Láska po springfieldsku

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Láska po springfieldsku
Love, Springfieldian Style
412. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 19
Díl: 12
Kód: KABF05
Premiéra: 17. února 2008
Scénář: Don Payne (e)
Režie: Raymond S. Persi (e)
Gaučový gag: Celá rodina se zavěsí na vešák chrastítek pro mimina, Homer všechny převáží na jednu stranu.

Láska po Springfieldsku (anglicky Love, Springfieldian Style) je 12. epizoda 19. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Díl se skládá ze tří příběhů podobně jako čarodějnické díly, ale na valentýnské téma.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer nachystal pro celou rodinu na Valentýna překvapení - návštěvu zábavního parku, kde se chce na chvíli zbavit dětí, aby mohl strávit čas s Marge. Jdou spolu na projíždku tunelem lásky, jenže zůstanou v loďce zaseknuti, protože Bart nasypal do vody želatinu. Aby Homer navodil valentýnskou atmosféru, začne vyprávět romantický příběh.

První příběh je o gangsterech z 30. let Bonnie a Clyde. Na začátku se Clyde (Homer) chce předvést Bonnie (Marge) tím, že vyloupí obchod, který on sám vlastní. Marge se zalíbí násilné činy a tak spolu jezdí po venkově a vykrádají banky. Nakonec jsou udáni a vlákáni do pasti policistů (Šerif Wiggum). Po této povídce přijdou do tunelu lásky Bart s Lízou a chtějí také vyprávět.

Druhý příběh je parodie na Disneyho animovaný film o psech jménem Lady a Tramp - v Simpsonovském podání Shady a Vamp. Shady (Homer) je pes žijící na ulici, zatímco Vamp (Marge) je fenka z bohaté čtvrti. Homer ji pozve do restaurace na špagety a "misku vína" aby se s ní sblížil. Když ale zjistí, že mají mít štěňátka, uteče a nechá ji samotnou. Štěňátka (Bart a Líza) začnou pátrat po tatínkovi, jenže jsou chyceni a odvezeni do útulku. Odtud je osvobodí Homer, kterého tak dlouho hledali. V útulku je i scéna s Disneyho postavičkou, psem Goofym, který je veden do komory se smrtícim plynem, doslova řekne: "Žádna sláva, ale furt lepší než makat u Disneyho".

Třetí a poslední příběh je o kapele Sex Pistols. Kapela v seriálu se rozpadla poté, co Nelson (Sid Vicious) poznal Lízu (Nancy Spungen) a začali být oba závislí na čokoládě. (Odkaz na jejich drogovou závislost v realitě)