Kyjov (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Železniční stanice Kyjov
Nástupiště v Kyjově
Nástupiště v Kyjově
StátČeskoČesko Česko
KrajJihomoravský
MěstoKyjov
Souřadnice
Kyjov (nádraží)
Kyjov (nádraží)
Provozovatel dráhySpráva železnic
Kód stanice346759
Tratě341
Nadmořská výška195 m n. m.
V provozu od20. dubna 1884
Zabezpečovací zařízeníRZZ AŽD 71
Nástupišť (hran)3 (4)
Prodej jízdenekAno
Služby ve staniciVnitrostátní pokladní přepážkaPlatba v EurechBezbariérové WC
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kyjov je železniční stanice v západní části města Kyjov v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji nedaleko řeky Kyjovky. Leží na neelektrifikované dvoukolejné trati 340 (trať 257 z Mutěnic byla roku 2012 snesena). Nedaleko stanice se nachází také městské autobusové nádraží. V Kyjově se dále nachází železniční zastávka Kyjov zastávka.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena 20. dubna 1884 při stavbě železnice z Moravského Písku, kudy procházela trať podél řeky Moravy spojující Vídeň a Dolní Slezsko, budovaná a provozovaná firmou Oskar baron Lazarini z Grazu, původně jako koncová stanice podle typizovaného stavebního vzoru. Vznikla zde též lokomotivní vodárna. 1. června 1887 otevřena společnost Českomoravská transverzální dráha (BMTB) svou trať v úseku z Brna. BMTB usilovala o dostavbu traťového koridoru propojujícího již existující železnice v ose od západních Čech po Trenčianskou Teplou. Projekt byl završen 28. října 1888 prodloužením tzv. Vlárské dráhy směrem na Slovensko prostřednictvím Rakouské společnosti státní dráhy.

Roku 1900 byla do Kyjova přivedena tzv. Mutěnická dráha, která zde vystavěla své vlastní nádraží. Umožňovala bezúvraťové spojení s Hodonínem a také železniční spojení s tratí Brno-Břeclav ve stanici Zaječí. Kvůli malé vytíženosti byl provoz roku 2004 zastaven a v roce 2012 byla trať přeměněna na cyklostezku.

Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Stanice disponuje rozsáhlým kolejištěm a je odtud vyvedeno několik nákladních vleček. Rekonstrukce budovy železniční stanice a prostranství před ní proběhla okolo roku 2015. Nachází se zde jedno hranové a dvě ostrovní nekrytá nástupiště a elektronickým informačním systémem pro cestující. K příchodu na ostrovní nástupiště slouží přechody přes kolejiště. Dlouhodobě se počítá s rekonstrukcí a elektrifikací Vlárské dráhy.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]