Seznam medailistů na mistrovství světa v dráhové cyklistice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam medailistů v dráhové cyklistice na mistrovství světa kterou pořádá Mezinárodní cyklistická unie (UCI).

Sprint[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlato Stříbro Bronz
1895 Belgie Robert Protin (BEL) USA George A. Banker (USA) Belgie Emile Huet (BEL)
1896 Francie Paul Bourillon (FRA) Spojené království Charley Barden (GBR) Francie Edmond Jacquelin (FRA)
1897 Německo Willy Arend (GER) Spojené království Charley Barden (GBR) Francie Paul Masson (FRA)
1898 USA George A. Banker (USA) Německo Franz Verheyen (GER) Francie Edmond Jacquelin (FRA)
1899 USA Major Taylor (USA) USA Tom Butler (USA) Francie Gaston Courbe D'outrelon (FRA)
1900 Francie Edmond Jacquelin (FRA) Nizozemsko Harie Meyers (NED) Německo Willy Arend (GER)
1901 Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Francie Edmond Jacquelin (FRA) Nizozemsko Guus Schilling (NED)
1902 Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Nizozemsko Harie Meyers (NED) Itálie Pietro Bixio (ITA)
1903 Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Německo Willi Arend (GER) Nizozemsko Harie Meyers (NED)
1904 USA Iver Lawson (USA) Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Německo Henri Mayer (GER)
1905 Francie Gabriel Poulain (FRA) Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Německo Henri Mayer (GER)
1906 Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Francie Gabriel Poulain (FRA) Francie Emile Friol (FRA)
1907 Francie Emile Friol (FRA) Německo Henri Mayer (GER) Německo Walter Rütt (GER)
1908 Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Francie Gabriel Poulain (FRA) Belgie Charles Louis Van Den Born (BEL)
1909 Francie Victor Dupre (FRA) Francie Gabriel Poulain (FRA) Německo Walter Rütt (GER)
1910 Francie Emile Friol (FRA) Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Nebyla udělena
1911 Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Francie Léon Hourlier (FRA) Nebyla udělena
1912 USA Frank L. Kramer (USA) Austrálie Alfred Grenda (AUS) Francie André Perchicot (FRA)
1913 Německo Walter Rütt (GER) Dánsko Thorvald Ellegaard (DEN) Francie André Perchicot (FRA)
1920 Austrálie Bob Spears (AUS) Švýcarsko Ernst Kaufmann (SUI) Spojené království William J. Balley (GBR)
1921 Nizozemsko Piet Moeskops (NED) Austrálie Bob Spears (AUS) Francie Pierre Sergent (FRA)
1922 Nizozemsko Piet Moeskops (NED) Austrálie Bob Spears (AUS) Belgie Alois Degraeve (BEL)
1923 Nizozemsko Piet Moeskops (NED) Francie Gabriel Poulain (FRA) Švýcarsko Ernst Kaufmann (SUI)
1924 Nizozemsko Piet Moeskops (NED) Švýcarsko Ernst Kaufmann (SUI) Francie Maurice Schilles (FRA)
1925 Švýcarsko Ernst Kaufmann (SUI) Francie Maurice Schilles (FRA) Francie Lucien Michard (FRA)
1926 Nizozemsko Piet Moeskops (NED) Itálie César Moretti (ITA) Francie Lucien Michard (FRA)
1927 Francie Lucien Michard (FRA) Švýcarsko Ernst Kaufmann (SUI) Francie Lucien Faucheux (FRA)
1928 Francie Lucien Michard (FRA) Francie Lucien Faucheux (FRA) Francie Ernst Kaufmann (FRA)
1929 Francie Lucien Michard (FRA) Nizozemsko Piet Moeskops (NED) Švýcarsko Ernst Kaufmann (SUI)
1930 Francie Lucien Michard (FRA) Nizozemsko Piet Moeskops (NED) Itálie Orlando Piani (ITA)
1931 Dánsko Willy Falck Hansen (DEN) Francie Lucien Michard (FRA) Belgie Jef Scherens (BEL)
1932 Belgie Jef Scherens (BEL) Francie Lucien Michard (FRA) Německo Mathias Engel (GER)
1933 Belgie Jef Scherens (BEL) Francie Lucien Michard (FRA) Flag of Germany (1935–1945).svg Albert Richter
1934 Belgie Jef Scherens (BEL) Flag of Germany (1935–1945).svg Albert Richter Francie Louis Gérardin (FRA)
1935 Belgie Jef Scherens (BEL) Flag of Germany (1935–1945).svg Albert Richter Francie Louis Gérardin (FRA)
1936 Belgie Jef Scherens (BEL) Francie Louis Gérardin (FRA) Flag of Germany (1935–1945).svg Albert Richter
1937 Belgie Jef Scherens (BEL) Nizozemsko Arie Van Vliet (NED) Flag of Germany (1935–1945).svg Albert Richter
1938 Nizozemsko Arie Van Vliet (NED) Belgie Jef Scherens (BEL) Flag of Germany (1935–1945).svg Albert Richter
1939 Nebyla udělena Nebyla udělena Flag of Germany (1935–1945).svg Albert Richter
1946 Nizozemsko Jan Derksen (NED) Francie Georges Senfftleben (FRA) Nizozemsko Arie Van Vliet (NED)
1947 Belgie Jef Scherens (BEL) Francie Louis Gérardin (FRA) Francie Georges Senfftleben (FRA)
1948 Nizozemsko Arie Van Vliet (NED) Francie Louis Gérardin (FRA) Francie Georges Senfftleben (FRA)
1949 Spojené království Reg Harris (GBR) Nizozemsko Jan Derksen (NED) Nizozemsko Arie Van Vliet (NED)
1950 Spojené království Reg Harris (GBR) Nizozemsko Arie Van Vliet (NED) Nizozemsko Jan Derksen (NED)
1951 Spojené království Reg Harris (GBR) Francie Jacques Bellenger (FRA) Austrálie Sid Patterson (AUS)
1952 Švýcarsko Oscar Plattner ( SUI) Francie Georges Senfftleben (FRA) Nizozemsko Jan Derksen (NED)
1953 Nizozemsko Arie Van Vliet (NED) Itálie Enzo Sacchi (ITA) Spojené království Reg Harris (GBR)
1954 Spojené království Reg Harris (GBR) Nizozemsko Arie Van Vliet (NED) Itálie Enzo Sacchi (ITA)
