Caroline, hanoverská princezna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Princezna Caroline
Monacká knížecí rodina
Polignac-Grimaldi
Monacký knížecí znak

Caroline, hanoverská princezna, dědičná princezna monacká (Caroline Louise Marguerite;  23. ledna 1957, Monako) je nejstarší dítě bývalého monackého knížete Rainiera III. a jeho ženy, bývalé americké filmové herečky, Grace Kellyové. V roce 1999 se vdala za hanoverského prince Ernsta Augusta V. Od smrti svého otce je předpokládanou dědičkou monackého trůnu. Tou byla již v letech 1957-1958, před narozením svého bratra, současného monackého knížete, Alberta II. Monackou kněžnou se stane v případě, že přežije svého bratra a ten nebude mít až do své smrti žádného legitimního potomka.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Princezna Caroline studovala v Anglii a Francii. Na Sorbonně studovala filozofii, psychologii a biologii. Mluví plynně anglicky, španělsky, německy a italsky.

Dne 28. června 1978 se Caroline vdala za francouzského bankéře Philippea Junota. Již o dva roky později se ale pár rozvedl. V roce 1992 byl tento sňatek dokonce anulován římskokatolickou církví. Před druhým manželstvím byla Caroline krátce zasnoubena se synem Ingrid Bergmanové a Roberta Rosselliniho.

V roce 1983 si Caroline vzala italského sportovce a obchodníka Stefana Casiraghiho, se kterým má tři děti:

Dvě nejmladší děti byly pojmenovány po svých praprarodičích z matčiny strany princezně Charlotte a Pierreovi de Polignacovi. Andrea byl pojmenován po příteli svého otce. Stefano Casiraghi zemřel při závodu na člunech v roce 1990. Říká se o něm, že byl její životní láskou a jeho smrt ji velmi zasáhla.

Jejím třetím a zároveň současným manželem je hanoverský princ Ernst August V., hlava hanoverské dynastie. Vzali se v roce 1999 po rozvodu prince s Chantal Hochuli a mají spolu jednu dceru:

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Caroline, Princess of Hanover na anglické Wikipedii.