Linda McMahonová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Linda McMahonová
Linda McMahon Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic.jpg
Rodné jméno Linda Marie Edwardsová
Narození 4. října 1948 (72 let)
USANew Bern, Severní Karolína (USA)
Alma mater East Carolina University
Povolání Obchodní ředitelka WWE (1980-2009)
Prezidentka WWE(1993-2000)CEO WWE(1997-2009)
Politická strana Republikánská
Představenstva Sacred Heart University(2004-současná doba)
Connecticut State Board of Education(2009-2010)
Nábož. vyznání katolické
Manžel(ka) Vince McMahon(1966-současná doba)
Děti Shane
Stephanie
Funkce Administrator of the Small Business Administration (od 2017)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Linda Marie McMahonová (* Edwardsová; 4. října 1948) je americká profesionální wrestlingová magnátka a politička Republikánské strany. Její manžel, Vince McMahon, je vlastník společnosti World Wrestling Entertainment a po jeho boku se Linda účastnila několika příběhů v této show. WWE opustila v roce 2009 a neúspěšně se ucházela o místo v senátu Spojených států v Connecticutu, ve všeobecných volbách prohrála s kandidátem demokratické strany Richardem Blumenthalem. McMahonová je republikánská kandidátka na druhé sedadlo pro rok 2012 jako náhrada za senátora Joe Libermana, její konkurent je kongresman USA, Chris Murphy.

McMahonová byla s WWE, do roku 2002 známé jako WWF, aktivní od roku 1980 do roku 2009. Během této doby společnost vzrostla z malé regionální činnosti v New Yorku na velkou mezinárodní. McMahonová a její manžel se prostřednictvím úspěchu WWE stali velice bohatými a celá rodina McMahonů se věnuje/věnovala profesionálnímu wrestlingu. Jako prezidentka a později generální ředitelka společnosti podepisovala smlouvy, vydávala wrestlingové zboží, nabízela wrestlerům smlouvy a manažírovala a psala pro WWE publikace. Také spustila programy společnosti, Get REAL a Smackdown Your Vote. McMahonová příležitostně vystupovala v ringu, většinou během wrestlingového feudu s jejím manželem který vyvrcholil na WrestleManii 17.

V senátní kampani 2010 vyhrála McMahonová republikánské primární volby a postavila se proti demokratovi Richardovi Blumenthalovi. Volby ale prohrála o 12 procent hlasů.