Veselí nad Moravou (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Železniční stanice Veselí nad Moravou
Nástupiště ve Veselí nad Moravou
Nástupiště ve Veselí nad Moravou
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Jihomoravský
Město Veselí nad Moravou
Souřadnice
Veselí nad Moravou (nádraží)
Veselí nad Moravou (nádraží)
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 367953
Tratě 341, 343
Nadmořská výška 180 m n. m.
V provozu od 1. června 1887 (nákladní doprava)
Zabezpečovací zařízení Elektronické stavědlo ESA 11
Nástupišť (hran) 2 (3)
Prodej jízdenek Ano
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Veselí nad Moravou je železniční stanice v jižní části města Veselí nad Moravou v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji nedaleko řeky Moravy. Leží na neelektrifikovaných jednokolejných tratích 341 a 343. Součástí městského dopravního terminálu je spolu se stanicí též autobusové nádraží. Ve Veselí se dále nachází železniční zastávka Veselí nad Moravou-Zarazice na trati 340.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Interiér nádražní haly z poloviny 20. století

Stanice byla pro nákladní dopravu otevřena 1. června 1887 společností Rakouská společnost státní dráhy (StEG) na úseku z Bzence do Kunovic, dle typizovaného stavebního vzoru. StEG 10. října téhož roku zprovoznila trať jihozápadním směrem do Sudoměřic nad Moravou.

28. října 1888 byla trať z již položené železnice v Uherském Brodě prodloužena budováním tzv. Vlárské dráhy směrem na Slovensko, která tak završila původní projekt společnosti Českomoravská transverzální dráha (BMTB), jež usilovala o dostavbu traťového koridoru propojujícího již existující železnice v ose od západních Čech po Trenčianskou Teplou. Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Trať z Veselí na Vrbovce a Nové Mesto nad Váhom byla dokončena až v období První republiky, 8. prosince 1927. Na přelomu 40. a 50. let zde vznikla nová funkcionalistická staniční budova, zevnitř vyzdobená typickými nástěnnými slováckými folklórními motivy.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Ze stanice je vyvedeno několik nákladních vleček, zaústěných mimo jiné do areálu veselských železárenských hutí. Generální rekonstrukce železniční stanice spojená s přestavbou autobusového a vlakového přestupního terminálu proběhla v roce 2018. Nachází se zde jedno hranové a dvě ostrovní krytá nástupiště s lavičkami a elektronickým informačním systémem pro cestující. K příchodu na vyvýšená ostrovní nástupiště slouží podchod vybavený výtahy. Dlouhodobě se počítá s rekonstrukcí a elektrifikací Vlárské dráhy.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]