Kontinentální hokejová liga 2013/2014

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
KHL 2013/2014
6. ročník
Vítěz play-off Metallurg Magnitogorsk
Vítěz základní části OHK Dynamo Moskva
Nejlepší střelec Sergej Mozjakin
Češi v KHL Češi v KHL 2013/2014

Sezóna 2013/2014 byla šestým ročníkem KHL. V lize hrálo 28 týmů z 8 zemí - Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Lotyšska, Ukrajiny, České republiky, Slovenska a Chorvatska. Sezóna začala 4. září 2013 zápasem mezi loňskými finalisty Dynamem Moskva a Traktorem Čeljabinskem a skončila 30. dubna 2014. Vítězem se stal tým Metallurg Magnitogorsk.

Základní část[editovat | editovat zdroj]

Vysvětlivky
Celkový vítěz základní části (zisk Kontinentálního poháru) a postup do play off
Tým skončil na prvním místě v konferenci a postoupil do play off
Tým skončil na prvním místě v divizi a postoupil do play off
Postupující do play off
Vyřazené týmy
Západní konference
Poz. Tým Z V VP VN PN PP P VG IG B
1. Rusko OHK Dynamo Moskva (TAR) 54 34 2 2 5 0 11 171 113 115
2. Rusko SKA Petrohrad (BOB) 54 30 1 4 4 1 14 175 115 105
3. Česko HC Lev Praha (BOB) 54 23 3 9 2 4 13 149 107 99
4. Ukrajina HC Donbass Doněck (TAR) 54 27 3 4 2 0 18 135 99 97
5. Lotyšsko Dinamo Riga (BOB) 54 22 5 6 4 1 16 141 122 93
6. Chorvatsko KHL Medveščak (BOB) 54 24 1 3 8 4 14 138 126 92
7. Rusko HC CSKA Moskva (BOB) 54 25 2 5 1 1 20 130 118 91
8. Rusko Lokomotiv Jaroslavl (TAR) 54 23 2 3 4 1 21 109 103 84
9. Rusko Atlant Mytišči (TAR) 54 19 1 7 3 2 22 123 120 78
10. Rusko Severstal Čerepovec (TAR) 54 20 0 5 5 2 22 128 135 77
11. Slovensko HC Slovan Bratislava (BOB) 54 15 3 6 3 1 26 120 160 67
12. Rusko HC Spartak Moskva (TAR) 54 12 4 4 4 2 28 102 145 58
13. Rusko Viťaz Podolsk (TAR) 54 12 1 5 9 1 26 110 147 58
14. Bělorusko HK Dynamo Minsk (BOB) 54 13 1 3 4 2 31 102 161 53
Východní konference
Poz. Tým Z V VP VN PN PP P VG IG B
1. Rusko Metallurg Magnitogorsk (CHA) 54 30 3 2 6 2 11 166 113 108
2. Kazachstán Barys Astana (ČER) 54 26 2 4 2 2 18 182 157 94
3. Rusko Ak Bars Kazaň (CHA) 54 26 4 4 5 1 14 139 108 100
4. Rusko Salavat Julajev Ufa (ČER) 54 25 3 3 4 3 16 155 140 94
5. Rusko Torpedo Nižnij Novgorod (CHA) 54 25 2 5 3 2 17 153 121 94
6. Rusko HK Sibir Novosibirsk (ČER) 54 22 2 5 6 1 18 125 117 87
7. Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg (CHA) 54 22 0 7 5 1 19 134 125 86
8. Rusko Admiral Vladivostok (ČER) 54 21 1 4 4 1 23 135 129 78
9. Rusko Traktor Čeljabinsk (CHA) 54 18 1 6 5 2 22 126 148 75
10. Rusko Avangard Omsk (ČER) 54 17 1 5 4 2 25 136 162 69
11. Rusko HC Jugra Chanty-Mansijsk (CHA) 54 16 1 3 2 6 26 128 166 64
12. Rusko CHK Neftěchimik Nižněkamsk (CHA) 54 15 2 2 3 1 31 127 152 57
13. Rusko Metallurg Novokuzněck (ČER) 54 12 1 1 4 6 30 115 170 50
14. Rusko Amur Chabarovsk (ČER) 54 8 1 4 10 1 30 106 182 45
Legenda: V závorkách za týmy jsou uvedeny divize jednotlivých týmu, Z - počet utkání, V - vítězství, VP - výhry v prodloužení, VN - výhry na samostatné nájezdy, PN - porážky na samostatné nájezdy, PP - porážky v prodloužení nebo na samostatné nájezdy, P - porážky v základní hrací době, VG - vstřelené góly, IG - inkasované góly, B - body

Produktivita základní části[editovat | editovat zdroj]

Kanadské bodování[editovat | editovat zdroj]

Hráč Tým Z G A B +/– TM POZ
Rusko Sergej Mozjakin Metallurg Magnitogorsk 54 34 39 73 +43 8 LK
Česko Jan Kovář Metallurg Magnitogorsk 54 23 45 68 +46 46 C
Rusko Danis Zaripov Metallurg Magnitogorsk 53 25 39 64 +42 32 LK
USA Brandon Bochenski Barys Astana 54 28 30 58 +17 55 PK
Kanada Nigel Dawes Barys Astana 54 26 23 49 +7 18 LK
Finsko Sakari Salminen Torpedo Nižnij Novgorod 54 18 29 47 +8 16 PK
Rusko Fedor Maljchin Avtomobilist Jekatěrinburg 54 22 22 44 +14 26 C
Kanada Kyle Wilson Dinamo Riga 49 17 27 44 +9 26 C
Finsko Jori Lehterä HK Sibir Novosibirsk 48 12 32 44 +14 22 C
Slovensko Marcel Hossa Dinamo Riga 50 22 19 41 +9 33 LK

Z = Odehrané zápasy; G = Vstřelené góly; A = Asistence; B = Body; TM = Trestné minuty; POZ = Pozice

Nejlepší brankáři (procentuálně)[editovat | editovat zdroj]

Hráč Tým Z Č (min) V P ČK POG
Rusko Emil Garipov Ak Bars Kazaň 20 1219:36 13 5 3 95,2 1.43
Kazachstán Vitalij Kolesnik Lokomotiv Jaroslavl 19 955:45 7 4 3 94,6 1.51
Rusko Vasilij Košečkin Metallurg Magnitogorsk 51 3002:47 30 12 9 94,0 1.88
Rusko Georgij Gelašvili Torpedo Nižnij Novgorod 20 1163:32 12 6 5 93,9 1.60
Finsko Mikko Koskinen HK Sibir Novosibirsk 41 2361:35 20 11 3 93,9 1.70
Kanada Mark Dekanich KHL Medveščak 27 1630:12 11 9 3 93,6 2.13
Rusko Stanislav Galimov Atlant Mytišči 41 2389:57 19 15 3 93,3 1.91
Kanada Michael Leighton HC Donbass Doněck 42 2448:16 20 15 6 93,3 1.74
Rusko Konstantin Barulin Ak Bars Kazaň 34 2065:18 17 10 5 93,2 2.06
Rusko Ivan Lisutin Viťaz Podolsk 36 2130:25 9 16 6 93,2 2.22

