Arts(EA). Maxis je tvůrcem nejprodávanějších[zdroj?] počítačových her, The Sims, jeho pokračování The Sims 2, The Sims 3, The sims society a The Sims 4 a také Spore, stejně jako série SimCity.

Většina titulů Maxis jsou simulátory, i když se nepovažují za tradiční simulátory. Zakladatel Maxis, Will Wright, o těchto hrách říká, že jsou to takové „digitální domy pro panenky“. Maxis také vydal hry jiných vývojářských studií jako jsou A-Train a SimTower.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Will Wright, zakladatel firmy

Původ a první úspěchy[editovat | editovat zdroj]

Maxis byla založena v roce 1987 Willem Wrightem a Jeffem Braunem, kvůli vydání SimCity na domácí počítače. Do té doby, byla hra k dispozici pouze v omezené míře na Commodore 64 a proto se někteří vývojáři zajímali o portování. Důvodem bylo to, že Simcity nebyla tradiční hra, ve které byly přesně dané podmínky pro vítězství nebo prohru. Tento titul se v té době stal statisticky nejpopulárnějším a nejúspěšnějším titulem.

Série SimCity se od té doby rozšiřovala a zahrnuje SimCity 2000 (1993), SimCity 3000 (1999), SimCity 3000: Unlimited (2000), SimCity 4 (2003). Byly také vydány nějaké non-sim hry, jako například 1991's RoboSport a dobře známý 3D Pinball for Windows, který byl zařazen do některých verzí Microsoft Windows.

Po takovém úspěchu se SimCity série, Maxis vyzkoušeli různé další Sim-tituly. Mezi některé z těchto pokusů patří SimAnt, SimFarm, SimEarth, SimLife, SimTower, SimIsle a SimHealth. Maxis byl rovněž osloven společnostmi k vytvoření hry o podnikání; SimRefinery je jedním z příkladů. Úspěch těchto her se liší, ale žádná neměla takový úspěch původního SimCity. Jedinou výjimkou se stala série The Sims

Úpadek[editovat | editovat zdroj]

Po obrovském úspěchu SimCity, Maxis experimentoval s různými žánry. Avšak jejich nové hry, včetně The Crystal Skull a SimCopter byly komerční selhání. Také získal Cinematronics a vytvořil hru s názvem Crucible. Těžké ztráty a nedostatek nápadů vedl Maxis, aby začal zvažovat svůj prodej.

Koupen EA[editovat | editovat zdroj]

Electronic Arts (EA) dokončila akvizici Maxis dne 28. červenec 1997. V porovnání s ostatními společnostmi získanými EA, jako jsou Origin Systems a Westwood Studios, absorbování Maxis vzala pomalejším tempem, a společnost má zachovány některé z jeho původních zaměstnanců, včetně Willa Wrighta. Na několik let byly výrobky vydávány pod značkou Maxis, ale v roce 2004, The Sims 2 už měla na krabičce jen značku Electronic Arts. V březnu 2015 bylo pro špatné výdělky zlikvidováno. O další vývoj značek The Sims a Simcity se budou starat další studia EA.