Mark R. Hughes

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Mark R. Hughes
Mark hughes.jpg
Narození 1. ledna 1956
La Mirada
Úmrtí 21. května 2000 (ve věku 44 let)
Malibu
Místo odpočinku Westwood Village Memorial Park Cemetery
Manžel(ka) Darcy LaPier (1999–2000)
Web www.herbalife.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mark Reynolds Hughes (1. ledna 1956 - 21. května 2000) byl americký podnikatel, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Herbalife International Ltd.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

V únoru 1980, ve věku 24 let Hughes založil v Los Angeles firmu Herbalife International. Herbalife se stala jedním z největších světových distributorů rostlinných produktů prostřednictvím multi-level marketingu. Podle vedení společnosti Herbalife dosáhla v roce 2007 obratu 3,5 miliardy amerických dolarů.

V roce 1994 Mark a Suzan Hughesovi založili charitativní organizaci, zaměřenou na pomoc dětem - Herbalife Family Foundation. Herbalife Family Foundation a její sesterská organizace International Herbalife Family Foundation darovaly více než 5 milionů amerických dolarů na pomoc dětem na celém světě.

K založení firmy Herbalife International Marka Hughese přimělo úmrtí jeho matky na předávkování prášky na hubnutí. Tehdy mu bylo pouhých 18 let.

Mark Hughes zemřel ve věku 44 let. Los Angeles County Koroner podle pitevních výsledků rozhodl, že zemřel na náhodné předávkování alkoholu a léku proti depresi - Doxepinu. Zemřel pouhých pár měsíců po svatbě s Darcy LaPier - jeho druhou manželkou.

Před sňatkem s LaPier byl deset let ženatý se Suzan Hughes. Spolu měli syna Alexandra.

K překvapení mnohých po Markově smrti převzal kontrolu nad všemi Hughesovými podniky, včetně Herbalife, Herbalife Family Foundation a Mark Hughes Trust, jeho advokát Conrad Klein.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mark R. Hughes na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]