Síň slávy IAAF (anglicky: IAAF Hall of Fame) je síň slávy věnovaná historii atletiky. Založena byla roku 2012Mezinárodní asociací atletických federací (IAAF) v rámci oslav 100. výročí od jejího založení. V síni slávy je celkem zastoupeno 36 atletů.
Aby mohl být atlet zařazen do síně slávy, musí vyhrát alespoň dvě zlaté medaile buď na olympijských hrách nebo na mistrovství světa v atletice, překonat alespoň jeden světový rekord a být alespoň deset let neaktivní.
Tato část článku potřebuje aktualizaci, neboť obsahuje zastaralé informace.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ji vylepšíte, aby odrážela aktuální stav a nedávné události. Historické informace nemažte, raději je převeďte do minulého času a případně přesuňte do části článku věnované dějinám.
Komentář: Obsah kapitoly neodpovídá následující tabulce
V prvním roce udílení tohoto ocenění bylo rozhodnuto uvést do síně slávy 24 sportovců. K výběru prvních 12 došlo k 8. březnu 2012, dalších 12 následovalo v průběhu roku 2012. V říjnu se posledními dvěma členkami staly někdejší výškařky Jolanda Balaşová a Stefka Kostadinovová.[1] V roce 2013 bylo uvedeno dalších 12 sportovců.
Zatím se v Síni slávy nachází 36 sportovců, z čehož je 10 Američanů, 5 Sovětů (z nichž Bubka po rozpadu SSSR reprezentoval nadále Ukrajinu), a po dvou Finech, Australanech a Britech; ostatní státy jsou zastoupeny maximálně jedním sportovcem. Je zde 23 mužů a 13 žen. V disciplínách vede běh (23 sportovců) následovaný skokem vysokým a vícebojem (3 sportovci) a skokem dalekým, vrhem koulí a trojskokem (2 sportovci). Skok o tyči, trojskok, chůze, hod oštěpem, hod kladivem a hod diskem jsou zastoupeny jednou.