Obvodní soud pro Prahu 5

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Obvodní soud pro Prahu 5
Praha Nove Mesto Legerova 7 soud.jpg
Odvolací soud Městský soud v Praze
Předseda soudu Mgr. Andrea Lomozová
Místopředseda soudu JUDr. Irena Bartoníčková
JUDr. Helena Grmelová
Mgr. Blanka Jarolímková
Adresa Legerova 1877/7
120 00 Praha 2
Ulice Legerova
Souřadnice
Oficiální stránky
Mapka soudního obvodu
Mapka soudního obvodu
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Obvodní soud pro Prahu 5 je okresní soud se sídlem v hlavním městě Praze a s působností pro vymezenou část hlavního města, jehož odvolacím soudem je Městský soud v Praze. Rozhoduje jako soud prvního stupně ve všech trestních a civilních věcech, ledaže jde o specializovanou agendu (nejzávažnější trestné činy, insolvenční řízení, spory ve věcech obchodních korporací, hospodářské soutěže, duševního vlastnictví apod.), která je svěřena městskému soudu.

Soud se původně nacházel v justičním paláci na náměstí Kinských 5 na Smíchově, kde sídlil spolu s Krajským soudem v Praze. Pro dlouhodobé kapacitní problémy se jeho hlavní část včetně správy soudu v srpnu 2015 přesunula na ulici Legerova na Novém Městě (exekuční oddělení se dočasně přestěhovalo na adresu V. P. Čkalova 478/18 v Dejvicích) a na Smíchově zůstal až do září 2019 občanskoprávní úsek.[1][2]

Soudní obvod[editovat | editovat zdroj]

Obvod Obvodního soudu pro Prahu 5 se shoduje s obvodem Praha 5, patří tedy do něho území těchto městských částí:

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Obvodní soud pro Prahu 5 nepůjde do soukromého objektu, stěhuje se do soudních budov. Česká justice [online]. 2015-04-28 [cit. 2015-08-21]. Dostupné online. 
  2. Konec přebíhání. Obvodní soud pro Prahu 5 začíná sídlit na jedné adrese. Česká justice [online]. 2019-09-18 [cit. 2019-09-19]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]