Kontinentální hokejová liga 2015/2016

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kontinentální hokejová liga 2015/2016
◄ 2014/2015 2016/2017 ► 
Pořadí
Mistr: Metallurg Magnitogorsk
Poražený finalista: HC CSKA Moskva
Vítěz základní části: HC CSKA Moskva (zisk Kontinentální pohár)
KHL  |  VHL ↓

Sezóna 2015/2016 byla osmým ročníkem KHL. V lize hrálo 28 týmů z 7 zemí – Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Lotyšska, Finska, Slovenska a Chorvatska. Vítězem se stal tým Metallurg Magnitogorsk.

Kluby 2015/2016[editovat | editovat zdroj]

Divize Tým Město Současná soupiska Týmový kapitán Týmový trenér
Západní konference
Bobrovova divize Bělorusko HK Dynamo Minsk Minsk [1] Alexei Kalyuzhny Andrei Kovalev
Lotyšsko Dinamo Riga Riga [2] Kristaps Sotnieks Normunds Sejejs
Finsko Jokerit Helsinky Helsinky [3] Niko Kapanen Erkka Westerlund
Chorvatsko KHL Medveščak Záhřeb [4] Mike Glumac Gordie Dwyer
Rusko SKA Petrohrad Petrohrad [5] Ilja Kovalčuk Andrej Nazarov
Slovensko HC Slovan Bratislava Bratislava [6] Tomáš Surový Miloš Říha
Rusko HC Spartak Moskva Moskva [7] Maxim Potapov German Titov
Tarasovova divize Rusko HC CSKA Moskva Moskva [8] Denis Denisov Dmitri Kvartalnov
Rusko HC Viťaz Čechov [9] Vyacheslav Solodukhin Ravil Yakubov
Rusko HK Soči Soči [10] Pyotr Schastlivy Vjačeslav Butsayev
Rusko OHK Dynamo Moskva Moskva [11] Yuri Babenko Sergei Oreshkin
Rusko Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl [12] Staffan Kronwall Alexej Kudašov
Rusko Severstal Čerepovec Čerepovec [13] Andrei Shefer Dmitri Yushkevich
Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Novgorod [14] Alexej Potapov Peteris Skudra
Východní konference
Charlamovova divize Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg Jekatěrinburg Alexej Simakov Andrej Razin
Rusko Ak Bars Kazaň Kazaň [15] Alexander Svitov Zinetula Biljaletdinov
Rusko HC Lada Togliatti Togliatti [16] Andrei Nikitenko Artis Abols
Rusko Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk [17] Sergej Mozjakin Ilja Vorobjov
Rusko CHK Neftěchimik Nižněkamsk Nižněkamsk [18] Maxim Rybin Yevgeni Popikhin
Rusko Traktor Čeljabinsk Čeljabinsk [19] Deron Quint Anvar Gatiyatulin
Rusko HC Jugra Chanty-Mansijsk Chanty-Mansijsk [20] Pavel Yezovskikh
Černyševova divize Rusko Avangard Omsk Omsk [21] Denis Kulyash Yevgeni Kornoukhov
Rusko Admiral Vladivostok Vladivostok [22] Mikhail Fisenko Alexander Andriyevsky
Rusko Amur Chabarovsk Chabarovsk [23] Dmitri Tarasov Andrei Nikolishin
Kazachstán Barys Astana Astana [24] Brandon Bochenski Andrei Nazarov
Rusko Metallurg Novokuzněck Novokuzněck [25] Alexander Romanov Nikolai Solovyov
Rusko Salavat Julajev Ufa Ufa [26] Igor Grigorenko Igor Zakharkin
Rusko HK Sibir Novosibirsk Novosibirsk [27] Alexei Kopeikin Andrej Skabelka

Základní část[editovat | editovat zdroj]

Konečné tabulky[editovat | editovat zdroj]

Východní konference[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V VP PP P VG OG B
1. Avangard Omsk 60 27 6 13 14 156 120 106
2. Metallurg Magnitogorsk 60 25 13 2 20 180 138 103
3. HK Sibir Novosibirsk 60 24 12 9 15 155 133 105
4. Salavat Julajev Ufa 60 29 5 4 22 179 156 101
5. Ak Bars Kazaň 60 25 6 9 20 143 127 96
6. Admiral Vladivostok 60 25 8 4 23 157 163 95
7. Avtomobilist Jekatěrinburg 60 21 9 11 19 145 158 92
8. CHK Neftěchimik Nižněkamsk 60 20 7 12 21 130 135 86
9. Barys Astana 60 21 8 6 25 167 184 85
10. Traktor Čeljabinsk 60 17 12 8 23 132 151 83
11. HK Jugra Chanty-Mansijsk 60 19 6 3 32 120 178 72
12. Amur Chabarovsk 60 17 6 6 31 112 143 69
13. HC Lada Togliatti 60 17 5 8 30 120 153 69
14. Metallurg Novokuzněck 60 13 1 14 32 128 191 55

