SimCity 4

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
SimCity 4
Vývojář Maxis (e)
Vydavatelé Electronic Arts
Aspyr (e)
Série SimCity (e)
Poslední verze 1.1.638.0 (1.1.640.0 with BAT patch) (e)
Platformy Microsoft Windows
macOS (e)
Datum vydání 14. ledna 2003 (e)
Žánr simulační hra výstavby a řízení (e)
Módy hra jednoho hráče (e)
Everyone PEGI 3 USK 0
Webové stránky www.ea.com/simcity-4-deluxe (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

SimCity 4 je počítačová hra pojatá jako budovatelská strategie. Vydána byla v roce 2003 firmou Maxis. Na rozdíl od předchozích dílů série SimCity jsme zde mohli vidět mnohem lepší grafiku. Později byl pro hru vydán expansion pack "Rush hour" a v roce 2006 vyšla edice "Gold", která obsahovala hru i s patchi a expansion packem.

Režimy hry[editovat | editovat zdroj]

Hra je rozdělena do tří režimů.

  • Bůh: V režimu Bůh si vytvoří hráč krajinu. Může hloubit údolí, stavět různé typy kopců a dokonce i vysazovat lesy a zvířata. Navíc zde můžeme nalézt i přírodní katastrofy, například UFO. Zde byla odlišnost mezi verzí pro PC a konzoli Nintendo 64, v PC verzi jste měli obřího mloka, zatímco ve verzi pro N64 jsme se mohli shledat s Nintendo postavičkou. Po začlenění města, při kterém hráč město pojmenuje a napíše jméno starosty, přichází mód Starosta.
  • Starosta: V tomto režimu se hráč v roli starosty snaží, aby se jeho město slibně vyvíjelo. K dispozici jsou tři typy zón - obytné, obchodní a průmyslové. V těch se později podle poptávky začne vyvíjet příslušná zástavba. Starosta také musí zajišťovat vyváženost rozpočtu, ale zároveň obstarat služby důležité pro rozvoj města - školství, zdravotnictví, dopravu, policejní a hasičskou ochranu.
  • Můj Sim: Dalším módem je Můj Sim, což je jednodušší napodobenina hry The Sims (také produkt firmy Maxis), můžete se zde kupříkladu projet po městě, které jste sami vybudovali.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]