Neratovice (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Železniční stanice Neratovice
Nádraží v Neratovicích
Nádraží v Neratovicích
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Středočeský
Město Neratovice
Souřadnice
Neratovice (nádraží)
Neratovice (nádraží)
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 546861
Tratě 070, 074, 092
Nadmořská výška 165 m n. m.
V provozu od 15. října 1865
Zabezpečovací zařízení Automatické hradlo/Telefonické dorozumívání
Nástupišť (hran) 4 (5)
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava Stanoviště autobusů před nádražní budovou
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Neratovice je železniční stanice v severní části města Neratovice v okrese Mělník ve Středočeském kraji ležící v těsné blízkosti železničního mostu přes Labe. Leží na neelektrifikovaných tratích 070, 074 a 092. Nádraží je jednou ze tří stanic ve městě, dalšími jsou Neratovice město a Neratovice sídliště. Z pražského zhlaví je vyvedena soustava vlečných drah do průmyslového areálu chemických závodů Spolana.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla vystavěna dle typizovaného předpisu společnosti Turnovsko-kralupsko-pražská dráha (TKPE) ze směru z Kralupy nad Vltavou do Turnova, pravidelný provoz zde byl zahájen 15. října 1865. TKPE dále 23. října 1871 otevřela železniční trať do Čakovic u Prahy, odkud mohly vlaky následujícího roku pokračovat až do Prahy.

Roku 1880 byla z neratovického nádraží vyvedena šestikilometrová vlečná dráha do cukrovaru Bloch v Kostelci nad Labem, které bylo později využito společností Místní dráha Brandýs-Neratovice při stavbě místní dráhy z Neratovic navazující na již existující trať v Brandýse nad Labem. Provoz mezi Neratovicemi a Čelákovicemi byl zahájen 15. července 1899. Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Nádraží má celkem čtyři nástupiště s pěti hranami, příchod k vlakům probíhá přes rohožové kolejové přechody. V roce 2017 byla dovršena rekonstrukce stanice, byla dokončena vyvýšená nástupiště osazená elektronickým informačním systémem a výpravní budova dostala novou fasádu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]