Západní konference[editovat | editovat zdroj]

Poř. Tým Z V VP PP P VG OG B
1. HC CSKA Moskva 60 38 5 3 14 163 87 127
2. Jokerit Helsinky 60 31 5 5 19 167 140 108
3. Lokomotiv Jaroslavl 60 37 6 2 15 155 94 125
4. HK Soči 60 30 4 10 16 175 149 108
5. HK Dynamo Moskva 60 27 8 8 17 167 126 105
6. SKA Petrohrad 60 27 6 7 20 176 149 100
7. Torpedo Nižnij Novgorod 60 23 10 11 16 163 137 100
8. HC Slovan Bratislava 60 21 11 4 24 154 148 89
9. HK Dinamo Minsk 60 20 7 9 24 147 168 83
10. KHL Medveščak 60 19 6 9 26 144 172 78
11. HK Spartak Moskva 60 20 5 7 28 139 172 77
12. Dinamo Riga 60 27 8 8 17 167 126 105
13. Viťaz Podolsk 60 17 8 3 32 129 166 70
14. Severstal Čerepovec 60 12 8 6 34 124 167 58

Playoff[editovat | editovat zdroj]

  Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále Gagarinova poháru
                                     
1  Avangard Omsk 4  
8  Nižněkamsk 0  
     Avangard Omsk 3  
     Salavat Julajev Ufa 4  
2  Magnitogorsk 4
7  Jekatěrinburg 3  
     Salavat Julajev Ufa 1  
Východní konference
     Magnitogorsk 4  
3  HK Sibir Novosibirsk 4  
6  Admiral Vladivostok 1  
     Magnitogorsk 4
     HK Sibir Novosibirsk 1  
4  Salavat Julajev Ufa 4
5  Ak Bars Kazaň 2  
     Magnitogorsk 4
     HC CSKA Moskva 3
1  HC CSKA Moskva 4  
8  HC Slovan Bratislava 0  
     HC CSKA Moskva 4
     Nižnij Novgorod 1  
2  Jokerit Helsinky 2
7  Nižnij Novgorod 4  
     HC CSKA Moskva 4
Západní konference
     SKA Petrohrad 0  
3  Lokomotiv Jaroslavl 1  
6  SKA Petrohrad 4  
     OHK Dynamo Moskva 2
     SKA Petrohrad 4  
4  HK Soči 0
5  OHK Dynamo Moskva 4  

Produktivita základní části[editovat | editovat zdroj]

Kanadské bodování[editovat | editovat zdroj]

Hráč Tým Z G A B +/– TM
Rusko Sergej Mozjakin Metallurg Magnitogorsk 57 32 35 67 +11 0
Rusko Alexandr Radulov HC CSKA Moskva 53 23 42 65 +28 73
USA Brandon Bochenski Barys Astana 60 20 41 61 +16 48
Rusko Vadim Šipačov SKA Petrohrad 54 17 43 60 −8 63
Švédsko Linus Omark Salavat Julajev Ufa 60 18 39 57 +12 40
Kanada Matt Ellison HK Dinamo Minsk 54 26 29 55 −10 54
Rusko Danis Zaripov Metallurg Magnitogorsk 60 22 32 54 +9 26
Kanada Nigel Dawes Barys Astana 55 31 22 53 +15 16
Kanada Justin Azevedo Ak Bars Kazaň 59 17 36 53 +6 26
Česko Jan Kovář Metallurg Magnitogorsk 58 20 32 52 +7 61

Konečná tabulka[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Tým
Zlatá medaile Metallurg Magnitogorsk
Stříbrná medaile HC CSKA Moskva
Bronzová medaile Salavat Julajev Ufa
4. SKA Petrohrad
5. Avangard Omsk
6. OHK Dynamo Moskva
7. HK Sibir Novosibirsk
8. Torpedo Nižnij Novgorod
9. Lokomotiv Jaroslavl
10. Jokerit Helsinky
11. HK Soči
12. Ak Bars Kazaň
13. Admiral Vladivostok
14. Avtomobilist Jekatěrinburg
15. HC Slovan Bratislava
16. CHK Neftěchimik Nižněkamsk
17. Barys Astana
18. HK Dynamo Minsk
19. Traktor Čeljabinsk
20. KHL Medveščak
21. HC Spartak Moskva
22. Dinamo Riga
23. HC Jugra Chanty-Mansijsk
24. HC Viťaz
25. Amur Chabarovsk
26. HC Lada Togliatti
27. Severstal Čerepovec
28. Metallurg Novokuzněck

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]