1955 Itálie Antonio Maspes (ITA) Švýcarsko Oscar Plattner (SUI) Nizozemsko Arie Van Vliet (NED)
1956 Itálie Antonio Maspes (ITA) Spojené království Reg Harris (GBR) Švýcarsko Oscar Plattner (SUI)
1957 Nizozemsko Jan Derksen (NED) Nizozemsko Arie Van Vliet (NED) Francie Roger Gaignard (FRA)
1958 Francie Michel Rousseau (FRA) Itálie Enzo Sacchi (ITA) Itálie Antonio Maspes (ITA)
1959 Itálie Antonio Maspes (ITA) Francie Michel Rousseau (FRA) Nizozemsko Jan Derksen (NED)
1960 Itálie Antonio Maspes (ITA) Švýcarsko Oscar Plattner (SUI) Belgie Jos De Bakker (BEL)
1961 Itálie Antonio Maspes (ITA) Francie Michel Rousseau (FRA) Belgie Jos De Bakker (BEL)
1962 Itálie Antonio Maspes (ITA) Itálie Sante Gaiardoni (ITA) Švýcarsko Oscar Plattner (SUI)
1963 Itálie Sante Gaiardoni (ITA) Itálie Antonio Maspes (ITA) Belgie Jos De Bakker (BEL)
1964 Itálie Antonio Maspes (ITA) Austrálie Ron Baensch (AUS) Belgie Jos De Bakker (BEL)
1965 Itálie Giuseppe Beghetto (ITA) Belgie Patrick Sercu (BEL) Austrálie Ron Baensch (AUS)
1966 Itálie Giuseppe Beghetto (ITA) Austrálie Ron Baensch (AUS) Itálie Sante Gaiardoni (ITA)
1967 Belgie Patrick Sercu (BEL) Itálie Giuseppe Beghetto (ITA) Itálie Angelo Damiano (ITA)
1968 Itálie Giuseppe Beghetto (ITA) Belgie Patrick Sercu (BEL) Itálie Giovanni Pettenella (ITA)
1969 Belgie Patrick Sercu (BEL) Belgie Robert Van Lancker (BEL) Itálie Sante Gaiardoni (ITA)
1970 Austrálie Gordon Johnson (AUS) Itálie Sante Gaiardoni (ITA) Nizozemsko Leijn Loevesijn (NED)
1971 Nizozemsko Leijn Loevesijn (NED) Belgie Robert Van Lancker (BEL) Itálie Giordano Turrini (ITA)
1972 Belgie Robert Van Lancker (BEL) Austrálie Gordon Johnson (AUS) Itálie Giordano Turrini (ITA)
1973 Belgie Robert Van Lancker (BEL) Itálie Giordano Turrini (ITA) Itálie Ezio Cardi (ITA)
1974 Dánsko Peder Pedersen (DEN) Austrálie John Nicholson (AUS) Belgie Robert Van Lancker (BEL)
1975 Austrálie John Nicholson (AUS) Dánsko Peder Pedersen (DEN) Japonsko Ryoij Abe (JPN)
1976 Austrálie John Nicholson (AUS) Itálie Giordano Turrini (ITA) Japonsko Yoshikazu Sugata (JPN)
1977 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Japonsko Yoshikazu Sugata (JPN) Austrálie John Nicholson (AUS)
1978 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Západní Německo Dieter Berkmann (FRG) Japonsko Yoshikazu Sugata (JPN)
1979 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Západní Německo Dieter Berkmann (FRG) Belgie Michel Vaarten (BEL)
1980 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Japonsko Masahiko Ozaki (JPN) Francie Daniel Morelon (FRA)
1981 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Kanada Gordon Singleton (CAN) Japonsko Kenji Takahashi (JPN)
1982 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Kanada Gordon Singleton (CAN) Francie Yavé Cahard (FRA)
1983 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Francie Yavé Cahard (FRA) Itálie Ottavio Dazzan (ITA)
1984 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Itálie Ottavio Dazzan (ITA) Francie Yavé Cahard (FRA)
1985 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Japonsko Yoshiyuki Matsueda (JPN) Itálie Ottavio Dazzan (ITA)
1986 Japonsko Koichi Nakano (JPN) Japonsko Hideyuki Matsui (JPN) Japonsko Nobuyuki Tawara (JPN)
1987 Japonsko Nobuyuki Tawara (JPN) Japonsko Hideyuki Matsui (JPN) Itálie Claudio Golinelli (ITA)
1988 Austrálie Stephen Pate (AUS) Nebyla udělena Japonsko Nobuyuki Tawara (JPN)
1989 Itálie Claudio Golinelli (ITA) Japonsko Yuichiro Kamiyama (JPN) Japonsko Hideyuki Matsui (JPN)
1990 Německo Michael Hübner (GER) Itálie Claudio Golinelli (ITA) Austrálie Stephen Pate (AUS)
1991 Nebyla udělena Francie Fabrice Colas (FRA) Nebyla udělena
1992 Německo Michael Hübner (GER) Francie Frédéric Magné (FRA) Belgie Eric Schoefs (BEL)
1993 Austrálie Gary Neiwand (AUS) Německo Michael Hübner (GER) Německo Eyk Pokorny (GER)
1994 USA Marty Nothstein (USA) Austrálie Darryn Hill (AUS) Německo Michael Hübner (GER)
1995 Austrálie Darryn Hill (AUS) Kanada Curt Harnett (CAN) Francie Frédéric Magné (FRA)
1996 Francie Florian Rousseau (FRA) USA Marty Nothstein (USA) Austrálie Darryn Hill (AUS)
1997 Francie Florian Rousseau (FRA) Německo Jens Fiedler (GER) Austrálie Darryn Hill (AUS)
1998 Francie Florian Rousseau (FRA) Německo Jens Fiedler (GER) Francie Laurent Gané (FRA)
1999 Francie Laurent Gané (FRA) Německo Jens Fiedler (GER) Francie Florian Rousseau (FRA)
2000 Německo Jan van Eijden (GER) Francie Laurent Gané (FRA) Nebyla udělena
2001 Francie Arnaud Tournant (FRA) Francie Laurent Gané (FRA) Francie Florian Rousseau (FRA)
2002 Austrálie Sean Eadie (AUS) Austrálie Jobie Dajka (AUS) Francie Florian Rousseau (FRA)
2003 Francie Laurent Gané (FRA) Austrálie Jobie Dajka (AUS) Německo René Wolff (GER)
2004 Nizozemsko Theo Bos (NED) Francie Laurent Gané (FRA) Austrálie Ryan Bayley (AUS)
2005 Německo René Wolff (GER) Francie Mickaël Bourgain (FRA) Austrálie Jobie Dajka (AUS)
2006 Nizozemsko Theo Bos (NED) Spojené království Craig MacLean (GBR) Německo Stefan Nimke (GER)
