Vincenc Hodek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ukázka současného sportovního letadla - Cessna 172

Vincenc Hodek (14.11.1904 v Praze - 28.8.1977 New York) byl československý letecký konstruktér. Nepatřil do hlavního konstruktérského proudu, jako byli Pavel Beneš nebo Antonín Husník. Přesto významným způsobem ovlivnil naše poválečné letectví. Po únoru 1948 přišel o svůj podnik a slibný projekt moderního sportovního letadla, o které byl zájem i v zahraničí.

Vincenc Hodek vyvinul společně se Stanislavem Křížem na svoji dobu velmi moderní dvoumotorový dvoumístný lehký sportovní letoun Hodek HK-101. Práce na něm začaly v roce 1942 a za druhé světové války probíhaly v utajení. V letech 1945–1949 byly postaveny dva prototypy. Avšak po znárodnění firmy Továrna sportovních letadel, Vincenc Hodek, Praha-Holešovice a převedení vývoje do Aera Vodochody, byly práce na slibném typu utlumeny a později zastaveny.

Doba Vincenci Hodkovi nepřála, byla mu znárodněna firma, byl ve vězení za pokus o překročení hranice a byl donucen s rodinou emigrovat do USA. Čestné místo v dějinách našeho letectví mu však zůstalo.

Dětství a vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Augustin Charvát, československý stíhací pilot

Vincenc Hodek se narodil v pražských Holešovicích v roce1904 do rodiny váženého úředníka Vincence Hodka. Musel se vyrovnat s odchodem otce na frontu v době první světové války i s předčasnou smrtí matky o něco později. Měl technické nadání, ale na přání otce se začal na holešovické státní reálce připravovat na kariéru úředníka. Později studium ukončil a na Smíchově vystudoval průmyslovku a složil tovaryšskou zkoušku.

Hodkovo životní směřování ovlivnil strýc z matčiny strany, který byl mechanikem. Také setkání s Augustinem Charvátem, českým stíhacím pilotem, kterého obdivoval. Létání bylo tehdy velmi moderní a chlapec s technickým nadáním se pro něj nadchl. Začal se zajímat o jemnou mechaniku a letectví. Naučil se sám anglicky, aby mohl sledovat poslední novinky z obou oborů. Jako mechanik nastoupil do pražských vojenských telegrafních dílen, kde pracoval až do nástupu na základní vojenskou službu.

Práce a podnikání[editovat | editovat zdroj]

Josef Balabán, člen odbojové skupiny Tři králové

Pilotní výcvik[editovat | editovat zdroj]

Vincenc Hodek se v polovině třicátých let stal členem Aeroklubu Československé republiky a na jaře 1936 začal s výcvikem pilota. Na podzim téhož roku získal diplom a pilotní průkaz pilota turistických letadel. Později se dokonce účastnil i několika leteckých soutěží. V té době začal uvažovat o vlastním podnikání.

Vlastní firma[editovat | editovat zdroj]

Společně s otcem zakládá v Holešovicích autoopravnu. Má talent a daří se mu. Vyrábí a vylepšuje automobilové otáčkoměry a postupně se dostává k výrobě leteckých přístrojů. Získává první objednávku na letecké přístroje přímo od ministerstva obrany a na letecké výstavě v Bruselu v roce 1939 má už svůj stánek a získává cenné kontakty. Bohužel druhá světová válka další obchody se zahraničím zhatila.

Josef Mašin, člen odbojové skupiny Tři králové

Hodkova firma byla za války zařazena do koncernu Askania Werke a produkovala letecké přístroje pro válečný průmysl. Zároveň však někteří inženýři ilegálně projektovali na prototypu moderního sportovního letadla. Vincenc Hodek spolu s Josefem Balabánem a Josefem Mašínem (dva z legendární odbojové skupiny Tři králové) připravoval prototyp vysoce hořlavé bomby a předával spojencům zprávy o německém leteckém průmyslu.

Po válce mu udělil prezident republiky vyznamenání za odbojovou činnost. V té době se snažil vrátit k výrobě leteckých přístrojů, ale objevila se obvinění z kolaborace. Přestože se mu je podařilo vyvrátit, v roce 1947 u něj ministerstvo obrany zrušilo všechny zakázky a jeho firmu přebral národní podnik PAL. Nabídli mu pouze místo řadového zaměstnance.

Letoun Hodek HK-101[editovat | editovat zdroj]

Ukázka nákresu současného sportovního letadla - Cessna 172

V květnu 1945 začal pracovat s kolegou Stanislavem Křížem na projektu nového letounu, který později dostal jméno Hodek HK-101. Označení letounu HK znamenalo dvojici Hodek-Kříž. Vznikl skutečně výjimečný letoun s rychlost 360 km/hod. Nabízelo se uplatnění při přepravě urgentních zásilek nebo pro armádu.

Na svou dobu šlo o velmi moderní konstrukci. Štíhlý dolnoplošník s celokovovou konstrukcí z kvalitního duralu byl vybaven dvojicí motorů Minor 4-III se stavitelnými vrtulemi a zatahovacím podvozkem záďového typu. Dále byl vybaven moderními přístroji většinou značky Hodek a dvěma sedačkami za sebou. V roce 1946 byl dokonce vystaven na pařížském aerosalónu ve společné expozici československých leteckých výrobců.

Letoun měl ohlas v zahraničním tisku a přihlásili se první zájemci ze zahraničí. V Aeru ve Vysočanech tak začala stavba vylepšeného druhého prototypu. Některé nedostatky (omezený výhled, chlazení motorů ) se však nepodařilo odstranit a tak koncem října 1949 došlo ke zrušení celého programu.

Odsun a emigrace[editovat | editovat zdroj]

V roce 1947 byl Vincenc Hodek propuštěn ze zaměstnaní a snažil se uživit s malou dílnou. Události v roce 1948 mu to znemožnily. Pokusil se s rodinou o útěk do zahraničí. To se však nepodařilo, byl zatčen a vězněn na Pankráci. Propuštěn byl po přezkoumání jeho případu v květnu 1949. Živil se pak rozvážkou zboží.

V roce 1952 byl spolu s celou rodinou odsunut do pohraničí do Dolní Suché na Liberecku. Usiloval o návrat zpět a podařilo se mu přestěhování do domku nedaleko Čerčan. Komunistická šikana se však stupňovala, a proto požádal o vystěhování do USA s celou rodinou. To jim bylo povoleno, ale bez dcery, která zde musela zůstat.

V říjnu 1966 se usadili v New Yorku a po těžkých začátcích získal Vincenc Hodek práci v leteckém oboru. V roce 1972 dostal s manželkou americké občanství. V roce 1968 se k nim mohla nastěhovat z Československa jejich dcera Jana.

V roce 1977 se u Vincence Hodka začaly projevovat příznaky vážného onemocnění a začal hubnout. Lékaři diagnostikovali nádor slinivky břišní. V roce1977 umírá ve svých 73 letech.

Reference[editovat | editovat zdroj]

http://www.pilotinfo.cz/z-historie/vincenc-hodek-letec-podnikatel-a-jeho-letoun-hodek-hk-101

https://plus.rozhlas.cz/vincenc-hodek-podnikatel-bez-podniku-6512385

https://www.idnes.cz/technet/technika/sportovni-stihacka-hodek-hk-101-konstrukter-vincenc-hodek.A160804_220734_tec_technika_erp

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]