Diskuse s wikipedistou:Fojsinek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Podzemnik 4. 2. 2009, 23:10 (UTC)

Commons[editovat zdroj]

Wikimedia Commons

Děkuji za obrázky, které nahráváte do české Wikipedie. Chci Vás ale upozornit na existenci Wikimedia Commons, jež slouží jako centrální úložiště obrázků a dalšího multimediálního obsahu přístupné všem projektům. Má mnoho výhod, obrázky tam jsou kategorizované a lze je použít i v dalších jazycích, Vámi nahrané soubory tak budou užitečné stovkám tisíc dalších uživatelů po celém světě, nikoliv pouze českým čtenářům. Na Commons patří i obrázky opatřené českým textem nebo s českými popisky – často se stává, že jsou popisky přeloženy do dalších jazyků a obrázek je poté použit v dalších projektech po celém světě. Nahrávané obrázky samozřejmě musí mít vyřešena autorská práva.

Používání Wikimedia Commons není složité, je k dispozici český návod i české uživatelské rozhraní. Tamějšími správci jsou i někteří správci české Wikipedie, na které je možno se obrátit. Není třeba se ničeho obávat. Děkujeme za Vaši pomoc! --Podzemnik 4. 2. 2009, 23:10 (UTC)

Externí odkazy[editovat zdroj]

Dobrý den, nepřidávejte, prosím, do Wikipedie obsah propagačního charakteru nebo odkazy na vaše soukromé stránky či stránky, se kterými jste spojeni. Wikipedie není prostředkem pro propagaci či reklamu ani pouhou sbírkou externích odkazů. Rozšiřování encyklopedického obsahu je však samozřejmě vítáno. Děkuji za pochopení. S přáním pěkného dne -- Mercy (|) 5. 2. 2009, 20:33 (UTC)

Subpahýl – Opevnění Slavonic[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Opevnění Slavonic. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. — Jagro 6. 2. 2009, 02:15 (UTC)

Myslůvka[editovat zdroj]

Až budeš fotit ves, vzpomeň si prosím i na potok. Hezký den. :-) --JirkaSv 28. 2. 2009, 16:20 (UTC)

Mrkni se na toto [1]. Je tam zajímavá tabulka. Najdeš tam základní údaje i k ostatním vodním tokům v dané oblasti. Je tam uveden i zdroj. Délku toku v článku jsem neupravoval. Údaje o délce se často různí. Hezký den a hodně úspěchů na Wikipedii. --JirkaSv 2. 3. 2009, 09:44 (UTC)

Dolní Bolíkov[editovat zdroj]

Dobrý den, v tomto článku se vyskytují totožné věty a formulace jako na stránce [2]. Tyto věty asi budeme muset z článku odstranit, viz WP:Autorské právo. Chtěl bych se Vás zeptat, zda jste takto neopisoval i z toho knižního zdroje? Hezký den, --Podzemnik 12. 3. 2009, 13:31 (UTC)


Každá rada dobrá, ale nevyznám se v licencích. Podle toho co jsem si přečetl, usoudil jsem, že pokud uvedu zdroj (použitou litaraturu), mohu informace použít. Pokud tomu tak není, tak to klidně smažte. V odkazu na stejný text na stránkách Mikroregionu Dačicko byl použit také text a údaje ze stejného zdroje, který jsem použil já. Pokusím se to ještě převést do jiné podoby, mám však možnost získat od autora části zmiňované publikace Dr. Smutného, souhlas s uveřejněním. Jenom nevím jak to mám dát vědět, aby zase nešlo o porušení autorských práv. Na školení kvůli tomu nepůjdu, za to mi to nestojí. Fojsinek 12. 3. 2009, 19:41 (UTC)

Viz WP:OTRS, ve zkratce: poslat mailem prohlášení o uvolnění pod licencemi CC-BY-SA a GFDL. JAn 18. 3. 2009, 21:19 (UTC)

Kurzíva[editovat zdroj]

Kurzíva v šablonách okresů znaší městys, proto jsem revertoval. Díkuy za pochopení. JAn 18. 3. 2009, 21:19 (UTC)


OK, jsem zase o něco chytřejší, patří mi to, nemám do toho lézt, promiň!. Fojsinek 18. 3. 2009, 21:42 (UTC)

