Horst Seehofer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Horst Seehofer v roce 2012
Horst Seehofer v roce 2008

Horst Lorenz Seehofer (* 4. července 1949, Ingolstadt) je německý politik, současný ministerský předseda Bavorska a předseda Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU). Po rezignaci Christiana Wulffa vykonával jako předseda horní komory parlamentu funkci prezidenta SRN.

Politická činnost[editovat | editovat zdroj]

Horst Seehofer byl v letech 19921998 spolkovým ministrem zdravotnictví a v letech 2005-2008 spolkovým ministrem výživy, zemědělství a ochrany spotřebitelů v první vládě Angely Merkelové.

Jako ministerský předseda Bavorska již dvakrát oficiálně navštívil Českou republiku, naposledy v listopadu 2011, a jednal v Praze s premiérem Petrem Nečasem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem o různých politických a hospodářských otázkách, mimo jiné o zlepšení železničního spojení mezi Bavorskem a Českem. Jeho delegace, ve které byl i mluvčí Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt, navštívila také Lidice, Terezín a Ústí nad Labem. Od 1. listopadu 2011 do 31. října 2012 byl předsedou spolkové rady, tedy horní komory spolkového parlamentu. Po rezignaci prezidenta Wulffa byl prozatímním spolkovým prezidentem do zvolení Joachima Gaucka.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]