Roztoky u Prahy (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Roztoky u Prahy
Výpravní budova nádraží v Roztokách
Výpravní budova nádraží v Roztokách
StátČeskoČesko Česko
KrajStředočeský
MěstoRoztoky
Souřadnice
Roztoky u Prahy (nádraží)
Roztoky u Prahy (nádraží)
Provozovatel dráhySpráva železnic
Kód stanice544668
Tratě090 a 091
Nadmořská výška165 m n. m.
Zabezpečovací zařízeníElektronické stavědlo ESA 11 (DOZ z CDP Praha)
Dopravních kolejí4 + 1 kusá
Nástupišť (hran)4 (5)
Prodej jízdenekAno
Návazná dopravaStanoviště autobusů před staniční budovou
Služby ve staniciVnitrostátní pokladní přepážkaPlatba v EurechBariérové WC
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Roztoky u Prahy je železniční stanice v jihovýchodní části města Roztoky v okrese Praha-západ ve Středočeském kraji přímo při břehu řeky Vltavy. Leží na dvoukolejné elektrizované trati 090 a 091 (3 kV ss). Dále se ve městě nachází železniční zastávka Roztoky-Žalov.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla vybudována jakožto součást trati společnosti Severní státní dráha (NStB) spojující Prahu a Drážďany, podle univerzalizované podoby stanic celé železniční stavby, autorem byl architekt Antonín Brandner. 1. června 1850 byl s roudnickým nádražím uveden do provozu celý nový úsek trasy z Prahy do Lovosic, odkud roku 1851 mohly vlaky pokračovat do Podmokel (Děčína) a na hranici se Saskem.

Trať i stanice nejprve provozovala společnost Severní státní dráha, roku 1854 byla privatizována a trať převzala Rakouská společnost státní dráhy (StEG). Roku 1909 byla StEG zestátněna a provozovatelem se staly Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po vzniku samostatného Československa přešla stanice pod Československé státní dráhy. V roce 1911 byla dle návrhu karlínského architekta Václava Nekvasila vystavěna nová nádražní budova v secesním slohu.

Elektrický provoz na trati procházející stanicí byl zahájen 1. ledna 1980.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Stanicí prochází První železniční koridor, leží na trase 4. Panevropského železničního koridoru. Nachází se jedno vnější nástupiště u budovy, dvě nekrytá úrovňová nástupiště, ke kterým se přichází přechody přes koleje a jedno kryté ostrovní nástupiště s podchodem pro cestující (2019). Ostrovní nástupiště s podchodem zde vzniklo v 80. letech 20. století.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]