Hradišťko (Dačice)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Hradišťko (Dačice). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Jvs 6. 4. 2009, 07:18 (UTC)

To Hradišťko jsem již doplnil i o nějaké fotky. Fojsinek 29. 5. 2009, 21:44 (UTC))

Náhled[editovat zdroj]

Ahoj, používej prosím před uložením tlačítko {{Ukázat náhled}}, pomáhá to vidět všechny změny a i z jiných důvodů je to důležité. Dík moc--Horst 29. 7. 2009, 23:17 (UTC)

Nová Včelnice[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Nová Včelnice, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

Jedná se o nijak nezdrojované a natvrdo zkopírované odstavce o historii a škole, která si navíc podle mého názoru nezaslouží svůj vlastní nadpis ale spíš zařazení do Zajímavostí/památek. --cheva 17. 8. 2010, 12:07 (UTC)

OK - nemám patent na rozum. --Fojsinek 17. 8. 2010, 13:52 (UTC)

Bollwerk[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Bollwerk. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 16. 10. 2012, 17:05 (UTC)

Poděkování[editovat zdroj]

Dobrý den! Všimla jsem si, že přidáváte do článků o obcích v okrese Jihlava odkazy na commons. Chtěla bych Vám za to a hlavně za fotky moc poděkovat. Krásný den přeje --Jana Lánová (diskuse) 7. 10. 2013, 07:05 (UTC)

Není zač, byl jsem na třídenním výletě na kole a tak jsem něco vyfotil, proč se o to nepodělit. Není to ještě hotovo, budu pokračovat. Pěkný den. Fojsinek (diskuse) 7. 10. 2013, 21:01 (UTC)

Zámek v Dačicích[editovat zdroj]

Ahoj, jen aby jsi nedělal zbytečnou práci dvakrát a nepřidělával práci s případným slučováním, tak upozorňuji na již existující článek Dačice (nový zámek). --Harold (diskuse) 22. 10. 2013, 12:44 (UTC)

Díky za upozornění vím o tom. Pokud bude lepší doplnit původní článek, přizpůsobím se. Fojsinek (diskuse) 22. 10. 2013, 18:56 (UTC)
No, jde o to, že by se neměly záměrně vytvářet vědomé duplicity. Čili pokud máš v plánu nějaký rozsáhlejší text či přepracování stávajícího textu, tak to prosím udělej na Dačice (nový zámek), to se určitě nikdo zlobit nebude. Stránku Zámek Dačice a taky Dačice (zámek) bych vzhledem k existenci dvou staveb označovaných za zámky předělal na přesměrování na Dačice#Pamětihodnosti. --Harold (diskuse) 22. 10. 2013, 19:03 (UTC)
OK, Soustředím se na upřesnění informací v souladu s oficiálními webovými stránkami Státního zámku Dačice. Nevím jak smazat založený nový článek. Vymažu pouze již vloženou šablonu a text. Diky za pomoc.Fojsinek (diskuse) 22. 10. 2013, 19:42 (UTC)

Malé editace[editovat zdroj]

Prosím neoznačujte jako malou žádnou editaci znamenající významovou změnu. Podrobnosti zde. Díky. — Gumruch (disk.) 31. 10. 2013, 23:20 (UTC)

Díky za upozornění, polepším se. Fojsinek (diskuse) 31. 10. 2013, 23:51 (UTC)

Radkov (okres Jihlava)[editovat zdroj]

Dobrý den, upravovala jsem článek Radkov (okres Jihlava) a narazila jsem na informaci o „nápadném vrchu Ostrážka“, ovšem na mapě jsem nic tak nazvaného nenašla a ani v textu není uvedený zdroj, z něhož bylo čerpáno, snad z knihy Vlastivěda moravská Dačicko Slavonicko Telčsko. Nevíte, o jaké místo by se jednalo? Předem díky za odpověď. Krásný den přeje --Jana Lánová (diskuse) 15. 2. 2015, 14:19 (CET)[odpovědět]

