Přeskočit na obsah

Cvětnoj bulvar (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Cvětnoj bulvar
Střední loď stanice Cvětnoj bulvar
Střední loď stanice Cvětnoj bulvar
StátRusko a Sovětský svaz
MěstoTverskoy District
Vznik31. prosince 1988
LinkySerpuchovsko-Timirjazevskaja
Externí odkazy
Zeměpisné souřadnice
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Cvětnoj bulvar (rusky Цветной бульвар) je stanice moskevského metra.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice se nachází na Serpuchovsko-Timirjazevské lince, v její centrální části, pod středem Moskvy. Je to podzemní, trojlodní, ražená stanice s jedním výstupem a zkrácenou střední lodí. Vybudována byla 50 m hluboko pod zemí. Výstup vede eskalátorovým tunelem do povrchového vestibulu, umístěného v přízemí budovy. Ten vychází z jednoho konce středního tunelu stanice, ne však podle její osy, jako je tomu běžné ale svírá s osou stanice mírný úhel. Druhý konec je ukončený stěnou, později zde byla dobudována přestupní chodba do stanice Trubnaja na Ljublinské lince.

Pro obklad stanice byl zvolen již tradičně mramor bílé barvy, nad prostupy jsou umístěné dekorativní skleněné mozaiky. Na stěnách za nástupištěm je umístěn mramor více barev.

Stanice byla zprovozněna jako součást úseku linky Serpuchovsko-Timirjazevskaja mezi stanicemi ČechovskajaSavjolovskaja 30. prosince 1988. Stanici denně využije okolo 40 tisíc lidí.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Altufjevo Metro v MoskvěSerpuchovsko-Timirjazevskaja směr Bulvar Dmitrija Donskogo
Mendělejevskaja Cvětnoj bulvar Čechovskaja
AltufjevoBibirjevoOtradnojeVladykino Petrovsko-Razumovskaja Timirjazevskaja DmitrovskajaSavjolovskaja Mendělejevskaja Cvětnoj Bulvar Čechovskaja Borovickaja PoljankaSerpuchovskaja Tulskaja Nagatinskaja NagornajaNachimovskij prospektSevastopolskaja ČertanovskajaJužnajaPražskajaUlica Akademika JangeljaAnninoBulvar Dmitrija Donskogo