Hněvice (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hněvice
Nádraží v Hněvicích (součást města Štětí)
Nádraží v Hněvicích (součást města Štětí)
StátČeskoČesko Česko
KrajÚstecký
MěstoŠtětí
Souřadnice
Hněvice (nádraží)
Hněvice (nádraží)
Provozovatel dráhySŽDC
Kód stanice542878
Tratě090
Nadmořská výška160 m n. m.
V provozu od1. června 1850
Zabezpečovací zařízeníESA 11
Dopravních kolejí8 (osobní n.) + 6 (seřaďovací n.)
Nástupišť (hran)4 (5)
Prodej jízdenekAno
Návazná dopravaMěstská hromadná doprava v prostoru před nádražní budovou
Služby ve staniciVnitrostátní pokladní přepážkaPlatba v EurechBariérové WCVeřejné parkovištěSchodiště
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hněvice jsou železniční stanice v někdejší obci Hněvice, nyní součásti města Štětí v okrese Litoměřice ve Ústeckém kraji při řece Labi. Leží na dvoukolejné elektrizované trati 090 (3 kV ss).

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla vybudována pod názvem Štětí-Hněvice jakožto součást trati společnosti Severní státní dráha (NStB) spojující Prahu a Drážďany, podle univerzalizované podoby stanic celé železniční stavby. Primárně sloužila k dopravní obsluze města Štětí ležícího na opačném břehu Labe. 1. června 1850 byl s hněvickým nádražím uveden do provozu celý nový úsek trasy z Prahy do Ústí nad Labem, odkud roku 1851 mohly vlaky pokračovat do Podmokel (Děčína) a na hranici se Saskem.

Mezi oběma břehy byla vztyčena pontonová lávka, které se lidově říkalo létací most (německy fliegende Brucke), sloužící až do zahájení regulace labského koryta v roce 1908. Samostatné nádraží ve Štětí pak vzniklo roku 1874 jakožto součást Rakouské severozápadní dráhy (ÖNWB) spojující Vídeň a Berlín, na trati vedoucí podél opačného břehu Labe, došlo pak k odlišení názvů. Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

V období První republiky (1924) byl areál nádraží přestavěn a rozšířen, vznikla též nová prostornější nádražní budova. Kolejiště stanic Hněvice a Štětí bylo propojeno až kombinovaným železničním a silničním mostem postaveným roku 1973, vlečkou vedoucí středem komunikace, do průmyslového areálu štěťských papíren. Elektrický provoz na trati procházející stanicí byl zahájen 1. ledna 1980.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Stanicí prochází První železniční koridor, leží na trase 4. Panevropského železničního koridoru. Stanice je upravena na koridorové železniční parametry: spoje mohou stanicí projíždět rychlostí až 160 km/h, je vybavena elektronickým stavědlem ESA 11. Nachází se zde tři nekrytá a jedno kryté ostrovní nástupiště s podchodem pro cestující a elektronickým informačním systémem (2019).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]