Z = Odehrané zápasy; Č = Čas na ledě; V = Výhry; P = Prohry; ČK = Čistá konta; PÚ = Procentuální úspěšnost; POG = Průměr obdržených gólů na zápas

Playoff[editovat | editovat zdroj]

  Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále Gagarinova poháru
                                     
1  Metallurg Magnitogorsk 4  
8  Admiral Vladivostok 1  
  1  Metallurg Magnitogorsk 4  
  6  HK Sibir Novosibirsk 0  
2  Barys Astana 4
7  Avtomobilist Jekatěrinburg 0  
  1  Metallurg Magnitogorsk 4  
Východní konference
  4  Salavat Julajev Ufa 1  
3  Ak Bars Kazaň 2  
6  HK Sibir Novosibirsk 4  
  2  Barys Astana 2
  4  Salavat Julajev Ufa 4  
4  Salavat Julajev Ufa 4
5  Torpedo Nižnij Novgorod 3  
  1  Metallurg Magnitogorsk 4
  3  HC Lev Praha 3
1  OHK Dynamo Moskva 3  
8  Lokomotiv Jaroslavl 4  
  2  SKA Petrohrad 2
  8  Lokomotiv Jaroslavl 4  
2  SKA Petrohrad 4
7  HC CSKA Moskva 0  
  8  Lokomotiv Jaroslavl 1
Západní konference
  3  HC Lev Praha 4  
3  HC Lev Praha 4  
6  KHL Medveščak 0  
  3  HC Lev Praha 4
  4  HC Donbass Doněck 2  
4  HC Donbass Doněck 4
5  Dinamo Riga 3  

Východní konference[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

Všechny časy jsou uvedeny v SEČ.

Metallurg Magnitogorsk (1.) – Admiral Vladivostok (8.)[editovat | editovat zdroj]
8. března 2014
12:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 3:1
(3:1, 0:0, 0:0)
Rusko Admiral Vladivostok Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 4 249
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Jevgenij Ivannikov
Jan Kovář Gól 10:56'
Danis Zaripov Gól 14:43'
Jan Kovář Gól 18:16'
Alexej Ugarov Gól 02:49'
9. března 2014
12:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 5:3
(1:0, 3:3, 1:0)
Rusko Admiral Vladivostok Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 4 527
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Jevgenij Ivannikov
Viktor Antipin Gól 02:32'
Jaroslav Kosov Gól 22:41'
Tim Brent Gól 22:52'
Francis Paré Gól 32:49'
Chris Lee Gól 43:33'
Niclas Bergfors Gól 20:54'
Dmitrij Vorobjov Gól 28:31'
Jevgenij Igorevič
11. března 2014
10:00
Admiral Vladivostok Rusko 4:3 P
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Rusko Metallurg Magnitogorsk Fetisov Arena, Vladivostok
Návštěvnost: 5 000
Zpráva
Jevgenij Ivannikov Brankáři Vasilij Košečkin
Felix Schütz Gól 02:13'
Ilja Zubov Gól 20:54'
Felix Schütz Gól 32:32'
Ilja Zubov Gól 85:04'
Danis Zaripov Gól 08:11'
Michail Junkov Gól 24:03'
Chris Lee Gól 51:51'
12. března 2014
10:00
Admiral Vladivostok Rusko 2:3 P
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:1)
Rusko Metallurg Magnitogorsk Fetisov Arena, Vladivostok
Návštěvnost: 5.200
Zpráva
Jevgenij Ivannikov Brankáři Vasilij Košečkin
Mike Commodore Gól 24:25'
Ilja Zubov Gól 34:14'
Francis Paré Gól 19:55'
Jan Kovář Gól 58:21'
Danis Zaripov Gól 116:35'
14. března 2014
14:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 4:3 P
(2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Rusko Admiral Vladivostok Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 5 349
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Jevgenij Ivannikov
Danis Zaripov Gól 05:57'
Jan Kovář Gól 14:07'
Jan Kovář Gól 45:47'
Sergej Mozjakin Gól 63:15'
Igor Bortnikov Gól 21:13'
Alexej Ugarov Gól 38:02'
Justin Hodgman Gól 56:47'

Do semifinále konference postoupil tým Metallurg Magnitogorsk, když v sérii zvítězil 4:1 na zápasy.

Barys Astana (2.) – Avtomobilist Jekatěrinburg (7.)[editovat | editovat zdroj]
8. března 2014
12:00
Barys Astana Kazachstán 3:2 P
(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg Alatau Sports Palace, Astana
Návštěvnost: 4 070
Zpráva
Ari Ahonen
Vitalij Jeremejev
Brankáři Jakub Kovář
Roman Staršenko Gól 24:00'
Roman Staršenko Gól 44:03'
Roman Savčenko Gól 80:42'
Artjom Černov Gól 20:35'
Sami Lepistö Gól 46:23'
9. března 2014
12:00
Barys Astana Kazachstán 5:4 P
(1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg Alatau Sports Palace, Astana
Návštěvnost: 4 070
Zpráva
Vitalij Jeremejev Brankáři Jakub Kovář
Michail Rachmanov Gól 05:34'
Roman Staršenko Gól 25:38'
Roman Staršenko Gól 39:37'
Brandon Bochenski Gól 46:47'
Mike Lundin Gól 77:39'
André Deveaux Gól 11:29'
Artjom Černov Gól 30:09'
Fjodor Malychin Gól 34:12'
Dmitrij Megalinskij Gól 56:01'
11. března 2014
14:00
Avtomobilist Jekatěrinburg Rusko 1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Kazachstán Barys Astana KRK Uralec, Jekatěrinburg
Návštěvnost: 5 570
Zpráva
Jakub Kovář Brankáři Vitalij Jeremejev
Artjom Černov Gól 06:59' Konstantin Romanov Gól 23:31'
Konstantin Ruděnko Gól 56:12'
12. března 2014
14:00
Avtomobilist Jekatěrinburg Rusko 1:2
(0:0, 1:2, 0:0)
Kazachstán Barys Astana KRK Uralec, Jekatěrinburg
Návštěvnost: 5 570
Zpráva
Jakub Kovář Brankáři Vitalij Jeremejev
Fjodor Malychin Gól 34:01' Roman Staršenko Gól 22:28'
Konstantin Romanov Gól 28:06'

Do semifinále konference postoupil tým Barys Astana, když v sérii zvítězil 4:0 na zápasy.

