Planet Dinosaur

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Planet Dinosaur
Žánr dokumentární film
Země původu Spojené království
Jazyk angličtina
Počet řad 1
Počet dílů 6
Produkce a televizní štáb
Distributor BBC Worldwide
Planet Dinosaur na ČSFD IMDb

Planet Dinosaur ("Planeta dinosaurus/dinosaurů") je britský trikový pseudo-dokument o životě neptačích druhohorních dinosaurů. Jedná se o šestidílný dokument z dílny BBC, v originále namluvený Johnem Hurtem. Dokument stojí na počítačových animacích, které umožnily představit svět dinosaurů v moderní podobě. Dokument byl poprvé vysílán dne 14. září 2011 a konkuroval tak zhruba ve stejné době vysílanému americkému dokumentu Dinosaur Revolution na Discovery Channel.

Díly[editovat | editovat zdroj]

  1. Ztracený svět (Lost World) - O dinosaurech z počátku rané křídy, kteří žili v severní Africe. Zabývá se hlavně Carcharodontosaurem a Spinosaurem
  2. Opeření draci (Feathered Dragons) - Díl o dinosaurech, kteří byli příbuzní k ptákům, všichni dinosauři z tohoto dílu byli nalezeni v Asii.
  3. Poslední zabijáci (Last Killers) - Díl o predátorech včetně Daspletosaura, Troodona a Majungasaura, a také o rohatých dinosaurech. Díl se odehrává v období svrchní Křídy.
  4. Boj o život (Fight for Life) - Díl o soubojích na život a na smrt ve svrchní Juře.
  5. Noví obři (New Giants) - Díl o těch největších sauropodních dinosaurech a některých velkých predátorech. Díl se odehrává v období Křídy.
  6. Změň se nebo zahyň (The Great Survivors) - Díl o zvláštním přizpůsobení některých druhů dinosaurů, žijících ve svrchní křídě.

V dokumentu se objevuje na 50 různých druhů dinosaurů a dalších pravěkých živočichů, všichni vytvořeni počítačovou animací. Také prostředí, ve kterém se zvířata pohybují, je dílem počítačových animátorů.

Dinosauři v dokumentu[editovat | editovat zdroj]

Další pravěcí živočichové[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]