2007 Nizozemsko Theo Bos (NED) Francie Grégory Baugé (FRA) Francie Mickaël Bourgain (FRA)
2008 Spojené království Chris Hoy (GBR) Francie Kévin Sireau (FRA) Francie Mickaël Bourgain (FRA)
2009 Francie Grégory Baugé (FRA) Malajsie Azizul Hasni Awang (MAS) Francie Kévin Sireau (FRA)
2010 Francie Grégory Baugé (FRA) Austrálie Shane Perkins (AUS) Francie Kévin Sireau (FRA)
2011 Spojené království Jason Kenny (GBR) Spojené království Chris Hoy (GBR) Francie Mickaël Bourgain (FRA)
2012 Francie Grégory Baugé (FRA) Spojené království Jason Kenny (GBR) Spojené království Chris Hoy (GBR)
2013 Německo Stefan Bötticher (GER) Rusko Děnis Dmitrijev (RUS) Francie François Pervis (FRA)
2014 Francie François Pervis (FRA) Německo Stefan Bötticher (GER) Rusko Děnis Dmitrijev (RUS)
2015 Francie Grégory Baugé (FRA) Rusko Děnis Dmitrijev (RUS) Francie Quentin Lafargue (FRA)
2016 Spojené království Jason Kenny (GBR) Austrálie Matthew Glaetzer (AUS) Rusko Děnis Dmitrijev (RUS)
2017 Rusko Děnis Dmitrijev (RUS) Nizozemsko Harrie Lavreysen (NED) Nový Zéland Ethan Mitchell (NZL)
2018 Austrálie Matthew Glaetzer (AUS) Spojené království Jack Carlin (GBR) Francie Sebastien Vigier (FRA)
2019 Nizozemsko Harrie Lavreysen (NED) Nizozemsko Jeffrey Hoogland (NED) Polsko Mateusz Rudyk (POL)
2020 Nizozemsko Harrie Lavreysen (NED) Nizozemsko Jeffrey Hoogland (NED) Malajsie Azizulhasni Awang (MAS)
2021 Nizozemsko Harrie Lavreysen (NED) Nizozemsko Jeffrey Hoogland (NED) Francie Sébastien Vigier (FRA)
2022 Nizozemsko Harrie Lavreysen (NED) Austrálie Matthew Richardson (AUS) Austrálie Matthew Glaetzer (AUS)

1 km s pevným startem[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlato Stříbro Bronz
1993 Francie Florian Rousseau (FRA) Austrálie Shane Kelly (AUS) Německo Jens Glücklich (GER)
1994 Francie Florian Rousseau (FRA) USA Erin Hartwell (USA) Austrálie Shane Kelly (AUS)
1995 Austrálie Shane Kelly (AUS) Francie Florian Rousseau (FRA) USA Erin Hartwell (USA)
1996 Austrálie Shane Kelly (AUS) Německo Sören Lausberg (GER) Německo Jan van Eijden (GER)
1997 Austrálie Shane Kelly (AUS) Německo Sören Lausberg (GER) Německo Stefan Nimke (GER)
1998 Francie Arnaud Tournant (FRA) Austrálie Shane Kelly (AUS) USA Erin Hartwell (USA)
1999 Francie Arnaud Tournant (FRA) Austrálie Shane Kelly (AUS) Německo Stefan Nimke (GER)
2000 Francie Arnaud Tournant (FRA) Německo Sören Lausberg (GER) Spojené království Jason Queally (GBR)
2001 Francie Arnaud Tournant (FRA) Německo Sören Lausberg (GER) Polsko Grzegorz Krejner (POL)
2002 Spojené království Chris Hoy (GBR) Francie Arnaud Tournant (FRA) Austrálie Shane Kelly (AUS)
2003 Německo Stefan Nimke (GER) Austrálie Shane Kelly (AUS) Francie Arnaud Tournant (FRA)
2004 Spojené království Chris Hoy (GBR) Francie Arnaud Tournant (FRA) Nizozemsko Theo Bos (NED)
2005 Nizozemsko Theo Bos (NED) Spojené království Jason Queally (GBR) Spojené království Chris Hoy (GBR)
2006 Spojené království Chris Hoy (GBR) Austrálie Ben Kersten (AUS) Francie François Pervis (FRA)
2007 Spojené království Chris Hoy (GBR) Francie François Pervis (FRA) Spojené království Jamie Staff (GBR)
2008 Nizozemsko Teun Mulder (NED) Francie Michaël D'Almeida (FRA) Francie François Pervis (FRA)
2009 Německo Stefan Nimke (GER) USA Taylor Phinney (USA) Malajsie Mohd Rizal Tisin (MAS)
2010 Nizozemsko Teun Mulder (NED) Francie Michaël D'Almeida (FRA) Francie François Pervis (FRA)
2011 Německo Stefan Nimke (GER) Nizozemsko Teun Mulder (NED) Francie François Pervis (FRA)
2012 Německo Stefan Nimke (GER) Francie Michaël D'Almeida (FRA) Nový Zéland Simon van Velthooven (NZL)
2013 Francie François Pervis (FRA) Nový Zéland Simon van Velthooven (NZL) Německo Joachim Eilers (GER)
2014 Francie François Pervis (FRA) Německo Joachim Eilers (GER) Nový Zéland Simon van Velthooven (NZL)
2015 Francie François Pervis (FRA) Německo Joachim Eilers (GER) Nový Zéland Matt Archibald (NZL)
2016 Německo Joachim Eilers (GER) Nizozemsko Theo Bos (NED) Francie Quentin Lafargue (FRA)
2017 Francie François Pervis (FRA) Česko Tomáš Bábek (CZE)
Francie Quentin Lafargue (FRA)
Nebyla udělena
2018 Nizozemsko Jeffrey Hoogland (NED) Austrálie Matthew Glaetzer (AUS) Nizozemsko Theo Bos (NED)
2019 Francie Quentin Lafargue (FRA) Nizozemsko Theo Bos (NED) Francie Michaël D'Almeida (FRA)
2020 Nizozemsko Sam Ligtlee (NED) Francie Quentin Lafargue (FRA) Francie Michaël D'Almeida (FRA)
2021 Nizozemsko Jeffrey Hoogland (NED) Trinidad a Tobago Nicholas Paul (TTO) Německo Joachim Eilers (GER)
2022 Nizozemsko Jeffrey Hoogland (NED) Francie Melvin Landerneau (FRA) Španělsko Alejandro Martínez (ESP)

Stíhací závod – jednotlivci[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlato Stříbro Bronz
1946 Nizozemsko Gerard Peters (NED) Francie Roger Piel (FRA) Dánsko Arne W. Pedersen (DEN)
1947 Itálie Fausto Coppi (ITA) Itálie Antonio Bevilacqua (ITA) Švýcarsko Hugo Koblet (SUI)
1948 Nizozemsko Gerrit Schulte (NED) Itálie Fausto Coppi (ITA) Itálie Antonio Bevilacqua (ITA)
1949 Itálie Fausto Coppi (ITA) Lucembursko Lucien Gillen (LUX) Nizozemsko Wim van Est (NED)