Také já přeji dobrý den. Informaci jsem skutečně čerpal z Vámi zmíněné Vlastivědy moravské. Pokud je nutno tuto infomaci zazdrojovat, potom právě tímto zdrojem. Já osobně, přestože jsem slavibořský rodák, jsem nikdy takový název neslyšel. Po pravdivosti zdroje jsem nepátral. Mohu se pouze domnívat, že zmíněný kopec, který je takto v popisu M. Hrádka nazván jako Ostrážka, by moht být kopec s kótou 532 m, který je skutečně severně od Radkova a odpovídá částečně i zmíněnému polohopisu. Pokud není možno tuto skutečnost potvrdit z jiných zdrojů a zmínka ve Vlastivědě k potvrzení informace podle pravidel Wiki nestačí, proveďte odstranění této informace z wiki. Pěkný večer přeje --Fojsinek (diskuse) 15. 2. 2015, 20:52 (CET)[odpovědět]

Blažejov[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Blažejov, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.blazejov.cz/historie/

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Petr Kinšt (diskuse) 25. 10. 2015, 19:40 (CET)[odpovědět]

Klidně to smaž, já s tím nemám žádný problém. --Fojsinek (diskuse) 25. 10. 2015, 23:32 (CET)[odpovědět]

Alois Málek[editovat zdroj]

dobrý den, koukal jsem na Vaši editaci v článku Alois Málek. Bude nutno přidat odkaz na slavonickou kroniku (koukal jsem, že je naskenovaná na webu). Odkaz přidám sám, ale potřeboval bych číslo stránky, ze které jste čerpal. Při procházení roku 1959 jsem nenašel žádný nekrolog s životopisnými daty, takže předpokládám, že to bude jinde. Díky, --Davcza (diskuse) 27. 12. 2015, 22:12 (CET)[odpovědět]

Áááá, tak jsem to našel. Omylem jsem hledal v zápisech za rok 1959 místo 1958. Jen nevím, jestli je správně uveden název toho slavonického podniku, který řídil. Kronika uvádí Slavona, Vaše editace něco jiného... --Davcza (diskuse) 27. 12. 2015, 22:20 (CET)[odpovědět]
Také já přeji dobrý den. Protože žiji ve Slavonicích již od konce II. světové války, leccos si z oné popisované doby také pamatuji. Navíc pan Málek byl mým přímým sousedem. Protože pro svou potřebu převádím do digitální podoby přepisem do WORDu slavonické kroniky, které jsou v archivu v Třeboni, a mám již celou kroniku z let 1923 - 1965 přepsanou, mohu s plnou zodpovědností tvrdit, že mnou zapsané údaje o p. Aloisi Málkovi, jsou v souladu s historickým pramenem, tedy se zmíněnou kronikou. Na ukázku Vám posílám odkaz na roční zápis z roku 1947 http://www.slavonice-ubytovani.cz/Kronika1947.pdf , kde je uvedeno jmenování p. Málka ředitelem továrny Palas - Artis. Název Slavona n.p., nesla tato továrna až od roku 1949 nebo 1950, kdy bylo podle záznamu v kronice z roku 1950 doslova napsáno: "Továrna „Slavona“, dříve Palas – Artis: Ředitel Alois Málek byl jmenován ředitelem prostějovského oděvního kombinátu a na jeho místo jmenován Vil. Všetička z Prostějova".Ostatně to můžete také v archivu vyhledat. Přeji pěkný večer a hodně úspěchů při práci na Wiki. --Fojsinek (diskuse) 28. 12. 2015, 21:12 (CET)[odpovědět]

Slavonice 536[editovat zdroj]

tohle mi už přijde do seznamu jako moc dlouhý text, zato na článek by to vydalo. Co ty/vy na to? JAn (diskuse) 14. 3. 2016, 07:42 (CET)[odpovědět]

Máš pravdu, opravím to. Fojsinek (diskuse) 14. 3. 2016, 10:52 (CET)[odpovědět]

Hamr[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Hamr (okres Jindřichův Hradec), a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.ou-hamr.cz/o-obci/historie-obce.html

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--Petr Kinšt (diskuse) 13. 12. 2017, 21:19 (CET)[odpovědět]

Vyřešeno, text smazán, přidán odkaz na stránky obce přímo v oddíle HISTORIE.--Fojsinek (diskuse) 14. 12. 2017, 09:26 (CET)[odpovědět]