Kontinentální hokejová liga 2018/2019

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kontinentální hokejová liga 2018/2019
◄ 2017/2018 2019/2020 ► 
Pořadí
Mistr: HC CSKA Moskva
Poražený finalista: Avangard Omsk
Vítěz základní části: HC CSKA Moskva (zisk Kontinentální pohár)
KHL  |  VHL ↓

Sezóna 2018/2019 byla jedenáctým ročníkem KHL. V lize hrálo 25 týmů ze 7 zemí – Ruska, Číny, Kazachstánu, Lotyšska, Finska, Slovenska a Běloruska. Vítězem se stal tým Ak Bars Kazaň.

Kluby 2018/2019[editovat | editovat zdroj]

Divize Tým Město Současná soupiska
Západní konference
Bobrovova divize Lotyšsko Dinamo Riga Riga [1]
Rusko OHK Dynamo Moskva Moskva [2]
Finsko Jokerit Helsinky Helsinky [3]
Rusko Severstal Čerepovec Čerepovec [4]
Rusko SKA Petrohrad Petrohrad [5]
Rusko HC Spartak Moskva Moskva [6]
Tarasovova divize Rusko CSKA Moskva Moskva [7]
Bělorusko HK Dynamo Minsk Minsk [8]
Rusko HK Soči Soči [9]
Rusko Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl [10]
Slovensko HC Slovan Bratislava Bratislava [11]
Rusko Viťaz Podolsk Čechov [12]
Východní konference
Charlamovova divize Rusko Ak Bars Kazaň Kazaň [13]
Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg Jekatěrinburg [14]
Rusko Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk [15]
Rusko CHK Neftěchimik Nižněkamsk Nižněkamsk [16]
Rusko Traktor Čeljabinsk Čeljabinsk [17]
Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Novgorod [18]
Černyševova divize Rusko Admiral Vladivostok Vladivostok [19]
Rusko Amur Chabarovsk Chabarovsk [20]
Rusko Avangard Omsk Omsk [21]
Kazachstán Barys Astana Astana [22]
Čína HC Rudá hvězda Kunlun Peking [23]
Rusko Salavat Julajev Ufa Ufa [24]
Rusko HK Sibir Novosibirsk Novosibirsk [25]

Základní část[editovat | editovat zdroj]

Konečné tabulky[editovat | editovat zdroj]

Východní konference[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V VP PP P VG OG B
1. Avtomobilist Jekatěrinburg 62 39 8 1 14 191 125 95
2. Barys Nur-Sultan 62 28 10 10 14 190 149 86
3. Metallurg Magnitogorsk 62 35 6 2 19 182 132 84
4. Avangard Omsk 62 29 10 5 18 177 133 83
5. Ak Bars Kazaň 62 34 4 6 18 165 139 82
6. Salavat Julajev Ufa 62 24 7 10 21 158 140 72
7. Torpedo Nižnij Novgorod 62 20 7 10 25 176 193 64
8. Traktor Čeljabinsk 62 18 9 4 31 102 151 58
9. HK Sibir Novosibirsk 62 19 5 6 32 148 192 54
10. CHK Neftěchimik Nižněkamsk 62 15 8 6 33 130 164 52
11. HC Rudá hvězda Kunlun 62 19 1 11 31 142 190 51
12. Admiral Vladivostok 62 18 5 5 34 139 176 51
13. Amur Chabarovsk 62 17 3 9 33 126 175 49

Západní konference[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V VP PP P VG OG B
1. HC CSKA Moskva 62 43 10 0 9 191 75 106
2. SKA Petrohrad 62 45 4 5 8 209 80 103
3. Lokomotiv Jaroslavl 62 34 6 6 16 159 118 86
4. Jokerit Helsinky 62 32 5 6 19 197 164 80
5. HK Dynamo Moskva 62 27 6 6 23 153 139 72
6. HK Soči 62 19 9 10 24 145 155 66
7. HK Spartak Moskva 62 21 7 8 26 156 158 64
8. HK Viťaz Moskevská oblast 62 23 5 7 27 134 169 63
9. Dinamo Riga 62 18 8 10 26 129 155 62
10. Severstal Čerepovec 62 14 9 5 34 124 178 51
11. HK Dynamo Minsk 62 15 2 8 37 119 180 42
12. HC Slovan Bratislava 62 10 5 3 44 101 213 33

Playoff[editovat | editovat zdroj]

  Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále Gagarinova poháru
                                     
1  Rusko Ak Bars Kazaň 4  
8  Rusko Amur Chabarovsk 1  
     Rusko Ak Bars Kazaň 4  
     Rusko Metallurg Magnitogorsk 1  
2  Rusko Salavat Julajev Ufa 4
7  Rusko Avangard Omsk 3  
     Rusko Ak Bars Kazaň 4  
Východní konference
     Rusko Traktor Čeljabinsk 0  
3  Rusko Traktor Čeljabinsk 4  
6  Rusko Neftěchimik Nižněkamsk 1  
     Rusko Salavat Julajev Ufa 3
     Rusko Traktor Čeljabinsk 4  
4  Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg 2
5  Rusko Metallurg Magnitogorsk 4  
     Rusko Ak Bars Kazaň 4
     Rusko HC CSKA Moskva 1
1  Rusko SKA Petrohrad 4  
8  Rusko Severstal Čerepovec 0  
     Rusko SKA Petrohrad 4
     Rusko Lokomotiv Jaroslavl 1  
2  Rusko CSKA Moskva 4
7  Rusko Spartak Moskva 0  
     Rusko SKA Petrohrad 2
Západní konference
     Rusko HC CSKA Moskva 4  
3  Finsko Jokerit Helsinki 4  
6  Rusko HK Soči 1  
     Rusko HC CSKA Moskva 4
     Finsko Jokerit Helsinki 2  
4  Rusko Jaroslavl 4
5  Rusko Torpedo Nižnij Novgorod 0  

-->

Finále[editovat | editovat zdroj]

CSKA Moskva - Avangard Omsk[editovat | editovat zdroj]

Utkání Datum Domácí Výsledek Hosté Třetiny Report
1. 13.4.2018 HC CSKA Moskva 5 : 2 Avangard Omsk (2:0 1:1 2:1) Zde
2. 15.4.2018 HC CSKA Moskva 3 : 0 Avangard Omsk (0:0 0:0 3:0) Zde
3. 17.4.2018 Avangard Omsk 0 : 2 HC CSKA Moskva (0:0 0:0 0:2) Zde
4. 19.4.2018 Avangard Omsk 2 : 3 PP HC CSKA Moskva (2:0 0:1 0:1 0:1) Zde

Produktivita základní části[editovat | editovat zdroj]

Kanadské bodování[editovat | editovat zdroj]

Hráč Tým Z G A B +/– TM
Rusko Nikita Gusev SKA Petrohrad 62 17 65 82 +39 10
Kazachstán Nigel Dawes Avtomobilist Jekatěrinburg 60 28 41 69 +20 12
Kazachstán Vadim Šipačov HK Dynamo Moskva 61 20 48 68 +22 30
Švédsko Dmitri Kagarlitsky HK Dynamo Moskva 61 24 37 61 +22 40
USA Brian O'Neill Jokerit Helsinky 62 13 45 58 +7 30
Kanada Sergej Mozjakin Metallurg Magnitogorsk 61 23 32 55 +14 10
Kanada Matt Ellison Metallurg Magnitogorsk 62 20 35 55 +12 34
USA Dan Sexton Avtomobilist Jekatěrinburg 61 25 28 53 +22 6
Kanada Darren Dietz Barys Astana 62 15 38 53 +30 59
Rusko Mikhail Grigorenko HC CSKA Moskva 55 17 35 52 +33 10

Konečná tabulka[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Tým
Zlatá medaile HC CSKA Moskva
Stříbrná medaile Avangard Omsk
Bronzová medaile SKA Petrohrad
4. Salavat Julajev Ufa
5. Avtomobilist Jekatěrinburg
6. Lokomotiv Jaroslavl
7. Barys Astana
8. OHK Dynamo Moskva
9. Metallurg Magnitogorsk
10. Ak Bars Kazaň
11. Jokerit Helsinky
12. HK Soči
13. HC Spartak Moskva
14. Torpedo Nižnij Novgorod
15. HC Viťaz
16. Traktor Čeljabinsk
17. Dinamo Riga
18. HK Sibir Novosibirsk
19. CHK Neftěchimik Nižněkamsk
20. HC Rudá hvězda Kunlun
21. Admiral Vladivostok
22. Severstal Čerepovec
23. Amur Chabarovsk
24. HK Dynamo Minsk
25. HC Slovan Bratislava

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]