1950 Itálie Antonio Bevilacqua (ITA) Nizozemsko Wim van Est (NED) Francie Paul Matteoli (FRA)
1951 Itálie Antonio Bevilacqua (ITA) Švýcarsko Hugo Koblet (SUI) Dánsko Kay Werner Nielsen (DEN)
1952 Austrálie Sid Patterson (AUS) Itálie Antonio Bevilacqua (ITA) Lucembursko Lucien Gillen (LUX)
1953 Austrálie Sid Patterson (AUS) Dánsko Kay Werner Nielsen (DEN) Itálie Antonio Bevilacqua (ITA)
1954 Itálie Guido Messina (ITA) Švýcarsko Hugo Koblet (SUI) Lucembursko Lucien Gillen (LUX)
1955 Itálie Guido Messina (ITA) Švýcarsko René Strehler (SUI) Nizozemsko Wim van Est (NED)
1956 Itálie Guido Messina (ITA) Francie Jacques Anquetil (FRA) Dánsko Kay Werner Nielsen (DEN)
1957 Francie Roger Rivière (FRA) Francie Albert Bouvet (FRA) Itálie Guido Messina (ITA)
1958 Francie Roger Rivière (FRA) Itálie Leandro Faggin (ITA) Itálie Franco Gandini (ITA)
1959 Francie Roger Rivière (FRA) Francie Albert Bouvet (FRA) Belgie Jean Brankart (BEL)
1960 Západní Německo Rudi Altig (FRG) Švýcarsko Willy Trepp (SUI) Itálie Ercole Baldini (ITA)
1961 Západní Německo Rudi Altig (FRG) Švýcarsko Willy Trepp (SUI) Itálie Leandro Faggin (ITA)
1962 Nizozemsko Henk Nijdam (NED) Itálie Leandro Faggin (ITA) Nizozemsko Peter Post (NED)
1963 Itálie Leandro Faggin (ITA) Nizozemsko Peter Post (NED) Nizozemsko Henk Nijdam (NED)
1964 Belgie Ferdinand Bracke (BEL) Itálie Leandro Faggin (ITA) Itálie Ercole Baldini (ITA)
1965 Itálie Leandro Faggin (ITA) Belgie Ferdinand Bracke (BEL) Západní Německo Dieter Kemper (FRG)
1966 Itálie Leandro Faggin (ITA) Belgie Ferdinand Bracke (BEL) Západní Německo Dieter Kemper (FRG)
1967 Nizozemsko Tiemen Groen (NED) Spojené království Hugh Porter (GBR) Itálie Leandro Faggin (ITA)
1968 Spojené království Hugh Porter (GBR) Dánsko Ole Ritter (DEN) Itálie Leandro Faggin (ITA)
1969 Belgie Ferdinand Bracke (BEL) Spojené království Hugh Porter (GBR) Nizozemsko Peter Post (NED)
1970 Spojené království Hugh Porter (GBR) Itálie Lorenzo Bosisio (ITA) Francie Charly Grosskost (FRA)
1971 Belgie Dirk Baert (BEL) Francie Charly Grosskost (FRA) Spojené království Hugh Porter (GBR)
1972 Spojené království Hugh Porter (GBR) Belgie Ferdinand Bracke (BEL) Belgie Dirk Baert (BEL)
1973 Spojené království Hugh Porter (GBR) Nizozemsko René Pijnen (NED) Belgie Ferdinand Bracke (BEL)
1974 Nizozemsko Roy Schuiten (NED) Belgie Ferdinand Bracke (BEL) Nizozemsko René Pijnen (NED)
1975 Nizozemsko Roy Schuiten (NED) Norsko Knut Knudsen (NOR) Belgie Dirk Baert (BEL)
1976 Itálie Francesco Moser (ITA) Nizozemsko Roy Schuiten (NED) Norsko Knut Knudsen (NOR)
1977 Západní Německo Gregor Braun (FRG) Norsko Knut Knudsen (NOR) Spojené království Steve Heffernan (GBR)
1978 Západní Německo Gregor Braun (FRG) Nizozemsko Roy Schuiten (NED) Belgie Jean-Luc Vandenbroucke (BEL)
1979 Nizozemsko Bert Oosterbosch (NED) Itálie Francesco Moser (ITA) Nizozemsko Herman Ponsteen (NED)
1980 Spojené království Tony Doyle (GBR) Nizozemsko Herman Ponsteen (NED) Dánsko Hans-Henrik Ørsted (DEN)
1981 Francie Alain Bondue (FRA) Dánsko Hans-Henrik Ørsted (DEN) Nizozemsko Bert Oosterbosch (NED)
1982 Francie Alain Bondue (FRA) Dánsko Hans-Henrik Ørsted (DEN) Itálie Maurizio Bidinost (ITA)
1983 Austrálie Steele Bishop (AUS) Švýcarsko Robert Dill-Bundi (SUI) Dánsko Hans-Henrik Ørsted (DEN)
1984 Dánsko Hans-Henrik Ørsted (DEN) Spojené království Tony Doyle (GBR) Belgie Jean-Luc Vandenbroucke (BEL)
1985 Dánsko Hans-Henrik Ørsted (DEN) Spojené království Tony Doyle (GBR) Západní Německo Gregor Braun (FRG)
1986 Spojené království Tony Doyle (GBR) Dánsko Hans-Henrik Ørsted (DEN) Dánsko Jesper Worre (DEN)
1987 Dánsko Hans-Henrik Ørsted (DEN) Dánsko Jesper Worre (DEN) Spojené království Tony Doyle (GBR)
1988 Polsko Lech Piasecki (POL) Spojené království Tony Doyle (GBR) Dánsko Jesper Worre ( DEN)
1989 Spojené království Colin Sturgess (GBR) Austrálie Dean Woods (AUS) Francie Régis Clere (FRA)
1990 Rusko Vjačeslav Jekimov (RUS) Francie Francis Moreau (FRA) Francie Armand de Las Cuevas (FRA)
1991 Francie Francis Moreau (FRA) Spojené království Shaun Wallace (GBR) Spojené království Colin Sturgess (GBR)
1992 USA Mike McCarthy (USA) Spojené království Shaun Wallace (GBR) Litva Arturas Kasputis (LTU)
1993 Spojené království Graeme Obree (GBR) Francie Philippe Ermenault (FRA) Spojené království Chris Boardman (GBR)
1994 Spojené království Chris Boardman (GBR) Francie Francis Moreau (FRA) Německo Jens Lehmann (GER)
1995 Spojené království Graeme Obree (GBR) Itálie Andrea Collinelli (ITA) Austrálie Stuart O'Grady (AUS)
1996 Spojené království Chris Boardman (GBR) Itálie Andrea Collinelli (ITA) Francie Francis Moreau (FRA)
1997 Francie Philippe Ermenault (FRA) Rusko Alexej Markov (RUS) Itálie Andrea Collinelli (ITA)
1998 Francie Philippe Ermenault (FRA) Francie Francis Moreau (FRA) Německo Robert Bartko (GER)
1999 Německo Robert Bartko (GER) Německo Jens Lehmann (GER) Itálie Mauro Trentini (ITA)
2000 Německo Jens Lehmann (GER) Německo Stefan Steinweg (GER) Spojené království Rob Hayles (GBR)
2001 Ukrajina Oleksandr Symonenko (UKR) Německo Jens Lehmann (GER) Německo Stefan Steinweg (GER)