Ak Bars Kazaň (3.) – HK Sibir Novosibirsk (6.)[editovat | editovat zdroj]
8. března 2014
14:00
Ak Bars Kazaň Rusko 1:3
(1:0, 0:3, 0:0)
Rusko HK Sibir Novosibirsk Tatněfť-Arena, Kazaň
Návštěvnost: 4 157
Zpráva
Konstantin Barulin Brankáři Mikko Koskinen
Michail Varnakov Gól 08:28' Jarno Koskiranta Gól 21:27'
Igor Ozchiganov Gól 28:18'
Oleg Gubin Gól 36:32'
9. března 2014
14:00
Ak Bars Kazaň Rusko 3:2 P
(0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Rusko HK Sibir Novosibirsk Tatněfť-Arena, Kazaň
Návštěvnost: 4 549
Zpráva
Emil Garipov Brankáři Mikko Koskinen
Alexandr Osipov Gól 45:17'
Michail Varnakov Gól 59:02'
Alexandr Osipov Gól 67:25'
Dmitrij Monja Gól 00:15'
Dmitrij Kugryšev Gól 39:07'
11. března 2014
13:00
HK Sibir Novosibirsk Rusko 7:1
(2:0, 4:0, 1:1)
Rusko Ak Bars Kazaň Ledový palác sportu Sibir, Novosibirsk
Návštěvnost: 7 400
Zpráva
Mikko Koskinen Brankáři Konstantin Barulin
Emil Garipov

Jonas Enlund Gól 12:46'
Jonas Enlund Gól 17:17'
Jonas Enlund Gól 25:48'
Dmitrij Monja Gól 28:11'
Igor Ignatuškin Gól 31:36'
Alexej Kopejkin Gól 39:51'
Oleg Gubin Gól 49:22'
Michail Varnakov Gól 45:08'
12. března 2014
13:00
HK Sibir Novosibirsk Rusko 3:6
(0:0, 1:3, 2:3)
Rusko Ak Bars Kazaň Ledový palác sportu Sibir, Novosibirsk
Návštěvnost: 7 500
Zpráva
Mikko Koskinen
Nikita Bespalov
Brankáři Emil Garipov
Jarno Koskiranta Gól 39:05'
Jonas Enlund Gól 49:22'
Ivan Lekomzev Gól 57:46'
Ilja Nikulin Gól 20:40'
Michail Varnakov Gól 27:51'
Janne Pesonen Gól 33:58'
Nikolaj Bělov Gól 44:56'
Shaun Heshka Gól 45:29'
Tomáš Vincour Gól 49:12'
14. března 2014
16:00
Ak Bars Kazaň Rusko 0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Rusko HK Sibir Novosibirsk Tatněfť-Arena, Kazaň
Návštěvnost: 6 531
Zpráva
Emil Garipov Brankáři Mikko Koskinen
Oleg Gubin Gól 48:06'
16. března 2014
11:00
HK Sibir Novosibirsk Rusko 3:2 P
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:0, 1:0)
Rusko Ak Bars Kazaň Ledový palác sportu Sibir, Novosibirsk
Návštěvnost: 7 400
Zpráva
Mikko Koskinen Brankáři Emil Garipov
Dmitrij Kugryšev Gól 42:08'
Alexandr Kutuzov Gól 44:41'
Stepan Sannikov Gól 85:42'
Jevgenij Medveděv Gól 31:56'
Alexandr Svitov Gól 34:28'

Do semifinále konference postoupil tým HK Sibir Novosibirsk, když v sérii zvítězil 4:2 na zápasy.

Salavat Julajev Ufa (4.) – Torpedo Nižnij Novgorod (5.)[editovat | editovat zdroj]
8. března 2014
12:00
Salavat Julajev Ufa Rusko 1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Ufa Arena, Ufa
Návštěvnost: 5 820
Zpráva
Andrej Vasilevskij Brankáři Ivan Kasutin
Igor Mirnov Gól 36:01' Alexej Badjukov Gól 14:58'
Michail Grigorjev Gól 28:18'
Jevgenij Skačkov Gól 50:33'
9. března 2014
12:00
Salavat Julajev Ufa Rusko 0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Ufa Arena, Ufa
Návštěvnost: 5 980
Zpráva
Andrej Vasilevskij Brankáři Ivan Kasutin
Krystofer Kolanos Gól 24:12'
11. března 2014
16:00
Torpedo Nižnij Novgorod Rusko 1:2 P
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:0, 0:1)
Rusko Salavat Julajev Ufa Trade Union Sport Palace, Nižnij Novgorod
Návštěvnost: 5 600
Zpráva
Ivan Kasutin Brankáři Andrej Vasilevskij
Michail Grigorjev Gól 44:00' Igor Mirnov Gól 19:21'
Alexandr Stepanov Gól 113:24'
12. března 2014
16:00
Torpedo Nižnij Novgorod Rusko 2:4
(0:0, 1:3, 1:1)
Rusko Salavat Julajev Ufa Trade Union Sport Palace, Nižnij Novgorod
Návštěvnost: 5 600
Zpráva
Ivan Kasutin
Georgij Gelašvili
Brankáři Andrej Vasilevskij
Vladimir Galuzin Gól 24:01'
Jarkko Immonen Gól 57:51'
Ivan Višněvskij Gól 35:56'
Igor Mirnov Gól 38:38'
Artūrs Kulda Gól 39:29'
Jegor Dubrovskij Gól 58:20'
14. března 2014
14:00
Salavat Julajev Ufa Rusko 4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Ufa Arena, Ufa
Návštěvnost: 6 530
Zpráva
Andrej Vasilevskij Brankáři Georgij Gelašvili
Jegor Dubrovskij Gól 09:15'
Nikita Ščitov Gól 30:23'
Jegor Dubrovskij Gól 47:00'
Antti Pihlström Gól 58:19'
Wojtek Wolski Gól 13:33'
Sakari Salminen Gól 20:16'
16. března 2014
14:00
Torpedo Nižnij Novgorod Rusko 6:2
(2:1, 0:1, 4:0)
Rusko Salavat Julajev Ufa Trade Union Sport Palace, Nižnij Novgorod
Návštěvnost: 5 550
Zpráva
Ivan Kasutin Brankáři Andrej Vasilevskij
Vladimir Sochackij

Denis Paršin Gól 19:03'
Jarkko Immonen Gól 19:33'
Vladimir Galuzin Gól 47:54'
Sakari Salminen Gól 48:25'
Sakari Salminen Gól 51:06'
Jarkko Immonen Gól 56:47'
Dmitrij Makarov Gól 19:59'
Jegor Dubrovskij Gól 33:03'
18. března 2014
14:00
Salavat Julajev Ufa Rusko 2:1
(0:0, 2:1, 0:0)
Rusko Torpedo Nižnij Novgorod Ufa Arena, Ufa
Návštěvnost: 7850
Zpráva
Andrej Vasilevskij Brankáři Ivan Kasutin
Igor Mirnov Gól 22:34'
Sergej Zinovjev Gól 27:34'
Sergej Bernackij Gól 37:31'

