Mistrovství světa v krasobruslení 1993

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství světa v krasobruslení 1993
Pořadatel: Mezinárodní bruslařská unie
Místo: Praha, Česká republika
Aréna: Sportovní hala
Vítězové
Muži
Kanada Kurt Browning
Ženy
Ukrajina Oksana Bajulová
Sportovní dvojice
Kanada Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler
Taneční páry
Rusko Maya Usova / Alexander Zhulin
Soutěž
Předchozí: Mistrovství světa 1992
Následující: Mistrovství světa 1994

Mistrovství světa v krasobruslení 1993 se konalo v Praze od 9. do 14. března 1993. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: muži, ženy, taneční páry a sportovní dvojice.

V tomto roce ISU poprvé představil kvalifikační kolo v mužské a ženské kategorii. V kvalifikaci byli bruslaři rozděleni do dvou skupin, přičemž prvních dvanáct v každé skupině postupovalo do krátkého programu.

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
Muži[1] Kanada Kurt Browning Kanada Elvis Stojko Rusko Alexei Urmanov
Ženy[2] Ukrajina Oksana Bajulová Francie Surya Bonaly Čína Chen Lu
Sportovní dvojice[3] Kanada Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler Německo Mandy Wötzel / Ingo Steuer Rusko Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
Taneční páry Rusko Maya Usova / Alexander Zhulin Rusko Oksana Grishuk / Evgeni Platov Rusko Anjelika Krylova / Vladimir Fedorov


Pořadí národů[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlato Stříbro Bronz Celkově
1 KanadaKanada Kanada 2 1 0 3
1 RuskoRusko Rusko 1 1 3 5
3 UkrajinaUkrajina Ukrajina 1 0 0 1
4 FrancieFrancie Francie 0 1 0 1
5 NěmeckoNěmecko Německo 0 1 0 1
6 ČínaČína Čína 0 0 1 1


Výsledky[editovat | editovat zdroj]

Z kvalifikačního kola postoupilo dvanáct nejlepších závodníků z každé skupiny (A a B) do dalšího kola.

Legenda
  • QA/QB– kvalifikace
  • SP – Krátký program
  • FS – Volné jízdy
  • CH – Celkové hodnocení
  • WD – Odstoupení
  • PT – Krátký tanec
  • VT – Volný tanec
  • CD1/CD2 – Povinné tance
  • OD – Originální tanec
  • FD – Volný tanec

Muži[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Stát TFP QA QB SP FS
1 Kurt Browning Kanada 1.5 1 1 1
2 Elvis Stojko Kanada 4.5 1 5 2
3 Alexei Urmanov Rusko 4.5 2 3 3
4 Mark Mitchell USA 6.0 3 2 5
5 Philippe Candeloro Francie 8.0 2 8 4
6 Scott Davis USA 9.5 4 7 6
7 Éric Millot Francie 10.0 3 4 8
8 Masakazu Kagiyama Japonsko 11.5 9 9 7
9 Cornel Gheorghe Rumunsko 16.0 5 14 9
10 Marcus Christensen Kanada 17.0 8 12 11
11 Oleg Tataurov Rusko 17.0 9 6 14
12 Dmitri Dmitrenko Ukrajina 19.0 5 18 10
13 Konstantin Kostin Lotyšsko 19.5 6 15 12
14 Igor Pashkevich Rusko 21.0 7 16 13
15 Ronny Winkler Německo 21.0 6 10 16
16 Oula Jääskeläinen Finsko 22.5 8 11 17
17 Michael Tyllesen Dánsko 23.5 7 17 15
18 Steven Cousins Spojené království 24.5 4 13 18
19 Michael Shmerkin Izrael 29.5 12 21 19
20 Jung Sung-il Jižní Korea 30.0 12 20 20
21 Liu Yueming Čína 30.5 10 19 21
22 Jaroslav Suchý Česko 34.0 11 24 22
23 Jan Erik Digernes Norsko 34.5 11 23 23
24 Alexander Murashko Bělorusko 35.0 10 22 24
Nepostoupili do krátkého programu
25 Rastislav Vnučko Československo 13
25 Stephen Carr Austrálie 13
27 Roman Martõnenko Estonsko 14
27 Dino Quattrocecere Jihoafrická republika 14
29 Robert Grzegorczyk Polsko 15
29 Fabrizio Garattoni Itálie 15
31 Szabolcs Vidrai Maďarsko 16
31 David Liu Čínská Tchaj-pej 16
33 Nicolas Binz Švýcarsko 17
33 Daniel Feinado Španělsko 17
35 Jan Čejvan Slovinsko 18
35 Florian Tuma Rakousko 18
37 Marcus Deen Nizozemsko 19
37 Besarion Tsintsadze Gruzie 19
39 Sergei Umirov Kazachstán 20
39 Tomislav Čižmešija Chorvatsko 20
41 Christopher Blong Nový Zéland 21
41 Emanuele Ancorini Švédsko 21
43 Harris Haita Řecko 22
43 Ivan Dinev Bulharsko 22