2002 Austrálie Brad McGee (AUS) Austrálie Luke Roberts (AUS) Německo Jens Lehmann (GER)
2003 Spojené království Bradley Wiggins (GBR) Austrálie Luke Roberts (AUS) Španělsko Sergi Escobar (ESP)
2004 Španělsko Sergi Escobar (ESP) Austrálie Luke Roberts (AUS) Německo Robert Bartko (GER)
2005 Německo Robert Bartko (GER) Španělsko Sergi Escobar (ESP) Nizozemsko Levi Heimans (NED)
2006 Německo Robert Bartko (GER) Nizozemsko Jens Mouris (NED) Spojené království Paul Manning (GBR)
2007 Spojené království Bradley Wiggins (GBR) Německo Robert Bartko (GER) Španělsko Sergi Escobar (ESP)
2008 Spojené království Bradley Wiggins (GBR) Nizozemsko Jenning Huizenga (NED) Rusko Alexej Markov (RUS)
2009 USA Taylor Phinney (USA) Austrálie Jack Bobridge (AUS) Belgie Dominique Cornu (BEL)
2010 USA Taylor Phinney (USA) Nový Zéland Jesse Sergent (NZL) Austrálie Jack Bobridge (AUS)
2011 Austrálie Jack Bobridge (AUS) Nový Zéland Jesse Sergent (NZL) Austrálie Michael Hepburn (AUS)
2012 Austrálie Michael Hepburn (AUS) Austrálie Jack Bobridge (AUS) Nový Zéland Westley Gough (NZL)
2013 Austrálie Michael Hepburn (AUS) Irsko Martyn Irvine (IRL) Švýcarsko Stefan Küng (SUI)
2014 Austrálie Alex Edmondson (AUS) Švýcarsko Stefan Küng (SUI) Nový Zéland Marc Ryan (NZL)
2015 Švýcarsko Stefan Küng (SUI) Austrálie Jack Bobridge (AUS) Francie Julien Morice (FRA)
2016 Itálie Filippo Ganna (ITA) Německo Domenic Weinstein (GER) Spojené království Andy Tennant (GBR)
2017 Austrálie Jordan Kerby (AUS) Itálie Filippo Ganna (ITA) Austrálie Kelland O'Brien (AUS)
2018 Itálie Filippo Ganna (ITA) Portugalsko Ivo Oliveira (POR) Rusko Alexandr Jevtušenko (RUS)
2019 Itálie Filippo Ganna (ITA) Německo Domenic Weinstein (GER) Itálie Davide Plebani (ITA)
2020 Itálie Filippo Ganna (ITA) USA Ashton Lambie (USA) Francie Corentin Ermenault (FRA)
2021 USA Ashton Lambie (USA) Itálie Jonathan Milan (ITA) Itálie Filippo Ganna (ITA)
2022 Itálie Filippo Ganna (ITA) Soubor:Flag of IRA.svg Jonathan Milan (IRA) Portugalsko Ivo Oliveira (POR)

Stíhací závod – družstva[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlato Stříbro Bronz
1993 Stuart O'Grady
Brett Aitken
Billy Shearsby
Tim O'Shannessy
AustrálieAustrálie Austrálie
Andreas Bach
Guido Fulst
Jens Lehmann
Torsten Schmidt
NěmeckoNěmecko Německo
Jimmi Madsen
Jan Bo Petersen
Lars Otto Olsen
Klaus Kynde Nielsen
DánskoDánsko Dánsko
1994 Guido Fulst
Andreas Bach
Jens Lehmann
Danilo Hondo
NěmeckoNěmecko Německo
Adam Laurent
Dirk Copeland
Mariano Friedick
Carl Sundqvist
USAUSA USA
Tim O'Shannessy
Rodney McGee
Stuart O'Grady
Brett Aitken
AustrálieAustrálie Austrálie
1995 Stuart O'Grady
Bradley McGee
Rodney McGee
Tim O'Shannessy
AustrálieAustrálie Austrálie
Dimitri Tolstenkov
Bogdan Bondariew
Sergiy Matveyev
Oleksandr Symonenko
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Mariano Friedick
Dirk Copeland
Conrad Zach
Matt Hamon
USAUSA USA
1996 Adler Capelli
Cristiano Citton
Andrea Collinelli
Mauro Trentini
ItálieItálie Itálie
Francis Moreau
Jean-Michel Monin
Philippe Ermenault
Cyril Bos
FrancieFrancie Francie
Guido Fulst
Danilo Hondo
Thorsten Rund
Heiko Szonn
NěmeckoNěmecko Německo
1997 Adler Capelli
Cristiano Citton
Mario Benetton
Andrea Collinelli
ItálieItálie Itálie
Oleksandr Symonenko
Oleksandr Fedenko
Oleksandr Klymenko
Sergiy Matveyev
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Franck Perque
Jérôme Neuville
Philippe Ermenault
Carlos Da Cruz
FrancieFrancie Francie
1998 Oleksandr Symonenko
Sergiy Matveyev
Oleksandr Fedenko
Oleksandr Klymenko
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Christian Lademann
Daniel Becke
Robert Bartko
Guido Fulst
NěmeckoNěmecko Německo
Andrea Collinelli
Adler Capelli
Cristiano Citton
Mario Benetton
ItálieItálie Itálie
1999 Guido Fulst
Robert Bartko
Jens Lehmann
Daniel Becke
NěmeckoNěmecko Německo
Cyril Bos
Francis Moreau
Jérôme Neuville
Philippe Ermenault
FrancieFrancie Francie
Edouard Gritsoun
Alexej Markov
Vladislav Borisov
Děnis Smyslov
RuskoRusko Rusko
2000 Guido Fulst
Sebastian Siedler
Daniel Becke
Jens Lehmann
NěmeckoNěmecko Německo
Bradley Wiggins
Jonathan Clay
Chris Newton
Paul Manning
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Damien Pommereau
Jérôme Neuville
Philippe Gaumont
Cyril Bos
FrancieFrancie Francie
2001 Oleksandr Symonenko
Serhiy Cherniavskiy
Lyubomyr Polatayko
Oleksandr Fedenko
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Bradley Wiggins
Chris Newton
Bryan Steel
Paul Manning
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Sebastian Siedler
Christian Bach
Jens Lehmann
Guido Fulst
NěmeckoNěmecko Německo
2002 Peter Dawson
Brett Lancaster
Stephen Wooldridge
Luke Roberts
AustrálieAustrálie Austrálie
Jens Lehmann
Christian Bach
Sebastian Siedler
Guido Fulst
NěmeckoNěmecko Německo
Paul Manning
Bradley Wiggins
Chris Newton
Bryan Steel
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
2003 Graeme Brown
Peter Dawson
Brett Lancaster
Luke Roberts
AustrálieAustrálie Austrálie
Bradley Wiggins
Bryan Steel
Paul Manning
Rob Hayles
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Franck Perque