Západní konference[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

OHK Dynamo Moskva (1.) – Lokomotiv Jaroslavl (8.)[editovat | editovat zdroj]
7. března 2014
16:30
OHK Dynamo Moskva Rusko 3:2 P
(0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl Luzhniki Small Sports Arena, Moskva
Návštěvnost: 6 749
Zpráva
Alexandr Jeromenko Brankáři Curtis Sanford
Alexandr Rjazancev {{gord]]ól|49:44}}
Leo Komarov Gól 50:45'
Maxim Karpov Gól 61:31'
Miķelis Rēdlihs Gól 04:29'
Sergej Plotnikov Gól 14:22'
8. března 2014
14:00
OHK Dynamo Moskva Rusko 2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl Luzhniki Small Sports Arena, Moskva
Návštěvnost: 6 824
Zpráva
Alexandr Jeromenko Brankáři Curtis Sanford
Maxim Solovjov Gól 15:10'
Maxim Solovjov Gól 24:50'
Alexandr Černikov Gól 53:44'
10. března 2014
14:00
Lokomotiv Jaroslavl Rusko 2:1
(1:0, 0:0, 1:1)
Rusko OHK Dynamo Moskva Arena 2000, Jaroslavl
Návštěvnost: 9 011
Zpráva
Curtis Sanford Brankáři Alexandr Jeromenko
Geoff Platt Gól 08:26'
Jurij Petrov Gól 46:41'
Leo Komarov Gól 43:26'
11. března 2014
16:00
Lokomotiv Jaroslavl Rusko 3:2 P
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Rusko OHK Dynamo Moskva Arena 2000, Jaroslavl
Návštěvnost: 8 957
Zpráva
Curtis Sanford Brankáři Alexandr Jeromenko
Geoff Platt Gól 26:38'
Staffan Kronwall Gól 57:26'
Miķelis Rēdlihs Gól 80:44'
Maxim Pestuško Gól 20:21'
Marek Kvapil Gól 29:04'
13. března 2014
16:30
OHK Dynamo Moskva Rusko 1:0 P
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl Luzhniki Small Sports Arena, Moskva
Návštěvnost: 6 920
Zpráva
Alexandr Jeromenko Brankáři Curtis Sanford
Konstantin Volkov Gól 83:11'
15. března 2014
14:00
Lokomotiv Jaroslavl Rusko 6:0
(1:0, 2:0, 3:0)
Rusko OHK Dynamo Moskva Arena 2000, Jaroslavl
Návštěvnost: 9 070
Zpráva
Curtis Sanford Brankáři Alexandr Jeromenko
Alexandr Šaryčenkov

Ilja Gorochov Gól 19:46'
Sergej Plotnikov Gól 30:34'
Sergej Konkov Gól 36:47'
Alexandr Černikov Gól 42:54'
Alexandr Černikov Gól 48:53'
Sergej Konkov Gól 51:56'
17. března 2014
16:30
OHK Dynamo Moskva Rusko 1:5
(0:2, 1:0, 0:3)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl Luzhniki Small Sports Arena, Moskva
Návštěvnost: 7 938
Zpráva
Alexandr Jeromenko Brankáři Curtis Sanford
Leo Komarov Gól 34:31' Alexandr Černikov Gól 11:09'
Geoff Platt Gól 12:33'
Sergej Konkov Gól 40:57'
Sergej Konkov Gól 55:31'
Jegor Averin Gól 59:12'

Do semifinále konference postoupil tým Lokomotiv Jaroslavl, když v sérii zvítězil 4:3 na zápasy.

SKA Petrohrad (2.) – HC CSKA Moskva (7.)[editovat | editovat zdroj]
7. března 2014
16:30
SKA Petrohrad Rusko 1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Rusko HC CSKA Moskva Ice Palace, Petrohrad
Návštěvnost: 12 159
Zpráva
Alexander Salák Brankáři Jeff Glass
Andrej Sigarjov Gól 49:47'
8. března 2014
14:00
SKA Petrohrad Rusko 5:1
(3:0, 1:1, 1:0)
Rusko HC CSKA Moskva Ice Palace, Petrohrad
Návštěvnost: 12 081
Zpráva
Alexander Salák Brankáři Jeff Glass
Michail Birjukov

Viktor Tichonov Gól 03:07'
Jurij Alexandrov Gól 04:50'
Patrick Thoresen Gól 18:31'
Roman Červenka Gól 28:31'
Kevin Dallman Gól 48:12'
Igor Fefelov Gól 22:03'
10. března 2014
14:00
HC CSKA Moskva Rusko 1:2 P
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Rusko SKA Petrohrad Ledový sportovní komplex CSKA, Moskva
Návštěvnost: 5 500
Zpráva
Jeff Glass Brankáři Alexander Salák
Igor Grigorenko Gól 17:57' Patrick Thoresen Gól 25:46'
Roman Červenka Gól 71:05'
11. března 2014
16:00
HC CSKA Moskva Rusko 4:5 P
(1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)
Rusko SKA Petrohrad Ledový sportovní komplex CSKA, Moskva
Návštěvnost: 5 300
Zpráva
Jeff Glass Brankáři Alexander Salák
Nikita Zajcev Gól 17:59'
Jakov Rylov Gól 21:48'
Nikita Zajcev Gól 35:10'
Nikolaj Prochorkin Gól 45:55'
Patrick Thoresen Gól 26:58'
Tony Mårtensson Gól 31:01'
Ilja Kovalčuk Gól 53:12'
Roman Červenka Gól 58:42'
Alexej Ponikarovskij Gól 63:15'

Do semifinále konference postoupil tým SKA Petrohrad, když v sérii zvítězil 4:0 na zápasy.

HC Lev Praha (3.) – KHL Medveščak (6.)[editovat | editovat zdroj]
7. března 2014
17:00
HC Lev Praha Česko 4:3
(2:1, 0:1, 2:1)
Chorvatsko KHL Medveščak Tipsport arena, Praha
Návštěvnost: 4 157
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Mark Dekanich
Jiří Novotný Gól 00:39'
Justin Azevedo Gól 14:28'
Petr Vrána Gól 41:56'
Martin Thörnberg Gól 44:17'
Matt Ellison Gól 08:56'
Kurtis Foster Gól 28:46'
Matt Murley Gól 56:35'
8. března 2014
17:00
HC Lev Praha Česko 5:2
(1:0, 0:2, 4:0)
Chorvatsko KHL Medveščak Tipsport arena, Praha
Návštěvnost: 4 555
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Mark Dekanich
Lukáš Cingel Gól 09:52'
Jiří Novotný Gól 40:26'
Martin Thörnberg Gól 49:09'
Patrik Zackrisson Gól 56:19'
Justin Azevedo Gól 59:49'
Matt Ellison Gól 25:44'
Bill Thomas Gól 37:27'
10. března 2014
19:30
KHL Medveščak Chorvatsko 2:5
(0:0, 2:2, 0:3)
Česko HC Lev Praha Arena Zagreb, Záhřeb
Návštěvnost: 6 500
Zpráva
Barry Brust Brankáři Petri Vehanen
Boyd Kane Gól 36:05'
Saša Martinović Gól 39:07'
Martin Thörnberg Gól 32:15'
Michal Řepík Gól 35:29'
David Ullström Gól 49:37'
Martin Thörnberg Gól 56:32'
Petr Vrána Gól 59:02'
11. března 2014
19:30
KHL Medveščak Chorvatsko 2:3
(0:2, 0:0, 2:1)
Česko HC Lev Praha Arena Zagreb, Záhřeb
Návštěvnost: 6 500
Zpráva
Mark Dekanich Brankáři Petri Vehanen
Alan Letang Gól 46:25'
Matt Ellison Gól 55:44'
Jakub Matai Gól 05:49'
Mikko Mäenpää Gól 15:55'
David Ullström Gól 47:51'

Do semifinále konference postoupil tým HC Lev Praha, když v sérii zvítězil 4:0 na zápasy.

