Praha-Braník (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Nádraží Praha-Braník)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Na tento článek je přesměrováno heslo Nádraží Braník. O terminálu a zastávkách autobusů a tramvají pojednává článek Nádraží Braník (terminál MHD).
Praha-Braník
Pohled na nádraží před rekonstrukcí
Pohled na nádraží před rekonstrukcí
StátČeskoČesko Česko
KrajHlavní město Praha
MěstoPraha (část Bráník)
Souřadnice
Praha-Bráník
Praha-Bráník
Praha-Bráník, Praha
Provozovatel dráhySpráva železnic
Kód stanice570168
Tratě210
Nadmořská výška200 m n. m.
V provozu od1882
Zabezpečovací zařízeníTEST 10
Dopravních kolejí3
Nástupišť (hran)2
Prodej jízdenekAno
Návazná dopravatramvaj, autobus
Služby ve staniciBariérové WCRestauraceVnitrostátní pokladní přepážkaPlatba v Eurech
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Praha-Braník je železniční stanice v Praze v městské části Praha 4, ve čtvrti Braník na adrese Pikovická 869/2, na neelektrifikované železniční trati 210[1] z Prahy-Vršovic přes Vrané nad Vltavou do Čerčan nebo na Dobříš, mezi stanicí Praha-Krč a zastávkou Praha-Modřany, na kilometru 8,8 (počítáno od Vršovic). Do roku 2004 zde některé vlakové spoje i začínaly a končily. V roce 2016 bylo v rámci modernizace tratě nádraží kompletně zrekonstruováno.

Nádraží bylo zprovozněno roku 1882 jako součást lokální dráhy Nusle – Modřany, zřízené společností České obchodní dráhy. Původní název nádraží byl Braník-Hodkovičky. V roce 1922 byl Braník připojen k Velké Praze. Dne 22. května 1937 byla stanice přejmenována na Braník a v květnu 1942 získala současný název.

Původně bylo nádraží dvojkolejné, později[kdy?] bylo rozšířené na čtyři koleje. Ze třetí koleje vycházela vlečka do blízkého branického pivovaru. Tříkilometrová vlečka do podolské cementárny byla v provozu v letech 1898–1945 a v letech 1919–1922 sloužila i osobní dopravě, dnes už je sesazená. Nástupiště byla betonová. V letech 1986–1991 byla z důvodu přestavby Modřanské ulice postupně přeložena část trati u modřanského zhlaví.

Při rekonstrukci nádraží v roce 2016 byla vybudována nová nástupiště dle evropských norem se zábradlím, zrušeny již nevyužívané vlečky, a provedeno mnoho dalších úprav. Nově má nádraží tři koleje a dvě nástupiště. Stanice nemá podchod, zastřešení nástupišť ani přístřešky na nástupištích.

Na nádraží se díky jeho poměrně velké rozloze přístupné veřejnosti a malému využití konají akce ČD, například oslavy Dne železnice. Vyjíždějí odtud jízdy historických vlaků s parními lokomotivami.

Téměř přímo nad nádražím prochází Branický most, trať na mostě však nenavazuje na nádraží, ale vede nad ním a připojuje se k trati 210 východním směrem do Krče. Do budoucna se uvažuje na této větvi o zřízení zastávky Praha-Braník horní koleje pro příměstskou železniční dopravu.[2]

V blízkosti nádraží je první pražský moderní přestupní terminál městské hromadné dopravy,[zdroj?] zastávky v něm mají název Nádraží Braník. Jeho součástí je zejména tramvajové obratiště a obratiště městských autobusů, od doby prodloužení tramvajové trati do Modřan jen slabě využívané. Terminál městské hromadné dopravy je nyní využíván podstatné méně než v minulosti, vybavení obratišť i zastřešení nástupišť MHD chátrá. Při prodloužení tramvajové trati do Modřan přibyl ještě pár nácestných tramvajových zastávek.

17. prosince 2019 bylo na ploše mezi tramvajovými zastávkami a vlakovým nádražím otevřeno bezplatné nehlídané parkoviště P+R s kapacitou 115 automobilů.[3]

V červenci 2016 byla kolem nádraží nově zavedena zelená turistická značená trasa 3129 z Malé Chuchle k Hálkovu pomníku v Dolních Břežanech.

Fotogalerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Společnost pro veřejnou dopravu. Pražské železniční stanice a zastávky: Praha-Braník. 2012. [cit. 2018-06-27]. Dostupné z WWW.Archivováno 27. 6. 2018 na Wayback Machine
  2. Zdvoukolejnění trati Praha-Radotín – Praha-Vršovice č. k.. Polaď Prahu [online]. hlavní město Praha [cit. 2021-05-06]. Dostupné online. 
  3. Pavel Kopecký: V Braníku vzniklo nové parkoviště, nabízí stání zdarma, Pražský deník, 17. 12. 2019

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]