Fabien Sanchez
Jérôme Neuville
Fabien Merciris
FrancieFrancie Francie
2004 Ashley Hutchinson
Luke Roberts
Peter Dawson
Stephen Wooldridge
AustrálieAustrálie Austrálie
Chris Newton
Paul Manning
Rob Hayles
Bryan Steel
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Asier Maeztu
Carlos Torrent
Sergio Escobar
Carlos Castaño
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
2005 Chris Newton
Steve Cummings
Rob Hayles
Paul Manning
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Niki Terpstra
Peter Schep
Jens Mouris
Levi Heimans
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Mark Jamieson
Matthew Goss
Ashley Hutchinson
Stephen Wooldridge
AustrálieAustrálie Austrálie
2006 Peter Dawson
Matthew Goss
Mark Jamieson
Stephen Wooldridge
AustrálieAustrálie Austrálie
Geraint Thomas
Paul Manning
Rob Hayles
Steve Cummings
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Volodymyr Dyudya
Roman Kononenko
Maksym Polyshchuk
Lyubomyr Polatayko
UkrajinaUkrajina Ukrajina
2007 Ed Clancy
Geraint Thomas
Paul Manning
Bradley Wiggins
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Vitaliy Schedov
Vitaliy Popkov
Maxim Polischuk
Lyubomyr Polatayko
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Casper Jørgensen
Jens-Erik Madsen
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
DánskoDánsko Dánsko
2008 Ed Clancy
Geraint Thomas
Paul Manning
Bradley Wiggins
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Michael Færk Christensen
Casper Jørgensen
Jens-Erik Madsen
Alex Rasmussen
DánskoDánsko Dánsko
Mark Jamieson
Graeme Brown
Bradley McGee
Luke Roberts
AustrálieAustrálie Austrálie
2009 Casper Jørgensen
Jens-Erik Madsen
Michael Færk Christensen
Alex Rasmussen
Michael Mørkøv
DánskoDánsko Dánsko
Jack Bobridge
Rohan Dennis
Leigh Howard
Cameron Meyer
AustrálieAustrálie Austrálie
Westley Gough
Peter Latham
Marc Ryan
Jesse Sergent
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
2010 Jack Bobridge
Rohan Dennis
Michael Hepburn
Cameron Meyer
AustrálieAustrálie Austrálie
Steven Burke
Ed Clancy
Ben Swift
Andy Tennant
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Sam Bewley
Westley Gough
Peter Latham
Jesse Sergent
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
2011 Jack Bobridge
Rohan Dennis
Michael Hepburn
Luke Durbridge
AustrálieAustrálie Austrálie
Alexej Markov
Evgeny Kovalev
Ivan Kovalev
Alexander Serov
RuskoRusko Rusko
Steven Burke
Peter Kennaugh
Andy Tennant
Sam Harrison
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
2012 Ed Clancy
Peter Kennaugh
Steven Burke
Geraint Thomas
Andrew Tennant
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Glenn O'Shea
Jack Bobridge
Rohan Dennis
Michael Hepburn
AustrálieAustrálie Austrálie
Aaron Gate
Sam Bewley
Westley Gough
Marc Ryan
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
2013 Glenn O'Shea
Alex Edmondson
Michael Hepburn
Alexander Morgan
AustrálieAustrálie Austrálie
Steven Burke
Ed Clancy
Samuel Harrison
Andrew Tennant
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Lasse Norman Hansen
Casper Folsach
Mathias Moller
Rasmus Christian Quaade
DánskoDánsko Dánsko
2014 Glenn O'Shea
Alexander Edmondson
Mitchell Mulhern
Luke Davison
Miles Scotson
AustrálieAustrálie Austrálie
Casper von Folsach
Lasse Norman Hansen
Rasmus Quaade
Alex Rasmussen
DánskoDánsko Dánsko
Aaron Gate
Pieter Bulling
Dylan Kennett
Marc Ryan
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
2015 Pieter Bulling
Dylan Kennett
Alex Frame
Marc Ryan
Regan Gough
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Ed Clancy
Steven Burke
Owain Doull
Andrew Tennant
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Jack Bobridge
Alexander Edmondson
Mitchell Mulhern
Miles Scotson
AustrálieAustrálie Austrálie
2016 Sam Welsford
Michael Hepburn
Callum Scotson
Miles Scotson
Alexander Porter
Luke Davison
AustrálieAustrálie Austrálie
Steven Burke
Jonathan Dibben
Ed Clancy
Owain Doull
Bradley Wiggins
Andy Tennant
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Lasse Norman Hansen
Niklas Larsen
Frederik Madsen
Casper von Folsach
Rasmus Quaade
DánskoDánsko Dánsko
2017 Sam Welsford
Cameron Meyer
Alexander Porter
Nick Yallouris
Kelland O'Brien
Rohan Wight
AustrálieAustrálie Austrálie
Regan Gough
Pieter Bulling
Dylan Kennett
Nicholas Kergozou
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Simone Consonni
Liam Bertazzo
Filippo Ganna
Francesco Lamon
Michele Scartezzini
ItálieItálie Itálie
2018 Ed Clancy
Kian Emadi
Ethan Hayter
Charlie Tanfield
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Niklas Larsen
Julius Johansen
Frederik Madsen
Casper von Folsach
DánskoDánsko Dánsko
Simone Consonni
Liam Bertazzo
Filippo Ganna
Francesco Lamon
ItálieItálie Itálie
2019 Sam Welsford
Kelland O'Brien
Leigh Howard
Alexander Porter
Cameron Scott
AustrálieAustrálie Austrálie
Ethan Hayter
Ed Clancy
Kian Emadi
Charlie Tanfield
Oliver Wood
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Niklas Larsen
Lasse Norman Hansen
Rasmus Pedersen
Casper von Folsach
Julius Johansen
DánskoDánsko Dánsko