HC Donbass Doněck (4.) – Dinamo Riga (5.)[editovat | editovat zdroj]
7. března 2014
16:00
HC Donbass Doněck Ukrajina 5:2
(0:1, 2:0, 3:1)
Lotyšsko Dinamo Riga Arena Druzhba, Doněck
Návštěvnost: 3 834
Zpráva
Ján Laco Brankáři Mikael Tellqvist
Petteri Virtanen Gól 32:25'
Clay Vilson Gól 35:59'
Teemu Laine Gól 41:17'
Jevgenij Dadonov Gól 56:01'
Teemu Laine Gól 59:55'
Gints Meija Gól 13:22'
Lauris Dārziņš Gól 56:41'
8. března 2014
16:00
HC Donbass Doněck Ukrajina 3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Lotyšsko Dinamo Riga Arena Druzhba, Doněck
Návštěvnost: 3 727
Zpráva
Michael Leighton Brankáři Mikael Tellqvist
Teemu Laine Gól 14:31'
Oleg Piganovič Gól 22:34'
Teemu Laine Gól 58:17'
Roberts Bukarts Gól 32:01'
10. března 2014
18:30
Dinamo Riga Lotyšsko 7:3
(1:1, 3:2, 3:0)
Ukrajina HC Donbass Doněck Arena Riga, Riga
Návštěvnost: 8 480
Zpráva
Mikael Tellqvist
Jakub Sedláček
Brankáři Michael Leighton
Ján Laco

Marcel Hossa Gól 16:16'
Māris Bičevskis Gól 26:34'
Gints Meija Gól 36:10'
Marcel Hossa Gól 38:44'
Andris Džeriņš Gól 40:49'
Kristaps Sotnieks Gól 43:44'
Lauris Dārziņš Gól 45:22'
Maxim Jakuceňa Gól 03:58'
Jevgenij Dadonov Gól 24:10'
Lukáš Kašpar Gól 28:13'
11. března 2014
18:30
Dinamo Riga Lotyšsko 1:4
(0:1, 0:1, 1:2)
Ukrajina HC Donbass Doněck Arena Riga, Riga
Návštěvnost: 7 490
Zpráva
Jakub Sedláček Brankáři Ján Laco
Gints Meija Gól 52:44' Teemu Laine Gól 03:44'
Maxim Jakuceňa Gól 38:05'
Sergej Varlamov Gól 46:54'
Tuomas Kiiskinen Gól 59:54'
13. března 2014
18:00
HC Donbass Doněck Ukrajina 1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Lotyšsko Dinamo Riga Arena Druzhba, Doněck
Návštěvnost: 4 012
Zpráva
Ján Laco Brankáři Jakub Sedláček
Tuomas Kiiskinen Gól 38:45' Gints Meija Gól 17:01'
Lauris Dārziņš Gól 27:11'
15. března 2014
16:00
Dinamo Riga Lotyšsko 2:1
(0:0, 2:1, 0:0)
Ukrajina HC Donbass Doněck Arena Riga, Riga
Návštěvnost: 9 390
Zpráva
Jakub Sedláček Brankáři Michael Leighton
Lauris Dārziņš Gól 29:58'
Andris Džeriņš Gól 33:59'
Maxim Jakuceňa Gól 25:05'
17. března 2014
19:00
HC Donbass Doněck Ukrajina 3:1
(2:1, 0:0, 1:0)
Lotyšsko Dinamo Riga Zimní stadion Ondreje Nepely, Bratislava
Návštěvnost: 3 751
Zpráva
Ján Laco Brankáři Jakub Sedláček
Jevgenij Dadonov Gól 4:00'
Teemu Laine Gól 6:17'
Jevgenij Dadonov Gól 46:25'
Gints Meija Gól 16:31'

Do semifinále konference postoupil tým HC Donbass Doněck, když v sérii zvítězil 4:3 na zápasy.

Východní konference[editovat | editovat zdroj]

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

Metallurg Magnitogorsk (1.) – HK Sibir Novosibirsk (6.)[editovat | editovat zdroj]
21. března 2014
14:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 3:2 P
(1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Rusko HK Sibir Novosibirsk Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 5 442
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Mikko Koskinen
Jan Kovář Gól 6:43'
Danis Zaripov Gól 41:01'
Sergej Mozjakin Gól 66:29'
Konstantin Alexejev Gól 51:03'
Ivan Lekomzev Gól 52:51'
22. března 2014
12:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Rusko HK Sibir Novosibirsk Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 5 457
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Mikko Koskinen
Dmitrij Kasjonov Gól 6:29'
Francis Paré Gól 22:07'
Sergej Mozjakin Gól 35:02'
Dmitrij Monja Gól 20:44'
Dmitrij Monja Gól 50:55'
24. března 2014
13:00
HK Sibir Novosibirsk Rusko 1:2 P
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Rusko Metallurg Magnitogorsk Ledový palác sportu Sibir, Novosibirsk
Návštěvnost: 7 400
Zpráva
Mikko Koskinen Brankáři Vasilij Košečkin
Ivan Lekomcev Gól 12:50' Jaroslav Chabarov Gól 53:31'
Denis Platonov Gól 62:11'
25. března 2014
13:00
HK Sibir Novosibirsk Rusko 2:3
(1:2, 0:1, 1:0)
Rusko Metallurg Magnitogorsk Ledový palác sportu Sibir, Novosibirsk
Návštěvnost: 7 500
Zpráva
Mikko Koskinen Brankáři Vasilij Košečkin
Ivan Lekomcev Gól 9:16'
Dmitrij Kugryšev Gól 47:01'
Danis Zaripov Gól 5:42'
Sergej Mozjakin Gól 19:02'
Sergej MozjakinGól 29:37'

Do finále konference postoupil tým Metallurg Magnitogorsk, když v sérii zvítězil 4:0 na zápasy.

Barys Astana (2.) – Salavat Julajev Ufa (4.)[editovat | editovat zdroj]
21. března 2014
14:00
Barys Astana Kazachstán 2:3 P
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Rusko Salavat Julajev Ufa Alatau Sports Palace, Astana
Návštěvnost: 4 070
Zpráva
Vitalij Jeremejev Brankáři Andrej Vasilevskij
Mike Lundin Gól 2:25'
Nikolaj Antropov Gól 56:28'
Dmitrij Makarov Gól 33:21'
Alexej Kajgorodov Gól 42:11'
Nikita Filatov Gól 61:17'
22. března 2014
12:00
Barys Astana Kazachstán 5:2
(1:2, 2:0, 2:0)
Rusko Salavat Julajev Ufa Alatau Sports Palace, Astana
Návštěvnost: 4 070
Zpráva
Vitalij Jeremejev Brankáři Andrej Vasilevskij
Vladimir Sochackij

