SimCity 4

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
SimCity 4
VývojářMaxis (e)
VydavateléElectronic Arts
Aspyr (e)
SkladatelJerry Martin (e)
SérieSimCity (e)
Poslední verze1.1.638.0 (1.1.640.0 with BAT patch) (e)
PlatformyMicrosoft Windows
macOS (e)
Datum vydání14. ledna 2003 (e)
Žánrsimulační hra výstavby a řízení a videohra (e)
Módyhra jednoho hráče (e)
Médiaoptický disk
digitální distribuce
Steam
GOG.com (e)
Everyone PEGI 3 USK 0
Webové stránkywww.ea.com/simcity-4-deluxe (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

SimCity 4 je počítačová hra pojatá jako budovatelská strategie. Vydána byla v roce 2003 firmou Maxis. Na rozdíl od předchozích dílů série SimCity jsme zde mohli vidět mnohem lepší grafiku. Později byl pro hru vydán expansion pack "Rush hour" a v roce 2006 vyšla edice "Gold", která obsahovala hru i s patchi a expansion packem.

Režimy hry[editovat | editovat zdroj]

Hra je rozdělena do tří režimů.

  • Bůh: V režimu Bůh si vytvoří hráč krajinu. Může hloubit údolí, stavět různé typy kopců a dokonce i vysazovat lesy a zvířata. Navíc zde můžeme nalézt i přírodní katastrofy, například UFO. Zde byla odlišnost mezi verzí pro PC a konzoli Nintendo 64, v PC verzi jste měli obřího mloka, zatímco ve verzi pro N64 jsme se mohli shledat s Nintendo postavičkou. Po začlenění města, při kterém hráč město pojmenuje a napíše jméno starosty, přichází mód Starosta.
  • Starosta: V tomto režimu se hráč v roli starosty snaží, aby se jeho město slibně vyvíjelo. K dispozici jsou tři typy zón - obytné, obchodní a průmyslové. V těch se později podle poptávky začne vyvíjet příslušná zástavba. Starosta také musí zajišťovat vyváženost rozpočtu, ale zároveň obstarat služby důležité pro rozvoj města - školství, zdravotnictví, dopravu, policejní a hasičskou ochranu.
  • Můj Sim: Dalším módem je Můj Sim, což je jednodušší napodobenina hry The Sims (také produkt firmy Maxis), můžete se zde kupříkladu projet po městě, které jste sami vybudovali.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]