2020 Lasse Norman Hansen
Julius Johansen
Frederik Rodenberg
Rasmus Pedersen
DánskoDánsko Dánsko
Campbell Stewart
Corbin Strong
Aaron Gate
Jordan Kerby
Regan Gough
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Simone Consonni
Filippo Ganna
Francesco Lamon
Jonathan Milan
Michele Scartezzini
ItálieItálie Itálie
2021 Liam Bertazzo
Simone Consonni
Filippo Ganna
Jonathan Milan
Francesco Lamon
ItálieItálie Itálie
Thomas Boudat
Thomas Denis
Valentin Tabellion
Benjamin Thomas
FrancieFrancie Francie
Ethan Hayter
Ethan Vernon
Charlie Tanfield
Oliver Wood
Kian Emadi
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
2022 Ethan Hayter
Oliver Wood
Ethan Vernon
Daniel Bigham
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Filippo Ganna
Simone Consonni
Jonathan Milan
Manlio Moro
Francesco Lamon
ItálieItálie Itálie
Tobias Hansen
Carl-Frederik Bévort
Lasse Norman Hansen
Rasmus Pedersen
DánskoDánsko Dánsko

Sprint družstva[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlato Stříbro Bronz
1995 Jens Fiedler
Michael Hübner
Jan van Eijden
NěmeckoNěmecko Německo
Florian Rousseau
Hervé Robert Thuet
Benoit Vétu
FrancieFrancie Francie
William Clay
Erin Hartwell
Marty Wayne Nothstein
USAUSA USA
1996 Darryn Hill
Shane Kelly
Gary Neiwand
AustrálieAustrálie Austrálie
Jens Fiedler
Michael Hübner
Sören Lausberg
NěmeckoNěmecko Německo
Florian Rousseau
Laurent Gané
Hervé Robert Thuet
FrancieFrancie Francie
1997 Vincent Le Quellec
Florian Rousseau
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
Jan van Eijden
Sören Lausberg
Eyk Pokorny
NěmeckoNěmecko Německo
Danny Day
Sean Eadie
Shane Kelly
AustrálieAustrálie Austrálie
1998 Vincent Le Quellec
Florian Rousseau
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
Danny Day
Shane Kelly
Graham Sharman
AustrálieAustrálie Austrálie
Sören Lausberg
Stefan Nimke
Eyk Pokorny
NěmeckoNěmecko Německo
1999 Laurent Gané
Florian Rousseau
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
Chris Hoy
Craig MacLean
Jason Queally
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Sören Lausberg
Stefan Nimke
Eyk Pokorny
NěmeckoNěmecko Německo
2000 Laurent Gané
Florian Rousseau
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
Chris Hoy
Craig MacLean
Jason Queally
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
José Antonio Escuredo
Salvador Melia
José Antonio Villanueva
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
2001 Laurent Gané
Florian Rousseau
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
Ryan Bayley
Jobie Dajka
Sean Eadie
AustrálieAustrálie Austrálie
Chris Hoy
Craig MacLean
Jason Queally
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
2002 Chris Hoy
Craig MacLean
Jamie Staff
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Ryan Bayley
Jobie Dajka
Sean Eadie
AustrálieAustrálie Austrálie
Sören Lausberg
Carsten Bergemann
Jens Fiedler
NěmeckoNěmecko Německo
2003 Jens Fiedler
Carsten Bergemann
René Wolff
NěmeckoNěmecko Německo
Mickaël Bourgain
Laurent Gané
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
Chris Hoy
Craig MacLean
Jamie Staff
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
2004 Laurent Gané
Mickaël Bourgain
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
José Antonio Escuredo
Salvador Melia
José Antonio Villanueva
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Chris Hoy
Craig MacLean
Jamie Staff
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
2005 Chris Hoy
Jamie Staff
Jason Queally
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Stefan Nimke
Matthias John
René Wolff
NěmeckoNěmecko Německo
2006 Grégory Baugé
Mickaël Bourgain
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
Chris Hoy
Jamie Staff
Jason Queally
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Ryan Bayley
Shane Kelly
Shane Perkins
AustrálieAustrálie Austrálie
2007 Grégory Baugé
Mickaël Bourgain
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
Chris Hoy
Craig MacLean
Ross Edgar
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Robert Förstemann
Maximilian Levy
Stefan Nimke
NěmeckoNěmecko Německo
2008 Grégory Baugé
Kévin Sireau
Arnaud Tournant
FrancieFrancie Francie
Chris Hoy
Jamie Staff
Ross Edgar
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
2009 Grégory Baugé
Mickaël Bourgain
Kévin Sireau
FrancieFrancie Francie
Matthew Crampton
Jamie Staff
Jason Kenny
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
René Enders
Robert Förstemann
Stefan Nimke
NěmeckoNěmecko Německo
2010 Robert Förstemann
Maximilian Levy
Stefan Nimke
NěmeckoNěmecko Německo
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
Kévin Sireau
FrancieFrancie Francie
Ross Edgar
Chris Hoy
Jason Kenny
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
2011 René Enders
Maximilian Levy
Stefan Nimke
NěmeckoNěmecko Německo
Chris Hoy
Matthew Crampton
Jason Kenny
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Dan Ellis
Matthew Glaetzer
Jason Niblett
AustrálieAustrálie Austrálie
2012 Shane Perkins
Scott Sunderland
Matthew Glaetzer
AustrálieAustrálie Austrálie
Grégory Bauge