Kristián Kudroč Gól 17:29'
Konstantin Ruděnko Gól 32:11'
Cam Barker Gól 39:04'
Andrej Gawrilin Gól 46:42'
Dustin Boyd Gól 59:32'
Andrej Zubarev Gól 11:50'
Jegor Dubrovskij Gól 15:42'
24. března 2014
14:00
Salavat Julajev Ufa Rusko 5:2
(2:0, 1:2, 2:0)
Kazachstán Barys Astana Ufa Arena, Ufa
Návštěvnost: 7 570
Zpráva
Andrej Vasilevskij Brankáři Vitalij Jeremejev
Jegor Dubrovskij Gól 10:49'
Andrej Zubarev Gól 15:34'
Igor Mirnov Gól 24:59'
Teemu Hartikainen Gól 48:09'
Antti Pihlström Gól 59:05'
Dmitrij Upper Gól 38:49'
Brandon Bochenski Gól 39:59'
25. března 2014
14:00
Salavat Julajev Ufa Rusko 3:2 P
(0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Kazachstán Barys Astana Ufa Arena, Ufa
Návštěvnost: 7 870
Zpráva
Andrej Vasilevskij Brankáři Vitalij Jeremejev
Igor Mirnov Gól 41:56'
Dmitrij Makarov Gól 57:48'
Kirill Kolcov Gól 65:03'
Nigel Dawes Gól 54:34'
Dmitrij Upper Gól 59:50'
27. března 2014
14:00
Barys Astana Kazachstán 2:1
(1:1, 1:0, 0:0)
Rusko Salavat Julajev Ufa Alatau Sports Palace, Astana
Návštěvnost: 4 070
Zpráva
Vitalij Jeremejev Brankáři Andrej Vasilevskij
Konstantin Ruděnko Gól 7:25'
Dustin Boyd Gól 37:01'
Ivan Višněvskij Gól 14:56'
29. března 2014
12:00
Salavat Julajev Ufa Rusko 3:2
(1:1, 0:0, 2:1)
Kazachstán Barys Astana Ufa Arena, Ufa
Návštěvnost: 7 820
Zpráva
Andrej Vasilevskij Brankáři Vitalij Jeremejev
Ivan Višněvskij Gól 03:36'
Igor Mirnov Gól 42:45'
Anton Slepyšev Gól 51:44'
Jevgenij Blochin Gól 12:45'
Nigel Dawes Gól 56:24'

Do finále konference postoupil tým Salavat Julajev Ufa, když v sérii zvítězil 4:2 na zápasy.

Západní konference[editovat | editovat zdroj]

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

SKA Petrohrad (2.) – Lokomotiv Jaroslavl (8.)[editovat | editovat zdroj]
20. března 2014
16:30
SKA Petrohrad Rusko 1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl Ice Palace, Petrohrad
Návštěvnost: 12 389
Zpráva
Alexander Salák Brankáři Curtis Sanford
Patrick Thoresen Gól 3:20'
21. března 2014
16:30
SKA Petrohrad Rusko 4:5 P
(1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl Ice Palace, Petrohrad
Návštěvnost: 12 401
Zpráva
Alexander Salák Brankáři Curtis Sanford
Roman Červenka Gól 19:16'
Ilja Kablukov Gól 21:01'
Ilja Kovalčuk Gól 26:37'
Roman Červenka Gól 30:20'
Sergej Konkov Gól 1:55'
Sergej Konkov Gól 24:30'
Staffan Kronwall Gól 52:17'
Daniil Apalkov Gól 59:00'
Vladislav Kartajev Gól 70:39'
23. března 2014
14:00
Lokomotiv Jaroslavl Rusko 4:1
(0:0, 2:1, 2:0)
Rusko SKA Petrohrad Arena 2000, Jaroslavl
Návštěvnost: 9 071
Zpráva
Curtis Sanford Brankáři Alexander Salák
Vladislav Kartajev Gól 24:04'
Jegor Averin Gól 37:48'
Sergej Plotnikov Gól 49:11'
Sergej Konkov Gól 58:06'
Roman Červenka Gól 26:29'
24. března 2014
16:00
Lokomotiv Jaroslavl Rusko 1:6
(0:3, 1:2, 0:1)
Rusko SKA Petrohrad Arena 2000, Jaroslavl
Návštěvnost: 9 057
Zpráva
Curtis Sanford
Vitalij Kolesnik
Brankáři Alexander Salák
Jegor Jakovlev Gól 28:48' Anton Malyšev Gól 9:20'
Tony Mårtensson Gól 15:36'
Vadim Šipačjov Gól 16:33'
Alexandr Barabanov Gól 29:12'
Viktor Tichonov Gól 36:13'
Ilja Kovalčuk Gól 59:52'
26. března 2014
16:30
SKA Petrohrad Rusko 2:3
(0:0, 1:2, 1:1)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl Ice Palace, Petrohrad
Návštěvnost: 12 443
Zpráva
Alexander Salák Brankáři Curtis Sanford
Kevin Dallman Gól 22:18'
Patrick Thoresen Gól 57:39'
Ilja Gorochov Gól 30:04'
Emil Galimov Gól 38:39'
Jegor Averin Gól 40:32'
28. března 2014
16:00
Lokomotiv Jaroslavl Rusko 2:0
(0:0, 0:0, 2:0)
Rusko SKA Petrohrad Arena 2000, Jaroslavl
Návštěvnost: 9 071
Zpráva
Curtis Sanford Brankáři Alexander Salák
Jurij Petrov Gól 43:22'
Vitalij Višněvskij Gól 50:38'

Do finále konference postoupil tým Lokomotiv Jaroslavl, když v sérii zvítězil 4:2 na zápasy.

HC Lev Praha (3.) – HC Donbass Doněck (4.)[editovat | editovat zdroj]
20. března 2014
19:00
HC Lev Praha Česko 5:2
(1:0, 4:0, 0:2)
Ukrajina HC Donbass Doněck Tipsport arena, Praha
Návštěvnost: 4 668
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Ján Laco
Michael Leighton

Justin Azevedo Gól 14:20'
Jakub Matai Gól 23:04'
Jiří Novotný Gól 23:49'
Petr Vrána Gól 27:27'
Patrik Zackrisson Gól 37:13'
Viktor Zacharov Gól 48:32'
Dmitrij Kagarlitskij Gól 58:14'
21. března 2014
19:00
HC Lev Praha Česko 3:4 P
(2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
Ukrajina HC Donbass Doněck Tipsport arena, Praha
Návštěvnost: 5 684
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Michael Leighton
Petr Vrána Gól 17:57'
Petr Vrána Gól 19:28'
Lukáš Cingel Gól 34:35'
Jevgenij Dadonov Gól 4:12'
Jevgenij Běluchin Gól 34:14'
Maxim Jakuceňa Gól 54:10'
Andrej Koněv Gól 126:14'
23. března 2014
17:00
HC Donbass Doněck Ukrajina 2:3 P
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Česko HC Lev Praha Zimní stadion Ondreje Nepely, Bratislava
Návštěvnost: 5 161
Zpráva
Michael Leighton Brankáři Atte Engren
Jevgenij Dadonov Gól 11:36'
Jevgenij Běluchin Gól 28:07'
Niko Kapanen Gól 27:17'
Petr Vrána Gól 38:58'
Michal Řepík Gól 73:28'
24. března 2014
19:00
HC Donbass Doněck Ukrajina 3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Česko HC Lev Praha Zimní stadion Ondreje Nepely, Bratislava
Návštěvnost: 5 084
Zpráva
Ján Laco Brankáři Petri Vehanen
Oskars Bārtulis Gól 16:44'
Alexandr Torjanik Gól 28:02'
Jevgenij Dadonov Gól 59:25'
Justin Azevedo Gól 55:08'
26. března 2014
19:00
HC Lev Praha Česko 3:1
(2:0, 0:1, 1:0)
Ukrajina HC Donbass Doněck Zimní stadion Ondreje Nepely, Bratislava
Návštěvnost: 4 486
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Michael Leighton
Ján Laco

Michal Řepík Gól 4:13'
Patrik Zackrisson Gól 12:36'
Patrik Zackrisson Gól 59:51'
Dmitrij Kagarlickij Gól 22:32'
28. března 2014
19:00
HC Donbass Doněck Ukrajina 0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Česko HC Lev Praha Arena Druzhba, Doněck
Návštěvnost: 4 017
Zpráva
Ján Laco Brankáři Atte Engren
Ondřej Němec Gól 49:25'

Do finále konference postoupil tým HC Lev Praha, když v sérii zvítězil 4:2 na zápasy.