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Stát TFP QA QB SP FS
1 Oksana Bajulová Ukrajina 2.0 2 2 1
2 Surya Bonaly Francie 3.5 1 3 2
3 Chen Lu Čína 5.5 1 5 3
4 Yuka Sato Japonsko 7.0 5 6 4
5 Nancy Kerrigan USA 9.5 2 1 9
6 Marina Kielmann Německo 10.0 3 10 5
7 Tanja Szewczenko Německo 10.0 5 8 6
8 Karen Preston Kanada 10.5 4 7 7
9 Josée Chouinard Kanada 12.0 4 4 10
10 Lenka Kulovaná Československo 13.5 9 11 8
11 Marie-Pierre Leray Francie 16.5 7 9 12
12 Charlene von Saher Spojené království 17.5 6 17 11
13 Lisa Ervin USA 20.0 9 14 13
14 Zuzanna Szwed Polsko 20.5 10 13 14
15 Krisztina Czakó Maďarsko 22.0 8 12 16
16 Zhang Bo Čína 24.0 6 18 15
17 Viktoria Dimitrova Bulharsko 24.5 7 15 17
18 Mila Kajas Finsko 26.0 3 16 18
19 Nathalie Krieg Švýcarsko 29.0 11 20 19
20 Anisette Torp-Lind Dánsko 29.5 12 19 20
21 Cristina Mauri Itálie 32.0 12 22 21
22 Marta Andrade Španělsko 32.5 11 23 22
23 Liu Xin Čína 35.0 10 24 23
WD Alice Sue Claeys Belgie 8 21
Nepostoupili do krátkého programu
25 Olga Vassilieva Estonsko 13
25 Junko Yaginuma Japonsko 13
27 Tamara Heggen Austrálie 14
27 Lily Lyoonjung Lee Jižní Korea 14
29 Joanna Ng Čínská Tchaj-pej 15
29 Maria Butyrskaya Rusko 15
31 Mojca Kopač Slovinsko 16
31 Tonia Kwiatkowski USA 16
33 Anne-Marie Soderholm Švédsko 17
33 Melita Juratek Chorvatsko 17
35 Andrea Kus Rakousko 18
35 Monique van der Velden Nizozemsko 18
37 Tatiana Malinina Uzbekistán 19
37 Alma Lepina Lotyšsko 19
39 Marianne Aarnes Norsko 20
39 Lauryna Slavinskaite Litva 20
41 Sandra Brajdic Chorvatsko 21
41 Inna Ovsiannikova Bělorusko 21
43 Mayda Navarro Mexiko 22
43 Rosanna Blong Nový Zéland 22
45 Jalina Kakadyl Kazachstán 23
45 Kim Harris Jihoafrická republika 23

Sportovní dvojice[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Stát TFP SP FS
1 Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler Kanada 1.5 1 1
2 Mandy Wötzel / Ingo Steuer Německo 3.5 3 2
3 Evgenia Shishkova / Vadim Naumov Rusko 4.0 2 3
4 Radka Kovaříková / René Novotný Československo 7.0 6 4
5 Jenni Meno / Todd Sand USA 7.0 4 5
6 Marina Eltsova / Andrei Bushkov Rusko 9.5 5 7
7 Michelle Menzies / Jean-Michel Bombardier Kanada 10.0 8 6
8 Calla Urbanski / Rocky Marval USA 11.5 7 8
9 Leslie Monod / Cédric Monod Švýcarsko 14.5 9 10
10 Jodeyne Higgins / Sean Rice Kanada 15.5 13 9
11 Danielle Carr / Stephen Carr Austrálie 17.0 12 11
12 Peggy Schwarz / Alexander König Německo 17.0 10 12
13 Svetlana Pristav / Viacheslav Tkachenko Ukrajina 19.5 11 14
14 Elena Berezhnaya / Oleg Shliakhov Lotyšsko 20.5 15 13
15 Oksana Kazakova / Dmitri Sukhanov Rusko 22.0 14 15
16 Jackie Soames / John Jenkins Spojené království 25.0 18 16
17 Beata Zielińska / Mariusz Siudek Polsko 26.5 19 17
18 Elena Grigoreva / Sergei Sheiko Bělorusko 26.5 17 18
19 Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Francie 27.0 16 19
20 Claire Auret / Christoff van Rensburg Jihoafrická republika 30.5 21 20
WD Elaine Asanakis / Mark Alan Naylor Řecko 20