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
FrancieFrancie Francie
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
2013 René Enders
Stefan Botticher
Maximilian Levy
NěmeckoNěmecko Německo
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
François Pervis
Julien Palma
Michaël D'Almeida
FrancieFrancie Francie
2014 Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
René Enders
Robert Förstemann
Maximilian Levy
NěmeckoNěmecko Německo
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
FrancieFrancie Francie
2015 Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
Kévin Sireau
FrancieFrancie Francie
Eddie Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
René Enders
Joachim Eilers
Robert Förstemann
NěmeckoNěmecko Německo
2016 Ethan Mitchell
Sam Webster
Eddie Dawkins
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Nils van 't Hoenderdaal
Jeffrey Hoogland
Matthijs Büchli
Hugo Haak
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
René Enders
Max Niederlag
Joachim Eilers
NěmeckoNěmecko Německo
2017 Ethan Mitchell
Sam Webster
Eddie Dawkins
Nový ZélandNový Zéland Nový Zéland
Jeffrey Hoogland
Harrie Lavreysen
Matthijs Büchli
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Sebastien Vigier
Benjamin Edelin
Quentin Lafargue
FrancieFrancie Francie
2018 Nils van 't Hoenderdaal
Harrie Lavreysen
Matthijs Büchli
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Jack Carlin
Philip Hindes
Jason Kenny
Ryan Owens
Joseph Truman
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
François Pervis
Sébastien Vigier
Michaël D'Almeida
Quentin Lafargue
FrancieFrancie Francie
2019 Roy van den Berg
Harrie Lavreysen
Matthijs Büchli
Jeffrey Hoogland
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Grégory Baugé
Sébastien Vigier
Michaël D'Almeida
Quentin Lafargue
FrancieFrancie Francie
Denis Dmitriev
Alexander Sharapov
Pavel Yakushevskiy
RuskoRusko Rusko
2020 Roy van den Berg
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
Matthijs Büchli
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Ryan Owens
Jack Carlin
Jason Kenny
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Thomas Cornish
Nathan Hart
Matthew Richardson
AustrálieAustrálie Austrálie
2021 Roy van den Berg
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Florian Grengbo
Sébastien Vigier
Rayan Helal
FrancieFrancie Francie
Nik Schröter
Stefan Bötticher
Joachim Eilers
Marc Jurczyk
NěmeckoNěmecko Německo
2022 Matthew Glaetzer
Leigh Hoffman
Matthew Richardson
Thomas Cornish
AustrálieAustrálie Austrálie
Roy van den Berg
Harrie Lavreysen
Jeffrey Hoogland
NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Alistair Fielding
Hamish Turnbull
Jack Carlin
Spojené královstvíSpojené království Spojené království

Keirin[editovat | editovat zdroj]

Rok Zlato Stříbro Bronz
1980 Austrálie Danny Clark (AUS) Francie Daniel Morelon (FRA) Dánsko Niels Fredborg (DEN)
1981 Austrálie Danny Clark (AUS) Itálie Guido Bontempi (ITA) Japonsko Chiyoshi Kubo (JPN)
1982 Kanada Gordon Singleton (CAN) Austrálie Danny Clark (AUS) Japonsko Toru Kitamura (JPN)
1983 Švýcarsko Urs Freuler (SUI) Austrálie Danny Clark (AUS) USA Gibby Hatton (USA)
1984 Švýcarsko Robert Dill-Bundi (SUI) Itálie Ottavio Dazzan (ITA) Švýcarsko Urs Freuler (SUI)
1985 Švýcarsko Urs Freuler (SUI) Itálie Ottavio Dazzan (ITA) Japonsko Masamitsu Takizawa (JPN)
Západní Německo Dieter Giebken (FRG)
1986 Belgie Michel Vaarten (BEL) Západní Německo Dieter Giebken (FRG) Švýcarsko Urs Freuler (SUI)
1987 Japonsko Harumi Honda (JPN) Itálie Claudio Golinelli (ITA) Japonsko Shigenori Inoue (JPN)
1988 Itálie Claudio Golinelli (ITA) Itálie Ottavio Dazzan (ITA) Belgie Michel Vaarten (BEL)
1989 Itálie Claudio Golinelli (ITA) Francie Patrick Da Rocha (FRA) Japonsko Sako Masatoshi (JPN)
1990 Východní Německo Michael Hübner (GDR) Belgie Michel Vaarten (BEL) Itálie Claudio Golinelli (ITA)
1991 Německo Michael Hübner (GER) Itálie Claudio Golinelli (ITA) Francie Fabrice Colas (FRA)
1992 Německo Michael Hübner (GER) Austrálie Stephen Pate (AUS) Francie Frédéric Magné (FRA)
1993 Austrálie Gary Neiwand (AUS) USA Marty Nothstein (USA) Japonsko Toshimasa Yoshioka (JPN)
1994 USA Marty Nothstein (USA) Německo Michael Hübner (GER) Itálie Federico Paris (ITA)
1995 Francie Frédéric Magné (FRA) Německo Michael Hübner (GER) Itálie Federico Paris (ITA)
1996 USA Marty Nothstein (USA) Austrálie Gary Neiwand (AUS) Francie Frédéric Magné (FRA)
1997 Francie Frédéric Magné (FRA) Jižní Afrika Jean-Pierre Van Zyl (RSA) USA Marty Nothstein (USA)
1998 Německo Jens Fiedler (GER) Lotyšsko Ainārs Ķiksis (LAT) Francie Laurent Gané (FRA)
1999 Německo Jens Fiedler (GER) Nový Zéland Anthony Peden (NZL) Francie Frédéric Magné (FRA)
2000 Francie Frédéric Magné (FRA) Německo Jens Fiedler (GER) Česko Pavel Buran (CZE)
2001 Austrálie Ryan Bayley (AUS) Francie Laurent Gané (FRA) Německo Jens Fiedler (GER)
2002 Austrálie Jobie Dajka (AUS) Španělsko José Antonio Villanueva (ESP) Německo René Wolff (GER)
2003 Francie Laurent Gané (FRA) Austrálie Jobie Dajka (AUS) Barbados Barry Forde (BAR)
2004