Východní konference[editovat | editovat zdroj]

Finále[editovat | editovat zdroj]

Metallurg Magnitogorsk (1.) – Salavat Julajev Ufa (4.)[editovat | editovat zdroj]
3. dubna 2014
15:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 3:2
(2:2, 1:0, 0:0)
Rusko Salavat Julajev Ufa Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 7 308
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Andrej Vasilevskij
Michail Junkov Gól 08:12'
Bogdan Potěchin Gól 17:57'
Sergej Mozjakin Gól 26:26'
Denis Chlystov Gól 04:08'
Teemu Hartikainen Gól 12:14'
5. dubna 2014
13:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 3:2 P
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Rusko Salavat Julajev Ufa Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 7 491
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Andrej Vasilevskij
Danis Zaripov Gól 09:26'
Francis Paré Gól 49:10'
Sergej Mozjakin Gól 81:05'
Antti Pihlström Gól 19:59'
Igor Mirnov Gól 23:13'
7. dubna 2014
15:00
Salavat Julajev Ufa Rusko 4:0
(1:0, 0:0, 3:0)
Rusko Metallurg Magnitogorsk Ufa Arena, Ufa
Návštěvnost: 8 040
Zpráva
Andrej Vasilevskij Brankáři Vasilij Košečkin
Antti Pihlström Gól 03:51'
Anton Slepyšev Gól 45:28'
Antti Pihlström Gól 46:08'
Tomáš Záborský Gól 54:22'
9. dubna 2014
15:00
Salavat Julajev Ufa Rusko 0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Rusko Metallurg Magnitogorsk Ufa Arena, Ufa
Návštěvnost: 8 070
Zpráva
Andrej Vasilevskij Brankáři Vasilij Košečkin
Viktor Antipin Gól 35:03'
11. dubna 2014
15:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 1:0 P
(0:0 0:0 0:0 - 1:0)
Rusko Salavat Julajev Ufa Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 7 482
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Andrej Vasilevskij
Jaroslav Chabarov Gól 61:14'

Do finále o Gagarinův pohár postoupil tým Metallurg Magnitogorsk, když v sérii zvítězil 4:1 na zápasy.

Západní konference[editovat | editovat zdroj]

Finále[editovat | editovat zdroj]

HC Lev Praha (3.) – Lokomotiv Jaroslavl (8.)[editovat | editovat zdroj]
2. dubna 2014
19:00
HC Lev Praha Česko 3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl O2 arena, Praha
Návštěvnost: 5 834
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Curtis Sanford
Ondřej Němec Gól 14:14'
Jakub Klepiš Gól 14:59'
Niko Kapanen Gól 58:02'
4. dubna 2014
19:00
HC Lev Praha Česko 2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl O2 arena, Praha
Návštěvnost: 9 519
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Curtis Sanford
Nathan Oystrick Gól 11:36'
Patrik Zackrisson Gól 38:17'
Jegor Averin Gól 49:20'
6. dubna 2014
15:00
Lokomotiv Jaroslavl Rusko 0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Česko HC Lev Praha Arena 2000, Jaroslavl
Návštěvnost: 9 067
Zpráva
Curtis Sanford Brankáři Petri Vehanen
Martin Thörnberg Gól 17:44'
Martin Thörnberg Gól 39:20'
Nathan Oystrick Gól 43:43'
8. dubna 2014
17:00
Lokomotiv Jaroslavl Rusko 3:2 P
(0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Česko HC Lev Praha Arena 2000, Jaroslavl
Návštěvnost: 9 071
Zpráva
Curtis Sanford Brankáři Petri Vehanen
Jiří Novotný Gól 24:04'
Nathan Oystrick Gól 38:47'
Jegor Jakovlev Gól 34:25'
Sergej Konkov Gól 53:45'
Sergej Plotnikov Gól 79:41'
10. dubna 2014
19:00
HC Lev Praha Česko 3:2
(2:1, 1:1, 0:0)
Rusko Lokomotiv Jaroslavl O2 arena, Praha
Návštěvnost: 9 580
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Curtis Sanford
Michal Řepík Gól 10:45'
Justin Azevedo Gól 15:31'
Michal Birner Gól 25:56'
Geoff Platt Gól 16:51'
Geoff Platt Gól 37:05'

Do finále o Gagarinův pohár postoupil tým HC Lev Praha, když v sérii zvítězil 4:1 na zápasy.

Finále Gagarinova poháru[editovat | editovat zdroj]

Metallurg Magnitogorsk (1.) – HC Lev Praha (3.)[editovat | editovat zdroj]

18. dubna 2014
15:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Česko HC Lev Praha Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 7 500
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Petri Vehanen
Martin Ševc Gól 13:35'
Petr Vrána Gól 24:35'
Justin Azevedo Gól 58:17'
20. dubna 2014
13:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 4:1
(0:0, 3:0, 1:1)
Česko HC Lev Praha Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 6 906
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Petri Vehanen
Bogdan Potěchin Gól 23:04'
Danis Zaripov Gól 33:19'
Jan Kovář Gól 34:54'
Sergej Mozjakin Gól 40:44'
Justin Azevedo Gól 56:35'
22. dubna 2014
19:00
HC Lev Praha Česko 3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
Rusko Metallurg Magnitogorsk O2 arena, Praha
Návštěvnost: 16 435
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Vasilij Košečkin
Jiří Sekáč Gól 01:25'
Justin Azevedo Gól 50:59'
Justin Azevedo Gól 59:36'
Sergej Mozjakin Gól 38:57'
Francis Paré Gól 58:42'
24. dubna 2014
19:00
HC Lev Praha Česko 3:5
(2:2, 1:1, 0:2)
Rusko Metallurg Magnitogorsk O2 arena, Praha
Návštěvnost: 17 073
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Vasilij Košečkin
David Ullström Gól 07:10'
Justin Azevedo Gól 17:13'
Ondřej Němec Gól 26:02'
Jaroslav Chabarov Gól 03:57'
Viktor Antipin Gól 18:12'
Viktor Antipin Gól 34:02'
Danis Zaripov Gól 40:38'
Danis Zaripov Gól 44:07'
26. dubna 2014
13:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 2:1 P
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Česko HC Lev Praha Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 7 464
Zpráva
Vasilij Košečkin Brankáři Petri Vehanen
Sergej Mozjakin Gól 25:36'
Sergej Mozjakin Gól 68:43'
Justin Azevedo Gól 42:54'
28. dubna 2014
19:00
HC Lev Praha Česko 5:4 P
(2:1, 1:3, 1:0 - 1:0)
Rusko Metallurg Magnitogorsk O2 arena, Praha
Návštěvnost: 16 894
Zpráva
Petri Vehanen Brankáři Vasilij Košečkin
Justin Azevedo Gól 13:53'
Martin Ševc Gól 19:09'
Ryan O'Byrne Gól 27:58'
Mikko Mäenpää Gól 57:39'
Nathan Oystrick Gól 63:53'
Sergej Mozjakin Gól 09:47'
Michail Junkov Gól 22:35'
Chris Lee Gól 24:55'
Francis Paré Gól 38:41'
30. dubna 2014
15:00
Metallurg Magnitogorsk Rusko 7:4
(1:1, 3:1, 3:2)
Česko HC Lev Praha Magnitogorsk Arena, Magnitogorsk
Návštěvnost: 7 482
Zpráva
Petri Vehanen
Atte Engren
Brankáři Vasilij Košečkin
David Ullström Gól 13:49'
Ryan O'Byrne Gól 34:41'
Martin Thörnberg Gól 54:10'
Justin Azevedo Gól 58:19'
Francis Paré Gól 04:43'
Jevgenij Birjukov Gól 23:32'
Jaroslav Kosov Gól 36:52'
Jan Kovář Gól 37:37'
Sergej Mozjakin Gól 43:12'
Danis Zaripov Gól 52:35'
Michail Junkov Gól 59:51'