Taneční páry[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Stát TFP CD1 CD2 OD FD
1 Maya Usova / Alexander Zhulin Rusko 2.0 1 1 1 1
2 Oksana Grishuk / Evgeni Platov Rusko 4.0 2 2 2 2
3 Anjelika Krylova / Vladimir Fedorov Rusko 6.2 4 3 3 3
4 Susanna Rahkamo / Petri Kokko Finsko 7.8 3 4 4 4
5 Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Francie 10.4 6 6 5 5
6 Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo Itálie 12.6 5 5 6 7
7 Irina Romanova / Igor Yaroshenko Ukrajina 13.0 7 7 7 6
8 Kateřina Mrázová / Martin Šimeček Československo 16.0 8 8 8 8
9 Tatiana Navka / Samvel Gezalian Bělorusko 19.0 10 10 10 9
10 Aliki Stergiadu / Juris Razgulajevs Uzbekistán 20.0 9 9 9 11
11 Renée Roca / Gorsha Sur USA 21.0 11 11 11 10
12 Jennifer Goolsbee / Hendryk Schamberger Německo 24.0 12 12 12 12
13 Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas Litva 27.4 14 14 13 14
14 Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz Kanada 28.6 15 15 16 13
15 Susie Wynne / Russ Witherby USA 28.6 13 13 14 15
16 Irina Le Bed / Alexandre Piton Francie 33.8 15 16 16 18
17 Marika Humphreys / Justin Lanning Spojené království 34.2 19 18 18 16
18 Regina Woodward / Csaba Szentpétery Maďarsko 35.8 18 19 19 17
19 Elizaveta Stekolnikova / Dmitri Kazarlyga Kazachstán 36.0 17 17 17 19
20 Radmila Chroboková / Milan Brzý Česko 40.0 20 20 20 20
21 Agnieszka Domańska / Marcin Głowacki Polsko 42.2 22 21 21 21
22 Barbara Fusar-Poli / Alberto Reani Itálie 43.8 21 22 22 22
23 Angelika Führing / Peter Wilczek Rakousko 46.4 24 24 23 23
24 Diane Gerencser / Alexander Stanislavov Švýcarsko 47.6 23 23 24 24
Nepostoupili do volného tance
25 Kayo Shirahata / Hiroshi Tanaka Japonsko 25 25 25
26 Albena Denkova / Hristo Nikolov Bulharsko 26 26 26
27 Jelena Trocenko / Erik Samovich Lotyšsko 28 27 27
28 Tamara Ruby / Konstantin Kaplan Izrael 27 28 28
29 Richelle van der Riet / Nestor van Eeden Jihoafrická republika 29 29 29

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku 1993 World Figure Skating Championships na anglické Wikipedii.

  1. BONDY, Filip. FIGURE SKATING; Canadian Team Mixes Some More Gold With Ice [online]. The New York Times, 1993-03-12 [cit. 2018-09-20]. Dostupné online. 
  2. BONDY, Filip. FIGURE SKATING; Ukraine's Rising Star Sets Worlds Ablaze [online]. The New York Times, 1993-03-14 [cit. 2018-09-20]. Dostupné online. 
  3. BONDY, Filip. FIGURE SKATING; Canadian Team Mixes Some More Gold With Ice [online]. The New York Times, 1993-03-12 [cit. 2018-09-20]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

  • výsledky
  • World Figure Skating Championships Results: Men [online]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2013-12-05. (anglicky) 
  • World Figure Skating Championships Results: Ladies [online]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-06-03. (anglicky) 
  • World Figure Skating Championships Results: Pairs [online]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2013-12-05. (anglicky) 
  • World Figure Skating Championships Results: Dance [online]. [cit. 2009-09-25]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2013-12-05. (anglicky)