Zítřek nikdy neumírá

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zítřek nikdy neumírá
Logo tnd de.svg
Základní informace
Původní název Tomorrow Never Dies
Země Spojené království
Spojené státy americké
Německo
Jazyk angličtina
Délka 119 min.
Žánr bondovka
Předloha James Bond
Námět Ian Fleming
Scénář Neal Purvis
Robert Wade
Bruce Feirstein
Režie Roger Spottiswoode
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Pierce Brosnan
Michelle Yeoh
Jonathan Pryce
Teri Hatcher
Produkce Barbara Broccoli
Michael G. Wilson
Hudba David Arnold, Moby
Kamera Robert Elswit
Střih Jiam Clark
Výroba a distribuce
Premiéra 1997
Produkční společnost Eon Productions
Distribuce EON Productions
Rozpočet 110,000,000 USD
Předchozí a následující díl
Zlaté oko Jeden svět nestačí
Zítřek nikdy neumírá na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Zítřek nikdy neumírá je v pořadí 18. bondovka, natočená v roce 1997 společností EON Productions. Hlavní postavu Jamese Bonda zde ztvárnil Pierce Brosnan a jeho úkolem je zabránit mediálnímu magnátovi Eliotu Carverovi (Jonathan Pryce) v rozpoutání války mezi Čínou a Velkou Británií.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Na začátku filmu Jihočínském moři je potopena fregata HMS Devonshire a jsou z ní uloupeny rakety. Britská vláda podezřívá z útoku čínské letectvo, ale ve skutečnosti byla HMS Devonshire potopena vrtným torpédem, které vystřelila radarem nezachytitelná loď mediálního magnáta Eliota Carvera, který se snaží rozpoutat válku mezi Čínou a Velkou Británií a získat tak mediální licence v Číně a dovršit budování svého mediálního impéria. V Hamburku naváže James Bond kontakt se svojí bývalou milenkou Paris (Teri Hatcher), která se, poté, co ji Bond opustil, provdala právě za Eliota Carvera. Přes chladné přijetí ho dostane na stopu podlostí svého manžela, ale za tuto informaci a noc s Bondem draze zaplatí. Je zabita nájemným vrahem Dr. Kaufmannem (Vincent Schiavelli), který čeká v hotelu Atlantis, aby zabil i Bonda, ale Bond zabije jeho. Poté se Bond přesune do Vietnamu, protože díky lokátoru GPS, který našel v Carverově ústředí v Hamburku, zjistil, že HMS Devonshire byla odchýlena ze svého kurzu. Vrak najde a setkává se svojí bondgirl Wai Lin ( Michelle Yeoh), se kterou je chycen pravou rukou Eliota Carvera Stamperem (Götz Otto) a přepraven do Saigonu. Zde utíkají ze zajetí honičkou v ulicích města a vše vrcholí bojem na neviditelné lodi, kdy Bond s Wai Lin překazí Carverovy plány (odpálení rakety na Peking), zničí neviditelnou loď a Carver i Stamper umírají.

Bondovo vybavení[editovat | editovat zdroj]

V tomto díle je Bondovi k dispozici osobní BMW, které lze na dálku řídit mobilním telefonem. Tento vůz mu předá pan Q v Hamburku, ale Bond jej zničí během honičky s padouchy. Navíc dostane od pana Q mobilní telefon, který umožňuje řídit BMW, ale také vysílá silný elektrický impulz a obsahuje elektronický paklíč. Navíc dostane od agentky Wai Lin novou pistoli - Walther P99 a hodinky s rozbuškou bomby.

Bond girls[editovat | editovat zdroj]