Fonvizinskaja (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Fonvizinskaja
MosMetro Fonvizinskaya 01-2017.jpg
Stát Rusko
Město Moskva
Vznik 16. září 2016[1]
Linky Ljublinsko-Dmitrovskaja
Technické informace
Typ stanice trojlodní, sloupová, hluboko založená
Počet nástupišť 1
Hloubka pod povrchem 65 m
Externí odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Fonvizinskaja (rusky Фонвизинская) je stanice moskevského metra na Ljublinsko-Dmitrovské lince. Nachází se na zatím nejnovějším otevřeném úseku linky Mar'ina RosčaPetrovsko-Razumovskaja. V blízkosti se nachází stanice moskevského Monorailu Ulica Milašenkova.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Fonvizinskaja se nachází ve čtvrti Butyrskij rajon (Бутырский район) na ulici Milašenkova (Улица Милашенкова). Disponuje dvěma podzemními vestibuly, které jsou propojeny s průchody do okolních ulic. První vestibul se nachází na křižovatce ulic Milašenkova, Fonvizinskaja, Dobroljubova (Добролюбова) Ogorodnyj projezd (Огородный проезд), druhý na ulici Milašenkova mezi domy č. p. 6 a 7. V druhé čtvrtině roku 2018 se plánuje načít výstavba pěšího průchodu do čtvrti Marfino (Марфино).

Nástupiště je s vestibuly propojeno prostřednictvím eskalátorů. Se hloubkou 65 metrů se jedná o druhou nejhlubší stanici v celé síti moskevského metra (po stanici Park Pobědy). Do budoucna se předpokládá, že na sloupech ve stanici budou směrem do centrálního sálu budou umístěny trojrozměrné digitální panely s postavami komedie Denise Ivanoviče Fonvizina Výrostek.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Фонвизинская (станция метро) na ruské Wikipedii.

  1. Сергей Собянин открыл три станции Люблинско-Дмитровской линии метро [online]. [cit. 2018-03-13]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2017-05-11. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Seligerskaja Metro v MoskvěLjublinsko-Dmitrovskaja – 10 směr Zjablikovo
Petrovsko-Razumovskaja Fonvizinskaja Butyrskaja

SeligerskajaVěrchnije LichoboryOkružnaja 14Petrovsko-Razumovskaja9FonvizinskajaButyrskajaMar'ina RosčaDostojevskajaTrubnaja 9Sretěnskij Bulvar 1 6Čkalovskaja 3 5Rimskaja 8Kresťanskaja Zastava 7Dubrovka 14KožuchovskajaPečatnikiVolžskajaLjublinoBratislavskajaMarinoBorisovoŠipilovskajaZjablikovo 2