Česká společnost ornitologická

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Česká společnost ornitologická
Založeno 1926
Souřadnice sídla
IČO 49629549
Další informace
Web Oficiální web a Oficiální web
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Označení sídla ČSO

Česká společnost ornitologická je spolkem sdružujícím profesionální pracovníky i amatéry zabývající se výzkumem a ochranou ptáků, zájemce o pozorování ptáků a milovníky přírody. Hlavním účelem, posláním a cílem ČSO je ochrana přírody a krajiny a životního prostředí, zejména výzkum a ochrana volně žijících ptáků a jejich prostředí, a dále ekologická výchova a vzdělávání dětí i dospělých, členů i nečlenů ČSO.

ČSO byla založena v roce 1926 jako čistě vědecká společnost. Od 90. let 20. století prošla řadou organizačních změn včetně vytvoření kanceláře s profesionálními zaměstnanci a proměnila se v moderní nevládní ochranářskou organizaci. Aktuálně sdružuje 2500 členů (srpen 2015).

ČSO je partnerem BirdLife International v Česku.

Publikační činnost[editovat | editovat zdroj]

ČSO vydává odborný ornitologický časopis Sylvia (1× ročně, ISSN 0231-7796), popularizační Ptačí svět (4× ročně, ISSN 1801-7525) a příležitostně tematicky zaměřené materiály.

Pobočky[editovat | editovat zdroj]

ČSO zřizuje sedm regionálních poboček (severočeská, západočeská, jihočeská, východočeská, Vysočina, jihomoravská, severomoravská), osmá pobočka (Moravský ornitologický spolek) přistoupila v roce 2005 na základě dohody.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]