Marino (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Marino
Stát Rusko
Město Moskva
Vznik 25. prosince 1996
Linky Ljublinsko-Dmitrovskaja
Externí odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Marino (rusky Марьино) je stanice moskevského metra. Pojmenována byla podle přiléhající oblasti, které se roku 1960 připojila k ruské metropoli.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice se nachází na Ljublinské lince, je její jižní konečnou. Konstruována je jako hloubená, mělce založená (8 m pod povrchem). Nástupiště tvoří velká hala, která není podpírána sloupy, s monolitickým stropem. Stěny za nástupištěm jsou obložené tmavým mramorem a eloxovanými hliníkovými výlisky, podobnými jako v pražském metru na trase A. Na podlahu byla použita černá a šedá žula. Osvětlení zajišťují dvě řady lustrů, každý s šesti lampami. Ze stanice vedou dva výstupy do podzemních vestibulů. Stanice samotná byla otevřená 25. prosince 1996 v rámci II. fáze otevírání Ljublinské linky. Dále za ní měl navázat nový úsek, jeho výstavba je však v současnosti zastavena.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Seligerskaja Metro v MoskvěLjublinsko-Dmitrovskaja – 10 směr Zjablikovo
Bratislavskaja Marino Borisovo

SeligerskajaVěrchnije LichoboryOkružnaja 14Petrovsko-Razumovskaja9FonvizinskajaButyrskajaMar'ina RosčaDostojevskajaTrubnaja 9Sretěnskij Bulvar 1 6Čkalovskaja 3 5Rimskaja 8Kresťanskaja Zastava 7Dubrovka 14KožuchovskajaPečatnikiVolžskajaLjublinoBratislavskajaMarinoBorisovoŠipilovskajaZjablikovo 2