Produktivita playoff[editovat | editovat zdroj]

Kanadské bodování[editovat | editovat zdroj]

Hráč Tým Z G A B +/– TM POZ
Rusko Sergej Mozjakin Metallurg Magnitogorsk 21 13 20 33 +14 8 LK
Rusko Danis Zaripov Metallurg Magnitogorsk 21 11 15 26 +12 34 LK
Česko Jan Kovář Metallurg Magnitogorsk 21 8 18 26 +12 16 C
Kanada Justin Azevedo HC Lev Praha 22 13 7 20 +4 6 C
Česko Roman Červenka SKA Petrohrad 10 6 11 17 +6 8 C
Švédsko Martin Thörnberg HC Lev Praha 22 7 7 14 -2 12 LK
Rusko Sergej Plotnikov Lokomotiv Jaroslavl 18 4 10 14 +3 30 LK
Česko Petr Vrána HC Lev Praha 22 7 6 13 +1 10 C
Norsko Patrick Thoresen SKA Petrohrad 10 5 8 13 +6 0 LK
Rusko Sergej Konkov Lokomotiv Jaroslavl 18 8 4 12 +2 10 PK

Z = Odehrané zápasy; G = Vstřelené góly; A = Asistence; B = Body; TM = Trestné minuty; POZ = Pozice

Nejlepší brankáři (procentuálně)[editovat | editovat zdroj]

Hráč Tým Z Č (min) V P ČK POG
Rusko Ivan Kasutin Torpedo Nižnij Novgorod 6 390:53 3 3 1 94,4 1.53
Česko Alexander Salák SKA Petrohrad 10 621:32 6 4 2 94,0 1.93
Česko Jakub Sedláček Dinamo Riga 5 270:01 3 2 0 93,8 1.78
Slovensko Ján Laco HC Donbass Doněck 8 385:20 3 3 0 93,4 1.71
Rusko Andrej Vasilevskij Salavat Julajev Ufa 18 1144:28 9 9 1 93,4 1.99
Kanada Curtis Sanford Lokomotiv Jaroslavl 18 1124:50 9 9 2 93,4 1.92
Rusko Vasilij Košečkin Metallurg Magnitogorsk 21 1370:33 16 5 2 93,4 1.97
Finsko Mikko Koskinen HK Sibir Novosibirsk 10 606:50 4 5 1 92,8 1.98
Rusko Emil Garipov Ak Bars Kazaň 5 302:35 2 2 0 92,1 2.38
Rusko Vitalij Jeremejev Barys Astana 10 575:48 6 4 0 92,0 2.29

Z = Odehrané zápasy; Č = Čas na ledě; V = Výhry; P = Prohry; ČK = Čistá konta; PÚ = Procentuální úspěšnost; POG = Průměr obdržených gólů na zápas

Konečné pořadí[editovat | editovat zdroj]

Místo Tým Místo Tým
Gold medal icon.svg Rusko Metallurg Magnitogorsk 15. Rusko Avtomobilist Jekatěrinburg
Silver medal icon.svg Česko HC Lev Praha 16. Rusko Admiral Vladivostok
Bronze medal icon.svg Rusko Salavat Julajev Ufa 17. Rusko Atlant Mytišči
4. Rusko Lokomotiv Jaroslavl 18. Rusko Severstal Čerepovec
5. Rusko SKA Petrohrad 19. Rusko Traktor Čeljabinsk
6. Ukrajina HC Donbass Doněck 20. Rusko Avangard Omsk
7. Kazachstán Barys Astana 21. Slovensko HC Slovan Bratislava
8. Rusko HK Sibir Novosibirsk 22. Rusko HC Jugra Chanty-Mansijsk
9. Rusko OHK Dynamo Moskva 23. Rusko HC Spartak Moskva
10. Rusko Ak Bars Kazaň 24. Rusko Viťaz Podolsk
11. Rusko Torpedo Nižnij Novgorod 25. Rusko CHK Neftěchimik Nižněkamsk
12. Lotyšsko Dinamo Riga 26. Bělorusko HK Dynamo Minsk
13. Chorvatsko KHL Medveščak 27. Rusko Metallurg Novokuzněck
14. Rusko HC CSKA Moskva 28. Rusko Amur Chabarovsk

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Hráč měsíce[editovat | editovat zdroj]

Měsíc Brankář Obránce Útočník Nováček
Zaří[1] Rusko Konstantin Barulin (Kazaň) Kanada Chris Lee (Magnitogorsk) Rusko Maxim Pestučko (Dyn. Moskva) Rusko Andrej Vasilevskij (Ufa)
Říjen[2] Kanada Barry Brust (Záhřeb) Rusko Maxim Chudinov (Petrohrad) Rusko Danis Zaripov (Magnitogorsk) Rusko Jaroslav Dyblenko (Atlant)
Listopad[3] Česko Alexander Salák (Petrohrad) USA Deron Quint (Spartak) Rusko Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) Rusko Andrej Vasilevskij (Ufa)
Prosinec[4] Česko Jakub Kovář (Jekatěrinburg) Slovensko Dominik Graňák (Dyn. Moskva) USA Brandon Bochenski (Astana) Rusko Mark Skutar (Novokuzněck)
Leden[5] Česko Jakub Kovář (Jekatěrinburg) Rusko Viktor Antipin (Magnitogorsk) Rusko Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) Rusko Sergej Šmeljov (Atlant)
Únor neuděleno (olympijská přestávka)
Březen[6] Kanada Curtis Sanford (Lokomotiv) Rusko Ilja Gorochov (Lokomotiv) Rusko Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) Rusko Andrej Vasilevskij (Ufa)

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. September’s finest: Barulin, Lee, Pestushko & Vasilevsky. khl.ru [online]. 2013-10-02. Dostupné online.  
  2. October’s finest: Brust, Chudinov, Zaripov, Dyblenko. khl.ru [online]. 2013-11-05. Dostupné online.  
  3. November’s finest: Salak, Quint, Mozyakin & Vasilevsky. khl.ru [online]. 2013-12-05. Dostupné online.  
  4. December’s finest: Kovar, Granak, Bochenski & Skutar. khl.ru [online]. 2014-01-03. Dostupné online.  
  5. January’s finest: Kovar, Antipin, Mozyakin & Shmelyov. khl.ru [online]. 2014-02-05. Dostupné online.  
  6. March’s finest: Sanford, Gorokhov, Mozyakin & Vasilevsky. khl.ru [online]. 2014-04-04. Dostupné online.